Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti hogy viszonyu...

Keresztények! Ti hogy viszonyultok a zsidósághoz, vallásukhoz?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokatív és nem ilyen céllal tettem fel.


Csak azért érdekelne, mert ugye az alapokban vannak bizonyos átfedések, és a zsidóság a kereszténység ellen agresszívan lépett fel tudomásom szerint. Meg ugye itt van Jézus, és a kiválasztottság dolog, ami a kereszténység szerint már nincs, a zsidók viszont nem ismerik el hogy megszűnt.


Érdekelnének a vélemények. Akár mindkét oldalról.



2017. aug. 22. 19:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én nem értem, hogy egyesek miért kötik az ebet a karóhoz, a kiválasztottság dologgal. Mondjuk úgy, hogy "kezdő keresztény", felszínesen olvastam a Bibliát, de én is kivettem az idevonatkozó kijelentéseket. A kiválasztottságuk megszűnt a zsidóságnak. Sőt, eléggé éles kirohanások is vannak a zsidóság ellen. Vagy nevezzük inkább éles kritikának. Viszont Jézus halálával a törvények beteljesültek, és új szövetség van érvényben, amit Isten immár minden emberrel megkötött, beleértve a zsidóságot is. -Ha elfogadják Jézust és az új helyzetet. De mint tudjuk ők ezt nem fogadják el.
2017. aug. 23. 14:03
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Kedves tizedik, ne hagyd félbe, olvasd tovább!


"Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, ameddig a pogányok teljessége bemegyen. És így az egész Izráel megtartatik, amint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat: És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása." (Rm 11,25-29)


Amikor a nemzetek teljessége bemegy, vagyis mindazok, akik erre készek voltak az adott időben, akkor újra felemeli Isten Izraelt, aminek a csúcspontja, amikor Jézus az Olajfák hegyére lép. Ha neked ezzel az értelmezéssel problémád van, akkor a Bibliával van problémád. Ha a Bibliával van problémád, akkor a mögötte levő Jézus Krisztussal van problémád. Miért nem vitatkozol Vele? Nekem mindegy, hogy te mit hiszel. Az én sorsomra semmi befolyása nincs a te hitednek. A tiedre viszont döntő befolyása van. Így aztán nekem nem kell elszámolnod, ahogy nekem se kell neked. Beszéljük meg száz év múlva, hogy hogyan is történt, és kinek volt saját egyházi teológiája, és ki hitt Isten Beszédének, és az Úr karja kinek jelentetett meg!


Külön kiemelném a 15. verset:


"Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?"


Ezt hogyan lehet máshogy értelmezni, mint Izrael megtéréseként? Arról nem is beszélve, hogy a 26. vers szerint az egész Izrael megtartatik. A görög szó a 'szódzó', azaz 'megmenekül', 'meggyógyul', 'megszabadul', 'üdvözül', ami az Újszövetség időszakában csak úgy lehetséges, ha segítségül hívja az Úr nevét, azaz a Feltámadott Jézus Krisztus nevét, lásd Róma 10,9-13:


"Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol (szódzó). Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az idvességre (szótéria, a szódzó főnévi párja). Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül. Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, aki kegyelemben gazdag mindenekhez, akik őt segítségül hívják. Mert minden, aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik(szódzó)."


Te esetleg ismersz bibliai alternatívát?

2017. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Kedves tizedik, ne hagyd félbe, olvasd tovább! "


Üdv. Imádkoznod kellene aprófétai karizmáért, mert velem szemben nem működik a jóslásod, mivel eleve továbbolvastam, és úgy válaszoltam. Kérlek, az ilyen gyerekes dolgokat a jövőben hanyagold, ha velem vitatkozol. Kerüljük a felesleges köröket, időpocsékolásokat! Köszi


"Ha neked ezzel az értelmezéssel problémád van, akkor a Bibliával van problémád. Ha a Bibliával van problémád, akkor a mögötte levő Jézus Krisztussal van problémád. Miért nem vitatkozol Vele? "

Ezt a gusztustalan műsort kinek csinálod? Itt nincsenek esküdtek, akiket befolyásolnod kell. Kérlek, fejezd be!


"Nekem mindegy, hogy te mit hiszel. Az én sorsomra semmi befolyása nincs a te hitednek. A tiedre viszont döntő befolyása van."

Szektás szöveg, ne is haragudj. Jézusban hiszek, nem befolyásolja az üdvösséget, ha esetleg tévednék ebben a kérdésben, ahogy a tiédet sem, mivel tévedsz. Illetve fejtsd ki kérlek akkor részletesen, miért veszélyes ez rám nézve? Lehet, hogy a gyülekezetetekben leuralod a többi tagot, de én nem vagyok alád rendelve, ezt ne feledd! Nem vagy a presbiterem, elvárom, hogy kulturáltan kommunikálj velem! Mondataid pedig indokold, kérlek!


