Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett lehetek Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Rengeteg közösségben megfordultam már. Az utcán kaptam egy Mit tanít valójában a Biblia című kiadványt, melyet Jehova Tanúi adtak ki. A könyv elolvasása után nagyon közelinek érzem magamhoz a benne leírt vallást, de ugyanakkor sok rosszat is hallok róluk. Lehetséges úgy csatlakoznom, hogy nem kell az egész magánéletemet a szervezetnek kitennem?

2017. aug. 17. 12:26
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
39%

Vidiripi


"Egyik kórházi dolgozó válaszoló egy JT-s kérdésnél le is írta, hogy a szülők nem engedték a gyereknek a vérátömlesztést, hagyták a gyereket meghalni (szó szerint megölték ezzel), majd a halott gyerek ágya mellett énekelgettek."


Ez az eset nem Magyarországon történt ,mert itt a törvények az orvos mellett állnak. Ha az orvos a megbeszéltek ellenére úgy dönt hogy még is ad a kórházba vitt gyermeknek vért akkor abban a szülők nem akadályozhatják meg ,műtét közben.


"Olvastam egy bejegyzést egy lánytól, aki amint 18 éves lett, kilépett ebből a szektából. Elmesélte, hogy a jehovás misék 1 órásak, melyből fél óra a mise, a maradék fél órában pedig szituációs játékokat gyakorolnak, hogy a térítgetésnél hogyan és milyen kitérő válaszokat lehet adni a felmerülő (kötekedő) kérdésekre."


Valójában 2 órásak ezek a "misék"!


"...Jehova szót a JT szekta alapítója találta ki."


Ez nem így van!

[link]

"Jehova: →Jahve nevének helytelen kiejtésen alapuló változata. - 1100 k. keletkezett ill. terjedt el a Biblia maszoréta szövege alapján. A →maszoréták ui. a Jhvh mássalhangzóihoz az Adonáj ('az Úr') magánhangzóit illesztették, mégpedig a maszoréta vokalizálás szabályainak megfelelően a helyett e-t. A ~ szónak etimológiailag értelme nincs. Csak a nem zsidók körében vált használatossá, a zsidók sohasem használták."

2017. dec. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 KZitus ***** válasza:

29-es hsz


""Ne már mások, embeek mutogassanak egymásra, ki az "igazhitű", vagy ki a "hitehagyott"."" = Nemde te írtad, hogy az utolsó apostol halálával megkezdődött a hitehagyás?" - nem én találtam ezt ki, hogy az apostolok halálával nagy mértékben bekövetkezett a hitehagyás! Honan tudhatnám, hiszen akkor nem éltem. A Biblia ír róla, ezek Pál apostol szavai: „Tudom, hogy eltávozásom után elnyomó farkasok jönnek közétek, és nem fognak gyöngéden bánni a nyájjal, és közületek is támadnak majd férfiak, akik kiforgatott dolgokat fognak beszélni, hogy maguk után vonják a tanítványokat” Cseé 20:29, 30.


"Most akkor lehet mutogatni, hogy ki a hitehagyott, vagy nem? Vagy csak bizonyos emberek mutogathatnak, míg mások nem?" - nem kell mutogatni senkire(ránk sem), mert az személyeskedés, és nem ettől fögg senki megmentése!

Inkább olvasni kell a Zsoltárik 1:1-3 tanácsa szerint, és akkor elmondhatjuk magunkról, „Lábamnak lámpása a te szavad, ösvényemnek világossága” Zsolt 119:105


"Tényleg érdekel, hogy valójában hogy látod, mert olyan ez látszatra, mint a kettős beszéd." - miben látod a kettős beszédet?

2017. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
0%

51.Vidiripi:Még nem fogytál ki a hazuhságbol és a hamis vádbol?

Ugy látszik fejlődsz lefelé.

Komolytalan kocsmai szokásod van valameddig, de az ilyet végűl annak is kidobják.

Mondanál minden emberről igazat,akkor mondanám keresztény vagy,de igy ál keresztény vagy.

Azért írom ezt mert ártatlan embereket gunyolsz.

2018. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Még nem fogytál ki a hazuhságbol és a hamis vádbol?"


Hazugság nem volt de vádolni meg pláne nem vádoltam senkit! Ezt honnét vetted?


"Ugy látszik fejlődsz lefelé."


A helyzet az hogy nyugodtan sértegethetsz de ez a tényeken nem változtat!

