Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok! Szerintete...

Kedves katolikusok! Szerintetek rosszul gondolkozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ateista családból származom. Egyetemre járok, kollégista vagyok. Itt tértem meg, nincs még talán egy éve sem. Az itteni baráti társaságom jó része katolikus keresztény. Szeretek velük lenni, mindig jó a hangulat.


Nem rég kérték, hogy meséljek a szüleimről. Talán nem kellett volna. Leírom ide is, amit nekik elmondtam és szeretném kikérni róla a ti véleményeteket:

Kezdeném azzal, amit a legtöbbször tanítanak nekünk, hogy ahol Isten van, ott szeretet van. Én ezt megfordítom: Ahol szeretet van, ott Isten van. A szüleim bár sosem érdeklődtek a vallás iránt, mégis a mai napig boldogok együtt, és szeretetben neveltek fel. Szerintem az Úr szemében érvényes az ő polgári fogadalmuk és családként szeret minket. Jól tudom, hogy vannak az életben olyan problémák, amiket csak Isten tud orvosolni, de a szüleimnek nincsenek ilyen problémáik. Ezért úgy gondolom, hogy Isten velük van minden pillanatban és a tudtuk nélkül segíti át őket minden bajon. Szerintem képtelenség, hogy ne találkozzak velük a mennyben, hiszen az Úr a tenyerén hordozza őket.

Én felajánlottam nekik, hogy beszélgessünk Jézusról, de ők nem szeretnének megtérni. Boldogok így. Miért is ne lennének, ha eddig is mindent megkaptak az Útról? Szerintem ez nem fog változni.


Szóval amióta ezt kifejtettem a barátaimnak, kicsit másképp néznek rám. És egyikük elmondta nekem négyszemközt, hogy szerinte rossz úton járok és a szüleimtől is megtagadom a megtérés lehetőségét azzal, hogy beletörődöm az állapotukba. Valóban így lenne? Minden, ami eddig szép volt, semmis, amíg nem térdelnek le a templomban? Az egész gyerekkorom, az ő együtt töltött éveik? Ennyit érne mindez? Úgy érzem, nem egy ilyen Istenről tanultam eddig. Most komoly kétségeim vannak.


2017. aug. 16. 18:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kettőtök között van az igazság. Te pontatlan vagy pár dologban, de a mérleg fele azért feléd billen szerintem.


1) Amiben neked nincs igazad:


"Jól tudom, hogy vannak az életben olyan problémák, amiket csak Isten tud orvosolni, de a szüleimnek nincsenek ilyen problémáik. Szerintem képtelenség, hogy ne találkozzak velük a mennyben, hiszen az Úr a tenyerén hordozza őket"


Istennel való kapcsolatodnak lényege nem az, hogy hogy megy a sorod, hanem elsősorban a megváltás, másodsorban a Szentlélek munkája benned (lásd pl. lélek gyümölcsei Galátzia 5-ben, vagy egyáltalán az, hogy "új ember" leszel új célokkal, új vágyakkal).

Az az isten aki csak biztonságot és jólétet hoz, az egy manapság népszerű bálvány, és úgy hívják hogy "Jóistenke". Nagyon hasonlít Ábrahám Istenére, ezért ha nem vagy elég figyelmes, könnyen fel is cserélheted a kettőt!


2) Amiben neked van igazad, a barátodnak nincs:

Ha valaki nem kíváncsi rá, felesleges erőszakoskodni, meg letolni a torkán az Evangéliumot. Ezt meg neki kell megértenie.


Ezt alá lehet támasztani a Bibliából is, hátha úgy jobban megérti a barátod: Jézus is ezt mondja, hogy "ne vessétek a gyöngyöket a disznóknak, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.". Értsd: a disznó az, aki mindent megeszik, amit elé dobnak, a gyöngy pedig az Evangélium. Tehát aki nem kér belőle, annak teljesen felesleges odadobni a gyöngyöket.

2017. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 követ62 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Tehetsz lépéseket érdekükben.

