Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megváltozott a Biblia?

KZitus kérdése:

Vajon megváltozott a Biblia?

Figyelt kérdés

sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van. Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is.

Ha veszitek a fáradságot, és elolvassátok ezt a cikket:

[link]

megköszönném ha választ írnátok a fenti kérdésre.

Szeretném kérni, ha lehet, a válaszokat Krisztus szellemét tükrözze.



2017. okt. 10. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os hsz


Az igazságot Jehováról a Károli féle forításból ismertem meg. Még kilátásban sem volt akkor az Újvilág fordítás.

Csak a Bibliával rendelkeztem, a tanúk akkor még (felénk) nem jártak házról házra.

Egyedül ismertem fel, hogy Istennek mindig is volt itt a földön szervezett népe, és bárki csatlakozhatott a népéhez, aki megtartotta Isten törvényeit, parancsait és alkalmazta az életében.(" Egy törvény és egy bírói döntés legyen számotokra és a jövevények számára, akik jövevényként laknak veletek.«”4Móz.15:16)

Azt is felismertem a Károli Bibliából, hogy ma is van népe a földön, és Krisztus tanítása elvezetett ehhez a néphez. Miután megbizonyosodtam melyik ez a nép, magam kerestem meg őket, és nagyító alatt vizsgáltam, vajon egyezik-e a tanításuk és az életük azzal, amit Krisztus tanított, amit találtam a Bibliában.....ezt teszem azóta is, és élvezem mindazt, amit Isten a népének ígért és meg is ad:-) pl. az Ézsaiás 65:13-15 verseiben.


A több mint 8 millió tanúnak a nagy része NEM a Újvilág fordításból ismerte meg Jehovát, hanem más, különféle fordításokból.

2017. okt. 11. 08:45
 12/73 A kérdező kommentje:

Kedves Merete


Ha tényleg figyelmsen olvastad volna azt a cikket, akkor észreveszed, hogy ott egyáltalán nem az Újvilág forditásról van szó, inkább a BIBLIA FORDÍTÁSÁRÓL az elmúlt évszázadokban :-(


De az előítélet süti az írásodat is....légy semleges, és ne legyél része a világnak, ha tényleg meg szeretnéd ismerni Krisztus Istenét Jehovát :-)

2017. okt. 11. 08:52
 13/73 anonim ***** válasza:
80%
Szia kedves KZitus, van pár problémám a kérdéssel és cikkel kapcsolatban is. Tehát, felteszel egy kérdést, amely adott a cikkben is. A válasz ott van a belinkelt cikkben is. Tehát, ha logikusan is nézem a kérdésedet feleslegesnek tartom azt. Megvan a válasz a kérdésedre értelmetlen a kérdés. :) Jelen esetben én vettem a fáradtságot és megnéztem/beleolvsatam a linkedbe, de nem érzem akkor sem azt, hogy nektek lenne igazatok, hiszen ezt ti mondjátok az Őrtorony miatt illetve a szellemében, én pedig azt mondom hazudtok továbbra is a Biblia miatt illetve annak szellemében. Merete válasza mellett vagyok, hogy ha számba rágjátok a választ, mert ezt akarjátok hallani, akkor én nem válaszolok, csupán a ti cikketeket olvasom fel illetve ilesztem be ide. :) A Biblia azt mondja hazudtok Jézusról valóban az Isten maga továbbra is. :)
2017. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
85%
A nyelvezeti problémáról meg csupán annyit, hogy nem arról van szó kedves Kérdező, hanem a félre fordításokról illetve a plusz betoldásokról (lásd: Jehova, az Úr vagy Isten (eredetiben Elohim, Adonaj, stb...) helyett, kinem érdemelt kedvesség, kegyelem helyett, stb...) ezek arról árúlkodnak, hogy nektek nem feküdt az előző, így ti feldobjátok és átvertek pár embert. Nem a nyelvezetről beszél továbbá az sem, hogy még a TI UVF Bibliátok is azt írja János evangéliuma 10:30-ban, hogy: "Én és az atya egyek (többesszámban) vagyunk" csak kis csúsztatással. :) Az eredetiben ugyanis az van, hogy: "Én és az Atya (nagybetűvel) egy (egyesszámban) vagyunk." ezt kár is lenne megpróbálni megcáfolni. :)
2017. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
0%

"Az eredetiben ugyanis az van, hogy: "Én és az Atya (nagybetűvel) egy (egyesszámban) vagyunk." ezt kár is lenne megpróbálni megcáfolni. :)"


Ez az érv mindig feljön, de nem számoltok soha ezzel:

Jn 17,21

Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.


Szuper, mert akkor az érved szerint Te is és én is Isten vagyunk! Pont olyan, mint az Atya. Szerinted sántít?

