Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem szeretem ha látja más...

Ha nem szeretem ha látja más hogy a Bibliát olvasom az a hit szégyenlésének számít?

Figyelt kérdés
Minden nap olvasom de ilyenkor direkt olyan helyen ahol nem zavar senki és ha mégis jön egy családtagom akkor inkább elrakom addig. Most olvasom először. 15l

2017. aug. 16. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd mobilról, töltsd le, csomó Bibliás alkalmazás van.


Dem kell szégyellned, főleg nem a családod előtt. Vagy ők nem hívők?

2017. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KZitus ***** válasza:
85%

Szia


nem, nem annak számít. Ennek többféle oka lehet, neked kell a sajátodat megtalálnod. Pl. lehet ha rákárdeznek, nem tudnád megindokolni miért olvasod. Vagy: félsz minden kérdéstől, amit az olvasás miatt föltehetnek.

Én annak idején ugyan azt tettem amit te. Eldugtam a Bibliát. Mert tudtam, hogy családom erősen vallásellenes. De engem is foglalkoztatott, és zavart ez az "eldugás".

Miután saját magammal tisztáztam miért olvasom, már nekik is el tudtam mondani, és nem rejtettem el többé az olvasást :-)

2017. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem annak számít. Ez egyfajta kisebbrendűségi érzés, ami abból fakad, hogy azt képzeled, mások egyes tetteidért megvetnek, kinevetnek, vagy lenéznek.


Ha a tetteidet felelősen végiggondolod, és arra jutsz, az másoknak nem káros, tedd nyugodtan, és ne foglalkozz azzal, mások erről mit gondolnak. Egy idő után arra is rájössz, ennek ellenére mit hol és hogyan érdemes csinálni. Ez utóbbi azt jelenti, ha nem muszáj, nem megyünk egy közfelfogás ellenében. Persze ha megalapozottan tévesnek tartjuk a közfelfogást, akkor megyünk ellenében.

2017. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Miért hazudtok neki? Igen, annak számít. Szégyelled, hogy érdekel Isten szava. De megnyugtatlak, az sokkal nagyobb bűnnek számít, mikor egy képmutató ordítva hirdeti a hitét, miközben a szíve velejéig romlott.
2017. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Kérdezd meg magadtól, miért szégyenled, vagy gondolod úgy, hogy más nem láthatja?

Egyébként, a Bibliában leírtak ismerete, hozzátartozik az általános alapműveltséghez.


Ha meg van a válasz, akkor határozd el, hogy nem adsz fel valamit, amit célul tűztél ki. Pl szeretnéd legalább egyszer kiolvasni a Bibliát.

Ha hagyod hogy mások befolyásoljanak a döntésedben, akkor más egyéb dologban is mások fogják megmondani hogy alakítsd az életed, vagy is nincs saját véleményed, egyéniséged, mások formálnak valamivé, ami lehet, hogy nem is Te vagy.

2017. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár vidéken lakom (felénk inkább megszokott a hit látható megvallása is), de gyakran járok Bp-re. Olykor dél tájban, ha úgy jön ki az utam, villamoson szoktam látni idősebb néniket, akik a déli imádságot mondják rózsafüzérrel a kezükben is akár. Ők nem tartják szégyennek.


De szoktam látni metrón, buszon fiatalabbakat is, akik a Szentírást olvassák, vagy más vallásos könyvet.


Ők a nagyvilág előtt is megvallják hitüket ezzel. Esetedben csak a családodról van szó. Szerintem ezt mérlegeld, még ha picit nehéznek is érzed. Én elfogadom, hogy nem könnyű, főleg ha olyan a család is, de szégyennek sose érezd.

2017. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés!


Amikor fiatal voltam,akkor még nem SMS-t,és más elektronikus üzeneteket cseréltünk,amikor szerelmesek voltunk.

Emlékszem,szerelmes leveleimet titokban,vagy inkább diszkrét magányban olvatam,olvasgattam mindíg.

Nem azért,mert szégyelltem,hanem szerelmes gondolataim,érzelmeim nem tartoztak senki másra.


Ha különleges módon szereted Istent,és ihletett szavait,érezheted azt is egy intím kapcsolatnak,amely ebben a stádiumban,a te intim dolgod.

Majd jöhet,a jegyesség ideje,amikor Megváltónkkal szövetségkötésre készülsz.Akkor,már kezeden,és homlokodon lesz a szövetégkötés jegye.

Gondolataid,és tetteid ezt a szövetséget hirdeti ország-világ előtt.


Most,még az ismerkedés ideje tart nálad Isten "szerelmes levelein"keresztül.Ne aggódj!

2017. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a motivációdtól függ. Ám Isten örül annak, ha a Bibliát olvasod, és nem ad körmöst, ha ma még nem vagy kész arra, hogy a nagyvilág elé tárd a hitedet. Sokkal fontosabb, hogy megértsd Istent, hogy kijelentéseket kapjál Tőle, mint az, hogy most azonnal állj ki az emberek elé, és álljad a golyózáport. Valóban fontos a hit nyílt felvállalása, de ennek akkor van itt az ideje, amikor az ember már megingathatatlan, tud érvelni, és akkor sem rogy össze, ha nagy az ellenállás. Ahhoz hasonlóan, ahogy normális ember nem akasztja a hintát egy három éves fára, hogy a gyerekét meghintáztassa, hanem erős, masszív fát keres hozzá, Isten sem egy csírázó, frissen kikelt, vagy egy-két éves hitre alapozza a munkáját a földön. Úgyhogy olvasd a Bibliát minél többet, és ne engedj a kárhoztatásnak. Most olvass, tanulj, amikor már túlvagy az alapkiképzésen, akkor menj a harcba. Isten Szelleme mindig belülről indít fel valamire, nem pedig vádló gondolatok kíséretében.
2017. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv!

Számomra a kérdésed önellentmondásos.

Ha most olvasod először a bibliát, akkor nyilvánvalóan még nem abban hiszel, amit ott írnak. Tehát nem tudhatod, hogy a te hited azonos-e azzal, amiről a biblia ír...

És megnyugtatásképp: a számtalan felekezet létezése arról tanúskodik, hogy a bibliát elolvasva is számtalanféle hitre juthatsz.

A lényeg, hogy nem a hited szégyenled. Feltételezel valamit a családodról. Azt gondolod, hogy haragudni, megvetni fognak azért mert olvasod a bibliát? Ettől az érzéstől csak úgy szabadulhatsz ha a végére jársz annak, amitől tartasz.

Nem mondom, hogy most azonnal. Jogos, hogy először olvad el a bibliát, és érjen be benned, hogy mit hiszel. (ne hagyd, hogy más magyarázza be neked, mit hogyan kell érteni. Ha eljön az ideje, és mérlegelni tudsz, járj magad utána a teológiai magyarázatoknak, kiegészítő tudományoknak... mármint ha ilyen tudományos jelleműnek tartod magad)

2017. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!