Először is a viselkedesedel vonzhatod Jézushoz őket. Tudod? Gyümölcs termés.

A másik, hogy sokat imádkozol értük, mert igazából Isten Szentlelke késztetése a leg hatékonyabb. És az erőltetés csak nagyobb ellenállást eredmenyezne.


Van, hogy Isten megenged rossz dolgot is az életünkben (sajnos legtöbbször csak az készteti megtérésre az embert), de te állj mindig mellettük.

2017. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Van egy barátnőm, aki szintén hívő, de a szülei nem voltak azok. Nem tudom, hogy mennyire voltak ateisták, de biztosan nem gyakoroltak semmilyen vallást, egyébként ők nem éltek ilyen harmóniában, mert elváltak.

Viszont a lány anyukája a lány hatására elkezdett templomba járni. Persze, ahhoz hogy ez rendszeres legyen kellett egy nagyon jó pap, aki nálunk volt plébános. Az anyuka most már rendszeresen jár és hívőként él. Tehát ne add fel. A jó példa sokat számít.


"Szerintem az Úr szemében érvényes az ő polgári fogadalmuk és családként szeret minket."

Olvastam, hogy igazából az Egyház a polgári vagy más vallás szerinti házasságokat is igazából felbonthatatlannak tekinti. Ugyanis a család védelme az elsődleges. Ezért nem lehet pl. az, hogy valakinek van polgári házassága, de egy másikkal meg templomit szeretne kötni. A szüleid élhetnek így is Istennek tetsző életet, Isten majd megadja a módját, hogy üdvözítse őket.

2017. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Nem vagyok katolikus.Én keresztény vagyok.


Jól látod.

Isten,minden embert indít a szeretetre,mely indításra(ihletre)szüleid rendszerint pozitívan válaszoltak.

Igaz,az üdvösség feltétele,Krisztus kegyelme elfogadása,s ha jól értem,ők ezt nem akarják meghallgatni.Ez,valószínűleg,valami rossz tapasztalat miatt lehet,melyet"névleges keresztényektől"tapasztaltak.


Szerintem ne erőltesd a gondolkozásuk megváltoztatását!....Hagyd ezt- az emberfeletti munkát- Isten lelkére!

A te dolgod,hogy boldog légy,s ha szüleid nyitottak meghallgatni,vezesd őket,a boldogság forrásához.

2017. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

"Nem vagyok katolikus.Én keresztény vagyok."


Mert a több mint 1 milliárd katolikus bizonyára nem keresztény...

2017. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%

15.Hsz!


Természetesen lehet valaki katolikusként keresztény,vagyis Krisztus követője,ha valóban követi Krisztust jellemében,tetteiben,tanításában,s nem pápai dogmákat,rendeleteket követ csupán.

2017. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%
A pápa nem keresztény és nem követi Krisztust szerinted? Például Ferenc mi kivetnivalót csinál a szemedben?
2017. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem most ne essetek ezen egymásnak- épp elég baj a világnak, hogy a keresztények is marják egymást :( Senki sem fogja így látatlanban, ismeretlenül tudni senkiről, hogy igaz utat jár-e, vagy sem - és nm is a mi dolgunk más portáján sepregetni... ne is ítélkezzünk...
2017. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
27%

17.Hsz!


Természetesen lehet valaki katolikus pápaként keresztény,vagyis Krisztus követője,ha valóban követi Krisztust jellemében,tetteiben,tanításában,s nem pápai dogmákat,rendeleteket követ csupán.

2017. aug. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen katolikus dogma például a Szentháromság, akkor ezt ne fogadjuk el? De ilyen dogma, hogy a Szentírás sugalmazott, hogy mindent Isten teremtett, hogy Krisztus egyszerre Isten és egyszerre ember, hogy a Fiú azért lette emberré, hogy megváltson minket, stb...


Mindezeket vessük el, mert katolikus, pápai dogmák?


Tényleg szeretném megérteni, hogy mi a problémád velünk, de nem könnyíted meg a dolgomat.

2017. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!