Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett lehetek Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Rengeteg közösségben megfordultam már. Az utcán kaptam egy Mit tanít valójában a Biblia című kiadványt, melyet Jehova Tanúi adtak ki. A könyv elolvasása után nagyon közelinek érzem magamhoz a benne leírt vallást, de ugyanakkor sok rosszat is hallok róluk. Lehetséges úgy csatlakoznom, hogy nem kell az egész magánéletemet a szervezetnek kitennem?

2017. aug. 17. 12:26
1 2 3 4 5 6
 41/60 követ62 ***** válasza:
84%

Kedves kérdező. Nem azt kértem, hogy írd le ide hanem, hogy értsd meg magadnak.

Mert én már értem. Sőt látom, hogy sehova nincs zárójelbe oda írva, hogy Jehova, de az sem, hogy Jézus. Mégis lehet tudni hogy az a négy vers amit ajánlottam olvasásra MIND Jézusról szól.


A JEHOVA név egy NEM LÉTEZŐ név (csak a JHVH van irva és az is CSAK az Ószövetségben). Tehat nekik az az istenük.

De, ha neked ez nem világos akkor tényleg oda való vagy.

Akkor el is dőlt a kérdésedre a válasz.


A REÁLIS GONDOLKODÁS KIZÁRÁSA A LEGFONTOSABB FELTÉTEL.


Állásom rád!

2017. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
0%

"Keresztény vagyok, Krisztus követő, nem pedig Krisztust utánzó, aki egy emberek által kitalált névben hisz és azt tanulja, hogy egy nem ihletett és nem tévedhetetlen szervezet Isten szócsöve, ami ezalatt a 150 év alatt állandóan változtatta a tanításait, mert annyira nem ismeri Istent, hogy tudja mi az akarata."


Gondoltam, hogy konkrétan nem mered megmondani. Úgy a legkönnyebb ócsárolni, ha a tiedet titkolod :)

2017. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
0%

"

A JEHOVA név egy NEM LÉTEZŐ név (csak a JHVH van irva és az is CSAK az Ószövetségben). Tehat nekik az az istenük.

De, ha neked ez nem világos akkor tényleg oda való vagy.

Akkor el is dőlt a kérdésedre a válasz.


A REÁLIS GONDOLKODÁS KIZÁRÁSA A LEGFONTOSABB FELTÉTEL"


Ha reálisan gondolkodsz, akkor ilyen alapon a Jézus név sem létező név, mert Jesúa van írva.

2017. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
82%
Oleksander csak neked számít a másik felekezete, mert neked tanítják azt, hogy csakis nálatok van üdvösség, minden egyéb egyház az ördögé. Akkot meg nem teljesen mindegy? Vagy ezt tanítják neked, hogy ha bántják a szervezetet, akkor neked bántani kell a személyt? Hm?
2017. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
Nem, csak inkorrekt a másikat szidni, miközben a saját egyhazunkat titkoljuk, mert tudjuk mi megy ott. En mikor titkoltam?
2017. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Olyan feltételek mellett hogy elkezdesz velük tanulmányozni egy kis sárga színű könyvet. A címe: Mit tanít valójában a Biblia ha ez meg van és jelzed hogy szeretnél Jehova tanúja lenni akkor elbeszélgetnek veled a vének. De ha még úgy érzed nem állsz készen a beszélgetésre akkor egy másik könyvet is áttanulmányoznak veled amely szintén Őrtornyos kiadvány. De a lényeg a beszélgetés és az hogy az életedet összhangba hozd azzal amit a tanúk elvárnak tőled. Ez a legfontosabb.

Kizárt dolog hogy az életedet ne tedd ki a szervezetnek. Illetve megteheted de akkor nem fogják megengedni a vének hogy megkeresztelkedj!


"A könyvükben semmi elfogadhatatlan baromságot nem írtak."


Azért felhívnám a figyelmedet néhány dologra. Mit tanít valójában a Biblia? - ez a címe a könyvnek amiről szó van.

Te mit gondolsz? Ez a cím nem azt sugallja hogy ebbe a könyvben olvasható a Biblia valódi tanítása tehát hogy ez a helyes magyarázat.

Aztán amikor kinyitod az első oldalon mit találsz? Egy vonalat, ahová beírhatod a saját nevedet s ez lesz a te könyved - "könyve"!

S ugye a sokszor olvasott szöveg is ott van: "Ha külön nem jelöltük, az írásszövegeket egy modern nyelvezetű bibliafordításból, A Szentírás új világ fordításából vettük."