A Magyarországon hatályos törvények az orvost védik. Ha az orvos úgy dönt hogy hogy még is csak ad vért akkor nem lehet az orvost ezért törvényileg felelőségre vonni!


"Komolytalan kocsmai szokásod van valameddig, de az ilyet végűl annak is kidobják."


Ha jól emlékszem 2011-ben regisztráltam az oldalon. Most 2018-at írunk.


"Mondanál minden emberről igazat,akkor mondanám keresztény vagy,de igy ál keresztény vagy."


Jó akkor azt mondod! De ennek mi a jelentősége?


"Azért írom ezt mert ártatlan embereket gunyolsz."


Kiket és mivel gúnyoltam őket?

2018. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

54.

. "Kiket és mivel gunyoltam őket".

Én ezt a kérdést nem tennem fel,mert nagyon is jol tudod,sőt tudatosan csinálod,telyes rosszindulatból,ami már eget verő.


Miért nem álsz be a két oldal közé és onnan itélkzz?

Miért álsz az egyik oldalon akinek a bűneit meg sem említés,és szapulod a másik oldalt,amelyik betartja a Biblia szavát?

Miért nem beszélsz a keresztes háborukrol,, ahol tizmillik haltak meg évszázadokon át,az inkviziciorol ahol több millió embert kinoztak halálra és a háborúk,világháboruk során a fegyverek felszentelése,katonák meggyontatása és gyilkosságba küldése,több mint százmillió halott a huszadik században.

Ezekkel ugy halgatsz mindha te volnál a felelős érte.Pedig nem te kell felelned,de nem is kell azon az oldalon álva szapuld azt az oldalt amelyik be tartja az Isten szavát.A Tanuk fegyvert nem fognak sem ellened sem azon oldal ellen akik között csendben olálkodsz,támadva az ártatlan embereket.

Kérdezed már töbször,mi az a "szervezet".Ha még nem esett le,a szervezettségre utal ,ami nincs meg a te fejedben,sem ott ahol szervezetlenül acsarogsz.

2018. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Én ezt a kérdést nem tennem fel,mert nagyon is jol tudod,sőt tudatosan csinálod,telyes rosszindulatból,ami már eget verő."


Én fel tettem a kérdést! Nem!

- Ha tényleg rosszindulatból teszem amit teszek akkor miért nem azt szajkózom hogy nem engedik a vérátömlesztést ,családokat választanak szét vagy pénzügyi kérdéseket feszegetek folyamatosan. Gyermek bántalmazás témaköre amibe sok minden belefér.

- Ha csak egy kicsit is tényleg egy hajszálnyit is ismered az embereket akkor nagyon jól tudod hogy ezekkel a dolgokkal lehet az emberek figyelmét SZÉLES KÖRBEN felkelteni! Tehát akkor miért nem ezekkel a dolgokkal foglalkozom ha a rosszindulat vezérel?


"Miért álsz az egyik oldalon akinek a bűneit meg sem említés,és szapulod a másik oldalt,amelyik betartja a Biblia szavát?"


Te miért fogalmazol meg kritikát? Te miért nem hagysz szó nélkül dolgokat ,te miért írsz folyton? Na nekem is ugyan azok a válaszaim!


"Miért nem beszélsz a keresztes háborukrol,, ahol tizmillik haltak meg évszázadokon át,az inkviziciorol ahol több millió embert kinoztak halálra és a háborúk,világháboruk során a fegyverek felszentelése,katonák meggyontatása és gyilkosságba küldése,több mint százmillió halott a huszadik században."


Azért drága barátom mert ezeket a dolgokat tanítják az iskolákban! S tudod még azok az emberek is tisztában vannak vele és tudnak róla akiket nem érdekel a vallás. S pontosan azért tudják mert tanítják történelemből ezeket a dolgokat az iskolában és a TV-ben vagy az újságokban is foglalkoznak a témával az interneten pedig rengeteg információt lehet ezzel kapcsolatban találni.

- Nem tudtam hogy beszélnem kell a keresztes háborúkról meg a többiről! Amikor elolvastam a kérdést "Milyen feltételek mellett lehetek Jehova Tanúja?" nem az volt az első gondolatom hogy a keresztes háborúkról kell írni. Egyszerűen nem értem hogy miért kellene olyan dologról írnom amit az iskolában tanítanak. Vagy neked nem tanították? Még az érettségi tételekben is szerepel.

