Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám tényleg előirja...

Az Iszlám tényleg előirja hogy a Hitetlenekkel szemben legyenek könyörtelenek a muszlimok? Értem itt a megvetést, agressziót-vallási alapon és a vallási adó dzimját.

Figyelt kérdés
iszlám,agresszió,vallás

2017. aug. 13. 14:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
vaszil44 A primitív gyűlölködőt is használtam veled kapcsolatban. Úgy látszik akkor ez nincs ellenedre.
2017. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
22%

Na végre, egy konkrétum, ezzel már kezdhetünk valamit. Jó hogy tisztázhatjuk a félreértéseket, sajnos sok az iszlámmal kapcsolatos tévhit.


Ha jól tudom, az említett szakasz Noé fohásza Istenhez az özönvíz előtt. Ekkor ugye már eldöntött volt, hogy a bűnösök a vízbe vesznek majd, míg a muszlimok megmenekülnek. Érdekesség, hogy a nők képtelenné váltak az eset előtt a szülésre, hogy gyerekek ne váljanak az özönvíz áldozataivá, csak a felelős felnőttek.


Szóval ez semmiképp sem tekinthető előírásnak, hogy a muszlimok legyenek könyörtelenek a nem-muszlimokkal szemben, itt csupán Noé annyit mondott, hogy "hát jó, akkor legyen meg a te akaratod".

2017. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

Majd liberális úrnak fogok válaszolni,-pár napon belül-amikor időm engedi.Most csak ilyenre futja.


Eddig, ő legalább nem személyeskedik,és nem "iszlamofóbozik".

2017. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
18%

vaszil44 csak néhány idézet tőled. Hogy mindenki lássa miféle ember vagy:



"Mit vártam egy ilyen szerencsétlen, nyomorult,képmutató, hazug fekáliadarabtól mint te, nem is tudom.

Olvasni sem tudsz, ba..dmeg."


"Oda való vagy a sivatagba, a birkák közé agyatlan se..fej."

2017. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 szp72 ***** válasza:
53%
Egy muszlim kommentelőtől tudom, hogy az iszlám mennyire egységes, akkor ezek szerint az erőszakban is egységesek.
2017. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
64%

Tisztelt Liberális Artúr !


Engedje meg, hogy egész hozzászólásomat rövidre fogjam.


Elősszőr is, gyorsan egy pár szót a 20# hozzászólásra tett kommentjéhez.


A hozzászóló 71.26-27 et említi. Én ajánlanám hozzás a 28 at is.


Továbbiakban,az a meglátásom, hogy ha megvizsgálja az írásjeleket (csupa-csupa felkiáltó jel ) akkor egyértelművé válik, hogy ez nem lehet " egy legyen meg a te akaratod" belenyugvás.

Ez kérem,felszólítás,felkiáltás.


Ha csak a mai, internetes írott kommunikációra gondolunk, akkor azt mondjuk arra aki sok felkiáltó jelet használ, hogy virtuálisan kiabál.

Ez bizony akkor, és most is ezt jelzi.


Még valami. A 71. szúra nem tartalmazza az ön álltal megfogalmazott "szülésre képtelenséget".

Bár nem említette, hogy onnan van.(!)


Régen írtam már a jegyzeteimet-amikhez most nem férek hozzá- így csak részben fejből, részben egy kis újra kutakodás után írom válaszom.

Nem lessz teljes a felsorolás de talán mégis mutat valamit.


Ja igen. Beírogatni nincs időm, bízom benne, hogy megvan a lehetősége és a Koránja ennek ellenőrzéséhez.


3.28 →viszonyulás a kafírokhoz

itt fellelhető a "tajszír" és a "daruda" fogalmát alkotó könnyítés, megengedés is.


4.89

4.91

4.144

8.7 Allah ki akarja írtani a kafírokat.

8.12

9.29→ itt a fejadót is láthatjuk (dzsizja- al- gizyatu' ) A kafírok nem csak ezt fizetik dimmiként.

40.35

61.10 dzsihád ( ez a fogalom kifejtős, mert nem csak a fegíveres harcra értendő )

71.28


A kafírokhoz való viszonyulás megértéséhez, érdemes megnézni, az umari egyezség tartalmi elemeit.

A dimmikénti élet megismeréséhez is hozzásegíti a vizsgálódót.


Mivel a felsorolásom közel sem teljes pár adatot mondanék.


A korán 64% ban foglalkozik a kafírokkal.

A Szíra 81% ban.

A hadisz(ok) 37% ban.


A saríaval kapcsolatos vitám során már leírtam, hogy az iszlám tan nem csak a Koránból ál.

A tan a Korán, Hadisz(ok), és a Szíra hármasa.

Ennek a szövegmennyiségnek csak 14 % át teszi ki a korán. 86% hadisz+Szíra.


A saría tv.-k, ezek "eszenciája".

Erről írtam már máshol. Majd,ha érez rá affinitást visszaolvas,ha meg nem az sem baj.


Tudom, hogy nem kimerítő a válaszom,de ez a fórum nem alkalmas fejtegetésre.


szép napot

2017. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
20%

vaszil44 kiválogattad azokat a verseket amikkel alá akarod támasztani a nézeteidet, de kihagytad azokat a részeket amiből kiderül Noé miért kéri ezt. Nemcsak a 71. szuraban olvashatunk Noéról.