Tehát egy olyan Bibliáról van szó amiről még azt sem lehet tudni hivatalos források alapján hogy kik készítették. Hogy kik végezték el a fordítási munkákat! Sem az angol nyelvre történő fordítást sem a magyar nyelvre történő fordítást!

Egyszerűen nem adták a nevüket ezek az emberek az elvégzett munkájukhoz! Érdekes módon amikor én elvégzek egy munkát azt az aláírásommal kell szignóznom.


"Ha igaz, hogy marionettbábokat keresnek, ez miért éri meg nekik? Hiszen nincs egyházadó."


Ez való igaz hogy nincs egyházadó. Viszont ugyan ezt más egyházak is elmondhatják magukról. Tehát ez nem egy különleges dolog. Na de térjünk vissza azért ehhez az egyház adóhoz. Mutatok neked egy érdekességet! Ezen még én magam is meglepődtem de nagyon!

Kerestem valamit amikor erre rátaláltam.

[link]


Arra kérlek hogy figyelmesen nézd meg a találatokat! Aztán nézd meg a dátumokat is. Évek szerint sorakoznak a találatok és szinte mindegyik találat ugyan arra a hónapra mutat. Tehát minden egyes éveben szinte ugyan abban a hónapban Jehova tanúi szellemi tanításként áttanulmányozzák azt hogy hogyan lehet adományozni. A helyzet az hogy ebben a dologban úgy gondolom hogy valóban egyedül állóak az egész világon. Ez egy mesterien kivitelezett dolog. S ez csak egy felhívás a tanúk számára arra hogy adakozzanak.

Az összejöveteleken rendszeresen hangzik el az adakozásra való "buzdítás" de ott vannak még a kongresszusok is évente 4-5 alkalom. (nem tudom pontosan)

De vannak a rendkívüli adakozások akkor a Királyság terem építésre felszólító adakozások. A saját terem karbantartására való adakozás és még lehetne sorolni néhányat. Szóval egyházadó az nincs de más módokon van felszólítás, figyelmeztetés folyamatosan az adakozásra. Természetesen elhangzik mindig az is hogy az adakozás az önkéntes.

A következtetéseket azt vond le te magad!


"Pontosan mik a hamis tanaik?"


Ők az igazságban vannak ők az igaz vallás! Ilyet olvashatunk a Bibliában! Lukács 18:9-14

Jehova tanúi azt állítják hogy a szervezetük Isten szócsöve.

Mikor? Hol? Hogyan történt a kinevezése ennek a szervezetnek?

S talán az egyik legfontosabb kérdés. Miért változtatott Isten a módszerein? Egy olyan Isten akinél a változásnak az árnyéka sincs.

Mert a Bibliában az Isteni kinevezés mindig egyértelmű konkrétan megfogalmazható módon történt, aminek mások vagy tanúi voltak, vagy az események később igazolták állításaik hitelességét!

Még Jézus Krisztus kinevezését is megerősítette egy mennyei hang!

A szervezet tevékenységét konkrét lépéseit igazolhatóan a szent szellem vezeti?

Apostolok Cselekedetei könyvéből lehetne példákat felsorolni a szent szellem vezetésére amennyiben szükséges lenne.

Még azt sem lehet tudni hogy a Vezető testület hogyan hoz döntést! Vagy neked elmondta valaki?

Folytassam?


"Igazhitű Jehova Tanúi is vannak. Csak ők nem tevékenykednek a neten. Őket hol lehet megtalálni?"


Románia, Erdély!

Itt olvashatsz róluk egy keveset! [link]


"Sajnos igazad van 15. Repkedek és sehol nem találok talajt. Jehova Tanúinál elsőkét az fogott meg, hogy nem hisznek kénköves pokolban. Te mit ajánlasz?"


Az Úr Jézus Krisztust tudom felajánlani! És Isten igéjét.


"Ő azt mondta, hogy a tanítványait a közöttük lévő szeretetről lehet megismerni....és azt is, hogy a jó fa, jó gyümölcsöt terem.....ez jellemző rád az írásaid szerint?"


Írja Kzitus nevű Jehova tanúja. S mit olvashatunk az egyik Őrtorony újságban?

[link]

"Ezek a hűséges keresztények hamarosan arról váltak ismertté, hogy házról házra prédikálnak. Az igaz keresztények ma is erről ismertek."

- Na ilyenkor mi van? Ki mond igazat és ki téved vagy hazudik?


"Mert ezt csak és egyedül te döntheted el egy idő után, amikor már pontos ismereted van Istenről."


