Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi Isten véleménye...

Szerintetek mi Isten véleménye a római katolicizmusról?

Figyelt kérdés
Itt nem a közösség önmeghatározása a kérdés, ezt hellyel közel ismerjük, hanem az, hogy mit gondol Isten a mennyben, ha itt zajlik egy templomban egy mise, vagy egy katolikus elmond egy üdvözlégyet...

2017. szept. 13. 01:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
21%
A tikok az ùré.a kinyilatkoztatott dolgok a mienk.a katolicizmus a több evszázad alatt rengeteg tévtanitast "gyartott", az ún dogmak,azaz kötelező hittantétel,számos tevtant tartalmaz kezdve máriatantol a cölibatus,gyónás,ostyaevesnel magát krisztust eszik ,a tizparancsolat on valo valtoztatas,miszerint a balvanyimadat kihagyva stb stb.de udvözülni sokak vélemény3t osztva igen,udvözülhet katolikus is.
2017. szept. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
78%

"mit gondol Isten a mennyben...vagy egy katolikus elmond egy üdvözlégyet..."


Muszáj a Teremtő Atyaúristent lerángatni a gyakorira?


mintha részt venne az Abszolútum a katolikusok immár folytonossá tett alázásában, bűnbakká képzésében??? Szánalmas.


De nézzük.... természetesen, mivel Esse est Deus, Isten a Lét.

Isten az Igazság, az egész, az Egy

- csak a gyakorizók részvéleményét fogod hallani:


Pontosan tudom, hogy mit akarsz hallani, de nem azt mondom, hátha segít ebből a békaalatti szintről egy kicsit feljönnöd.


Ezért az áskálódásért biztos, hogy szánalmasan és nevetségesen gyenge vagy, míg aki imádkozik - Üdvözlégyet, melyben Isten, Jézus és Mária Neve is szerepel, tehát különlegese ima - az közelebb kerül az Abszolútumhoz, Istenanya közbenjárása révén.


Ahogy a te anyukád fontos, és mindenkié fontos, a megtestesült Logosz anyja is fontos - kár volt a refiknek lesöpörni.


Egy lánynak jobb példaképp az alázatos, tiszta-szívű Istenanya, mint egy szexuális vonaglásban rikácsoló popsztár. A különbség a jellem alakulásában érezhető a nevelés során.


[link]

Angyali üdvözlet

https://www.youtube.com/watch?v=XzK5YEVMHn4

2017. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
79%
Majd holnap megkérdezem Őt, ma már mást kérdeztem tőle.
2017. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
77%

Na, akkor egy kicsit megvedeném a Katolikus Egyházat.


Mária tisztelet:

Mária Jézus anyja, ezért egy alapvető tisztelet kijár neki. De a közhiedelemmel ellentétben nem imádjuk őt. Persze, lehet, hogy egyes katolikusok átmennek Máriaimádatba, de az nem helyes.


Üdvözlégy:

A szövege a Bibliából van.


Cölibátus:

"Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!"

(Mt 19,11-12)


Gyónás:

„Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.”

(Jn 20,23)


Eucharisztia:

"Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, bennem marad, és én őbenne" (Jn 6,56)


Mint láthadod, mindent a Bibliából lehet igazolni. Azok a csúnya, katolikus dogmák a Biblia alapján keletkeztek.


Persze nem tökéletes a katolikus egyház, ahogy a többi sem, hiszen tökéletlen emberek alkotják. Azt, hogy Isten mit gondol, csak ő tudhatja.

2017. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
60%

Ja, és kedved #1!

Tudnál valami megbízható forrást linkelni arról, hogy a katolikusok megváltoztatták a tízparancsolatot?

2017. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
88%
Hogy Isten mit gondol, azt csak Isten tudja, senki más. Találgatni nem ér!
2017. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
64%
Hitem, az Egyház 2000 éves tanítása és nem mellesleg a szent írók leírása alapján Jézus Krisztus jelen van a szentmisén az Eucharisztiában. Isten ugyanazt gondolja, amit mindig, amikor itt élt köztünk, amikor meghalt: hogy szeretne mindenkit magához vonzani.
2017. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 KZitus ***** válasza:
61%

Szia


a 6-os hsz pontosan írta le.

