Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már amúgy is meleg vagyok,...

Ha már amúgy is meleg vagyok, vallási szemszögéből ront bármit is a megítélésem azzal, hogy ha öngyilkos leszek?

Figyelt kérdés
Most minden alternatíva érdekelne, mert tudom, hogy a legtöbb a vallás mindkét dolgot bűnnek tartja.

2017. szept. 16. 08:50
1 2 3 4 5 6
 21/51 Pietrosol ***** válasza:
35%

Aha!


A szombatnapot sem tartotta meg, ezért meg őt akarták halálra kövezni. De a hegyi beszédet külön javaslom, meg azokat a részeket, amelyek tartalmazzák, hogy a zsidók ezért vagy azért meg akarják ölni. Mindenhol ószövetségi törvényekre hivatkoztak. Sőt, akkor is amikor végül kivégeztették.


Imakommandós!


Aki gyűlölni akar az talál hozzá megfelelő ószövetségi mankót.

2017. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 imakommandós ***** válasza:
28%

Ha így gondolod, hogy Jézus nem tartotta keg a szombatot, akkor Jézus szavát forgatod ki:


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Jézus nem eltörölte a szombati parancsot hanem betöltötte. Az más kérdés, hogy a farizeusok ezen mást értettek.

De hiába vitatkozni erről olyannal aki fotelból Biblia-szakértősködik.

Igen a keresztények gyülölködők. Gyűlölik azt amit a törvény bűnnek mond, magukban is gyülölik és másokban sem fogják szeretni. Akkor legalább is kezdenek Krisztusivá válni.

2017. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
Igaza van most imakommandósnak. Jézus nem törölte el az ószövetségi törvényeket, csupán új tartalommal töltötte meg. Pl. a paráznasággal kapcsolatban sokkal szigorúbb volt, mint az ószövetségi törvény, hiszen Jézus azt mondta, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el. Tehát ebből gondolhatjuk, Jézus véleménye a homoszexualitásról is ugyanaz, mint az ószövetségi törvények. Jézus azért nem tanított konkrétan erről, mert az ő idejében ez nem volt probléma a zsidóknál.
2017. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

# 17/22 ma 12:59


Nem fogalmaztál rosszul,és én sem értettelek félre:)


"De nekünk keresztényként nem szabad őket elítélnünk, mint embert, ellenben a homoszexuális bűnt megítélhetjük, ahogy Jézus is elítélte a bűnt, a bűnöst viszont szerette."


És mi lenne akkor,ha maga a homoszexuális bűn sem lenne megítélve? Mert ha a szeretetből indulunk ki,nem mehetünk el amellett a kérdés mellett,hogy a homoszexuális egyén vajon mindenfajta lelki feszültség nélkül el tudja-e fogadni ezt a hozzáállást?

Mert ha a bűn van csak megítélve,akkor is az illető jó eséllyel magára vonatkoztatja azt:"Rossz ember vagyok azért,amit teszek,hiszen én teszem.Ha megítélik amit teszek,akkor valamilyen szinten engem is megítélnek" és akkor ugyanott van a dolog,ahol a part szakad.

2017. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
21%

#23/24

"Jézus nem törölte el az ószövetségi törvényeket, csupán új tartalommal töltötte meg. Pl. a paráznasággal kapcsolatban sokkal szigorúbb volt, mint az ószövetségi törvény, hiszen Jézus azt mondta, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el.


Csupán új tartalommal töltötte meg? Hmm...Akkor bizony volt abban törlés is.

Hogyan magyarázod azt,hogy az Ószövetségi törvény azt mondja,parázna nőt meg kell kövezni,Jézus pedig azt mondja nyilvánosan,hogy "Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek!" Ő maga sem dob rá követ,hanem azt mondja "Én sem ítéllek el,menj,és ne vétkezz többé"


Akkor most szigorúbb,vagy épp,hogy enyhébb?