De tudod mit beszéljünk a keresztes háborúkról. Tudod e hogy mi előzte meg a keresztes háborúkat? Itt egy kis segítség. Ha ez meg van majd akkor jöhet a többi is!

Az első keresztes hadjárat 1095-ben kezdődött. És nem azért, mert a keresztények harcolni akartak a szomszédjaikkal, és mert az egész világot meg akarták téríteni. Az első keresztes hadjáratot csak négy évszázadnyi muzulmán agressziót követően hívták életre.

Az első keresztes hadjáratot 460 évvel az után hívták életre, hogy az első keresztény várost lerohanta egy muszlim sereg.

457 évvel azután, hogy Jeruzsálemet elfoglalták a muszlimok.

453 évvel az után, hogy bevették Egyiptomot.

443 évvel az után, hogy Olaszországot kifosztották.

427 évvel az után, hogy a muszlimok először megostromolták a keresztény Konstantinápolyt.

380 évvel az után, hogy a muszlimok elfoglalták Spanyolországot.

360 évvel az után, hogy Franciaországot először megtámadták.

249 évvel az után, hogy a kereszténység fővárosát, Rómát kifosztotta egy muszlim sereg.

Az első keresztes hadjárat csak több évszázadnyi templomégetés, gyilkosság, rabszolgaságba ejtés, és keresztények erőszakos áttérítése után történt.

- A kérdés az barátom hogy tisztában voltál e ezekkel a dolgokkal?!!!


"Ezekkel ugy halgatsz mindha te volnál a felelős érte.Pedig nem te kell felelned,de nem is kell azon az oldalon álva szapuld azt az oldalt amelyik be tartja az Isten szavát."


Nem hallgatok én! Csak nem tudtam azt hogy ezekről akarsz beszélgetni. Ha erről akarsz beszélgetni akkor beszélgessünk erről én nem zárkózom el. De egyszerre csak egy téma legyen ,ha megbeszéltük a keresztes háborúkat utána jöhet a többi szépen sorba!


"A Tanuk fegyvert nem fognak sem ellened sem azon oldal ellen akik között csendben olálkodsz,támadva az ártatlan embereket."


Katolikusok ,reformátusok ,baptisták ,adventisták ,evangélikusok között is rengeteg hívő ember nem fogott fegyvert. És azért tagadta meg mert hite szerint cselekedett!

Jehova tanúi miért nem beszélnek arról hogy a testvéreik milyen más egyházakhoz tartozó hívő emberekkel EGYÜTT voltak börtönbe a hitük miatt?

Az Őrtorony újság miért nem ír a Fegyvertelen katona című filmben látható embernek az élettörténetéről? Róla miért hallgat mélyen? Az az ember a hite szerint cselekedett és nem fogott fegyvert. De nincs ezzel egyedül ő csak egyetlen példa a rengeteg ember közül aki nem fogott fegyvert a hite miatt!


"Kérdezed már töbször,mi az a "szervezet".Ha még nem esett le,a szervezettségre utal ,ami nincs meg a te fejedben,sem ott ahol szervezetlenül acsarogsz."


Nem kérdeztem hogy mi az a szervezet! Már megint olyan dolgot tulajdonítasz nekem amit én nem tettem. Itt az írás megmarad így ellenőrizhető a dolog!

Drága barátom belegondoltál már hogy mit írsz? Szervezni mindenütt kell még akkor is ha egyedül élsz. De ha családod van akkor meg aztán nagyon is meg kell szervezni a dolgokat. Abszurd egy gondolat hogy egy gyülekezet életében ne lenne szükség szervezésre.

Szervezés nélkül hogyan lehetne lebonyolítani mondjuk egy több száz vagy ezer fős összejövetelt? Megtudnád mondani? Régebben Jehova tanúinál is szokás volt hogy nem a tagok vitték magukkal az ebédnek valót hanem a kongresszus helyszínén volt megszervezve az étkeztetés. Aztán valahogy ez a szervezés elmaradt és onnantól kezdve mindenki magának intézi az ebédet! Viszont elárulom neked hogy vannak olyan rendezvények más egyházaknál amikor akár több ezer ember is összegyűlik és az ebéd is meg van szervezve. Mindenki főtételt kap ebédre és olyan még nem volt hogy ne lett volna elég ember aki elkészíti az ebédet és arra is voltak emberek akik megterítettek és kiosztották az ételt és mindig összegyűlt annyi adomány hogy ennek a költségét fedezte.

