Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ezekkel a dolgokkal...

Hogy lehet ezekkel a dolgokkal megbirkózni? A hívő embereknek mi a véleménye ezekről a Bibliai részekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 18 éves lány vagyok, aki most ismerkedik Istennel, pontosabban mondva most eszméltem rá, hogy valószínűleg létezik, és én szeretnék megnyugvást találni Őáltala.

Elkezdtem olvasni a Bibliát a napokban, pontosabban az Újszövetséget csak, de már most olyan részeket találok benne, amiket nehezen fogadok el, nehezen emésztek meg. A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményük a vallásos embereknek ezekről? Esetleg talán szelektáljak, vagy nézzek félre?

Arra gondolok hogy Jézus kijelentette, az az ember, aki jobban szereti a szüleit, gyerekeit, családját, lényegében bárkit őnála, az nem is méltó az Ő szeretetére. A másik hasonló pedig arról szólt, hogy egy férfi mondta Jézusnak, várja meg őt, amíg eltemeti édesapját. Jézus erre meg azt felelte hogy nem vár rá, temessék el a halottak a halottaikat...

Persze nyilván nem tetszhet minden sor, és vannak ezek mellet nagyon szép gondolatok is, de már napok óta nem tudok megbirkózni a fent említettekkel, hogy mégis hogyan fogadjam be ezt. Szeretném Istent megismerni és beengedni, mert már segített nekem életem nagyobb akadályainál, de ez egyre nehezebb és nehezebb feladatnak tűnik.

Ti hogy csináljátok?


2017. szept. 22. 20:32
1 2
 11/15 imakommandós ***** válasza:
100%

Máté 10:37 Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.


Megfelelő kontextusba kell helyezni Jézusnak ezeket a szavait, és akkor érteni fogod, hogy mit akart ezzel mondani.

Jézus azt mondta, hogy ha Őt szeretjük, akkor megtartjuk az Ő parancsolatait. Istent nem elég fileó szeretettel "kedvelni", ahogy az embertársainkat vagy a barátainkat, családtagjainkat is szeretjük, hanem agapé szeretet vár tőlünk, a törvény is ezt a szeretet parancsolja Isten felé. Miután Péter megtagadta Jézust akkor utána megkérdezte tőle Jézus kétszer, hogy "szeretsz-e engem?(agapé)". Péter azt válaszolta, hogy igen uram, szeretlek "fileó= lelki, baráti szeretet". Harmadszorra fileóval kérdezte Jézus, és akkor is fileóval válaszolt Péter, mert tisztában volt a gyöngeségével, hogy azért árulta el Jézust, mert nincs meg benne az agapé, az a mélyebb szeretet, ami az életét adja a másikért.

Az Atya kétszer tett bizonyságot arról, hogy gyönyörködik a Fiúban (egyszer amikor megkeresztelkedett Jézus, és egyszer az átváltozás hegyén), ezért várja el, hogy mi emberek is mélyebben szeressük Isten Fiát mint embertársainkat, vagy bármi mást. Ha jobban szeretjük családtagjainkat mint Krisztust, akkor a szívünkben Isten helyét, az Igazság és az Élet helyét földi dolog foglalja el.

Jézus azt mondta, hogy annak jelenti csak ki magát, aki szereti Őt (agapé), azáltal, hogy ismeri és megtartja a parancsolatait. (János 14:21)


Ezért nagyon jó, h9gy ismerkedsz a Bibliával. Tanulmányozd, hogy mi Isten akarata, és igyekezz cselekvője lenni annak amiket megértessz, akkor Isten fel fogja fedni magát Neked.

2017. szept. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Régi alapelv, hogy a Biblia értelmezi önmagát. Ez azt jelenti, hogy ha valamit nem értesz benne, akkor nem rájönnöd kell, hogy az mit jelent, hanem addig olvasnod a Bibliát, amíg meg nem találod benne a magyarázatát valahol máshol. Ez azt is jelenti, hogy amit nehezen tudsz megemészteni, azt tedd félre későbbi feldolgozásra.


