Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről tanít Jézus a amikor...

Miről tanít Jézus a amikor szoros kapu és keskeny útról beszél? Hogyan lehet megmaradni a keskeny úton és hogyan kell bemenni a szoros kapun?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 11:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A keskeny út, és a keskeny kapu kifejezés alapján, Jézus

azt is kifejezi, hogy nem vezet minden út Istenhez, ahogy sokan gondolják.

Később Jézus arra is rámutatott, hogy csak azok mennek ezen az úton, és jutnak Isten királyságába, akik cselekszik Jézus Atyjának akaratát.

Jézus hangsúlyozza, hogy ez az élethez vezető út nem könnyű.

A széles út népszerű, mivel könnyű rajta járni. Akik ezen járnak, elnézők önmagukkal szemben, a testi gondolkodásnak és életmódnak adják át magukat, és nem akarnak mások lenni.

Jézus azért mondta, hogy kevesen választják ezt az utat,mert csupán néhányan akarják, hogy Isten törvényei és alapelvei irányítsák az életüket, és hogy ezek segítsenek nekik ellenállni az őket körülvevő helytelenségre való csábításoknak és lehetőségeknek.

2017. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Fejtse ki neked a fejezet, amúgy már kifejtettem, csak vissza kellene olvasni"

Olvastam az első hozzászólásod, csak nem értettem, hogy szerinted miért a ne ítélj, hogy ne ítéltess elv a keskeny út. De már azt hiszem értem mire gondoltál.

2017. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A széles úton mindazok járnak, akik magukat kereszténynek mondva ellenállnak Isten Szellemének és munkájânak. Ellene állnak Isten megígazító kegyelmének és végig úgy akarják élni az életüket, hogy cselekedeteikkel, áldozatvállalásaikkal ki akarják érdemelni Isten szeretetét és kegyelmèt.

A széles úton azok járnak, akik egy rendszert és vezetőiket szolgálják Isten Szellemének útmutatása szerint. Nem születtek újjá, hanem ma napig is törvényben, parancsolatokban gondolkodnak.

Hamis prôféciáikkal, hamis világvége jóslatataikkal, szeretetlen ítélgetéseikkel tönkre teszik az Isten után vágyodó embereket.

A széles úton azok járnak, akik azt mondják, hogy csak köztünk a Krisztus, meg itt vagy amott a Krisztus, kik nem értik, amit Jézus mondott, hogy Isten országa Ti bennetek van. Kik azt mondják, h tedd ezt, tedd amazt, csináld ezt, csináld amazt.

Az Isten szeretet. Aki nem szeret, az nincs az Istentől és embergyilkos

2017. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Isten országa bennetek van"


Ha Isten országa, csak egy érzés az emberekben, akkor nem beszélne az írás konkrétan egy létező Isten által felállított kormányzatról. Amiben Jézust nevezi meg királynak.


(Dániel 2:44) . . .az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig,


ez nem az emberekben levő érzés, hanem Isten által felállított elrendezés.


(Dániel 7:13, 14) 13 Néztem tovább az éjszakai látomást, és íme, egy emberfiához hasonló valaki jött az egek felhőivel. Bebocsátást nyert az Öregkorúhoz, és egészen elé vitték. 14 Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg.


Jézus ezért a királyságért tanította a követőit imádkozni. Mert Jézus királysága fogja helyreállítani Isten eredeti szándékát a Földön.


Jézus pedig nem jelképesen, egy érzés által vezeti a követőit, hanem az elmondása alapján kinevezett egy emberekből álló kis létszámú csoportot, hogy szellemiekben helyesen vezessék Isten juhocskáit.


Hiába is vádaskodsz, a szavaid ellene mondanak Isten királyságára vonatkozó akaratának.

2017. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14


Nem vádaskodok. A kérdező kérdezett én válaszoltam. Miért van benned ez a düh felém? Azt sem tudom, h ki vagy amúgy.

Békesség neked.

2017. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nincs bennem düh kedves válaszoló.


nemes egyszerűséggel értetlenül állok a válaszod előtt.

nem vagyok sem dühös, sem haragos. :)

2017. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor miétt vàdolsz vàdaskodàssal? Nem tettem ilyet veled. Csupàn elmondtan a Biblia véleményét a kérdező kérdésére.

Békesség neked.

2017. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amen
2017. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!