Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már amúgy is meleg vagyok,...

Ha már amúgy is meleg vagyok, vallási szemszögéből ront bármit is a megítélésem azzal, hogy ha öngyilkos leszek?

Figyelt kérdés
Most minden alternatíva érdekelne, mert tudom, hogy a legtöbb a vallás mindkét dolgot bűnnek tartja.

2017. szept. 16. 08:50
1 2 3 4 5 6
 31/51 imakommandós ***** válasza:
35%

Jézus szigorúbban értékelte a házasság fogalmát mint a törvény, ezért a lehető legrosszab példa idekeverni a többnejűséget.

Jézus a teremtés könyvéből idézte az írást, a házasságot szigorúan egy férfi és egy nő közötti életre szóló, Isten előtt kötött szövetségként definiálta.

Lehet köthet "házassági" szövetséget két férfi is egymással, csak nem Isten előtt.

Továbbá hazugság azt állitani, hogy mivel a bibliai nyelv főleg csak a férfiakat emliti, ezért alacsomyabb rendűnek vagy értékűnek tartja a nőket.

Krisztus házassága az egyházzal mint menyasszonnyal pont arról szól, hogy az egyház a Fiúság örököse, királyi családba tartozó isteni természettel megáldott menyasszonya a vőlegénynek, akit a vőlegény a saját élete árán vásárolt meg... Nem mellesleg nem egy férjet akar Krisztus, hanem feleséget.


További jó beszélgetést, most mennem kell. xd

2017. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Pietrosol ***** válasza:
68%

Imakommandós!


Feltűnt, hogy a halál rá, kövezzétek meg, stb mekkora ellentétben van a szeressétek egymást utasítással?

2017. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 követ62 ***** válasza:
38%

Isten nagyon szeret téged.

CSAK AZT NEM SZERETI AMIT CSINÁLSZ!

Mert Ő szét tudja választani a bűnöst a bűnétöl.

Dönts úgy, hogy Istent követed és Ő erőt ad, ha kéred, hogy ne tedd ami helytelen.

Mint a jó szülő. Aki szereti a gyerekét, de nem szereti, ha rosszalkodik.


Úgy, hogy ne azt nézd mit mondanak a vallások, hanem mit mond Isten. Mit tett érted és mit szeretne adni neked.

Akkor meglátod az Ő hatalmas szeretetét.

Ami reméljük nem hagy különösen.

2017. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 követ62 ***** válasza:
Közömbösen.
2017. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
31%

imakommandós


"Jézus nem mondta azt, hogy nem követett el bűnt, vagyis nem törölt el egyetlen parancsot sem a törvényből."


Értem.Akkor szerinted a Mózesi törvényekben nem volt olyan parancs sem,amire az írástudók hivatkoztak?


"Mester, ezt az asszonyt házasságtörés közben

tetten érték. Mózes azt parancsolta nekünk a törvényben, hogy kövezzük meg az ilyeneket."


TEHÁT EZ IS EGY PARANCS VOLT A TÖRVÉNYBEN!


Igazából nem tudom,hogy ennyire nagy sötétség van-e a fejedben,hogy alapvető dolgokat nem fogsz fel,vagy szándékosan mellébeszélsz,ha az utóbbi,akkor tudd,hogy nem engem csapsz be.

2017. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
Az isteni parancsok között sok emberi parancs is volt! Jézus lejött és elmondta, melyek Isten parancsai!
2017. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
18%

A "meleg"kifejezés megtévesztő a homoszexualitás meghatározására,hisz meleg minden élő test,a nap sugara,az anyai szeretet,a KV,némely helyzet.


NE TEGYÉTEK TÖNKRE EZT A GAZDAG,SZÉP KIFEJEZÉSÜNKET!


A homoszexualitás nem bűn!

Bűn,a homoszekxuális szexuális érintkezés.


Amint nem bűn a heteroszexuális vonzalom,gyakorlat a meghatározott körülmény között,bűn anélkül.


Isten,nem ismeri el a homoszexuális kapcsolatot.Azt,egy bűnös gyakorlatnak ítéli.


Az öngyilkosság nem indokolt ilyen okból sem.