2017. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
Zitus,azt állítod,nem olvastam figyelmesen a cikket,holott igen és én vagyok az előítéletes? Bravó,megint nagy alakítás volt! Tudom,hogy miről szól a cikk,a Bibliafordításról általában,de szerinted,őszintén,ha a cikk valóban elismeri,hogy a Biblia sértetlenül megmaradt úgy un block mind,nem csak az ÚVF,akkor miért is van szükség az ÚVF-re? A te reakciód az,ami süt az előítélettől,mert szerinted aki gondolkodik és az alapján levezeti,hogy márpedig ti mindenképp a saját fordításotokra akartok kilyukadni,az nem olvasott figyelmesen. Ha te tényleg un block bármelyik Bibliafordításról akartál volna beszélni,eleve nem ez lenne a kérdésed alatt: "hogy nekünk más Bibliánk van. " Többen is írták,még Ozmium is,hogy mi a különbség az ÚVF meg a többi Biblia között,aminek semmi köze a nyelvújításhoz,mert a kereszt sosem jelentett oszlopot sem régen sem most,akkor miről beszélünk? Mi az,ami szerintetek sértetlenül megmaradt MÁS fordításokban,ha a tiétek ennyiben eltér?
2017. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg kedves utolsó Válaszoló, akkor valamit nem láttál meg a Bibliában, ugyanis ha kicsit tovább olvasod, meglátod, hogy a Zsidók köveket ragadtak. Mikor Krisztus megkérdezte, hogy azért ragadnak-e köveket, mert Ő jót cselekedett, mire azok azt mondták, hogy káromlás miatt és amiatt mert ő magát Istennel egyenlővé tette a beszédével. Egy kérdésemnél ugyan ez volt a párbeszéd tárgya és leírtam ott is, hogy amikor Jézus, János evangéliuma 10:34-ben azt mondja, hogy: "Én mondtam: istenek vagytok", azt nem magára gondolt és nem is Istenre, hanem istenekre (többesszámban). Itt is kifejthetem, hogy mért is értelmetlen az, amit kifogásnak hoztok fel ebben a helyzetben, de úgy gondolom elég csak onnan ide bemásolnom, úgy hogy tessék: "Jézus, azt mondja János evangéliuma 10:30-ban, hogy "ÉN és az ATYA egy vagyunk." amiért meg akarták kövezni a zsidók, káromlás és az Istennel való egyenlőségre hozása miatt. Az Isten (nagybetű) a magyarban NEM összetévesztendő a (kisbetűs) isten szóval. Az eredetiben, természetesen nincs kis és nagy betű, van Isten (egyesszámban) és többesszámban isten/istenek. Itt mikor, a Zsidók megjegyzik, hogy Istenné tetted magadat, egyesszámról beszélnek, mikor Krisztus mondja, hogy istenek vagytok akkor Ő többesszámról beszél, még nyílvánvalóvá téve azt, hogy mi emberek, hasonlatosak vagyunk az Úr Istenhez, de nem vagyunk Isten. A Zsidók nem azért akarták/akarják megkövezni, mert ő azt mondta rájuk/ránk, hogy istenek (többesszámban) vagyunk, hanem mert Ő az Istennel (egyesszámban) tette magát egyenlővé. :) Továbbá, azt sem értitek meg, hogy a szentháromság szó mint olyan nincs benne, ezt én nem is állítottam, állítom most sem. Viszont azt sem írja, hogy Jézus nem azt mondta, hogy Ő és Mihály egy, hanem azt hogy Ő és az ATYA egy." kis olvasás után ha nem vagy teljesen vak az Őrtorony szennylapnak köszönhetően, akkor meglátod, hogy KZitus és társai mért is vakok és a biblia az igazság nem a kedves vének szennylapja.
2017. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
Azt hiszed,nem tudom,hogy mennyire megvettek minden más fordítást? Azt hiszed,nem tudnék tőletek olyan idézeteket bemásolni ide,ahol azt írjátok Károliról,hogy elfogult volt a saját nézeteivel szemben és úgy fordította a Bibliát (tehát hamisított)? Szerintetek a többi Biblia tele van ferdítéssel,amit ti helyretettetek,akkor ennek fényében kérdezem,mit őrzött meg Isten? A többi fordítást,vagy a Bibliát az ÚVF képében? Nyíltan,ne akarj hazudni és rám terelni,mert hiába szól a cikked látszólag a többi fordításról,mélyen az ÚVF-re akar mutogatni,mert nektek csak az a helyes. Tudom mit írtam,olvastam a cikket is,nem kell kijavítani.
2017. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
Elnézést a bejegyzésem NEM Meretének címzettett, hanem a kedves 53%-osnak. Köszönöm.
2017. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:

A kedvencem még mindig a seregek jehovája értelmetlen mondat. :D

Én nem veszem a fáradságot, hogy érveljek nektek, hisz még a kegyelem szót is kivettétek a bibliátokból, pedig az egész Újszövetségnek ez a lényege. Akinek a kegyelem nem hiányzik, az ragaszkodik ehhez a borzalomhoz, amitől minden Biblia kiadó elhatárolódik.

2017. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!