Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia vagy a Szentháromság:Me...

Biblia vagy a Szentháromság:Melyik az igaz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 15:26
 61/92 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem. Mindkettő lopott
2017. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
10%

A kettő kétféle fogalom!

A Biblia tartja a Krisztusi folytonosságot,a Szentháromság pedig már 325-ben megszakította azt,egy pogány császár segítségével.

A Szentháromság három istenről beszél a biblia csak egyről.

János.17:3.

2017. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 Alex Fly ***** válasza:
@62: ennek fuss neki még egyszer. És próbáld úgy leírni, hogy értelme is legyen, ne csak egy mondaton belül több sületlenség...
2017. okt. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
46%

#63

Hagyd szegény párát, elbeszélget majd ő saját magával a többi accountja segítségével.

A másik ilyen kérdésnél is ezt teszi.

2017. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
37%

63,64."ennek fuss neki még egyszer"

Miért ne?

Hát csak egy biblia verset idézek.

Ézsaiás.43:10."Ti vagytok az én tanuim igy szól az Úr:és szolgám,akit elválasztottam ,hogy megtudjátok és higyjetek nekem és megértsétek,hogy én vagyok az,előttem Isten nem alkottatott és utánnam nem lesz"


Hát itt elég egyszerű és tiszta,hogy az Atya előtt nem volt Isten és utánna sem lessz.

Akkor,hogy tudod ezt a korekt és egyszerű biblia versre ráhúzni a háromságot.Művészi tálent kell,hogy flre tudd magyarázni.

De az Isten szavával, kár ezt tenni.

2017. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:

"Hát csak egy biblia verset idézek.

Ézsaiás.43:10."Ti vagytok az én tanuim igy szól az Úr:és szolgám,akit elválasztottam ,hogy megtudjátok és higyjetek nekem és megértsétek,hogy én vagyok az,előttem Isten nem alkottatott és utánnam nem lesz"


Ezek szerint a Jehova Tanúi nevezetű szekta már több ezer éves, Izajás próféta nem ma élt, se nem a 19. században. Remélem ezt nem tőlem hallod először.

2017. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
Igazad van sokreges búvár1, meg a többi, Isten szavával kár kekeckedni, hisz ő mondta: Én (magát helyezi előre) és az Atya egy vagyunk. Pont. Ülj le és gondolkozz el Krisztus szavain.
2017. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 A kérdező kommentje:

67.Akkor te azt állítod,hogy a Biblia hazudik az Ézsaiás .43:10.

Itt pontosan kifejezi,hogy több Isten nincs és nem is lesz.

Te pedig állítod,hogy lett még kettő.


Te mondod ,hogy Ő azt mondja egyek vagyunk ,persze,hogy egyek de nem mondja,hogy Istenségben egyek.

Egyek gondolatban és cselekedetben.


Idéz egy verset ahol irja,hogy három Isten van.Amit az Atya,Jézus vagy az apostolok mondnak,vagy éppen a proféték.Ne pedig félreérthető szövegre ráfogod,hogy több Isten van,amikor az egész biblia egy Istenről beszél.

2017. okt. 25. 12:19
 69/92 anonim ***** válasza:
79%

Szomorúan ballag haza Pistike a hittanról. Találkozik Janival.

- Mi bajod?

- Ne is kérdezd, elzavart a tanár, hogy rossza mondok.

- Miért?

- Nem is tudom. Szerinted, hány isten van?

- Hát egy!

- Akkor oda se menj! Én hármat mondtam, és az sem volt elég!

2017. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 Alex Fly ***** válasza:

És mi köze ennek az igének ahhoz, amit magyarázgatsz?

Senki nem mondta, hogy több isten lenne. Egyetlen Isten van; aki három személyben jelent meg.

Mit nem lehet ezen felfogni? A jehovisták egyik legnagyobb tévképzeteb hogy Isten csak annyi, amennyit az ember fel tud fogni belőle...

2017. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!