- Szerinted az ilyen események lebonyolításához nem kell megszervezni a dolgokat?

Vagy egy gyülekezet működéséhez szerinted nem kell megszervezni a dolgokat?

2018. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

56.Sok időt nem szánok rád,mert annak is bün aki ilyen igazságtalan emberrel beszél,olyannal aki olyan emberekről mond hamis vádakat akik szigoruan betartják Isten szavát.

Jelzem nem vagyok megkeresztelkedett,de a bibliával tisztába vagyok,és az igaz és a hamis oldalak is.


Csak egy pár szót a keresztes háborúról:

Te a muszlim oldalt el olvastad?

Na itt a baj.

Ugyanis minden nemzet, maga irja meg a maga történelmét.Ugy,hogy aki veszített a történelmét,ugy írta meg,ha veszített,még akkor is nyertes volt.

Kérdésem :Mit keresett az Angol,Norvég,Svéd stb.a muszlim területeken.A muszlimok vitték le?

Ugyanúgy Spanyol,FranciaOlasz stb.30 év alatt mentek le oda,repülővel talán UFO-val.Önként mentek elfoglalni a szentvárost a pápa parancsra,megfenyitve nyugat Európát ha nem mennek,ők is a muszlimok sorsára jutnak.


Mégis, Jézus szerinted erre tenitotta az embereket,hogy egymást gyilkolják.

Nem!

Tehát a gyilkos gyilkolta a gyilkost.

Min két oldal gyilkos volt.

Azt mondta Jézus "fegyvert ne fogj ember társad ellen".

Most mégis ki aki követi Jézust?

Aki fegyvert nem fog.

Ée melyik vallás ült börtönt egytől egyig akik fegyvert nem fognak?

Most is a háboru pártján vagy?


Pál azt mondta"egyesek örökké tanulnak,de az igazság értelmére,soha el nem jutnak".

2018. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Sok időt nem szánok rád,mert annak is bün aki ilyen igazságtalan emberrel beszél..."


Akkor miért írsz állandóan? Kényszerít erre valaki? Miért nem fejezed be egyszerűen és kész?


"Jelzem nem vagyok megkeresztelkedett,de a bibliával tisztába vagyok,és az igaz és a hamis oldalak is."


Miért nem vagy az? Nem akarsz megfelelni az elvárásoknak vagy nem akarsz elköteleződni? Mi az oka hogy nem vagy hajlandó megkeresztelkedni?


"Ugyanis minden nemzet, maga irja meg a maga történelmét.Ugy,hogy aki veszített a történelmét,ugy írta meg,ha veszített,még akkor is nyertes volt."


Te akartál beszélni róla! Én itt kezdtem el! De ez nem jelenti azt hogy te nem írhatsz róla. Tedd meg! Nem tilos meg szabad tenni ,csak bátran írd le amit akarsz ezzel kapcsolatban!


"Mit keresett az Angol,Norvég,Svéd stb.a muszlim területeken.A muszlimok vitték le?"


Amit az iskolában erről tanítanak azt elvileg neked is tudni kell. Mit tanítottak ott neked ezzel kapcsolatban?


"Ugyanúgy Spanyol,FranciaOlasz stb.30 év alatt mentek le oda,repülővel talán UFO-val.Önként mentek elfoglalni a szentvárost a pápa parancsra,megfenyitve nyugat Európát ha nem mennek,ők is a muszlimok sorsára jutnak."


A helyzet az hogy ezeket a hadjáratokat meg kellett szervezni. Hiszen a katonáknak és az állatoknak (elsősorban lovaknak) enniük kell. A felszerelést oda kell szállítani a hiányt pótolni a javításokat elvégezni és mind ez pénzbe kerül. Honnét volt a pénz?

Hát nem a pápa fizettet mindent! Ebben egyetértünk?


"Mégis, Jézus szerinted erre tenitotta az embereket,hogy egymást gyilkolják."


Nem!


"Tehát a gyilkos gyilkolta a gyilkost.

Min két oldal gyilkos volt."


Igen!


"Azt mondta Jézus "fegyvert ne fogj ember társad ellen"."


Nem ezt mondta Jézus! Ha idézel akkor azt legalább pontosan tegyed! Vagy ne idézz és a saját szavaiddal írd le!


"Most mégis ki aki követi Jézust?

Aki fegyvert nem fog."


A nagymamám sem fogott fegyvert és még sem követte Jézust! Péter kardot fogott és még használta is mert levágta vele egy szolga fülét!

