Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki rosszat cselekszik,...

Ha valaki rosszat cselekszik, de abban a tudatban él, hogy jót cselekszik, akkor bűnt követ el vagy nem? Pokolra fog jutni?

Figyelt kérdés
Például ki akarja irtani az emberiséget, de ő úgy gondolja, hogy ezzel megtisztítja a Földet.

2017. aug. 24. 23:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#20 Az utolsó bekezdéseddel nem értek egyet!
2017. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Tehát ha valaki abban a tudatban él, hogy jót cselekszik, de valójában bünt követ el, nem büne az annak. "


Hallottál már arról hogy a törvény nem ismerete nem mentesít? Ha te nem tudtad hogy például az emberölés bűn akkor nem ítél el a bíróság? Bizony hogy elítél. Ha Saul üldözte a keresztényeket és kivégeztette akkor ez az ő bűne.

2017. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Hát úgy érzem nagyon sokan rosz helyen tapogatóznak (lehet hogy csak én).A tudatlanság idejét elnézi az Úr ,de ha te teszel azért hogy tudatlan maradj akkor azt már nem nézi el.Pl.Voltal alkalmakon/Istentiszteleteken ,ott hallottad Istem szavát s onnantól nem számit Tudatlanságnak viszont ha nem mész el minden alkalomra akkor nem tudaz meg minden dolgot amit Isten elitél ,így hát te teszel a tudatlanságodért,ez már bűn. Ha kielégitett a valaszom vagy szeretnél még többet tudni akkor irj ram privibe s ha tudom a választ viszairok :)
2018. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 világvége1 ***** válasza:
0%
Csak bebeszélik maguknak, hogy nincs baj azzal amit tettek. Bűntudatuk azért van. Igen, a pokolba mennek.
2020. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!