Amikor az ember elkezd megismerkedni a matematikával, akkor először az alapműveleteket kell elsajátítania, azt is megfelelő sorrendben, és csak azután továbbmenni, amikor azok már mennek. A Biblia nem tételekbe szedett tankönyv, hanem Isten kijelentése, méghozzá progresszív kijelentése. Ez igaz a Bibliára, mint egészre, de igaz a hívő Biblia-ismeretére is. A Biblia egyszerre tartalmazza az Istent keresőknek szánt instrukciókat, az új hívők éltető tejét, a növekedésben levők vitaminjait, szellemi nyomelemeit, és az érettek számára emészthető kemény eledelt. Amit nehezen tudsz elfogadni, az feltehetően nem neked szól. Ha neked szólna, akkor világos lenne a számodra, hogy mit akar mondani, ezért elfogadni is sokkal könnyebb lenne. Adj időt magadnak, és ne akadj meg a felszínen. A Biblia egy kincsesbánya, amiben sokat kell ásni a maradandó kincsekért, de sok-sok hívő ember a tanú rá, hogy megéri a fáradságot.


Amúgy van magyarázat arra, amit kérdezel, nekem azonban most nincs időm ennél többet mondani. A lényeg, hogy olvass tovább! Ne minősítsd értelmetlennek a kvantumfizikát, amíg nem ismered az alapműveleteket, amíg gondot okoz kiszámolni a sebességet, a gyorsulást, a nyomatékot, stb. Azokon a dolgokon gondolkozz, ami a te súlycsoportodnak való. Még jelentkezem, talán ma, talán holnap.

2017. szept. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Máté10.37. Aki jobban kedveli apját vagy anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban kedveli fiát vagy lányát, mint engem, nem méltó hozzám.

Máté10.38. Aki nem veszi föl keresztjét (kínkaróját) és nem követ engem, nem méltó hozzám.

Máté10.39. Aki megtalálja lelkét, elveszti és aki elveszti lelkét miattam, megtalálja azt."



Jézus ezt azért mondta, mert az emberek összekeverik a megkötözöttségeket a szeretettel. Sokszor azt hisszük, hogy ha azt csináljuk, amit mások elvárnak tőlünk (szülők, gyermek, barát stb.) akkor szeretjük őket. Teljesítjük a kívánságaikat, jó fejek akarunk lenni, hogy szeressenek bennünket. De valójában ez nem szeretet, hanem megkötözöttség.


A szeretet az nem élvezetet, hanem elsősorban áldozatot jelent. A szeretet nem érzelmekben való „lubickolást” jelent elsősorban (bár néha azt is), hanem jót akarást jelent. Tehát jót kell akarnom, (azt a jót, amit is Krisztus akarna), és mindig meg kell bocsátanom, valamint segítenem kell ahogyan tudok.



Ha Jézus nem az első és egyetlen a szívünkben, életünkben, akkor valójában nincs is velünk, mert helyette különböző bálványokkal (gyermek, kiskutya, anyucika stb..) helyettesítettük.


Újjá kell születnünk a Szentlélek által Krisztusban, és azzal a szeretettel szeretni a szüleinket, gyermekeinket, amely a bennünk élő (első és egyetlen) Krisztussal tudunk másokat szeretni.



„Nem könnyítheted meg édesanyád életét azáltal, hogy vállalod mellette az önállótlanságot. Én sem tehettem ezt meg anyámmal, Máriával. Egy örökkévalóságon át hálás Ő ezért most Nekem.

Megváltoztatni senkit sem lehet, mivel mindenki csak önmagán tud gondolkodás-átalakítást végezni. A kiélezett helyzeteket nyilván nem szabad keresned. De ha adódnak ilyen helyzetek, akkor tudnod kell, hogy egységre nem a másik féllel, hanem Velem kell jutnod. Ha a másik fél is ezt teszi, akkor egység van köztetek. Különben szakadás. Emberek között az egység tehát nem lehet cél. A Velem való egységnek kell a célnak lenni. Ennek lesz következménye az, hogy akik Velem egységben vannak, azok egymással is egységbe kerülnek.

Máté 10:34-39-ben előre megmondtam, eleve számolnotok kell azzal, hogy ellensége lesz saját háza népe annak, aki Engem követ. Én pontosan fogalmaztam. Nem azt mondtam, hogy ellensége lesz háza népének ő, hanem fordítva. Őneki lesznek ellenségei azok, akik nem bírják elviselni az ő másságát, tehát Velem nincsenek élő kapcsolatban. Velem nem az ima, vagy egyéb ájtatosság kapcsol benneteket össze, hanem a szeretet, mely gyakorlatban legtöbbször éppen abban nyilvánul meg, hogy nem akarja saját igazát erővel a másikra ráhúzni.