Csak néhány vers hogy értsd miről van szó:


Azt mondta: Ó népem! Én a ti nyilvánvaló intőtök vagyok [azzal] hogy szolgáljátok Allahot, féljétek őt és engedelmeskedjetek nekem, akkor megbocsát nektek bűneitekből… (71: 2-4).


Az ő népéből az előkelők azt mondták: „Bizony, mi úgy látjuk, te nyilvánvaló tévelygésben vagy”. Azt mondta „Ó népem! Távol áll tőlem a tévelygés, ellenkezőleg, küldött vagyok én a teremtmények Urától. Átadom nektek Uram üzeneteit, őszinte tanácsot adok nektek, és olyan dolgokat tudok Allahtól, amiket ti nem tudtok” (7: 60-62)


„Az elöljárók, akik hitetlenek voltak az ő népéből, azt mondták: Mi téged csupán hozzánk hasonló embernek látunk, és úgy látjuk, hogy csak az alávalók követnek téged közülünk, meggondolatlanságból. Nem látunk benned semmi kiváltságot velünk szemben. Úgy véljük, a hazugok közé tartoztok” (Korán 11: 27).


Ó, népem! Nem kérek vagyont tőletek ezért. Az én jutalmam egyedül Allahra tartozik…” ( 11: 28-29)


én nem űzöm el azokat, akik hisznek, ők találkozni fognak az Urukkal. Én úgy látom ti tudatlan nép vagytok! Ó népem! Ki segít meg engem Allahhal szemben, ha elűzöm őket? Hát nem okultok?” (11: 29-30)


Noé !....Hozd hát el azt a büntetést amivel fenyegetsz minket ha az igazak közé tartozol. (11:32)

„Azt mondták: ó Noé, ha nem fejezed be, a megkövezettek között leszel”


Nemcsak arról van szó hogy nem hallgattak Noéra. Kiderül hogy a hitetlenek el akarták üldözni Noé mellől azokat akik hittek neki, Noét pedig meg akarták ölni. Ez alapján jogos volt Noé kérése. Javaslom olvasd el az egészet mielőtt nyilatkozol.



"8.7 Allah ki akarja írtani a kafírokat."


Itt megintcsak ki akarod forgatni a vers jelentését. Ez a badri csatára vonatkozik és a mekkai hitetlenekre akik üldözték a muszlimokat.



"A tan a Korán, Hadisz(ok), és a Szíra hármasa."


Nincs olyan hogy Szíra, már mondtam neked. Az elsődleges forrás a Korán. Minden muszlim Isten szavának tekinti. A szunna pedig Mohamed próféta tanításainak tetteinek az összessége. Ez hadiszokban maradt ránk, de ez nem azt jelenti hogy minden hadisz hiteles. Szemtanuk beszámolója arról hogy Mohamed próféta mit mondott, mit tett stb. Ezek között van ami hiteles, mások nem. Lehet a Saria amire gondolsz, ami az iszlám jogrendszer és a Koránon illetve a szunnán alapul.



Szóval összességében azt tudom mondani neked mint a múltkor. Ez a kérdéskör meghaladja a képességeidet. Nem foglalkoztál te semmilyen vallással. Legfeljebb iszlámellenes oldalakat nézegettél. Ez a te szinted.

2017. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

vaszil44 meg is találtam azt az iszlámellenes oldalt ahonnan kimásoltad a hazugságaidat:


[link]


Szó szerint innen másoltad ki :) Ahogy mondtam, csak egy gyűlölködő tudatlan vagy.

2017. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
87%

Szeeegééénykééém .


Szenvedj csak tovább nyugodtan.


Te - és az általad belinkelt oldal készítői is - még apucival egy gatyában jártatok, amikor én már a vallással (is) foglalkoztam.


Megint nem sikerült, még csak a közelébe sem jutnod annak, hogy az általam leírtakra cáfolatot adj, vagy -ne adj isten- legalább releváns legyen a válaszod.

Te ezt tényleg nem látod?


Ja, és köszönjük a belinkelt oldalt, mert így más is láthatja, olvashatja, hogy nem csak én látom, tudom így, hanem tőlem függetlenül mások is.



Alkalom adtán én is elolvasom majd, és közlöm veled, hogy helyesen írták-e le, amit leírtak.

Így belenézve láttam egy ábrát, ahol azt írják hogy az iszlám tan ( korán, hadisz, szíra :) érted? ) összességében 51% ban foglalkozik a kafírokkal.


Én közel 60% ról tudok, de ez végül is elhanyagolható.


Azért így hirtelen ránézve azt tanávsolom olvassa el mindenki. Egy csomó évet spórolhat vele.


Összességében én úgy látom, hogy sokat segítettél a linkeléssel, az iszlám valódi arcának megismerésében, az itt olvasgatóknak.


Köszönjük.


Allah biztos megdícsér érte téged. :)


Még várok majd arra, akinek a véleményére kíváncsi vagyok.


szép napot

2017. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Igen, az összes ábrahámita vallás erőszakos, elavult, és többet árt, mint használ.
2017. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!