Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúja szerint miért...

Jehova tanúja szerint miért vagyok istoba, csak mert azt írtam, hogy egy hónapig kizárólag a Bibliát olvassa őrtorony újság nélkül?

Figyelt kérdés

Kiss Éva Judit írt nekem erre a válaszomra egy felháborodott levelet (nyíltan nem vállalta ezt a véleményét) és ott írta le, ez miatt a véleményem miatt egy hosszú monológban, hogy ostobákkal nem vitatkozik (nem is válaszoltam).


Miért támadnak ennyire hevesen arra, hogy tulajdonképpen egy hónapig nem olvashatnák az őrtorony újságjukat?


2017. szept. 30. 01:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Amúgy erre az állításra gondolok:



coccomaci nevű felhasználó válasza:


Nem tartom provokációnak a kérdésedet. 


Mindössze némelyek hozzá állása a válaszaimhoz, elkeserítő.:( 


Lehet hogy nem érted, hiszen elmondtam, hogy nincs vallásköziség, Isten nem támogat senkit aki magán akcióban vagy más vallásokkal karöltve próbálja utánozni Jézust, miközben mélyen a világban belekeverednek olyasmibe, amitől máris nem keresztény életet él

2017. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
11%

Bár nem a kérdéshez tartozik, de újra elmondom.


Nem vádoltam senkit, egy Bibliai megállapítást tettem.

Ha a Biblia alapján vádnak tekinted, akkor az nem az Én vádjaim, hanem a biblia szerzőjének vádja.


(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!

2017. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező úgy írta ki a kérdést, hogy "miért támadnak"


Ez többes szám, és nem egy személyről beszél.

Holott, egy Testvéremmel került nézeteltérésbe. S ez a nyilvánosságnak kipellengérezte, így remek módon a Tanúk újabb megvetés tárgyának lettek ki téve, fokozva, a már amúgy is sokak által folytatott gyűlölet keltést.


S ez nem egyedi eset, több olyan kérdés kerül a Tanukkal kapcsolatban, érzelmi "zsarolással" ide, ami mondjuk meg őszintén, jól jön azoknak, akik élvezettel válaszolgatnak akár nyomdafestéket nem tűrő kifejezésekkel, bár jól lehet, hogy törlik, de addig is eltelik néhány perc, és sokan ezt olvassák.


S mit gondolhat egy laikus idelátogató?


" hát ezek a Jehovások milyen egy szemét banda..."


S ennek nagyon örül az a valaki, akinek szándéka amúgy is az emberek közötti konfliktus minél élesebb kialakulása.

2017. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
30%

Értem, tehát ha te állítasz valamit valakiről vagy vakakikről, akoor azt Isten állítja és te csak elmondod, hogy Isten mit gondol.

De ha valaki állít rólad/rólatok, akkor azt nem Isten állítja és merő rágalom

Ez így elég gyerekes gondolkodásmód.

Erre persze írhatod, hogy Jézust is ezzel vádolták...ami nem igaz rád vonatkozva.


Az Ige, amit írtál nem lehetséges, hogy rád vonatkozik?

Persze nem rád...hited szerint.....és nem is rám....hited szerint.

Nem érdemes kiragadni Igéket, az Îrás fel nem osztható és egészben kell nézni.


Ha én bele mennék ebbe a gyerekes viselkedésbe és felvenném a kesztyűt, akkor ezeket az Ígéket írnám neked:

# Kik mindenkor tanulnak, de az Igazság ismeretére el nem jutnak#

# Kiknél meg van a kegyessèg látszata de megtagadják annak erejét#


Ezek az Ígék rád vonatkoznak?

Nyilván azt mondod, h nem

Ezek az Igék rám vonatkoznak?

Nyilván azt mondom, h nem


Nem hiszem, h Jézus arra hívott el bennünket, hogy egymást ítélgessük, hanem, h meglássák bennünk azt a szeretetet, ahogy az Atya szerette Jézusban a vilâgot.

Ha a világ azt látja, hogy vannak emberek, akik mindenek felett ítélkeznek ezt mondván: Ez nem jó, ez hamis, ez ördögi, ez hitehagyás, ez elméjében beteg stb...akkor ezzel szerinted meg lehet nyerni embereket Krisztusnak???

Nem hiszem. A gonoszt jóval győzd le, a szívedben lévő isteni szeretettel ne vége láthatatlan ellenségkép gyártással.

Amúgy még mindig nem kaptam választ, h mi az én világi bűnöm, amiben elmerültem és már nem is vagyok keresztény....állításod szerint.

És sajnos ezt én is mondhatom. Ha a mondataimmal nem értesz egyet, akkor Istennel nem értesz egyet. Én csak továbbítom az Ő üzenetét.

Isten gazdag áldását az életedre

2017. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
12%

Visszatérve a témára:


Amikor még nem voltam Tanú, sokat olvastam a Bibliát minden eszköz segítsége nélkül.

