Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallás szerint megengede...

Zsidó vallás szerint megengedett az emberábrázolás?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom nem, főleg vallási céllal, mert az szigorúan tilos. Zsinagógákban sem látni szobrokat, képeket, keresztények mégis azt állítják, Salamon templomában voltak embert ábrázoló szobrok.


Kérésem hogy lehetőleg zsidó vallást követők válaszoljanak.



2017. szept. 14. 10:45
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Kedves 80%-os válaszoló. Az eredeti Tóra az iszlám vallás szerint is Isteni kinyilatkoztatás, de a jelenlegit már tekinti sértetlennek.

Abban egyetértünk hogy Isten 100%-ban tökéletes, felette áll térnek és időnek, éppen ezért kizárható hogy Isten ilyen következetlen lenn. Szigorúan tiltja élőlények ábrázolását, és mégis azt kérné pakolják tele a legszentebb templomot mindenféle állat és angyal képmásával? Ezt az ellentmondást nem oldja fel, ha azt mondjuk az ember behatárolt, és csak kis részben értheti Istent. Véleményem szerint az általam irt két lehetőség egyike a magyarázat.



Esetleg ezzel kapcsolatban is tudnál válaszolni? A 66%-os azt írta Isten valóságosan jelen volt jeruzsálemi templomban. Ezt hogy kell érteni?

2017. szept. 18. 12:35
 42/47 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek nekem is utána kell néznem, a pusztai vándorlás eseményeiből ugyan elég egyértelműen látszik, hogy I.ten mindig jelen van a Frigyláda körül, azt pedig mint tudjuk később a Szentélyben helyezték el, ráadásul ugyanott, ahol a 10 Parancsolatot kinyilatkoztatja I.ten, arról is szól, hogy ahol az ő tiszteletére szentélyt emelnek, ott lesz, de ennél jobb, egyértelműbb szöveghelynek is lennie kell. Ez azonban el fog tartani egy darabig, mint már említettem, elég bőséges a kommentár irodalom. :)
2017. szept. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Alapvető értetlenkedésed kedves kérdező úgy tűni nem más,mint provokáció,ami nem szép dolog,még egy fanatikus muzulmántól sem!


A kábakőhöz a muzulmánok pont úgy viselkednek,mint a "réz kígyóhoz"a zsidók,amiért azt Ezékiás király összezúzatta.


Az emberábrázolásnál nagyobb bűn az ember imádat,ami Mohamedre napi gyakorlat a muzulmánoknál.

Mohamed tisztelete,imádata egyenlő Allah imádatával,amit Isten szigorúan tiltott.

2017. szept. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

"I.ten mindig jelen van a Frigyláda körül,"



Kedves 80%-os válaszoló. A keresztény vallásra nagyon jellemző az antropomorfizmus, amit az iszlám elutasít és én úgy tudtam a zsidó vallás is. Ezért kérdeztem rá erre. Az iszlám szerint Isten mindenhol jelen van. Nem is értelmezhető hogy Isten valóságosan jelen van valahol, mert abból az következhet hogy máshol meg nincs.

2017. szept. 19. 08:31
 45/47 A kérdező kommentje:

46%-os, tőled nem érkezett semmilyen válasz csak ez rágalmazás.

Nem provokálni akarok, hanem tényleg érdekel, a zsidók hogy vélekednek erről. A 80%-os zsidó vallást követő válaszoló szerint is jogos a kérdésem. Egyébként ő volt az egyetlen aki megpróbált normálisan válaszolni a kérdésre amit köszönök.



"A kábakőhöz a muzulmánok pont úgy viselkednek,mint a "réz kígyóhoz"a zsidók,amiért azt Ezékiás király összezúzatta."


Ezt már elmagyaráztam többször is. Az a kő nem jelképezi Istent, nem tulajdonítunk semmiféle erőt annak és nem várunk semmit attól.


A második kalifa szavai is ezt bizonyítják:



„Én tudom, hogy te csak egy kő vagy, nem segíthetsz, és nem árthatsz nekem semmit, és ha nem láttam volna Allah prófétáját ekként cselekedni, én sem tennék így.


Jelentősége annyi hogy ez a kő maradt meg az eredeti épületből. A Siratófalról zsidók úgy tartják ez maradt meg a templomból és ez a legszentebb nekik, ott imádkoznak, de nem a kövekhez. Ugyanaz a helyzet.



"Az emberábrázolásnál nagyobb bűn az ember imádat,ami Mohamedre napi gyakorlat a muzulmánoknál.

Mohamed tisztelete,imádata egyenlő Allah imádatával,amit Isten szigorúan tiltott."



Ez az állításod pedig egyenes vicc kategória. Ebből az derül ki hogy fogalmad sincs az iszlám vallásról. Mohamed próféta tisztelete nem egyenlő az imádattal. Egyetlen ima sem szól hozzá. Az iszlám alapja hogy csak is Istent szabad imádni.

2017. szept. 19. 08:44
 46/47 te te te válasza:
100%
nem tilos az ember abrazolas, csak a BALVANYIMADAS. a zsinagogakban is zsokott lenni kep, peldaul a rebberol meg nagy emverekrol.szabad es szoktak embert abrazolni, csak a balvanyyimadas nagyon tilos, benne is van a 10 parancsolatban hog ne imadj mas i-teneket
2017. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Azért maradjunk annyiban, h a rebbéről csak néhány haszid súl-ban találsz képet, de az is ritka, ez leginkább lubovicsi haszidokra jellemző, h kint virít a falon az utolsó nagy rebbe portréja, de egy hagyományos zsinagógában ilyet nem találsz.
2017. okt. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!