Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HitGyüliben nőttem fel. Sok...

TeoTeoTeo kérdése:

A HitGyüliben nőttem fel. Sok ismerősöm kérdez ezzel kapcsolatban, mert a külvilág számára némely dolog fura, érthetetlen, ami a gyülin belül normálisnak számított. Mit kérdeznél, ha bármit kérdezhetnél?

Figyelt kérdés
A szüleim a születésem előtt tértek meg/ csatlakoztak a gyülihez, egész életemben az ottani elvek szerint neveltek. Ovi után elsőtől a gyülis suliba, a Bornemiszába jártam, egészen 20 éves koromig (évvesztesen kezdtem és 0./nyelvi kiegészítő évbe is jártam. Ezalatt majdnem kizárólag csak gyülis közegben voltam.

2017. szept. 17. 11:19
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
És az eltérésekről mi a véleményed? :)
2017. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg rituálészerűen átkozzák azt, aki kilép a gyüliből?
2017. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
@PencroftTivald : Úgy igazából nem értek egyet a kerszténységgel, általánosságban véve. Az az Isten, amely létrehozza a gonoszt, csak azért, hogy utána elítélhesse az embereket a kiváncsiságukért, hogy aztán mindenféle kifordult, bonyolult módszerekkel előadja, hogy mekkora jófej, hogy jön és megmenti a "bűnös" embereket, majd vár a végtelenségig, hogy megint elítélhesse, az alapján, hogy odavoltak-e azért, hogy milyen jól "megmentette" őket, és eszerint a végtelen jóságba vagy a végtelen szenvedésbe küldje a saját maga által létrehoott teremtményeket, mindezt úgy, hogy közben égen-földön kórusokkal zengeti magának, hogy mekkora ász...Hát szerintem a világon a legnagyobb szocio-és pszichopata evör. Valami nagyon nem klappol. Más vallásokban van, ami jobban rezonál velem, de nem vagyok vallásos egyáltalán.
2017. szept. 17. 13:53
 14/48 anonim ***** válasza:
62%

"Mit kérdeznél, ha bármit kérdezhetnél?"


1.Hanyadik leggazdagabb ember Németh Sándor?

2.Mi a közös Németh Sándor és Charles Taze Russel között?

3.Németh Sándor miért beszél az előadásaiban kb 10%-ban Jézusrol, magárol meg 90%-ban?

4.Németh Sándor tud járni a vizen?

2017. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

@13:49: a kishalak, aprópénzes tagok senkit sem érdekelnek. Mítosz, hogy bármi is nyilván van tartva. Akkor vannak meg az adataid nekik, ha szolgálsz náluk és megadod az elérhetőségeidet. Engem évekkel később is megkerestek emailben, hogy írjak a Heteknek, de közöltem,hogy már nem vagyok tag és kultúráltan elköszöntünk.


Annyiban igaz az átkozódás-hír, hogy amikor imádkoznak egy célért (elég sűrűn politikai célért, nyerjen ez-az a párt, amerikai elnökjelölt, etc), akkor nem csak a pozitív dolgokat kérik, pl jószerencsét, toppon legyen személyesen, sikeres legyen, hanem ennek az ellenkezőjé is az ellenfélre.


Ex tagokra...hát, max, ha vezető volt az illető és szembefordult Németh Sándorral (=a gyülivel).


@Genezis: Ebből csak a harmadikra tudom a választ: mert nagyon hasonló a magához és a világhoz való hozzáállása, mint Trumpnak.

(a negyedikre: nem, de ha szóbakerülne, tuti, hogy valami álszerénykedő válasza lenne arról, hogy ő nem Jézus és nem szabad kísérteni Istent)

2017. szept. 17. 14:12
 16/48 anonim ***** válasza:

"hanem ennek az ellenkezőjé is az ellenfélre."


Ez komoly? Meglepő nagyon. °-°

2017. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
Hát akkor végül is jól értesültem, kösz a választ. :)
2017. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
60%
Csak annyi a kérdésed hogy mit kérdeznék tőled ha bármit kérdezhetnék? Semmit.
2017. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 Blaster123 ***** válasza:
48%

Hitgyüliben csak a Bibliából tájékozódtatok?

Volt olyan aki feltett tudomáyos kérdéseket (akármire gondolok itt; kereszténység kialakulása, miért vannak kráterek a Holdon stb), és arra is Bibliából válaszoltak neki?

Utolsóként mennyire volt jelen a bűntudat a társaságban, sok keresztény minden kérdést szinte úgykezd ez bűn ha... bűnös leszek ha... erre gondolok?

2017. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

@Genezis: Tényleg meglepő? "Imaharcnak" nevezik. Józanabb ("bűnösebb?) pillanataimban fennakadtam rajta, hogy hogyan kívánhatunk rosszat, és hogyan kérhetjük Istent arra, hogy rosszat tegyen, amikor a vodoo-t/feketemágiát nagggyondurván elítéljük.


@Blaster123:

A Biblia verseit használják fel az igehirdetés alátámasztására, de sokszor ráhúzzák az igeversre, hogy "erről is szól", valójában,meg még vagy 60 másik dologról.. szóval a saját érdekükre magyarázzák a bibliát. A biblián kívül még külföldi hasonló egyházbesorolású tanítók/pásztorok stb könyveit is sűrűn emlegetik (lásd Pathmos kiadó bármely) ezek nem egyenrangúak a Bibliával, de szóba kerülnek és ajánlott olvasmány. Persze a gyüliben megvehetők. A Pathmos is az övék.

Tudományos kérdéseket, igen, egy értelmiségi-művészcsaládba született osztálytársam agyülissuliban állandóan. Egy darabig válaszolgattak neki a tanárok (a gyüliben nem lehet kérdezni, ez a vidám vasárnapokon is látható), de nem volt kielégítő a válasz sosem, sokszor értelme sem volt vagy nem a kérdésre válaszolt, később megelégelték és megbélyegezték lázadónak és csak azt hajtogatták, hogy meg kell térnie (ez azt jelenti, hogy elvesztette a keresztényi státuszát és olyan mint egy "világi")

Bűntudat: Iszonyú ítélkezőek. Elképesztőenhihetetlenmód. Ez az alap. Sosem vagy elég keresztényi, mindig lesz valaki aki beléd köt valamiért és elítél. A bűntudat általános. A bűnvallásom, ami azért van, hogy "felszabadítson", a legszörnyűbb élményem volt. Elmondani egy idegennek az összes vétkedet amit valaha elkövettél, miközben ő azt mondogatja, hogy biztos volt még...Teljesen összetörten, kiábrándultan és dühösen mentem el és sohatöbbet nem mentem bűnvallásra. Másik példa, az utolsó istentiszteleten, amin voltam a hónapok óta nem látott barátnőmnek az volt az első mondata hozzám, köszönés helyett, hogy "de rövidke ez a szoknya". A derövidke szoknya 2-3 ujjnyival (5 cm max?) ért a térdem fölé. Mégcsak nem is combközép vagy mini hossz. Szóval, azt hiszem ez jól ábrázolja a mindennapokat.

2017. szept. 17. 15:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!