Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett lehetek Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Rengeteg közösségben megfordultam már. Az utcán kaptam egy Mit tanít valójában a Biblia című kiadványt, melyet Jehova Tanúi adtak ki. A könyv elolvasása után nagyon közelinek érzem magamhoz a benne leírt vallást, de ugyanakkor sok rosszat is hallok róluk. Lehetséges úgy csatlakoznom, hogy nem kell az egész magánéletemet a szervezetnek kitennem?

2017. aug. 17. 12:26
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
A Tanúk kedves emberek, azt tapasztaltam eddig.
2017. aug. 18. 15:29
 32/60 követ62 ***** válasza:
100%

Igen van köztük kedves. Én kb. 5-6 embert ismerek közülük. Öt tejesen normális, kedves. Sőt kettőt még kimondottan alázatosnak is mondok. De az egyik fia az valami örülten kőbunkó. Ha nem adott volna az ÚR türelmet már rég profán vágtam volna. Bocsánat a szóhasználatért.

De felnőtt ember ő maga felel viselkedéséért és nem a szülei. Na meg talán gyanús, hogy van némi beütése. Arról meg nem tehet.


Viszont gyönyörű a trombita virág is, de tudjuk, hogy mérgező.


Javaslom nagyon, nagyon járj utánna a tanitásuknak és ne az ő Bibliájukból!

Akik tagadják Jézus Istenségét ott már gáz van.

2017. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
Sok felekezet tagadja még, olyan is amelyik Károli fordítást használ.
2017. aug. 18. 16:02
 34/60 anonim ***** válasza:
100%
Az a sok konkrétan kettő, ők és az unitáriusok.
2017. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 követ62 ***** válasza:
100%

Kérlek olvasd el a Károli Bibliában a János evangéliuma 1:1-3,14.

Töbször, lassan, a szavakat jól értsd meg, "rágd át" imádkozz és kérd Istent, hogy segítsen.

És, ha még ezután is azt mondod, hogy Jézus nem az isteni Szentháromság tagja akkor nyugodtan csatlankozz hozzájuk. Akkor az a te közösséged.

Ez pedig csak egy ige ami azt támasztja alá, hogy Jézus isteni személy és nem teremtmény.

2017. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:
Isten (Jehova) volt az Ige. S az Ige (Jézus) köztünk lakott. Nála nélkül (Jehova/Jézus) semmi nem lett. Egymással azonosítja őket János evangélista. Jól értem? Mindkettőjük maga az Ige, s nem csak Jah teremt, de Jézus is. Vagyis ök egy. Jól értem? Sajnos kicsit össze vagyok zavarodva... de köszönöm, hogy mindenki segít egy ilyen nehézfelfogásúnak, mint én! :)
2017. aug. 18. 22:54
 37/60 anonim válasza:
64%
1 szabály legyél barom
2017. aug. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
90%
Jó tanú leszel, másolni már megtanultál. :)))) Látod kiscsillag, így indul. A Biblia nem ezt mondja, ez az őrtorony tanítása. De sok sikert!
2017. aug. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
84%

Az Ige testté lett


11Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. 2Ő kezdetben az Istennél volt. 3Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. 4Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. 5A világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be. 6Megjelent egy ember, akit Isten küldött, akinek a neve János. 7Ő tanúként jött, hogy bizonyságot tegyen a világosságról, és hogy mindenki higgyen általa. 8Nem ő volt a világosság, de a világosságról kellett bizonyságot tennie. 9Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: ő jött el a világba. 10A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt: 11saját világába jött, és az övéi nem fogadták be őt. 12Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, 13akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek. 14Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal. 15János bizonyságot tett róla, és azt hirdette: „Ő volt az, akiről megmondtam: Aki utánam jön, megelőz engem, mert előbb volt, mint én.” 16Mi pedig valamennyien az ő teljességéből kaptunk kegyelmet kegyelemre. 17Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az igazság Jézus Krisztus által jelent meg. 18Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.



Azt is írja a Biblia, hogy Jézus azt mondja:Én és az Atya egy vagyunk.


Tudod úgy hálózzák be az embert, hogy az nem tud semmit, nem ismeri sem Jézust, nem ismeri a megváltást, nem ismeri a Bibliát, majd ezek a saját tanításaikat rágják a szájukba és úgy adják el, hogy az az igaz. Mint a tévében a teleshop. :)


Tudtad, hogy ha már benn vagy, bemerítkezve és még mondjuk a családod is benn van és te rájössz az igazságra és kilépsz, akkor onnantól kezdve a családod, a bent lévő barátaid nem szólhatnak többé hozzád? Nem is köszönhetnek.

Tudtad, hogy ha tanú vagy és egy balesetben a kisfiad megsérül, ömlik a vér belőle és abban a pillanatban csak a vérátömlesztés mentheti meg, akkor hagynod kell meghalni?

Tudtad, hogy mennyi gyermekmolesztálási per van ott benn...?

Még mindig kedves ez a szervezet?

2017. aug. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért küldte el kétszer. :(
2017. aug. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!