De mivel következtetni lehet Isten tetteiből a gondolkodására, és ő minden emberért odaáldozta a Fia életét, ezért én valószínünek tartom, hogy, bármelyik templomban ül az ember, ő az egyén szívét vizsgálja, mennyire őszintén van meg benne az Isten keresése, szeretete, és a Jelenések 14:6,7 szerint segít az ilyen embereknek megtalálni Őt. Ahogyan Jézus mondta az Atya vonza magához.


De azért beszélt Krisztus a magvetőről szóló példázatról is nekünk, hogy felismerjük magunkat, milyen is a szívünk állapota. Ha Isten szerinti, jó a szívünk "talaja", akkor azt is tudhatjuk mi Isten véleménye arról amit teszünk, ahogy szolgáljuk, és persze azt is, ha misén ülünk a iemplomban.


Mindig Tsten véleménye számít. És mi megismerhetjük, tudhatjuk a véleményét...

2017. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ez Isten véleménye a katolikus egyházáról:



Barátom!

Egyházam az az intézmény, mely képes megmutatni a benne lévőknek, a Vele foglalkozóknak, hogy mennyi emberi nyomorúság zsúfolódhat össze az Én nevemben egyéni önző érdekek, hatalmi ambíciók kiélése céljából. Éppen az Egyházam az, melynek külső falai gigantikus méreteivel negatíve hirdetik ezt: a kicsi a szép. –


Az Egyházam az én Keresztem. Mindig is az volt. Itt válik ki legjobban az önzés, gyűlölet, kapzsiság, irigység, rangkórság, piperkőcség, pénzimádat, kényelemszeretet, gerinctelenség, ravaszság. Ez valóban egyetlen értékkel rendelkezik, s ez az, amiről igazán nem tehetnek, akik benne vannak.


Ennek az Egyháznak egyetlen értéke az, hogy az ENYÉM! Éppen így van ez a Kereszttel is. Önmagában bitófa. Értékké általam lett azáltal, hogy küzdőteremmé, küzdőtérré, mely Enyém, választottam. Ezáltal minden áldás ebből a Keresztből ered, árad. Egyházam ugyanezt a feladatot teljesíti. Szó sincs a néger fehérre mosásáról. Nem. Keresztem és Egyházam gyökerében, folyamatában és gyümölcseiben egyaránt azonosak. Amint keresztedről le nem szállhatsz, mert természeted és körülményeid gerendáiból épül, úgy Egyházam is ilyen. Barátaim és vádlóim egyaránt téglái Egyházamnak.


A felekezet-cseréknek sohasem kegyelmi okai vannak, hanem pszichikaiak. Nem attól lesz jobb, vagy rosszabb valaki, hogy melyik felekezet tudja magáénak. Erkölcsi értéket a lélekben levő szeretet ad mindenkinek, függetlenül attól, hogy melyik felekezetnek tagja. Egyházam a lehetőségek tárháza mindkét irányban: uralkodás – szolgálat; szeretés – önzés; gőg – alázat; bántás – megbocsátás.


Az képtelenség, hogy bármely felekezet is lefoglalhatna úgy magának Engem, hogy tetszése szerint rendelkezzék Velem. Az igazság az, hogy bármely felekezetben bárki átadhatja magát Nekem úgy, hogy tetszésem szerint rendelkezhessem vele.


Nem az Egyház nyújt Engem a világnak, hanem Én nyújtom az Egyházat az embereknek. Üvöltően hamis nézet az, mikor Egyházamban a hatalmon lévők azonosítják magukat Egyházammal kizárólagos módon. Ezt maguk a hatalmon lévők is tudják. Szentlélek elleni bűnnel főleg itt lehet találkozni.


Számomra Egyházam megalapítása előtt is világos volt, hogy szeretnem kell mindenkit, s tudomására kell hoznom mindenkinek, hogy e feladat elvégzésére vállalkozva akarok mindenki lelkében élni. Vagyis, hogy mindenkinek szól e felhívásom: Engedj be magadba, hogy mindenkit szerethessek általad. –


Aki ezt Számomra nem teszi lehetővé, abban nem tudok élni akkor sem, ha római pápa, akkor sem, ha gyermekorvos.


A probléma abból adódik, hogy Én bennetek nemcsak szeretni akarok mindenkit, hanem általatok ezt meg is akarom mondani mindenkinek, hogy Én ilyen vagyok."

Jézus; A HANG 29.

2017. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 szp72 ***** válasza:
79%
Szerintem az fontosabb kérdés lenne, hogy mi a véleménye rólad.
2017. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!