Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám tényleg előirja...

Az Iszlám tényleg előirja hogy a Hitetlenekkel szemben legyenek könyörtelenek a muszlimok? Értem itt a megvetést, agressziót-vallási alapon és a vallási adó dzimját.

Figyelt kérdés
iszlám,agresszió,vallás

2017. aug. 13. 14:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
30%

A Korán azt írja jól és igazságosan kell bánnia a más vallásúakkal.


68/8 Allah nem tilt el benneteket azoktól, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem űznek ki benneteket lakhelyeitekről, hogy jól bánjatok és igazságosak legyetek velük. Allah bizony szereti az igazságosakat.

2017. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem írja elő.


A gyakran emlegetett idézetek nem általánosan hitetlenekre vonatkoznak, hanem azokra, akik muszlimokra támadnak.


A megvetést nem tudom mire érted, de a nagyobb vallások közül egyedül az iszlám az, amely más vallások követőit is igaznak tartja. Pl. a kereszténység szerint egy muszlim nem kerülhetne a mennyországba, de az iszlám szerint a keresztények igen.


A "vallási adót" egyrészt gyakorlatilag nem szedik sehol, másrészt ez nem egy extra adó, hanem kiválthatnak vele a nem muszlimok bizonyos kötelezettségeket (pl. kötelező alamizsnát nem kell adniuk vagy nem kell katonoskodniuk).

2017. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
73%

3#


Itt nem egy muszlimról volt szó, hanem az iszlámról.

És az iszlám vallásban, ez a gyakorlat.


Hiába élsz egy muszlimmal, a vallást nem érted. Örülj neki, hogy boldog vagy,és ez maradjon is így.


12#


Volt már egy pár vitám az iszlámról, de kész vagyok megint, mert az a téves nézet amit álltalánosságban képviselnek az emberek,nagyon veszélyes.


1, A Korán szerint a nem muszlimokat meg lehet alázni, becsapni, meglopni,kínozni, megölni.


2, Nem a hitetlenekre, hanem a kafírokra. A hitetlen nem helyes fordítás.Ráadásul,egészen mást is jelent.


3, Semmit nem ismer el, csak részben az ábrahámitákat.


4, Az nem vallási adó,és nem is egyet fizetetnek.De ez a lehetőség is csak a könyv népének van. A többi vallásnak nincs erre lehetősége.


Tudom, hogy most jön majd az eszeveszett lehurrogás, de ezzel ki is fog merülni a tudás.

Én viszont elejéről a végéig le tudom írni, hogy mi, és hogy van az iszlámban.

Majdnem két évtized, vallástanulmány van mögöttem. Csak egy kicsit már unalmas, folyamatosan ismételgetni.


Az iszlám egy kétarcú,hódító vallás.


És, hogy a muszlimok között rengeteg kedves ember van. Ja..igen.Van. Én is több muszlimot ismertem. De ez a valláson nem változtat.


szép napot

2017. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

Hajrá, akkor támaszd is alá, amit állítasz :)



Hol írja elő az iszlám, hogy a hitetlenekkel szemben legyenek könyörtelenek a muszlimok?

2017. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
33%

Mózes valóban nem muszklim, kérdező, de Dániel próféta a muszlimoknak is egyik legnagyobb szentjük. Vicces, nem?


A helyzet az, hogy a biblia és a korán közötti néhány száz év nem nagy különbség a kor szokásait, lehetőségeit illetően. Ebből az következik, hogy mindkettő tartalmazhat olyan büntetési formát, ami ma elfogadhatatlan.

Ugyanakkor egyik sem tartalmaz parancsokat a más vallások megvetésére, pusztítására.