Amint a heteroszexuális ember vágyik kiélni természetes nemi ösztöneit,mégsem rohan le,és teper le ellenkező nemű embereket,hogy kiélje azt,a homoszexuális embereknek is kontroll alatt kell tartania ösztöneit.


Néha vágyom rá,hogy kábítószerrel bénítsam le gondok miatti háborgásom,s van rá lehetőségem est megtenni,de nem teszem.Szabad akarok maradni.


Az ember vágyik sok bűnös dologra,de az istenfélő ember kontroll alatt tartja vágyait.


Isten minden bűnös szokásunktól,vágyunktól képes megszabadítani,ha valóban vágyunk arra.


A megoldás,nem a menekülés,hanem harc önmagunk ellen.


Élek pedig többé nem ÉN,hanem él bennem a Krisztus.Amely életet,most ebbe a testben élem,a Jézus Krisztusban való hitben élem,Aki megváltott,és egy bűn nélküli életre hívott el.

2017. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
64%

"NE TEGYÉTEK TÖNKRE EZT A GAZDAG,SZÉP KIFEJEZÉSÜNKET!"


Ha a melegeket nem hívhatjuk melegeknek, akkor mégis mit tanácsolsz?

A "homoszexuális" kifejezés nem szerencsés, mert benne van hogy "szex", vagyis azt sugallja, hogy abban áll valaki homoszexualitása, hogy azonos neműekkel szexel. Holott nem. Ugyanazok az érzések vannak benne mint bárki másban: szerelem, érzékiség, hűségre való törekvés, áldozatvállalás a másikért stb stb.

Továbbá: jó lenne megkülönböztetni az ilyen hajlamú nőket a férfiaktól. Ha a férfiak homoszexuálisok, akkor a nők mik? Így marad a "meleg" és a "leszbikus" kifejezés.


Mi jöhet még számításba? A "b****i" szavunk trágár és sértő. Feltételezek rólad annyi intelligenciát, hogy ezt te magad sem tartod jónak.


"Homokos"? Ne tegyétek tönkre ezt a gazdag, szép kifejezést! Sok csodás dolgot jelent: tengerpart, játszótér stb. Szóval ha én egy játszótéren boldogan homokozó gyermekeket látok, nem szeretném hogy a melegek jussanak róluk eszembe. :)


Így nem marad más: a "homoszexuális férfi" leghelyesebb mindennapi megnevezése a MELEG. :)

2017. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 imakommandós ***** válasza:
59%

" Értem.Akkor szerinted a Mózesi törvényekben nem volt olyan parancs sem,amire az írástudók hivatkoztak?

"Mester, ezt az asszonyt házasságtörés közben

tetten érték. Mózes azt parancsolta nekünk a törvényben, hogy kövezzük meg az ilyeneket."

TEHÁT EZ IS EGY PARANCS VOLT A TÖRVÉNYBEN!

Igazából nem tudom,hogy ennyire nagy sötétség van-e a fejedben,hogy alapvető dolgokat nem fogsz fel,vagy szándékosan mellébeszélsz,ha az utóbbi,akkor tudd,hogy nem engem csapsz be."


Igazából Te beszélsz csupán indulatból anélkül, hogy értenéd mit is mondassz.

Már leirtam a választ is csak nem fogtad fel.

A törvény Krisztusig volt, azóta a kegyelem uralkodik a hívőkön és nem a törvény. Az asszonyt nem a törvény elé vitték hanem a kegyelem királyi székéhez. A kegyelem lényege pedig (ha esetleg nem tudnád akkor leirom mint az oviban), hogy felmentenek valakit az igazságos itélet alól.

Nem azért mert eltörlik azt a parancsot ami előirja a megkövezést, vagy a halálos itéletet, hanem mert valaki más (Jézus) vállalja a bűntetést.Es mivel úgy látom átment a beszélgetés sértegetésbe, részemről lezártam a témát.

2017. szept. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
0%

38.Hsz!


A homoszexuális férfi kifejezésére a"görbe hajlamú" férfi leginkább kifejező,ha magyarul akarjuk kifejezni.


Nyilván adódik az idegen kifejezésre,a "szodomita"jelző.

2017. szept. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!