2017. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
78%

Ha már annyira dobálózik mindenki a Bibliával, akkor ezt miért csak bizonyos részekkel teszik? A Bibliában ugyanis a többnejűség teljesen elfogadott volt, az Ószövetségben különösen. Ilyen erővel az a férfi is bűnt követ el, akinek csak 1 felesége van, merthát a Biblia számtalan helyen ír a többnejűségről úgy, mint teljesen elfogadott dologról.

Továbbá: ha vannak gyerekeitek, a kislányaitokat miért szeretitek ugyanúgy, mint a kisfiatokat? Hiszen a Bibliában csak akkor örültek igazán egy gyermek születésének, ha az fiú lett. Ha arról van szó a Bibliában, hogy kinek hány gyermeke született, akkor általában csak azt írják le, hogy hány FIA született. Az hogy mennyi lány volt, az nem számított, mert őket nem is tekintették embernek. Ezekben miért nem követitek a Biblia szellemiségét? Jaaaaaaa, vagy ilyenkor már számít az, hogy milyen volt az adott kor társadalma, mik voltak a szokások? Vagy csak azt veszitek szó szerint, kritika nélkül, ami nektek szimpatikus? :)

2017. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 Pietrosol ***** válasza:

Imakommandós!


Feltűnt, hogy a halál rá, kövezzétek meg, stb mekkora ellentétben van a szeressétek egymást utasítással?

2017. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 Blaster123 ***** válasza:
61%

# 26 - nak teljesen igazat adok.

Jézus pár tanácsát leszámítva egész Biblia az akkori korban normálnak számító gondolkodást írta le.

Ebből mai társadalmunk nagyon sokat elvet, mert fejlődtünk azóta.

Én is csak erősíteném #26-os mondatját, hogy kiemelnek dolgokat a Bibliából, ami tetszik nekik, remélem azért látják a maradék %-nak mennyire nincs értelme, de akkor miért nem hagyják ott az egészet, világ működését jól leirják a tudományok, erkölcsöt nemhinném, hogy szentkönyvből, főleg Ótestamentumból tanulnád, hanem környezetedtől.

Ugyanakkor mi sem mondhatjuk meg mit kövessenek, saját személyes döntésük, csak jó lenne ha döntés előtt alternatívákat részletesen ismernék.

2017. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 imakommandós ***** válasza:
22%

A törvény és a kegyelem két különböző fogalom.

A törvény paragrafusokból és követelményekből áll, a kegyelem pedig szeretetből való ajándék.



1.

Azt a házasságtörő nőt nem a törvény elé vitték, hanem a kegyelem trónszéke elé, Jézushoz aki szeretett minket és önmagát adta értünk.

2.

Jézus nem mondta azt, hogy nem követett el bűnt, vagyis nem törölt el egyetlen parancsot sem a törvényből.

3.

Arra akarta felhivni a figyelmet, hogy mindenki bűnős és senkinek nem lenne joga megkövezni a nőt csak neki.

4.

Megbocsájtotta a bűnét ugyanis ez a kegyelem: a mi Istenünk jóvolta és az emberekhez való szeretete.

5.

Ezzel fejezte be a mondatot: "többet ne vétkezzél".

A házásságtörés előtte, akkor is, és örökké bűn marad ugyanis amig a Föld és az ég lesz addig a törvényből egy pont nem fog elveszni.

Ha az a nő sohasem fogadta el Jézust Krisztusnak akkor soha sem tudta a törvény igazságát (rendeleteit) beteljesiteni az életében. Mert a krisztusi ember amikor szellemben jár, akkor teljesiti be a törvény előirásait a Krisztusban való hit által. (Róma 8:2-4)

Olvassuk is fel együtt a lényeget! xd



Róm 8:4 Hogy a törvénynek igazsága (parancsolatai) beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.

2017. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
36%

Mint írták többen is, az nem bűn, hogy homoszexuális vagy. Így születtél, ez a te kereszted, önmegtartóztató életet kell élned.

Az öngyilkosság azonban halálos bűn, az egyik legsúlyosabb.


Ha valóban ilyen gondolatok kerülgetnek, akkor hívj fel egy lelkisegély szolgálatot. Van keresztény kötődésű és világi is.

2017. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!