Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia vagy a Szentháromság:Me...

Biblia vagy a Szentháromság:Melyik az igaz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 15:26
 81/92 anonim ***** válasza:
76%

"Azt pedig ugy lehet,ha az Isten szavát,nem torzitjuk,hanem betartjuk minden szavát"


Nem semmi, 80-as, hogy lemosod a színről a skolasztikusokat, egyházatyákat, és más mély, autentikus gondolkodókat, aki bizony a Biblián keresztül értelmezték azt, ami szupraracionális: a Szentháromságot. Persze ezeket valószínű nem olvastad, csak a sajátosan TORZ fordítású Szentírásodat.

De ne fáraszátok magatokat JT-k, még lekésitek az üdvözüléshez vivő hajót.

[link]

[link]

2017. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
43%

81.Én azért óvatos volnék,a szupraracionális szoval,mert ha te,én és a hétosztályos gyermek,ha olvassa a bibliát és a háromság tanát a külömbség nagyon is kirelylik.

Szembetűnő,hogy a biblia nem ir a háromságrol egy szot sem,ezzel szemben a háromság tana csak a Krisztus utánni személyekkel van megszemélyesitv,a háromság tan létrehozásában.

Feltetted a az interneten lévő idézetet amiben amiben semmi biblián alapuló magyarázat nincs,csak a háromság megvédése kézzel körömmel.


Én is teszek fel bibliai idézetekkel az ellenkezőét.

[link]


[link]

2017. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
54%

Jó, ne hidd, de engem igazából nem érdekel, hogy mit hiszel (és téged se nagyon izgasson, hogy én miket olvasok, és milyen úton haladok a megismerésben). És a világért el ne olvasd Aquinói Szent Tamás mit ír a Szentháromságról, mert még elkárhozol.

Egyébként az erre szánható időm véges, ezért búcsúzom, minden jót!

2017. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
47%

83.Az elsőt el olvastam,a második nem nyilik ki.

A véleményem az,hogy ha az egész írást olvasom,a bibliából nem tudom alátámasztani.Ugy,hogy az egész olyan ami nem követi a Krisztusi folytonosságot.

2017. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
52%
Megint kimenőt kaptál?
2019. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
50%
Csak addig kèrdezek amíg az Isten szavaiból egy igazi választ kapok.
2019. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
28%

Mivel a Szentháromság telyesen eltèr a bibliátol,így jogos a kèrdès.

Csak èppen akik kellene èrdembe feleljenek,elbuknak a kèrdès mögè,mert ahány felelet annyifèle ès mar fèlnek tovább halászni a zavarosban.

Pedig 1-3 biblia vers megis oldana,feltève ha van.

Töltenènek a pohárba tiszta vízet,nem pedig a tiszta vizet fölzavarni.

2019. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 KZitus ***** válasza:
51%

15-ös

Talán igy teljes a kép az általad idézettről:

János 17:11

"És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk."

János 10:30

"Én és az Atya egyek vagyunk.”

János 17:21

"hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem."

János 17:20-23

"Nemcsak őmiattuk kérem, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem, hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. Nekik adtam azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak. Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél."

2019. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb mint az 1x1 ha fel AKAROD fogni az egyszeruseget akkor megfogod erteni:


Ahogy van neked tested ,lelked ,szellemed, UGYANÚGY van

Istennek is:


Lelke=Atya

szelleme=Szent Szellem és

teste=JÉZUS aki a BIBLIA szerint a testben megjelent Krisztus -Isten .


A BIBLIA TANÍTJA A SZENTHARONSAGOT, AKKOR HOGYAN KÉRDED HOGY MELYIK AZ IGAZ?

Ha ezt kerded azt jelenti hogy SEMMIT sem tudsz a bibliabol de nem baj ha elkezded mar most tanulmanyozni az Isten szavát.


"KERESSETEK AZ URAT AMÍG MEGTALALHATÓ,

HÍVJÁTOK ÕT SEGÍTSÉGŰL AMÍG LEHET"-idezet a bibliabol

2019. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
0%

89."a biblia tanítja a Szentháromságot.

Kérlek idézd.

2019. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!