Péter követte Jézust? Péter apostola volt Jézusnak? Péter ölt azzal a kardal?


"Ée melyik vallás ült börtönt egytől egyig akik fegyvert nem fognak?"


Vallás? Egyik sem! Csak és kizárólag azok az emberek akik hitükből fakadóan nem fognak fegyvert.

Hogyan lehetséges az hogy Jehova tanúinál tanítani kell azt hogy ne menjenek katonának? Más egyházaknál pedig ahol vannak hívő emberek és úgy cselekednek hogy hitük szerint nem végeznek fegyveres szolgálatot még akkor sem hogy tudják ha elmennének katonának akkor sem közösítenék ki őket. De még is inkább vállalták a börtönt de akkor sem lettek katonák. Ezt magyarázd el nekem ez hogyan lehetséges! Pedig nekik nem tanították hogy nem szabad katonai szolgálatot vállalniuk.


"Most is a háboru pártján vagy?"


Csak azért mert nem vagyok Jehova tanúja akkor már csak is és kizárólag a háború pártján állhatok? Miért ez jut elsőnek az eszedbe?

Egyáltalán miért kellene nekem a háború pártjára állnom? S képzeld el hogy nem támogatom a háborút! Láttam autóbalesetet az is elég durva volt. Akkor egy háború az milyen lehet. Nem tudom mert soha nem éltem át. Csak annyit tudok amennyit elmondtak róla a nagyszüleim meg azok az emberek akik átélték a háborút! S ennyi is elég volt ahhoz hogy tudjam nem jó a háború. És nagyon egyszerűen fogalmaztam.


"Pál azt mondta"egyesek örökké tanulnak,de az igazság értelmére,soha el nem jutnak"."


Igen így van! Mert nem csak tanulni kell ,hanem átélni és érezni is. Személyes kapcsolatba kell lenni a teremtő Istennel és az Úr Jézussal! Hinni és bízni Isten ígéreteiben. Jézus nem csak tanított ,hanem példát is mutatott!


Miért nem válaszolod meg a kérdéseimet?

"Jehova tanúi miért nem beszélnek arról hogy a testvéreik milyen más egyházakhoz tartozó hívő emberekkel EGYÜTT voltak börtönbe a hitük miatt?"

Nekem erről egyszer mesélt egy Jehova tanúja. Arról hogy milyen más egyházak tagjaival voltak közösen börtönben. És mind azért volt börtönben mert megtagadta a katonai szolgálatot! Ezt miért nem ismerik el Jehova tanúi? Erről miért nem beszélnek? Nem csak ők voltak börtönben. És nem csak őket üldözték annak idején a nácik. Bizony mások is kiálltak a hitük mellet csak erről Jehova tanúi és az Őrtorony társulat mélyen hallgat pedig ott voltak velük együtt a börtönökben és a koncentrációs táborokban meg a gulágon is. Erről még sem beszélnek ,miért? Ezekről nem írnak az Őrtoronyújságban de miért nem írnak?

Azokat a kérdéseimet sem válaszoltad meg amelyek a szervezést boncolgatják! Azokra nem reagálsz semmit!

Te igazságtalan embernek tartasz engem. De akkor te miért nem beszélsz ezekről a dolgokról? Hát nem így lenne igazságos? Vagy te magad sem tudod hogy mi is az igazság mert nem vagy birtokában minden információnak? Ezt kérdezem mert szeretném tudni.

2018. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

" Ezt kérdezem mert szeretném tudni"

Ne kérdezd mert tudod de mivel kiközösített vagy mindent forditva mondasz.


Ezt azért írom igy mert nem mindegy,hogy egy vallásból senki nem fog fegyvert és igy a háboru kizárt.

Vagy egy vallásból minden tizezredik nem fog fegyvert.Na ezért halt meg a huszadik században kétszáz millio ember.És te ezek melett álsz,ugyanis párfogolod.

Ezért kár olvasd a bibliát,mert ugyis azt csinálsz/mondasz amit akarsz nem amit ir a biblia.

2018. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ne kérdezd mert tudod de mivel kiközösített vagy mindent forditva mondasz."


Nem ismersz engem! Nem vagyok kiközösített. Sokáig jártam Jehova tanúi összejöveteleire és tanulmányoztam is velük. De soha nem keresztelkedtem meg! Pedig sokszor kérdezték hogy mikor teszem meg!