Éppen ezért mondtam azt is, hogy nem békét jöttem hozni, hanem kardot, mely bizony családokon belüli szakadásokat eredményez. Igen, mert aki jobban szereti anyját, vagy bárkit mint Engem, az nem méltó Hozzám. „

Jézus : A HANG – könyv 348


Ha az szerint élsz és az szerint szeretsz, ahogyan azt Jézus tanította, és bemutatta, akkor „meghalsz”, mint nő, és újjá leszel mint Isten egyetlen és megismételhetetlen kicsi leánykája, aki már „felülről” való.

Akik pedig nem vállalja fel ezt, azok valójában lélekben „halottak”, még akkor is ha esznek isznak és mozognak, de a lelkük mégis „halott”.

2017. szept. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Sátán az embergyilkos kezdettől fogva. Ezen kívül tolvaj is, és rabló is. Elhiteti az embereket, ahogy az előttem szólót is. Túszul ejtette a világot, és amikor Isten nem úgy viselkedik, ahogy ő azt elvárná, akkor egy-két családot, egy-két falut, várost eltűntet a föld színéről, és Istenre mutogat. Az ő lázadásának nem Istenben van meg az oka, hanem a saját felfuvalkodott szíve gonoszságában. Nem nehéz a természetét megérteni. A Biblia tele van olyan emberekkel, akik a befolyása alá kerültek. Ha őket nézzük, a Sátán természetét láthatjuk. Ott van mindjárt Káin. Ő volt a legelső, akit igazán hatalmába kerített a gonosz. Ő egyben a vallásos irigység prototípusa is. Bibliai alapelv, hogy vérontás nélkül nincs bűnbocsánat. Ennek magyarázata messzire vezetne, ezért most átugrom. Ábel bárányt áldozott Istennek, és jött is rá az isteni felelet. Káin zöldségeket vitt Istennek, és nem volt válasz. Nem tudjuk, hogy mi volt Ábel számára Isten válasza, mert a Biblia nem részletezi. Minden esetre annyira kívánatos volt, hogy Káin meggyűlölte érte Ábelt. Isten figyelmeztette, hogy a gonosz leselkedik rá. Arra is utalt, hogy az áhított válasz annak függvénye, hogy az ember hogyan közeledik Istenhez. Káin nem csupán a vallásos irigység prototípusa, hanem a maga módján vallásos embereké is. A Biblia azonban azt tanítja, hogy az embernek nem a maga módján kell Istenhez közelednie, hanem azon a módon, ahogyan azt Isten kijelentette, különben nincs Istentől válasz. Ha mégis van válasz, az nem Istentől van, hanem az ellenségétől. Káint az irigysége tette gyilkossá. Az irigységének nem volt valódi oka sem, ugyanis ő is megkaphatta volna az áhított választ, ha betartotta volna az Istenhez való közeledés szabályait, és nem zöldségeket visz Istennek. Istent nem lehet megajándékozni, lekenyerezni, hiszen Isten az ajándékozó. De a bűn ott van Isten és az ember között, azt kell félretenni az útból. Jézus megváltása előtt jobb híján állatok vérével lehetett a bűnt eltakarni. Ha ez a befedezés megtörtént, létrejöhetett Isten és ember között a kapcsolat. Ha nem történt meg, akkor nem jöhetett létre. Káin ezzel nem törődött, ezért pofára esett, amiért nem magát hibáztatta, hanem Ábelt, a Papa kedvencét. Ezért ölte meg.


Nem voltak sokkal jobbak József testvérei sem, amikor megirigyelték József különleges státuszát a családban, és eladták rabszolgának, az apjuknak meg azt hazudták, hogy vadállatok szaggatták szét. De az egyiptomi fáraó is jó példa a Sátán által befolyásolt emberekre. Kizárólag az erőt tisztelte. Tíz csapás jött Egyiptomra, mert nem akarta elengedni a zsidókat, és csak a tizedikre engedte el őket, azt is megbánta még aznap, és üldözőbe vette őket. Ez okozta a teljes egyiptomi hadsereg pusztulását.