Ettől függetlenül, nem értettem egyet egyik felekezettel sem, sem egyházzal, jól lehet a Tanúkról még nem is hallottam, hogy van ilyen "vallást" gyakorlók.


Mindig is a Judaizmus, illetve a Zsidó vallást vettem, alapul, mint Istentől jövő útmutatást. Jól lehet azzal sem értettem teljesen egyet, Jézus megtagadása miatt.


Összehasonlítottam sok hitéletet, tanítást a Bibliával,

S amikor találkoztam a Tanúkkal, megvizsgáltam a tanításukat Őrtorony nélkül.


Egy biztos, az Őrtorony folyóiratot annyira kipellengérezik itt némelyek, mint ha az Biblia helyettesítő lenne.

Pedig nem az. A folyóirat, a Biblia mint Isten szaván alapuló komment, magyarázat, segédeszköz. Ez nem helyettesíti a szentírást, és nem is ezzel a céllal készül.


A Tanúk, a Bibliát tanulmányozzák, a folyóirat segítségével, illetve más kiadványok is vannak, nem csak az Őrtorony, amik szintén segédeszközként készültek, és nem Bibliát helyettesítő irodalomként.


Az irodalmak, a Bibliából vett témakörökre vannak építve, és egy egy témát vizsgálnak meg alaposan.

VAGY IS:

Mi a véleménye Istennek a szava alapján, erről vagy arról, és hogyan kell kezelni, megtartani, vagy elutasítani.

Ezt a szolga osztály kiadja több nyelven, több országban élők számára, hogy egységesen megkapják a tanultakat, azért, hogy nézzenek utána maguk is, és gondolkodjanak el rajta, és alkalmazzák az életükben.


Így egy tanításban egységes imádatban élnek szerte a Földön a testvérek. Nem hobbiból találta ki, hogy egy szellemi táplálékot tartalmazó oktatás legyen, azoktól akiket erre a feladatra kinevez.


Ebből látható, hogy Jézusnak és az Atyjának sem volt soha az akaratában a vallásköziség, vagy hogy ilyet támogasson, mivel egy Istennek egy akarata tanítása mondani valója van, nem ezer féle.

az Izraeliták idejében sem volt vallásköziség, és Jézus sem ezt támogatta, vagy szorgalmazta.

2017. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13%

A Biblia mindenkinek szól, NEKEM is, vagy is rám is vonatkozik.

ez alól nem bújhat ki senki.


Hogy bizonyos dolgokban felhívjuk egymás figyelmét, amivel esetleg nem értünk egyet, azt nem ítélkezés, vagy vádaskodás céljából tesszük, Én legalább is nem, hanem a személyes meglátásom rejlik mögötte.

Ezt lehet elutasítani, vagy elfogadni.


Ennyire egyszerűen gondolom, semmi rossz hátsó gonoszkodás nincs a szavaimban. Hogy némelyek még is ezt látják benne, annak más oka van.

2017. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

14 es vagyok.


Részemről a dolgot lezártam. Nincs értelme folytatni, holott még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. De elengedem a dolgot. Jézus is ezt tenné. Nincs értelme folytatni. Tedd ami a te dolgod, bárki is adta neked és én is teszem, amire az Úr Jézs elhîvott.

Hogy valaki bűnnel vádol, az nem az én dolgom, majd az ítélő bîró eldönti.

Isten áldása rád

2017. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%

Olvasván évek óta, napról-napra az emberek válaszát itt a gyakorin, mindig felteszem magamban a kérdést, hogy tényleg elhiszitek, hogy megfeleltek a szűk kapun belépés elvárásainak? Komolyan úgy érzitek, egymásért, akikkel veszekedtek az életeteket adnátok, egymásért? Nem veszitek észre, mennyi gyűlölet árad belőletek? Ahhoz, hogy ezekig a kérdésekig eljussak, bizony számtalanszor magamat kellett megvizsgálnom, mert a hitemért, kemény nyakúan úgy érveltem, ahogyan ti tanúk, ahogyan mindenki más, és ha valakinek nem tetszett, amit írt, rögtön idegesen máris írtam neki vissza, hogy nincs igaza. Ez volna az önzetlen szeretet? Ide hazudhat bárki, hogy de benne nincs harag. A szövegeket olvasván, ez elképzelhetetlen.


A következő igehelyet ajánlom mindenkinek, aki úgy érzi, fontos, hogy kemény nyakúan a másiknak essen így vagy úgy.



Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész


1.

Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok

2017. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
És miért vagyok ostoba és most már sunyi is, hogy kizárólag a Biblia olvasást szorgalmaztam őrtorony nélkül? Esetleg hosszú monológ helyett valami válasz..?
2017. szept. 30. 17:55
 20/27 anonim ***** válasza:
30%
az hagyján de elmédben még beteg is vagy...az Őrtorony szerint
2017. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!