"Ezt hogyan lehet máshogy értelmezni, mint Izrael megtéréseként? Arról nem is beszélve, hogy a 26. vers szerint az egész Izrael megtartatik. A görög szó a 'szódzó', azaz 'megmenekül', 'meggyógyul', 'megszabadul', 'üdvözül', ami az Újszövetség időszakában csak úgy lehetséges, ha segítségül hívja az Úr nevét, azaz a Feltámadott Jézus Krisztus nevét, lásd Róma 10,9-13: "

Ezek feltételes próféciák, mint ahogy Jeremiás is megjósolta a zsidókkal kötött új szövetséget, de mégsem teljesedett be, mert a zsidók elutasították Jézust. Az üdvösség feltétele soha nem változik már.


"Beszéljük meg száz év múlva, hogy hogyan is történt, és kinek volt saját egyházi teológiája, és ki hitt Isten Beszédének, és az Úr karja kinek jelentetett meg! "

Ilyenekkel bizonyítod a saját igazad? Elég fura...


Gondolod, hogy a teljes Izrael megtér, megvallja Jézust és üdvözül? És mi van az olyan zsidókkal, akik Jézus után haltak meg és nem fogadták el Jézust? Ők is üdvözülnek, mert egész Izrael üdvözül?

Túl sokat teszel hozzá emberi magyarázatokat a Bibliához.


""Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol (szódzó). Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az idvességre (szótéria, a szódzó főnévi párja). Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül. Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, aki kegyelemben gazdag mindenekhez, akik őt segítségül hívják. Mert minden, aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik(szódzó)." "

Látod, ezzel már cáfoltad is önmagad, és engem bizonyítottál. Ez az üdvösség feltétele és csakis ez

2017. aug. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kiírom külön kérdésbe, hogy ne itt offoljunk
2017. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Imádkoznod kellene aprófétai karizmáért"


Rendben, megteszem, de téged olvasva neked nagyobb szükséged lenne rá, kiegészítve a szövegértés ajándékával. Ha mégegyszer nekiugranál, talán te is észrevehetnéd, hogy nem bocsátkoztam látnokságba, szemben veled, nem is nyúltam annyira mellé, mint te. Felszólító mondatokat sem igazán használtam, mivel tiszteletben tartom a szabadságot. Te se követelőzz velem szemben, mert nem vagyok az adósod! Mégis milyen alapon? Előbb gyagyásnak nevezel, utána leanyázol - persze szigorúan vallásos terminológiával -, ezután pedig követelőzöl? Hát nem. A Biblia mond valamit, amit te vitatsz. Erre mondtam, hogy menj, és vitatkozz Jézussal, a Bibliát ugyanis nem én írtam, ezért vitatkozni sem fogok, és indokolni sem, legalábbis neked! Kizárólag kerekasztal beszélgetésre vagyok hajlandó, ami már akkor megbukik, amikor az egyik fél elkezdi cikizni a másik öltözetét. Te választottad a lövészárkot. Milyen érvelés az, hogy amit mondok, azt nem azért mondom, mert a Biblia alapján úgy látom, hanem azért, mert adott felekezethez tartozom? Volt már dolgom hasonló figurákkal. Bunkóznak, szektáznak, amikor pedig nem esek hasra előttük, azonnal repülősóért kiáltanak, mert az ájulás kerülgeti őket. Pedig tény, hogy jön Jézus, és akkor Ő fogja megnevezni, hogy Ő kit tart szektásnak, és Ő soha nem törődött az emberek véleményével, vagy a többség akaratával, ha az igazságról volt szó.

2017. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
A zsidók asszem máig nem fogadják el Jézust. Egyébként nekem semmilyen negatív tapasztalatom nincs a zsidó vallással kapcsolatban
2017. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 IS-BE válasza:
0%
Hat, az elso lejegyzett zsido, akirol hallottam, az Mozes volt. Ellopta a Frigyladat a faraotol. Szoval tolvaj volt. Aztan tomegmeszarlast kovetett el egy hegy labanal. Szoval gyilkos is. Eleg gaz bemutatkozas. Aztan a varazspalcajaval kettevalasztotta a tengert, amit rengeteg vizi eloleny halalanak kellett kovetni, mar ha csak a logikat kovetjuk is. (Nyomaskulonbseg, hirtelen drasztikus valtozas az elohelyen. Mintha egy embert hirtelen a sztratoszferaba dobnanak.)
2017. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves IS-BE(17.Hsz!)


Ezek a baromfiságok a saját elmédből pottyantak ki,vagy bemásoltad valahonnan?

2017. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!