Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia vagy a Szentháromság:Me...

Biblia vagy a Szentháromság:Melyik az igaz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 15:26
 41/92 anonim ***** válasza:

Nem tűnt el a kérdező, hanem a 30%os regi alatt van, azzal a pocsék helyesírással. Több regisztrációval rendelkezik és mikor épp kiengedik a zártosztályról, akkor beleköt itt a Háromságba. Teljesen elmebeteg, én nem etetném a trollt.

A Biblia ír a kényszeres vitatkozókról, szót kéne fogadni.

2017. szept. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
17%

41.Ilyen aki kifogyott az amúgyis kevés,de az is téves információkból ami a bibliát és a keresztényi magatartást illeti.

A politiusok kezdnek offolni amikor már nincs igazuk,szonélkül maradnak,azzal vigasztalják magukat,hogy másokat ostobaságukban gyaláznak.

Ezt ugyis észreveszi az olvasó és a halgató,s levonja a következtetést,és önmagátol kényszerül vissza a zárt osztályra.

Nem óhajtom,hogy visszamenj inkább olvass többet a bibliából ha részt akarsz venni ebben a vitában,ugy mint István35,nem értek vele egyet,de látszik,hogy Naponta építi magát az ő meggyőződése szerint.

Ami a GYIK-on lévő helyesírást illeti a szabályzat nem kifogásolja és a kedvedért nem is fogok a lazaságom végett javitani,de még a telóm.sem büntetem ha hibásan küld.

Inkább röviditek,könyitek a szavakon ha sietek,és süritek,a te kritikád ellenére.

2017. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
22%

34.Szia István 35.

. Nagyon hiányoztál!

Majd irok a bejegyzésedre de ezen kivül még egyebek is lefoglalnak az időmből,nehezen tudom beosztani.

2017. szept. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 Alex Fly ***** válasza:
84%

@40: köszönöm, hogy ismét megerősítetted, amit írtam és saját szavaiddal cáfolod az állításaidat.

Írod, hogy az Úr Jézust jelenti, az Isten pedig az Atyát, akiket szigorúan megkülönböztet egymástól. Rendben van, elfogadom.


Tehát ez alapján a Messiás a Mt 4:10 ben ezt mondja a Satánnak: "...Jézust, a te Atyádat imádd..."

Éppen most vezetted le, hogy Jézus egyenlő az Atyával. Gratulálok.

2017. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
90%

Kedves tanuk a Biblia vagy az Örtorony:

Melyik az igaz?

2017. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
45%

45.Minden amit az Őrtorony ir a bibliából van alátámasztva.

Alig 2-3 mondatni paragrafus biblia versekkel van alátámasztva,idézve azokat a bibliából.

Ugy olvassuk és mondjuk"Biblia tanulmányozás az Őrtorony segítségével"

Ha bővebben utána akarsz nézni,az utcákon lehet kapni a tanuknál,hogy tudj meggyőződni.

2017. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
45%

44.Nagyon félreérted,még melléje cinikusan.

Te azt és ugy érted ahogy akarod,nem erőltetem.

Mégegyszer:Jézus a Megváltó,mint Istent Fia,beszél az Atyárol aki Isten.Ez a személyiségi jellemük a Máté.4:10-ben.

Te pedig ugy forgasd ki ahogy akarod,jogodban áll.

2017. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
84%

"45.Minden amit az Őrtorony ir a bibliából van alátámasztva."


Érdekes színtvallás, a Biblia támassza alá az örtornyot és nem az örtorony a Bibliát!

A sátás is mikor megkísértette Jézust a Bibliábol támasztotta alá, mert düllöngőzött a hazug csalása.


"Alig 2-3 mondatni paragrafus biblia versekkel van alátámasztva,idézve azokat a bibliából."


Ez így ebben a formában nem igaz.

Lásd a Jehova tanui próféciákat, de még rengeteg van emellett.



"Ugy olvassuk és mondjuk"Biblia tanulmányozás az Őrtorony segítségével""


Én meg úgy mondom a Biblia tanulmányozása imával alázatosággal, őszinte szeretettel Isten iránt a Szentlélek segítségével.

Ján 14:16 És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké.

Ján 14:26 Ama vigasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam nektek.


"Ha bővebben utána akarsz nézni,az utcákon lehet kapni a tanuknál,hogy tudj meggyőződni."


Tudom mi van az örtornyokban jobban mint ahogy gondolod.

2017. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:

"Nem óhajtom,hogy visszamenj inkább olvass többet a bibliából ha részt akarsz venni ebben a vitában,ugy mint István35,nem értek vele egyet,de látszik,hogy Naponta építi magát az ő meggyőződése szerint."


Nahát! Erre nem számítottam. Nem gondoltam, hogy valami pozitívat is fogok kapni tőletek. De vigyázz kit dícsérsz, mert egyesek szerint hitehagyott vagyok és részeges! :)


#40


"Itt láthatjuk az apostol,nem összekeveri a kettőt hanem szétválassza. Van egy Isten az Atya,és egy Urunk Jézus Krisztus."


Igen, itt Pál szétválasztja a hamis isteneket és urakat az igaz Istentől és Úrtól. Azonban az isten és az úr szavak szinonímák (váltófogalmak, mivel ugyanazt jelentik). Minden isten úr is egyben, és minden úr (égi) isten is. Egyik cím sem kissebb a másiktól, ha abszolút értelemben vesszük: aki mindennek az ura az mindennek az istene is egyben. Pál szerint Jézus az egyetlen Úr, az Atya pedig az egyetlen Isten, ez csak az egylényegűség tanával magyarázható, amely szerint az Istenünk lényegében nem egy másik Isten, és az Urunk sem egy másik Úr.


Mondhatta volna fordítva is, vagyis azt is mondhatta volna, hogy egyetlen Urunk az Atya és egyetlen Istenünk a Jézus. Az ok, amiért nem így mondta mindössze annyi, hogy a keresztények körében az isten szó alatt álltalában az Atyát értették, még az úr szó alatt legtöbbször a Fiút. De egyáltalán nem bűn felcserélni a kettőt, hiszen a Biblia írói is sokszor megteszik. Az Atyát is többször nevezik Úrnak, ahogy a Fiút is Istennek.

2017. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
75%
Amikor Jézus azt mondja, hogy az Urat a te Istenedet imádd, akkor természetesen az Atyára gondol. Minden imádat elsődlegesen az Atyának szól, ha viszont az Atyát akarjuk imádni, akkor kénytelenek leszünk a Fiát is, mert ez az Isten óhaja. Senki sem mehet az Atyához, csak a Fiú által, vagyis senki semmit nem tehet a Fiú nélkül. Senki sem tisztelheti az Atyát, aki a Fiút nem tiszteli, és senki sem imádhatja az Atyá a Fiú kihagyásával, megkerülésével.
2017. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!