Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia vagy a Szentháromság:Me...

Biblia vagy a Szentháromság:Melyik az igaz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 15:26
 31/92 Alex Fly ***** válasza:
67%

@27: nos, elolvastam az általad említett igét (Mt 4:10). Sem az eredeti görög szövegben, sem az általam elérhető 14 magyar nyelvű fordítás egyikében sem szerepel a "Jehova" kifejezés. Nem kellene meghamisítani az Evangéliumot. Tudod, aki hozzátesz...

Mellesleg senki nem állította, hogy a Sátánt is megilletné az imádat -ugye az említett vers erre vonatkozik-, inkább neki kellett volna leborulnia Jézus előtt.


Összefoglalva tehát egyrészt a kommentednek semmi köze nincs a kérdéshez, másrészt nem bibliai igével próbáltad alátámasztani a mondanivalódat.

Minek?

2017. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
27%

31.A bejegyzesemben arrol van szó,kit illet meg az imádat?

Ki az egyedüli igaz Isten?


Jézus erre válaszolt:a Máté.4:10-ben.

"Akkor Jézus igy szolt hozzá:"Eredj el, Sátán! mert meg van írva:Az egyedüli igaz Istent imádd és neki végezz szent szolgálatot.

Itt Jézus a Fiú,az egyedüli Mindenhatora utalt,hogy őt kell imádni es nem önmagát a Fiút.Mert azt is módja a szövegkörnyezet ,hogy a régieknek is ez van megírva.

Összeségében Jézus kifejezte minden lény az Atyát kell imádnia,az egyedüli igaz Istent.

Ebből köetkezik,hogy a fenti bejegyzésemben az" egyedüli igaz Istent" igazoltam ezzel a biblia versek.

Sátán azért kért imádatot Jézustol,hogy elbuktassa a megváltást.

2017. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 Alex Fly ***** válasza:

@32: Hohy kit illet meg az imádat? Az egyetlen igaz Istent, aki egymagában a Teremtő, a Megváltó és a Pártfogó is.

Emléxel, miért is akarták Jézust megölni? Az verte ki a farizeusoknál a biztosítékotb amikor kijelentette: "Mielőtt Ábrahám lett volna, én Vagyok." Nem "én már voltam" vagy hasonló. Vajon honnan lehetett nekik ismerős ez a "Vagyok" ? Ez nem elég egyértelmű?

2017. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
83%

Szia Edgár! Remélem hiányoztam :)


Természetesen nincs ellentmondás a Biblia és a Szentháromság között, ezért mindkettő igaz.


#32-es bejegyzésedre pedig a válasz:

Az Újszövetségben Jézus többször is elfogadta az imádatot, a tanítványok leborulva imádták, ő mégsem mondta, hogy ez helytelen. Az angyal felállította az eléje boruló Jánost, Péter is felállította az eléje boruló Kornéliuszt, Jézus azonban soha egyetlen egyszer sem állított fel senkit, mert leborulva imádja (Jn 9,35-39; Mt 8,2 Mt 14,33). Mennybenlétekor pedig leborul előtte az egész teremtett világ, s extázisban ünneplik a mennyei seregek, de őt ez sem zavarja.


"Majd hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké! A négy élőlény így felelt: Ámen! A vének pedig leborultak és imádták." (Jel 5,13-14)


Kit imádnak a vének? Természetesen Istent az Atyát. Egyedül az Istent. Hogyan imádták az Atyát? Úgy, hogy ugyanúgy leborulnak a Fia előtt (Jel 5,8) és ugyanazt a dicsőítést elmondják a Báránynak is. Egyedül Istent imádják, de mégis a Báránnyal együtt. Vagyis a Bárány tisztelete, a Bárány magasztalása, a Bárány előtti hódolat az Isten egyedüli imádatának a szerves része. Úgy imádják az Istent, hogy lényegében ugyanazt teszik a Fiával is.

2017. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
Kérdezőt elvitte a cica, ez így csak egy gyenge provokatív kérdés...
2017. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
17%

33.Ne beszélyünk félre!

. Jézus mit mondott?

. "Az Urat,a te Istenedet imádd,és csak neki szolgály"


Utalás:5Mozes.6:13"Jehovát,a te Istenedet féld,őt szolgáld,és az ő nevére esküdj"


A Máté 4:10-ben Jézus nem azt mondja engemet kell imádni,azt mondja az Atyát imád.

Miért ferdited el az egyszerű értelmét?

2017. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 Alex Fly ***** válasza:
@33: akkor ne beszélj félre. Az 5Móz 6:13 ugyanazt írja, mint a Mt 4:10. Nem azt, hogy holmi Jehovát kell imádni. És nem is azt, hogy az Atyát. Szó szerint: az Urat, a te Istenedet imádd. Aztb hogy Jézus az Úr, több tucat helyen írja a Biblia. Vagy azokat is mind át akarod írni?
2017. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
28%

37.Hol monja Jézus,hogy éngemet imádjatok? A Máté.4:10-ben.

Azt mondja "az Urat a te Istenedet imád és neki végezz szent szolgálatot".Ostobaság azt mondani,hogy Jézus magára mondja,mert akkor félre magyarázásba léptél.

2017. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 Alex Fly ***** válasza:

@38: Értem. Tehát ha az Úr azt mondja, hogy az Urat, a te Istenedet imádd és csak neki szolgálj, akkor nem magára gondol. Sem a Mt 4:10-ben, sem az 5 Móz 6-ban, amire Jézus hivatkozik.

Esetleg akkor azt is elárulnád, mégis hány Urunk és Istenünk van? Én szegény ostoba eddig abban a tévtanításban éltem, hogy egy, és az Ószövetség és az Újszövetség is ugyanarról az Úrról beszél. Világosíts fel kérlek, hogy miért fekete a fehér és miért ne higgyek az Igének!

2017. szept. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
18%

39. Jelenések.22:16."Én Jézus,elküldtem az angyalomat,hogy tanuskodjon néktek ezekről a gyülekezetek számára.Én vagyok David gyökere és sarja és a fényes hajnali csillag".

. A fenti idézetben Jézus miért nyilatkozik magáról igy"én Jézus"?

Miért nem mondja "én Isten""én az Úr"?

Ő pedig minden fontos dolgot többször is elmondott,de azt,hogy Ő Isten,egyszer sem.

Ma is vannak urak és istenek,igy rád is rá illik az úr szó.

Vagy ha valaki,megold egy fontos dolgot egyesek azt mondják "isten vagy".

De vajon ezeket összekeverjük az Istent vagy Jézust megillető Úr,Úr titulussal?Nem!.

1Kor.8:5,6."Mert ha vannak is akiket isteneknek neveznek,akár az égben,akár a Földön,mint ahogy van sok"isten és sok úr,6.számunkra valójában egy Isten van,az Atya,akiből van minden,és mi őérte,és egy Úr van Jézus Krisztus,aki által van minden,és mi őáltala"

Itt láthatjuk az apostol,nem összekeveri a kettőt hanem szétválassza.

Van egy Isten az Atya,és egy Urunk Jézus Krisztus.

Zsolt.82:1.Isten ott áll az Isteni Fenség gyülekezetében,Az istenek között ítél.

Ebben a biblia versben is több istenről bszél,de a Fenségesen kivül mind hamis.

Olvasd.2Mozes.6:3

. Zsolt.83:18,19

2017. szept. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!