Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok! Szerintete...

Kedves katolikusok! Szerintetek rosszul gondolkozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ateista családból származom. Egyetemre járok, kollégista vagyok. Itt tértem meg, nincs még talán egy éve sem. Az itteni baráti társaságom jó része katolikus keresztény. Szeretek velük lenni, mindig jó a hangulat.


Nem rég kérték, hogy meséljek a szüleimről. Talán nem kellett volna. Leírom ide is, amit nekik elmondtam és szeretném kikérni róla a ti véleményeteket:

Kezdeném azzal, amit a legtöbbször tanítanak nekünk, hogy ahol Isten van, ott szeretet van. Én ezt megfordítom: Ahol szeretet van, ott Isten van. A szüleim bár sosem érdeklődtek a vallás iránt, mégis a mai napig boldogok együtt, és szeretetben neveltek fel. Szerintem az Úr szemében érvényes az ő polgári fogadalmuk és családként szeret minket. Jól tudom, hogy vannak az életben olyan problémák, amiket csak Isten tud orvosolni, de a szüleimnek nincsenek ilyen problémáik. Ezért úgy gondolom, hogy Isten velük van minden pillanatban és a tudtuk nélkül segíti át őket minden bajon. Szerintem képtelenség, hogy ne találkozzak velük a mennyben, hiszen az Úr a tenyerén hordozza őket.

Én felajánlottam nekik, hogy beszélgessünk Jézusról, de ők nem szeretnének megtérni. Boldogok így. Miért is ne lennének, ha eddig is mindent megkaptak az Útról? Szerintem ez nem fog változni.


Szóval amióta ezt kifejtettem a barátaimnak, kicsit másképp néznek rám. És egyikük elmondta nekem négyszemközt, hogy szerinte rossz úton járok és a szüleimtől is megtagadom a megtérés lehetőségét azzal, hogy beletörődöm az állapotukba. Valóban így lenne? Minden, ami eddig szép volt, semmis, amíg nem térdelnek le a templomban? Az egész gyerekkorom, az ő együtt töltött éveik? Ennyit érne mindez? Úgy érzem, nem egy ilyen Istenről tanultam eddig. Most komoly kétségeim vannak.


2017. aug. 16. 18:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
92%

jól van fejezd be 19, elhisszük hogy te tökéletes vagy! - senki sem rendeletek alapján éli az életét

--------


Lk 18,10-14

„Két ember fölment a templomba imádkozni, az egyik farizeus volt, a másik vámos. A farizeus odaállt előre, és így imádkozott magában: Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember, rabló, igazságtalan, házasságtörő, mint ez a vámos is. Kétszer böjtölök hetenként, mindenemből tizedet adok.

– A vámos megállt hátul, szemét sem merte fölemelni az égre, inkább a mellét verte és könyörgött: Isten, irgalmazz nekem, bűnösnek!

– Mondom nektek, hogy ez megigazultan ment haza, az nem.


Aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, aki megalázza magát, az felmagasztaltatik.”

2017. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
12%

20.Hsz!


Van a kijelentéseim végén egy kulcsszó:"csupán".


Amint a pénzhamisítók sem szoktak jellemzően 101 Dollárosokat nyomtatni,az Isten szava hamisítói is apró módosításokat szoktak eszközölni sátáni dolgukban.


Ha egy pápa teljességgel követi Krisztus akaratát,akkor keresztény.Ha Sátán eszközeként hamis-csak részben igaz-tanokat követ-hirdet,akkor nem keresztény.

2017. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
És ezen te csodálkozol? Minek mentél közéjük. Minden normális ember tudja róluk, hogy betegek.
2017. szept. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!