Pontos ismereted? Még a nevével sincsenek teljesen tisztában. Az a legjobb érvük hogy azért Jehova mert a magyarban ez terjedt el. Na de a magyarban az is elterjedt hogy kegyelem. Akkor miért "ki nem érdemelt kedvességet" írnak az Ú.V.F-ban? Nem következetes az érvelés és a cselekedet!


"Igazad van, a kiközösítettek mindannyian "megkeseredettek", de ez az ő döntésük volt, ahogyan az is, hogy választottak egy közöséget(talán így is lehet mondani) akihez tartozni akartak."


De ez is csak részben igaz. Mert nem mindannyian megkeseredettek. S az is csak részben igaz hogy választottak egy közösséget, mert bizony sok van közöttük akik nem választottak közösséget hanem hol ide hol oda járnak vagy egyáltalán nem járnak semmilyen hívő közösségbe.


"Egyikre sem kényszerítette őket senki. Mind a két döntés a sajátjuk, és az van írva, "ki mit vet azt fogja aratni"."


Ez is csak féligazság. Itt az oldalon is volt egy tanú aki tulajdonképpen nem akarta elhagyni Jehova tanúit de még is kiközösítették mert nem értett egyet néhány tanítással. Nem saját döntéséből hagyta el a tanúkat hanem azért mert mások döntöttek helyette.


"Akkor most Krisztust hibáztatjuk, amiért eleinte "szerette" Júdás Krisztust, azután pedig "eladta" 30 pénzért?"


Jehova tanúin kívül ilyesmit még senkitől sem olvastam vagy hallottam. Olyat viszont sokszor hogy Istent hibáztatják az emberek.


Zitus sok mindent ír még de azt most hanyagolom.


"A Tanúk kedves emberek, azt tapasztaltam eddig."


Kérdező! Ez mennyi időt jelent? Majd ha tényleg hosszú időt töltöttél el köztük akkor rájöhetsz hogy ott is emberek vannak és ez alól egyetlen egyház sem kivétel!


A Jehova névvel kapcsolatban pedig nézd meg ezt a kérdést!

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..


KZitus!


"Ha a Cselekedet könyvét, és a Pál, majd Péter levelit olvassuk, ott is tele van olyan emberekkel(név szerint), akik egy idő múlva "megkeseredve rágalmazni kezdik azt a közösséget", amelybe korábban tartoztak. Ezek az esetek bizonyíékai, és számunkra figyelmeztetés is egyben, hogy nem kerülhető ez el egészen a világrendszer végéig ez a jelenség."


Megírnád azokat a részeket hogy mire is gondolsz?

2017. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 KZitus ***** válasza:

46-os hsz


Csak egyet-kettőt:

2Timóeuz 2:14-19 "Folyton emlékeztesd őket ezekre, meghagyva nekik tanúként az Isten előtt, hogy ne folytassanak szóharcokat, aminek semmi, de semmi haszna, mivel romlásba juttatja azokat, akik figyelnek. Tégy meg minden tőled telhetőt, hogy helyeselten mutasd be magadat az Istennek, mint olyan munkás, akinek nincs miért szégyenkeznie, aki helyesen használja az igazság szavát. Kerüld azonban az üres beszédeket, melyek sértik azt, ami szent; mert egyre messzebbre mennek majd az istentelenségben, és szavuk úgy fog terjedni, akár az üszök. Ezek közül való Himéneusz és Filétusz. Ezek az emberek eltértek az igazságtól, azt mondva, hogy a feltámadás már megtörtént, és feldúlják némelyek hitét. Mindamellett az Isten szilárd alapja megáll, és a pecsétje ez: „Jehova ismeri azokat, akik hozzá tartoznak”, és: „Fordítson hátat az igazságtalanságnak mindenki, aki Jehova nevét említi.”

Pál a Timóteusznak írt első levelében egy másik hitehagyottal, Alexanderrel együtt említi Himéneuszt. Az apostol kijelenti, hogy ’átadta őket Sátánnak’, ami nyilván arra utal, hogy kizárta, azaz kiközösítette őket a gyülekezetből 1Ti 1:18–20).

2017. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


KZitus!


Azt írtad hogy a hitehagyottak mindannyian megkeseredettek. De az általad idézett igei részekben erről szó sem esik.

Zita, mi történt? Elkezdted saját magad értelmezni az Írásokat? Himéneusz és Filétusz van említve de egyik esetében sem írnak megkeseredettségről. Ez nem pontos ismeret. Ez feltételezés részedről.

Ez olyan mintha én azt állítanám hogy Jehova tanúi között az összes férfi aki nős egyben házasságtörő is. Ami nyilvánvalóan nem igaz.