Ezzel szemben, az eredeti szövegeket rettentő kevesen (néhány tudós) lenne képes elolvasni, az értelmezése még nekik is gyakran okoz gondot. Elég természetes hát, hogy mind a biblia, mind a korán sokféle módon van leírva. Mai műfordításoknál vitatkoznak azon, hogy mi a hiteles, a szó szerinti, vagy az értelmezett, a másik közegbe átültetett fordítás. Ki erre, ki arra esküszik. De a mai világ népei sokkal inkább ismerik egymást, mint sok évszázad távolából. Hiszen például Jókait eredetiben a mai iskolások képtelenek olvasni. Míves magyar nyelv, alig 150 év. És itt egyesek azon méláznak, hogy "eredeti" koránt olvasnak. Egy nagy fenét olvasnak, egy szót se értenének belőle, és nem a nyelvi problémákra gondolok.


Az iszlám sokkal elfogadóbb a más vallásokkal szemben, mint a kereszténység! Azonban az arab és iszlám világban meglévő óriási gazdasági, kulturális különbségek iszonyatosan jó üzletté tették a vallást. Ahogy a kereszténységet az egész középkorban. És ez a nagyszerű üzlet sok gazembert vonz, közöttük számos imámot, akik készek közvetíteni a hamis próféták még hamisabb tanításait, mint az egy igaz próféta tanait. Tömény hazugság és óriási üzlet. Milliárdokat lehet keresni vele. Ennyire nem hülyék, hogy ilyent kihagyjanak. Csak hát ennek (mint a világban mindig és mindenütt) a közönséges vallásos muszlimok isszák a levét. Ezért kell menekülniük, ezért fogadják őket a saját hittársaik be a legkevésbé (eltekintve kevés kivételtől).


Leszögezhetjük: Nem a muszlimok úgy általában, hanem a nagy pénzeket kereső muszlim ideológiagyártók könyörtelenek. Sem kevésbé, sem jobban, mint a hatalmas tőkejövedelemmel rendelkező fegyvergyártók, gyógyszergyártók, vegyipari mogulok és mások szerte a világban, akik hasonlóan rejtőzködnek, viszont alkalmazkodva a kor igényéhez, gazemberségeiket is kevésbé látványosan, de ugyanolyan brutálisan követik el.

2017. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
21%

vaszil44 az alábbi kérdésnél is kiderült hogy egy primitív gyűlölködő vagy. Semmit nem tudsz az iszlámról. Az biztos hogy a Koránt sosem olvastad, és nincs muszlim ismerősöd sem. Még hogy két évtized vallástudomány van mögötted :) :) Legfeljebb a blikket olvastad két évtizeden át :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
63%

16#


Ugyan már kisfiam. Kihúztad a gyufát az értetlenségeddel, és amikor megkaptad érte a magadét,idejössz sírdogálni?


Mindenki aki esetleg végigolvassa az egészet,rájön,hogy ki is az igazi buta gíűlőlködő és rágalmazó.

Te írkáltál személyeskedve, és amikor megkaptad érte a magadét,átjöttél piszkoskodni máshová.


Megmondtam ott is, és itt is elmondom neked.

A saját vallásodat sem ismered. Műanyag muszlim vagy.


Ja és csak szólok. A piacon a fejkendős nénik nem muszlimok. Ne kötözködj nagyon velük a ruházat miatt, mert rohattul meg megvernek téged a bottal, járókerettel, csíkos szatyorral, félig kiolvadt csirkefarháttal...stb.

Kb ennyire ismered az iszlámot.

2017. aug. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
vaszil44 vicces mikor egy hozzád hasonló funkcionális analfabéta akarja megmondani ki muszlim és ki nem :) Előbb járd ki a 8 általánost és ne csak a blikket olvasd.
2017. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
61%

18#


Ezt a "funkcionális analfabéta" kifejezést már használtad ellenem.

Biztos hallotad valahol,és úgy benned ragadt.

Uncsi.

Még valami....új esetleg..?


szép napot

2017. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
65%
„Uram! Ne hagyj meg a földön egyetlen hitetlent sem! Ha meghagyod őket, tévelygésbe viszik a szolgáidat, és csak gonosz hitetlent nemzenek” (Korán 71: 26-27)
2017. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!