Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért gondolják azt,...

Sokan miért gondolják azt, hogy a Jelenések könyve már beteljesedett?

Figyelt kérdés
Ez még a jövő lesz, szerintem.
2017. aug. 31. 08:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
49%

"Jel 22,10

Azután monda nékem: Be ne pecsételd e könyv prófétálásának beszédeit, mert az idő közel van. "


Tehát akkor nem lehet egy két ezer év, mivel Dániellel bepecsételtette Krisztus első adventjéig a próféciát.


A többi ige, amit idéztél pedig semmit nem bizonyít. Hacsak nincs még mindig meg a hát ázsiai gyülekezet, akkor ezek már megtörténtek...

1,4 János a hét gyülekezetnek, a mely Ázsiában van

2017. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
32%
Én nem ezt mondtam. Nem nálam van Isten igazsága, hanem én vagyok Isten igazságánál. Nem én vagyok tévedhetetlen, hanem Isten. Én is tévedek, de nem abban a kérdésben, amiben Őrá hallgatok. A dolog nem úgy működik, hogy megkeresem a igazságot, hanem úgy, hogy megmondja az Igazság, amit közölni akar. Ha Ő nem mondja meg, akkor agyalhat az ember, amennyit akar, akkor is mellényúl. A Szellem szól. Jézus hangját közvetíti. Aki ismeri a hangját, hallgat Rá. Aki nem ismeri, nem hallgat Rá. Mit gondolsz, miért mondja Jézus hétszer a Jelenések könyvében, hogy "Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek." Azért, mert a Szellem szól. Ha nem szólna, nem lenne mit meghallani.
2017. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
36%

"Én nem ezt mondtam. Nem nálam van Isten igazsága, hanem én vagyok Isten igazságánál. Nem én vagyok tévedhetetlen, hanem Isten. Én is tévedek, de nem abban a kérdésben, amiben Őrá hallgatok. A dolog nem úgy működik, hogy megkeresem a igazságot, hanem úgy, hogy megmondja az Igazság, amit közölni akar. Ha Ő nem mondja meg, akkor agyalhat az ember, amennyit akar, akkor is mellényúl. A Szellem szól. Jézus hangját közvetíti. Aki ismeri a hangját, hallgat Rá. Aki nem ismeri, nem hallgat Rá. Mit gondolsz, miért mondja Jézus hétszer a Jelenések könyvében, hogy "Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek." Azért, mert a Szellem szól. Ha nem szólna, nem lenne mit meghallani."


Ugyanazt tudom írni, de szerintem nem olvastál vagy értelmezted a válaszom:(

Csak most megfordítottad a dolgot, de a magadról szóló bizonyságtételed nem ér semmit, ugye tudod.

Ismered az igét: Aki magát ajánlja semmit nem ér. Az számít, akit Isten ajánl.


"A dolog nem úgy működik, hogy megkeresem a igazságot, hanem úgy, hogy megmondja az Igazság, amit közölni akar."

És a belső hangodat Isten hangjának tulajdonítod. Évekkel ezelőtt én is ebben a cipőben jártam.


"A Szellem szól. Jézus hangját közvetíti."

akkor ha jól értem, te valamiféle kis világosságnak tartod magad, mint pl. Ellen White?


Akkor is imádkozom érted, majd rájössz, hogy a saját "vallásod" útját járod


"Jézus hétszer a Jelenések könyvében, hogy "Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.""

Hibás igehasználat. A saját igazolásunkra kiragadott ige is ennek a korszaknak a jellemzője, amiben most vagy.

Helyesen az ige azt jelenti, hogy meg fogja érteni az igaz hívő, amit ott leírtak. Nem pedig Asperrimus felmagasztalásáról szól. ÉS ne feledd, még mindig nem vagy a hét ázsiai gyülekezet tagja.

Kb. olyan, mintha kiragadnál egy ilyen mondatot a Bibliából, hogy "Igazad van!" Utána meg mutogatnád nekem, hogy a Biblia is írja, hogy igazam van. Ne feledd! Amiket írtál, magamról is írhatnám, ugyanazt felhasználva saját magam igazának bizonyítására


Imádkozom érted, hogy lekerüljön szemedről ez az önigazoló vakító köd, és Isten Igéjét arra használd, amire rendeltetett

2017. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
36%
Még annyit fűznék hozzá, hogy ha harmadszor is leírod ugyanazt, akkor sem fogok mást válaszolni
2017. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Értem ne imádkozz, mert nem hiszek benned. Fogalmad sincs, hogy mik a szükségeim, és Istennek nincs szüksége arra, hogy te tanácsot adj Neki, hogy Ő mit tegyen velem, és hogyan. Értékelem a jó indulatot, ha nem csak külső máz, de benne vagyok Istennek a satujában, és azt szeretném, ha úgy alakítana engem, ahogyan Ő akar, és nem úgy, ahogy az a szájízednek megfelelő. Semmi probléma azzal, ha nem vagyunk azonos hullámhosszon, első sorban Istennel keresem a kapcsolatot, és azokkal, akik nyitottak Isten felé. Innen nézve zártnak nézel ki, és amíg ezt így látom, számomra akkor sem vagy hiteles, ha egyébként veled is békességre törekszem, ami rajtam áll.
2017. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
12%

"Értem ne imádkozz, mert nem hiszek benned."


A 43% biztos délibáb, nem?

2017. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2017. aug. 31. 22:19
 28/28 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor nem lehet egy két ezer év, mivel Dániellel bepecsételtette Krisztus első adventjéig a próféciát."


Szerinted mit jelent, hogy egy próféciát bepecsételni?

2017. szept. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!