Sátán természetét fedezhetjük fel Szodomában is. A városnak olyan törvényei voltak, amelyek lehetővé tették, hogy az erősebb fél szexuális erőszakot kövessen el a gyengébbeken. Nem volt az sem lényeg, hogy az illető férfi-e, vagy nő, felnőtt, vagy gyerek, ember vagy állat. A lényeg az volt, hogy a szexuális vágyaikat beletöröljék az éppen arra járó gyengébb emberek testébe és lelkébe. Két jelenet összehasonlítása is rávilágíthat a szodomaiak démonizáltságának mértékére. Amikor Pál apostol átka következtében megvakult a Sergius Paulust megkörnyékező mágus, akkor a Biblia szerint "keringve keresett vezetőket". Ezzel szemben a Lótot és családját szexuálisan bántalmazni készülő embertömeg, amikor az angyalok vaksággal verték meg őket, nem vezetőket kerestek, hanem azért tapogatóztak, hogy Lótot megtalálják. Normális ember nem tenne ilyet, aki éppen elvesztette a szeme világát.


Sok-sok példát lehetne felhozni a Bibliából még azokra az emberekre, akiket a Sátán megkörnyékezett. De még egyet emelnék ki a sorból, Nagy Heródes királyt. Amikor tudomására jutott, hogy megszületett a Messiás, és nem tudta csak nagyjából az időpontot, lemészároltatott minden két évesnél fiatalabb fiú gyermeket Betlehemben. Na, ez a Sátán. A történelem tele van a rémtetteivel. A jelen is tele van a rémtetteivel. Ha éhező gyerekekkel, lecsúszott csavargókkal, szegénységgel, kizsákmányolással találkozol, akkor a Sátán munkájával találkozol. Amikor erőszakkal, megfélemlítéssel, mások megnyomorításával találkozol, a Sátán munkájával találkozol. Amikor agyament, nemzetek sorsáról döntő diktátorokkal találkozol, a Sátán munkájával találkozol. Amikor rosszindulatú, gyógyíthatatlan betegségekkel, lelki és testi fogyatékosságokkal találkozol, a Sátán munkájával találkozol. Amikor halállal, betegséggel, elnyomással, szegénységgel, nyomorúsággal, szomorúsággal, irigységgel, gyűlölködéssel találkozol, ott a Sátánnal találkozol. Szabad emberként azt választasz, akit akarsz. De mindenki olyanná válik előbb-utóbb, mint akit választott. Aki az embergyilkost választja, az is azzá válik. Talán csupán verbálisan, szellemi szempontból, de ölni lehet éppen szavakkal is. De vannak, akik nem állnak meg itt, hanem véreskezű gyilkosokká válnak. A hab a tortán, hogy a Sátánt választókkal sem bánik a Sátán jobban, mint bárki mással, csak addig, amíg érdekében áll. Még a Sátánt választó emberek is Isten képére és hasonlatosságára teremtettek, ezért Sátán alanyi jogon gyűlöl minden egyes embert, az őt választókat is. A végén beléjük fogja törölni a talpát, és még ki is fogja gúnyolni őket a naivitásukért. Akár tetszik, akár nem, a Sátán soha nem volt és nem is lesz fair játékos. Bármit megígér, ami az érdekében áll, amiből semmit nem tart be, legfeljebb apró csontokat dob azoknak, akiket kihasználni szándékozik, csak azért, hogy utána még azt is visszavegye. Ő az, aki soha nem fog megjavulni, minden egyes embert gyűlöl, mindig a leggyengébb ponton támad, amikor az ember össze van zuhanva, soha nem tétovázik és soha nem kegyelmez. Kizárólag Isten az, Aki meg tudja védeni az embert a Sátán tombolásától, ennek azonban jogi akadályai vannak. Aki az Isten által kijelentett módon foglalkozik ezzel a jogi akadállyal, azon Isten tud segíteni, aki bárhogy máshogy, azon nem.

