Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten véleménye rólad?

KZitus kérdése:

Mi Isten véleménye rólad?

Figyelt kérdés
Szerinted, az alapján ahogyan éled a mindennapjaidat, mi a véleménye rólad?

2017. szept. 18. 10:11
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szó honnan származik, egy dolog.

Ettől még nem bizonyítja az isten létét.

2017. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

"Ugyanúgy közösségi szabályok vannak, amiben persze lehet eltérés, az igaz.

De aki azt megtanulja, az el tud igazodni köztük."


Na szóval egy olyan közösségnek(kanibál,iszlám) a szabályai jók a te közösséged szabályaihoz mérve?

2017. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

*Genezis*


Köszönöm az utolsó mondatodat, ez volt a válasz a kérdésre,

a többi fölösleges emberi filozófia

mág egyszer köszönöm kedves véleményedet. Én is ugyan ezt gondolom, ez Isten véleménye rólam :-)

2017. szept. 19. 21:17
 44/50 A kérdező kommentje:

*Genezis*


a 32-es hsz-ról írtam följebb.

2017. szept. 19. 21:19
 45/50 anonim ***** válasza:

"a szabályai jók a te közösséged szabályaihoz mérve?"

Ezt így nehéz összehasonlítani... mert milyen szempont szerint hasonlítod? A TE közösséged szabályai szerint?

Ugye nem meglepő, hogy akkor az lesz a legjobb? Ez így hamis összehasonlítás.


Vagy a szerint, hogy melyik közösség sikeresebb? Ez is csalóka lehet.

2017. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
11%

"Ezt így nehéz összehasonlítani... mert milyen szempont szerint hasonlítod? A TE közösséged szabályai szerint?

Ugye nem meglepő, hogy akkor az lesz a legjobb? Ez így hamis összehasonlítás.


Vagy a szerint, hogy melyik közösség sikeresebb? Ez is csalóka lehet."


Éppen ezért mérvadó az erkölcsi könyv a Biblia

2017. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Zitusnak!


"Isten rajtad:végtelen könny;Isten benned:végtelen mosoly."

Weöres Sándor: Egysoros versek

[link]

2017. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 Ozmium42 ***** válasza:
44%
Én megértelek titeket, hogy a vallásotok miatt kötelező az istenről csak jókat mondani. De azért nem nehéz követni az én gondolatmenetemet sem. Isten sok embert megöl a Bibliában saját kezűleg. Ne mondjátok, hogy ez alapján nem lehet azt mondani, hogy nem szeret mindenkit. Akit Isten nem szeret, azt például megöli vagy megöleti. Vagy elveszi az örök életét, illetve nem támasztja fel. Ez nekem nem olyan bonyolult, nektek igen?
2017. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Nekem az bonyolult és teljesen érthetetlen előző, hogy aki nem hiszi Isten létezését az hogy gondolja, hogy bármilyen állítást tud róla megfogalmazni?

Most megpróbálom elmondani - bár ha te már eldöntötted megkövesült benned hogy "nincs isten", akkor nyilván belekötsz és lebarmolsz érte, de hátha megpróbálod/ vagy valaki aki elolvassa, megróbálja megérteni:


Már a régi teológiai írások is így mondják: 'Isten van'. Ennyit lehet mondani. Magát is így határozza meg: 'Vagyok aki vagyok'

Az más kérdés hogy ez inkarnálódott és ember IS lett - ezt a keresztény teológia fejti ki

/ de szerinted legalább azért Krisztus ugye nem volt "gonosz és öldöklő"


Teljesen érthetetlen, ABSZURD az "isten nincs, de gonosz"

(egyébként ez pl. soha nem így hangzik: "isten nincs, de jó"

és ennek oka van.)


"a vallásotok miatt kötelező az istenről csak jókat mondani"

-ilyen nincs ám, csak a te fejedben! Nem kötelező semmi.


"elveszi az örök életét, illetve nem támasztja fel"

Isten nem szatócsboltos - nem csinál semmi ilyet. Egy dolog lehetséges az ember számára: közelíteni Hozzá.

Ez egy SAJÁT AKARATI tevékenység, munka, senkire kívülről kötelezően NEM HÚZHATÓ RÁ!!! Ami kötelezőnek látszik - azt ha benső akarati tevékenységgel nem hozza létre az ember, az egy nominális látszólagos felszínes dolog - aminek nem sok értelme van.


Próbáljuk úgy megközelíteni - ahogy mindig is közelítették, még ha példázatokban, képekben mesélték el a régi embereknek, akik nem voltak ennyire absztrakt, elvont gondolkodásúak:

Van az Abszolútum - a metafizikai középpont, ami örök végtelen, anyagát tekintve semmi.

Geometriai hasonlattal: Olyan, mint egy gömb középpontja - amellyel a gömb minden pontja leírható, de az mégsem része a gömbnek nincs kiterjedése. Mivel ezzel minden leírható - az emberekben minden idők óta él a vágy, hogy megismerje - (gnozisz) és a művészekben pedig hogy azt a gnósziszt valamilyen módon kifejezze. Versben, festményben, építményben.Ez a szakrális tevékenység - a megismerés és kifejezés - ez ami közelít az Abszolútumhoz/Istenhez/ a metafizikai középponthoz/ a buddha-tudatállapothoz - és ideális esetben eléri.

(Szentekről, vértanúkról, áldozatokról gondolják elérte ezt - de nem tudunk erről biztosat!)

Ez KETTŐ TITKA: Isten és az ember titka, hogy létrejött -e a misztikus unió: az Eggyé válás.


Ezért inkarnálódott a Logosz, hogy ezt a tanítást adja:

Isten emberré lett, hogy az ember Istennél lehessen.


Aki nem hiszi, járjon utána!

2017. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

+ a gömb hasonlathoz: a meghatározáshoz a sugár - amellyel a hasonlatban a célom, hogy a megismerés révén mindig kisebb legyen: az ÉN DOLGOM! Saját akarati tevékenységem!!

Ha a felszínen csúszok-mászok, akkor nem fogok közelebb kerülni a középponthoz.

Gyakorlatiasabban és Heidegger alapján írva: ha csak a "több élet" (mehr-Leben) a célom, horizontálisan, akkor egy múlandó földi gyűjtögetéssé válik az életem, ha "több, mint élet" (mehr-als-Leben) a célom, vertikálisan a megismerésben haladva, akkor "csökkentem a sugarat" közelebb kerülök Ahhoz, amivel minden megérthető.

Akit ez nem érdekel, az nem teszi.

2017. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!