Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért gondolják azt,...

Sokan miért gondolják azt, hogy a Jelenések könyve már beteljesedett?

Figyelt kérdés
Ez még a jövő lesz, szerintem.
2017. aug. 31. 08:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy csúnya lett volna, legfeljebb nyers. Ahhoz hasonló, mint amikor a bíróság közvetett bizonyítékok alapján elítél valakit, mert akkor lezárhatja az ügyet, és lehet menni horgászni, vagy barkácsolni, pedig egy emberi sors a tét. Láttad már a Tizenkét dühös embert? Ha nem, ajánlom figyelmedbe, és megérted miért mondom, amit mondok.

[link]

2017. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

ezért nem szabad azt gondolni, amit akar, hanem utána kell kutatni a többi verseknek is.


És akkor a hitének mértéke is növekszik és a tudása is.

2017. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%

Nos kutattam, erre jutottam:


"Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, melyet Isten adott neki, hogy szolgáinak megmutassa mindazt, aminek csakhamar meg kell történnie."


Rögtön az első mondat. Persze a világvégét leíró látomások még nyílván nem történtek meg, de már az első mondat is mutatja, hogy többnyire az 1. században teljesedett próféciákról van szó.

2017. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
43%

"Nem hiszem, hogy csúnya lett volna, legfeljebb nyers. Ahhoz hasonló, mint amikor a bíróság közvetett bizonyítékok alapján elítél valakit, mert akkor lezárhatja az ügyet, és lehet menni horgászni, vagy barkácsolni, pedig egy emberi sors a tét. Láttad már a Tizenkét dühös embert? Ha nem, ajánlom figyelmedbe, és megérted miért mondom, amit mondok. "

Értem anélkül is. Azért van igazad, mert neked mindig igazad van. Következésképp, aki másként vélekedik bármiről is, mint te, az hülye. De ez nem ritka felfogás, ez a világ már csak ilyen. Nincs új a nap alatt

2017. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
24%

"Rögtön az első mondat. Persze a világvégét leíró látomások még nyílván nem történtek meg, de már az első mondat is mutatja, hogy többnyire az 1. században teljesedett próféciákról van szó."

Egyetértek!

2017. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 követ62 ***** válasza:

A Biblia a teremtéstől az újjá teremtésig szól.

Az Ószövetség Jézus eljöveteléig, az evangeliumok Jezus 33 és fél évéről, az Ap.Csel-től a Júdás leveleig az őskeresztény közösség küzdelmeiről.

És mivel János apostol a Jelenések könyvét kb: 95-ben írta és profétikus konyv ezért csak az utánna következő időről szólhat. Az első századtól az újjá teremtésig.


Megtalálható benne Dioklecianus 10 éves kegyetlen üldözése, a keresztények már kezdeti hitehagyasa. Az inkvizicio, a reformáció, a Francia forradalom.

A lisszaboni földrengés 1755 november, olyan természeti jelenség amire máig nincs magyarázat 1780 május, olyan csillag hullás ami az éjszakát szinte nappallá változtatta 1833 november.

Benne van Amerika felfedezése, a Miller felé nagy csalódás.

Az antikrisztus halálos sebe, majd begyógyulása, újbóli felemelkedése.

A hűségesek üldözése, megpróbáltatása. És minden ami még ezután következik.


Csak gondolj bele, ha Isten le íratta a teremtéstől Jézusig a történteket. Miért hagyta volna ki az elmúlt 2000 évet?

2017. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 imakommandós ***** válasza:
71%

1.:

A Jelenések kb Kr.u. 95-ben íródott.


2.:

25 éve le volt rombolva Jeruzsálem es a Templom.


3:

Jelenések 11. fejezete szerint van Templom a "szent városban" amit a pogányok még 42 hónapig fognak taposni.


4.:

Majdnem 2000 éve nem áll Templom Jeruzsálaemben.


5.:

Kérdés az lenne bőven, es gondolom akik a múltba látják ennek a beteljesedését tudnának rengeteg okos választ adni, de akkor is maradok a futurista értelmezésnél. Már csak a józan ész és a logika is ezt mondja.

2017. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem nekem van igazam, hanem én vagyok az Igazságé, Aki egy személy. Amiben tévedek, abban nem hallgattam Őrá.


"És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink, és elhervadánk, mint a falomb mindnyájan, és álnokságaink, mint a szél, hordának el bennünket!" (Ézs 64,5)

2017. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"

Nem nekem van igazam, hanem én vagyok az Igazságé, Aki egy személy. Amiben tévedek, abban nem hallgattam Őrá.


"És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink, és elhervadánk, mint a falomb mindnyájan, és álnokságaink, mint a szél, hordának el bennünket!" (Ézs 64,5)"


Nincs ezzel semmi baj, most ebben a cipőben vagy. Korábban én is tartottam már itt, hogy nálam van Isten igazsága, felmagasztaltam magam, más testvérekre alkalmaztam a Biblia kárhoztató igéit, ha nem értettek a teológiámmal egyet. Aztán majd továbblépsz Te is (jó esetben) és már nem hiszed magad tévedhetetlennek, és már nem fogod a mondanivalódat isteni kinyilatkoztatásnak tekinteni.

Imádkozom érted, testvér!


Ne feledd, mind az Igazságé vagyunk, de az nem azt jelenti, hogy tévedhetetlenek vagyunk. Egy a tökéletes, az Isten

2017. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Az, hogy Jézus közelre teszi mindazokat, amik a Jelenések könyvében le vannak íratva, nem meglepő, attól még nem jelenti azt, hogy az első vagy a második században beteljesedett:


Jak 5,8

Legyetek ti is béketűrők, és erősítsétek meg szíveteket, mert az Úrnak eljövetele közel van.

1Pt 4,7

A vége pedig mindennek közel van. Annakokáért legyetek mértékletesek és józanok, hogy imádkozhassatok.

Jel 1,3

Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van.

Jel 22,10

Azután monda nékem: Be ne pecsételd e könyv prófétálásának beszédeit, mert az idő közel van.


Az utolsó esetében tartalmazza mindazt, ami az új Jeruzsálemre illetve Jézus eljövetelére vonatkozott, nem csak az elejét.


Jelenések 22

12. És ímé hamar eljövök...

2017. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!