Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HitGyüliben nőttem fel. Sok...

TeoTeoTeo kérdése:

A HitGyüliben nőttem fel. Sok ismerősöm kérdez ezzel kapcsolatban, mert a külvilág számára némely dolog fura, érthetetlen, ami a gyülin belül normálisnak számított. Mit kérdeznél, ha bármit kérdezhetnél?

Figyelt kérdés
A szüleim a születésem előtt tértek meg/ csatlakoztak a gyülihez, egész életemben az ottani elvek szerint neveltek. Ovi után elsőtől a gyülis suliba, a Bornemiszába jártam, egészen 20 éves koromig (évvesztesen kezdtem és 0./nyelvi kiegészítő évbe is jártam. Ezalatt majdnem kizárólag csak gyülis közegben voltam.

2017. szept. 17. 11:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
39%
Előzőnek: Nagy bajban lennél, ha "az" a szellem az Isten, ugye? Közel állsz a szentlélek-káromláshoz, ahonnan nincs vissza út.
2017. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 imakommandós ***** válasza:
21%
Ez az iszlám fanatikus gyerek szerintem.
2017. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Szia #38! Bocs, nem kaptam értesítést a kommentekről, csak most láttam, hogy írtál.

A válaszok:

1. A családod mennyire feszegette a határokat? Hordtatok-e nyáron rövidnadrágot, ujjatlan trikót, mentetek-e strandra, néztetek-e nem tiltott, de nem is kimondottan ajánlott világi filmeket stb.


Nagyon világosan és szigorúan voltak meghúzva határok, ha valami kérdéses volt, az rögtön a tiltott kategóriába került, "biztos ami biztos".Ruháknál, lányoknak: rövidnadrág, csak ami térdig ér, a fölé nem, ujjatlan otthonra ok, "utcára" nem (egyszer a suliban átvetették velem a tesipólóm, mert a ruhámból kilátszott a vállam).Tiltott film volt minden amiben varázslás volt, plusz a horror kategória.Nem nézhettünk ilyeneket, de Apu kedvence volt a Gyűrűk Ura, meg a Star Wars, szóval azt nézhettük :D


2. Milyen volt a viszony a világi rokonokkal? Voltak jó ismerőseitek a gyülin kívülről?

A világi rokonokkal gyerekkoromban volt sok konfliktus (klasszikus mesék boszijai, Disney mesék varázsa etc), később megtanulták ezeket többnyire kezelni.

Nem, mi abszolút csak Gyülis közegben forogtunk. Tiltják a nemgyülisekkel való kapcsolatfentartást, mert elválaszt Istentől.


3. A családod mennyire élt szellemi életet? Volt közös ima, bibliaolvasás?

Amikor kicsi voltam, igen, aztán tinidzserkoromban egyre kevesebb (egyre több volt a probléma a családon belül a Gyülivel kapcs., emiatt egyre kevesebbet járt a családom, én akkoriban voltam nagyon buzgó keresztény)


4. Apukád a gyakorlatban mennyire volt feje a családnak? Tőled gyerekként mennyire vártak feltétlen engedelmességet? Testi fenyítés, esetleg pálcával volt?

Abszolút. Hímsoviniszta egyedurlom volt. Elvárták, de az igazsághoz jobban ragaszkodtam, mint bármihez, úgyhogy nagyon sokszor ellenszegültem, ha nem voltak igazságosak. Volt, igen, de erről nem beszélnék.


5. Milyen a Bornemisza jelenlegi erkölcsi-szellemi színvonala? Igaz, hogy pont ugyanaz megy ma már ott is, mint egy világi suliban? Cigi, buli, szex stb.

Én pár éve érettségiztem, az akkori színvonalat tudom. Mindhárom tilos volt, ennek ellenére voltak akik csinálták. Ha kiderült rőluk, akkor általában kirúgás járt érte, kivéve, ha gyülis vezetők gyerekei voltak, akkor vagy eltussolták és azt mondták, hogy "csak egy botlás volt, de megtért belőle", vagy kapott egy fegyelmit, ha nagyon durva dolgot csinált.


6. A volt osztálytársaid közül mennyien maradtak meg a gyüliben? Van olyan, aki keresztény maradt, de máshova csatlakozott?

Pont a nyáron kerestem rá pár emberre Facebookon. Nem hinnéd el, de a legnagyobb lázadók is tisztes családapák lettek, és gyülis elveket vallanak. Az eszem megállt..


7. A családod hogy élte meg a kilépésedet?

A tinédzserkoromban kissé elhidegültek, de még mindig a gyülis nézeteket vallják. Igyekeznek nem erőszakosan téríteni, de azért előfordul, és ítélkeznek, ha valamiben nem a gyülis elveket vallom.


8. Milyennek látod idekinn az életet? Tartod még valamennyire a gyülis értékeket?

Szabadnak. :) Sokkal közelebb áll hozzám az élni és élni hagyni elv, mit az ottani bűnös vagy, térj meg hozzáállás. Nem, de van, hogy érzek egyfajta visszatartó beidegződést, mielőtt "bűnt" követnék el..


Köszi a kérdéseid, nagyon jók voltak! Ha később eszedbe jut még, nyugodtan írj! :)

2017. okt. 10. 04:37
 44/48 A kérdező kommentje:

@ #39

Amíg a gyülis tag gyülis maradt, addig nem volt gond, de elítélni elítélték, mivel egy ilyen kapcsolatban (gyülis+nemgyülis) nagyon nehéz hosszú távon gyülisnek maradni. Egyfajta árulóként nézte rá.

2017. okt. 10. 04:39
 45/48 A kérdező kommentje:

@#40

Tessék???

2017. okt. 10. 04:40
 46/48 A kérdező kommentje:

@#41: Nem is említett semmilyen szellemet...

@#42: Milyen iszlám fanatikus gyerek?

2017. okt. 10. 04:42
 47/48 imakommandós ***** válasza:
A 40-es válaszra értettem, de nem az mert már más a százaléka.
2017. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Tislerics Máté ***** válasza:

Szia!


Hogyan, milyen módszerekkel próbálják tagadni a tudományos tényeket az ottani vezetők?


Hogyan érik el, hogy politikailag is állást foglaljanak a hívek?


Igaz, hogy a fizetésed 10 százalékát oda kell nekik adni? Ha igen, akkor mi van ha ezt nem teszed?


Fel lehet tenni kérdéseket egy gyűlésen, amit mindenki hall?


Történik ott bármiféle törvénytelen, szabálysértő dolog, vagy amiről úgy érzed jogilag nem okés?


Mennyire saccolnád az átlag értelmi szintet? Milyen arányban vannak az összeesküvés hívők, ezoterikus, vagy más elképzelt, nem bizonyított dolgokban hívő tagok?


Azt tudom, hogy a Bibliát szó szerint értelmezik, de mivel győzik meg a hívőket, hogy szó szerint értendő minden, ami benne van?


A gyűlölet megnyilvánulása, az átkok szórása, a szeresd felebarátod elv megsértését mivel tudják megmagyarázni? vagy tisztára mosni magukat?

2018. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!