2017. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Visszatérve a kérdésre: Jézus beszél arról is, hogy nem azért jött a Földre, hogy békességet hozzon, hanem azért, hogy kardot. Azt is mondja, hogy az embernek a saját háza népe lesz az ellensége. Kik is tartoznak ebbe a körbe? Szülők, házastárs, gyerekek, tágabb értelemben a rokonság, a szomszédság, illetve a nemzet. Mi ennek az oka? A Biblia szerint a világ soha nem volt semleges terület, mióta a bűnbeesés megtörtént. A világ valójában megszállt terület, a Sátán szállta meg. Amikor valaki - bárki -, Jézus Krisztushoz megy, és Őt választja, akkor az addigi urát, zsarnokát cseréli le az Egy Igaz Istenre. Innentől kezdve, idegenné válik az egész világ számára, még a tulajdon családja számára is. Aki befogadja Jézus Krisztust a szívébe, az noha a világban kénytelen élni, többé nem a világé. Ezért mondja Jézus, hogy ha a világéi volnátok, akkor szeretné a világ, ami az övé. De a Jézust választókat Jézus is kiválasztotta Magának, ezért a világ meggyűlöli őket, ez borítékolható, függetlenül attól, hogy előtte mennyire szerette őket. Ha teszem fel egy ünnepelt celeb választaná Jézus Krisztust, akkor nagyon rövid úton repülne a médiából, és onnan kezdve leginkább lesajnáló hangnemben emlegetnék a nevét,és főleg múlt időben beszélnének róla, mintha meghalt volna.


Jézust Belzebubnak nevezték a kritikusai. Erre mondta Ő, ha Őt, a ház urát Belzebubnak nevezték, akkor mennyivel inkább annak fogják nevezni a követőit. Ha bizonyos egyéb vallások követői polgári személyeket gyilkolnak közterületeken, nem tudják a népharagot annyira maguk ellen fordítani, mintha valaki elkezd beszélni Jézus Krisztusról. Vajon miért? Politikailag inkorrekt a terroristákat vallási kontextusba helyezni, nehogy megsértsék bizonyos vallások képviselőit. A keresztényekről korrekt pejoratív kontextusban beszélni. A világ már csak ilyen, és nem is fog megváltozni. Éppen ezért mondta Jézus, hogy a követőinek nyomorúságuk lesz a világon. Az sem igaz, hogy Jézus követői csak a nyomort és az elutasítottságot élik át. De tény, hogy legelőször a saját családtagjaik fognak ellenük fordulni, kivéve, ha ők maguk is Jézust választják. Sajnos nagyon sok esetben ez elmarad, és sok-sok megtért ember tapasztalja a saját bőrén Jézus Krisztus szavainak a hitelességét, hogy a legmakacsabb ellenségeik a saját családjukból kerülnek ki. Ezt az ellenállást nem lehet kompromisszumok nélkül enyhíteni. De ezek a kompromisszumok a területet a békéért irányelveire emlékeztetnek. "Csak a farkamat engedd be, mert annyira hideg van"- kezdte a farkas a mesében. Utána jött az egyik hátsó lába, utána a másik, utána a mellsők egymás után, végül teljesen bent is volt. Persze a mese kismalaca túljárt az ordas eszén, és az egy zsákba tolatott. A valóság azonban ennél sokkal prózaibb szokott lenni. A farkas szép lassan betolat a házba, és felfalja a kismalacot. Ezért mondja Jézus, hogy aki jobban szereti apját, anyját, feleségét, férjét, gyerekeit, rokonait, mint Őt, az nem méltó Őhozzá. Aki jobban szereti a rokonságát, az kompromisszumot halmoz kompromisszumra, a végén pedig semmi nem marad a bárányból, csak egy lerágott lábszárcsont, amit a farkas meghagyott. Tudom, hogy az említett mesében kismalac van, de Jézus mégiscsak bárányokhoz hasonlítja az övéit. Hát ez a valódi ok. Senki, aki megtér Jézushoz, nem keresi a konfliktust a családjával, a barátaival, ha normális. A konfliktus mégis borítékolható. Aki ezt átélte, tudja, miről beszélek. Ezért Jézus nem hitegette a követőit. Aki Őt választja, az egyben a háborút is választja, a Sátán ugyanis egyetlen embert sem enged el önszántából, és mindent bevethetőt bevet, hogy jobb belátásra térítse. Aki azonban nem választja Jézust, az a Sátán sorsában fog osztozni, ami sokkal rosszabb, csak nem most van, hanem lesz. Az ezen az alapon Jézust nem választók ahhoz a gyerekekhez hasonlóak, akik a csukamájolaj, a gyümölcsök és zöldségek helyett kizárólag a csokit, a chipset és a hamburgert hajlandóak fogyasztani, mert jobban szeretik. Pedig a következményekkel mindenképpen találkozni fognak. A különbség csak az, hogy az egészségtelen, hizlaló kaják következményeit utólag is lehet kezelni jó esetben.

2017. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!