Az egyik összejövetelen a Királyság teremben voltam és előadás közben olvasgattam az Ú.V.F.!(nem érdekelt az Őrtorony tanulmányozás témája)

A Cselekedetek könyvét olvasgattam az első fejezetet. S ahogy olvastam megértettem valamit! S amikor ezt megértettem az után kezdtem el keresni egy másik közösséget ahol hívő emberek vannak. Egy darabig még jártam a Királyság terembe és egy másik közösségbe is rendszeresen. Majd idővel meghoztam a döntésemet és nem jártam tovább a Királyság terembe. Nem volt könnyű döntés de azóta már tudom hogy a lehető legjobb döntést hoztam meg. Azóta egyetlen egyszer voltam a Királyság teremnél de nem mentem be. Pedig nagyon hívtak!

Nem mondom én fordítva a dolgokat! Csak te nem érted. Amikor elsőre hallottam azt a kifejezést hogy: "ki nem érdemelt kedvesség" halvány lila elképzelésem sem volt arról hogy ez mit is jelent. Bizony el kellett hogy magyarázzák hogy ez mit is jelent!


"Ezt azért írom igy mert nem mindegy,hogy egy vallásból senki nem fog fegyvert és igy a háboru kizárt."


Az nem zárja ki a háborút. Rengeteg országban vannak olyan hívők akik nem fognak fegyvert háborúk még is vannak. A háborúk majd akkor fognak megszűnni ha mindenki hitre jut és képes lesz szívből megbocsájtani a másiknak. De ez Isten és Jézus Krisztus nélkül lehetetlen!


"Vagy egy vallásból minden tizezredik nem fog fegyvert."


Akkor idézd fel magadban Noé történetét! Szerinted Isten nem képes arra hogy kevés emberrel is hatalmas dolgokat vigyen véghez? Emlékezz ,hányan is voltak a Bárkán? Mindössze 8 ember se több se kevesebb! Megmenekültek mert Noénak ígérete volt Istentől és hit Istennek. S mindent úgy tett ahogy Isten mondta neki.


"Na ezért halt meg a huszadik században kétszáz millio ember.És te ezek melett álsz,ugyanis párfogolod."


Képzeld el én hiába mondom azt hogy ne fogjon fegyvert. Szabad akarata van! Te se mondhatod meg hogy mire költsék az adódat. Ha így nézem akkor te is bűnös vagy mert a pénzedet fegyver vásárlásra is felhasználhatják és te nem gondoskodsz róla hogy ne azt vegyenek belőle. Én sem vagyok képes rávenni másokat arra hogy megváltoztassák a gondolkodásukat ha ők maguk nem akarják azt!

Jusson eszedbe hogy mit mond Jézus a gazdag ifjúnak és hogy az mit tesz! De attól még a másik ember hallgatott Jézus szavára és megváltoztatta a gondolkodását. De ezt nem teszi meg mindenki.

De ha te ott voltál akkor te miért nem akadályoztad meg és a mostani háborúkat miért nem akadályozod meg ha ekkora hatalmad van?


"Ezért kár olvasd a bibliát,mert ugyis azt csinálsz/mondasz amit akarsz nem amit ir a biblia."


Én azt mondom neked hogy te meg csak a Bibliát olvasd és ne olvasd az Őrtorony irodalmakat. Semmit ne olvass azokból!

Megfogod tenni? Kérlek tedd meg a kedvemért! Hogy miért tedd meg? Hát azért mert ezt én mondom éneked és kérem tőled.

- S ennek elegendőnek kell lennie hogy te ezt meg is tedd. Ugye?

Ha ennyi elég lenne akkor rád is hatással lennék de ez nem így van! Szóval értelmetlen az amit felhozol mert én nem vagyok képes megváltoztatni az embereket. Arra csak és kizárólag Isten képes. Az ő igéje élő és ható!


A lényeges kérdéseimet sem vagy képes megválaszolni. Hányszor akarsz még nekem írni ha alapvető kérdésekre sem válaszolsz? Egyáltalán miért írsz nekem? Neked hány alkalom kell hogy megértsed hogy nem fogsz hatással lenni rám? Vagy nem emlékszel arra hogy hányszor írtál már nekem?

De tudod mit nem is lényeges. Ha újra írsz akkor újra hasonló reakciókkal fogsz találkozni. Ha nem írsz akkor persze nem lesz mire reagálnom és én sem írok.

2018. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!