Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HitGyüliben nőttem fel. Sok...

TeoTeoTeo kérdése:

A HitGyüliben nőttem fel. Sok ismerősöm kérdez ezzel kapcsolatban, mert a külvilág számára némely dolog fura, érthetetlen, ami a gyülin belül normálisnak számított. Mit kérdeznél, ha bármit kérdezhetnél?

Figyelt kérdés
A szüleim a születésem előtt tértek meg/ csatlakoztak a gyülihez, egész életemben az ottani elvek szerint neveltek. Ovi után elsőtől a gyülis suliba, a Bornemiszába jártam, egészen 20 éves koromig (évvesztesen kezdtem és 0./nyelvi kiegészítő évbe is jártam. Ezalatt majdnem kizárólag csak gyülis közegben voltam.

2017. szept. 17. 11:19
1 2 3 4 5
 21/48 imakommandós ***** válasza:
76%

@kérdező!


" @PencroftTivald : Úgy igazából nem értek egyet a kerszténységgel, általánosságban véve. Az az Isten, amely létrehozza a gonoszt, csak azért, hogy utána elítélhesse az embereket a kiváncsiságukért,...."


Ilyen apróságokon csúsznak meg emberi életek....Isten nem hozott létre gonoszt. Ha ilyet tett volna akkor engem se érdekelne a kereszténység. De ez az állitás egy nagy butaság. Annyira abszurd ilyet momdani, mintha azt állitanád, hogy mindem birói döntés igazságtalan, minden bűnöző igazságtalanul van börtönben és az egész gonoszságban veszteglő világ miatt Istent kellene felelőségre vonni. Ez kérem a sátán védőbeszéde lehetne kb. Ilyen fatalista butaságot nem tudom honnan szedtél, de biztos nem a gyülekezetből.

A szabad akarat lényege, vagyis a szabadság lényege, hogy valaki el tud inditani egy teljesen új oksági láncot, ami nincs összefüggésben az első oksággal. Isten ahhoz, hogy szeretet-közösségben lehessen a teremtményeivel, kockázatot vállalt, hogy a teremtményei a szabadságuk által elindithatnak egy olyan új oksági láncot ami minden gonosznak a forrása lesz. Még ha Isten a mimdentudásában ezt előre is látta, ami véletlenül sem egyenlő azzal, hogy determinálta hanem csak megengedte, akkor is úgy döntött, hogy megéri nem gépeket alkotni, hanem érző, gondolkodó, szabad akaratú erkölcsi lényeket, akik teljesen önként viszont szerethetik Őt, és nem azért mert Isten kényszeriti őket.

Aki kényszernek érzi azt, hogy a teremtőjét szeresse, az vagy teljesen félre van vezetve és meg van vakitva a sátán hazugságai által, vagy tudatosan dönt úgy, hogy neki nincs szüksége Istenhez közelednie.

2017. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Blaster123 ***** válasza:
0%

"Ha ilyet tett volna akkor engem se érdekelne a kereszténység"

Sőt, akkorse érdekelne a kereszténység, ha nem keresztény közegben, területen nevelkedsz fel.


Abban igaza van a kérdezőnek, hogy a kereszténység keményen a bűntudatra épít. Olvasd el válaszát korábbi kérdésre.


Szabad akaratod lényege az, hogy te felelsz azért, ahogyan reagálsz a világ dolgaira. Nem kell felelőst keresni, hogy az célt és értelmet adjon életünknek. Mindig valaki másnak kell felelnie az én

jólétemért, és valaki mást kell hibáztatni, ha bajom esik?

Úgy tűnik, mintha legnagyobb gondjuk az lenne, hogy az adott istenük megsértődött valami...

2017. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hozzátok, gyülisekhez szól a kérdésem: Miért nem segitetek egy kis keresetű, önmagától fejlődni nem tudó embernek, hogy jobb állást találjon? Miért csak gúnyolódtok rajta? Miért nem fogadjátok be az ilyen embereket? Válaszodat előre is köszönöm.
2017. szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

@ imakommandós: emlékeimszerint úgy kezdődik a biblia,hogy akezdetekben csak isten volt. Majd ő jóval később ő az aki beteszi a fát az édenbe. Akkor mégis mivel magyarázod a gonosz létrejöttét ha nem isten hozta létre?


@16:38 : befogadni, mindenkit befogadnak. Nem értem pontosan hogy érted azt, hogy gúnyolódnak rajta..konkrét rosszindulatú gúnyolódás nem jut eszembe. Illetve az sem világos, hogy mit értesz az alatt, hogy önmagától fejlődni nem tud, ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Az meg, hogy jobb állást találni..nem az egyház /bármelyik egyház/ dolga, hanem az illetőé.

2017. szept. 17. 17:39
 25/48 imakommandós ***** válasza:
69%

Szia!


Ha már így konkrétan rákérdeztél mielőtt válaszolok én is kérdeznék. Olvastad azt is, hogy "kezdetben" minden amit teremtett Isten "igen jó volt"?


A teremtés kömyve nem tárja fel a gonosz létrejöttét, erre más helyen vannak utalások amit sokan sokféleképpen értelmeznek. Abban mindegyik egyház egységes, hogy nem Isten a gonosz "forrása". Az eltérések csupán a gonosz születésének időbeli kérdésében vannak. A gonosz forrása még csak nem is az ember hanem Lucifer nevű főangyal aki sátánná (vádló, rágalmazó) lett. Ebben van teljes egyetértes a kereszténységen belül.

2017. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
47%
Én azt kérdezném tőled, hogy mikor találkoztál Jézus Krisztussal, mikor döntöttél mellette? Mondtad-e már Neki valaha, hogy Őt választod, és mindenestől átadod magad Neki? Kérdezted-e Tőle azt, ami érdekelt, és vártál-e már a válaszára, mielőtt véleményt formáltál valamiről? Kértél-e tőle bölcsességet, látást, kijelentést az élet lényegéről, a sorsodról, és modtál-e Neki olyat, hogy bármit mond neked, elfogadod? Vagy ezek ellenkezőjét gondolod szabadságnak?
2017. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
21%

Üdv, a valláskárosultak táborában!


Itt nyíltan és tabuk nélkül lehet beszélgetni a HGY dolgairól:

[link]


Gyere!

2017. szept. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen volt a Bornemisszába járni?

Jó ott a légkör? A tanulók között jó a kapcsolat? Milyenek a tanárok?

Te örültél annak, hogy nem világi iskolába jársz?

2017. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

@Asperrimus: Igen. Minden kérdésedre.


@06:07: Köszi, megnézem.


@08:00: Családias volt a légkör. Három réteg volt a diákok közt: az elit (a vezetők gyerekei), az átlag és a problémásak (akik nem fogadták el kérdés nélkül, hogy ez a legjobb vallás). Klikkesedés volt, mint mindenhol gondolom és a tanárok mikroszkóppal vadászták a bűn legkisebb morzsáját is. Az elején örültem, igen, aztán volt egy időszak, amikor nagyon nem, el is jöhettem volna, de végül gyáva voltam és a külső világ ismeretlenségétől való félelem miatt nem jöttem el. Utána már nem éreztem magam annyira jól.

2017. szept. 19. 19:48
 30/48 anonim ***** válasza:

A gyerekek ugyanolyanok voltak, mint máshol? Úgy értem természetre.

Nem volt érezhető a nagy keresztényi szeretet egymás iránt? A félénkebb, zárkózottabb gyerekeket volt, hogy kiközösítették?

Köszönöm szépen, nagyon érdekel a válaszod! :)

2017. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!