"Mindamellett az Isten szilárd alapja megáll, és a pecsétje ez: „Jehova ismeri azokat, akik hozzá tartoznak”, és: „Fordítson hátat az igazságtalanságnak mindenki, aki Jehova nevét említi.”"


Ez az idézet ugye az Ú.V.F.-ból való! Akkor nézzük Mit is tanít valójában a Biblia!

2Timóteus 2:19 Mindamellett szilárdan áll az isteni alap és ez a pecsétje: „Ismeri az Úr, kik az övéi" és: „Álljon el hamisságtól mindenki, ki a Felkent nevét ajkára veszi."

Csia Lajos fordítása

Abban az igeversben nem Istenről van szó. (Jehováról nem is lehet szó mert ő nem létezik ez csak egy hiba amit átvettek.)Abban az igében Krisztusról van szó a Felkentről!

Ugyan is kinek a nevét hívják segítségül a keresztények? 1Kor 1:2 írják e levelet az Isten Korintusban levő eklézsiájának, a Felkent Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek mindazokkal együtt, akik Urunknak, a Felkent Jézusnak nevét bármely helyen segítségül hívják, aki az ő Uruk is és a mienk is.



"Pál a Timóteusznak írt első levelében egy másik hitehagyottal, Alexanderrel együtt említi Himéneuszt. Az apostol kijelenti, hogy ’átadta őket Sátánnak’, ami nyilván arra utal, hogy kizárta, azaz kiközösítette őket a gyülekezetből 1Ti 1:18–20)."


Nyilvánvaló? Számomra nem az!

1Timóteusz 1:20 Ezekhez tartozik Himéneusz és Alexander, és én átadtam őket Sátánnak, hogy fegyelmezés által megtaníttassanak arra, hogy ne szóljanak káromlást.


Ugyan is azt írja hogy "fegyelmezés által taníttassanak" ez nem jelent nyilvánvalót!

2017. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
50%
jt..életképtelen banda,,,,,, inkább a halál
2017. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%

Jehova Tanúi egy butító szekta, semmi más.

Milyen "vallás" az, aminek a követői a szeretetet meg összetartást hangsúlyozzák, közben aki kicsit is olyat tesz, ami a szervezetnek nem tetszik, azt kiközösítik a francba?

Több esetet is olvastam, hogy a Jehova Tanúi családokat tettek tönkre a térítéseikkel. Valaki megtért a családból, és az a családtag nem beszélt többet a többi családtaggal, nem állt velük szóba, mert ők nem JT-sek. A gyerekeikre is rákényszerítik ezt az undorító szektát. Tilos bármit is ünnepelni (szülinap, névnap, stb.), ráadásul a vérátömlesztést is ellenzik, és már nem egy olyan eset volt, hogy valaki emiatt halt meg. Egyik kórházi dolgozó válaszoló egy JT-s kérdésnél le is írta, hogy a szülők nem engedték a gyereknek a vérátömlesztést, hagyták a gyereket meghalni (szó szerint megölték ezzel), majd a halott gyerek ágya mellett énekelgettek. Szerinted ez elfogadható, emberi??


Olvastam egy bejegyzést egy lánytól, aki amint 18 éves lett, kilépett ebből a szektából. Elmesélte, hogy a jehovás misék 1 órásak, melyből fél óra a mise, a maradék fél órában pedig szituációs játékokat gyakorolnak, hogy a térítgetésnél hogyan és milyen kitérő válaszokat lehet adni a felmerülő (kötekedő) kérdésekre.


A Jehova szó meg nem létezik. Ez egy kreált szó. Eleve az "-a" végződés a héber nyelvben is nőnemet feltételez, Isten pedig nem nőnemű. A Jahve szó valóban létezik, de a Jehova szót a JT szekta alapítója találta ki.

Az is érdekes, hogy a tanúk szerint csak egy bizonyos kör jut a Mennyországba, ez pedig kb 144 ezer ember. Hogy honnan jött ki ez a szám, ők sem tudják. Ráadásul ez a szám régebben még kevesebb is volt, de ahogy nőtt a társaságuk, úgy emelték a limitet. A tanaikat is úgy változtatják, ahogy nekik tetszik.


Jehova Tanúi egy szavahihetetlen, agymosó szekta. Az utálatot pedig az állandó és kéretlen házalásukkal vívták ki. Ők azt mondják, hogy meg van írva, hogy "járjatok házról házra", holott az eredeti Bibliában feketén fehéren szerepel, hogy Jézus kijelenti "NE járjatok házról házra" !

Kerüld el kérdező ezt a szektát. Jobban jársz.

2017. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!