Létezik isten?

Figyelt kérdés
Ha igen szerintetek ellenzi az abortuszt?

2017. szept. 16. 12:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
57%
Sok ember képzeletében, igen.
2017. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
56%
Ha létezik, akkor kegyetlen, szadista jellem, aki biztosan jókat élvezkedik azon a sok szenvedésen amivel berendezte az élet működését.
2017. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
30%

12.Hsz!


A tudatlanság nem bűn,csak ciki,ha valaki azzal dicsekszik!

2017. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
17%

Kedves. Ma 19:25 válaszoló! Ennyi rosszindulatot sem ritkán tapasztal az ember.

Nagyon sajnállak ha te egy abortuszt (gyilkosságot) követtél el . De kérlek ezért ne próbálj rábeszélni mást hogy ölje meg a gyerekét.

Ha meg feltételezésem nem helyes bocsáss meg.

És érdekelne hogy honnét tudod a kérdező anyagi állapotát megítelni és ilyen gyorsan rávágni azt hogy ugyis rosz helye lenne a gyereknek. Szerintem tud szerető otthont mert ez a legfontosabb a gyerekének biztosítani.

2017. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
74%

20 éves sem vagyok, nem volt abortuszom.

Nem feltétlen tartom helyesnek, én képtelen lennék rá.

De egyedül ő tudja eldönteni, hogy képes lenne-e anyagilag, lelkileg bármilyen téren felnevelni a gyereket.

És ha te azt, amit írtam buzdításnak veszed... vannak problémák.

2017. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
65%

Az első kérdésre a válaszom: igen.

A másodikra: te tudod, képes vagy-e felnevelni egy gyereket, rendelkezel-e a megfelelő érzelmi, anyagi háttérrel, és mindkét szempontból érett vagy-e rá. Nem vagyok abortusz párti, inkább a megelőzésre esküszöm.

Sokan mondják, annak a magzatnak joga van az élethez. Viszont ugyanígy neked is jogod van hozzá. Jogod van nem feladni a tanulmányaid, a munkád, az életed, jogod van eldönteni, képes vagy-e felelősséget vállalni egy másik életért, vagy sem. Hogy mit tennék az adott helyzetben, fogalmam sincs.

2017. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 imakommandós ***** válasza:
26%

Ellenzi az abortuszt.

Ha ilyesmin gondolkodsz ne tedd, inkább add oda olyan szülőknek akiknek minden vágyuk, hogy legyen egy gyermekük.

2017. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
23%

Az abortusszal kapcsolatban,egy isten nélküli hangadó kör félrevezetése okoz zavart.

ításában

Senki normális emberben nem fordul meg,hogy idős és gondviselésre szoruló családtagokat megöljön valaki csak azért,mer gondviselésük akadályozza tanulmányaiban,vagy más komoly tervei megvalósításában,mert azt életnek tartják.


Ez a gonosz hangadó Isten nélküli "tudós"kuruzsló azt állítja,hogy az emberi élet nem a megfoganáskor kezdődik,hanem 12 hetesen,ami természetesen nem igaz.

Pszichológusok többszörösen igazolták,hogy az anyát ért traumák,már a terhesség kezdetétől kimutatathatók a megszületett gyermeken,-bár a gondok a gyermeken,csak később jelentkeznek-tehát létezik valamilyen észlelése.


Ha a társadalomra nem csak ezeknek a kuruzslóknak a félrevezetése hatna,kevesebb magzatgyilkosság történne.

2017. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
62%
Valójában csak nekünk fontos, hogy létezik-e, hogy idióta dolgokat is meg tudjunk ideologizálni. Ha létezik nem azzal van elfoglalva, hogy KisPirost a pokolra küldje, mert elveteti a nem akart gyerekét. Csodás dolgok vannak az életben: ez kinek a gyerek, kinek pl egy tudományos pálya, kinek megint más. Ha létezik, és számtalan olyan dolgot és érzést teremtett, ami emberenként más, akkor nem fog sablont húzni ránk, hogy mindenkinek egyformán kell viselkedni. Mindenki útja más, mások a nehéz döntések, a hibák,és mindig meg van a lehetőség hogy többek/jobbak legyünk. Ha létezik, akkor olyannyira korrekt, amilyen a természet: ad/elvesz elkezdi/végetvet valaminek....Isten nem lehet olyan, amit a keresztény egyház tanít: nem bosszúálló, nem fenyegetőző. Ez az egyház hatalmi megerősítését és az emberek félelemben tartását szolgálja, nézz csak bele egy töri könyvbe. Szerintem ő összetettebb annál, hogy ilyen szabályokat hozzon. Adott esetben még egy gyilkosság sem ennyire egyértelmű a számára: ő ismeri a valódi indítékot, az áldozat lelki világát, a sorsszerűségelet. Nincs mennyország vagy pokol, inkább el tudok képzelni valamilyen reinkarnációs dolgot - sokkal jobban egybe vág a természet rendszerével. Szóval szerintem ilyen "életellenes bűn" szintjén nem foglalkozik az abortusszal. Szerintem az a cél, hogy minél teljesebben éljünk - ez pedig nem mindenkinél ugyanazt jelenti.
2017. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
47%

Két eset lehetséges:

A) nem létezik isten

B) nem ellenzi az abortuszt

Ugyanis egyáltalán semmiféle "megtorlással" nem reagál rá.

2017. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!