Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megváltozott a Biblia?

KZitus kérdése:

Vajon megváltozott a Biblia?

Figyelt kérdés

sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van. Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is.

Ha veszitek a fáradságot, és elolvassátok ezt a cikket:

[link]

megköszönném ha választ írnátok a fenti kérdésre.

Szeretném kérni, ha lehet, a válaszokat Krisztus szellemét tükrözze.



2017. okt. 10. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
Én hívlak kötekedőnek titeket??? Ezt Idéznéd tőlem, hogy hol tettem ilyet? Az előző válaszom elején magamat nevezem így. De az ilyen személyeskedő válaszokat már megszoktam, egyikőtöket sem neveztem ateistának, keresztenynek, hazugnak, bunkónak, vagy ahogy engem te neveztél, parasztnak. Ezzel szemben én már voltam buta, paraszt, kötekedő és ostoba. Gratulálok! Sajnos az ilyen jellegű válaszokkal nem jutok előrébb. Érv nincs, ha úgy hiszitek, hogy van, úgy adjátok elő, mint aki úgy, de úgy megmondja a frankót, a válasz után, ami a frankó válaszotokat megcáfolja, a válaszotok csupán az, hogy ateista vagyok, kötekedek, és paraszt vagyok. Szép volt fiúk!
2017. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
Hát kedves 52%-os éppen itt: "Megjött a kötekedő félnótás", persze rendszerint igazad lenne KZitussal kapcsolatban, de itt még szerintem is helyesen válaszolt, az említett okok miatt (ha vissza olvasol látod majd, az okokat, mert leírtam). Épp nem kötekedett Zitus, hanem a Biblia alapján mérve a dolgot, válaszolt neked és egészített ki engem. Tehát, ezért mondom, hogy még te hívsz minket kötekedőknek, mert ha válaszolunk is az neked nem tetszik, és belekötsz. Egyébként meg, 52%-os, miaz hogy érvek nincsenek? Én mondtam neked csak 6-ot, amit te nem voltál képes elfogadni, na most akkor ki nem tud érvelni? Leírtam, hogy Istennek választott eszköze Pál, akkor mi is a nem érvelés? :) Mindazonáltal, hogy nyílvánvalóan a kérdés is provokatív, nem kell még neked is annak lenned. Tehát, adott volt az, hogy te jöttél és Pál imádkoknak mondtál engem is és azt is, aki elhiszi, hogy Pál valóban Isten embere volt. Kötekedés, kedves 52%-os válaszoló, ezt hívják annak. Isten szeretét mutatta meg Pálon keresztül a választott eszközén keresztül és azt mondod, Pál egy olyan apostol volt, aki nem Isten választottja. Ez, a bibliai értelmezésben is hülyeség, de mit is beszélek, hiszen téged a Biblia sem érdekel, csak az Ószövetség ami a Biblia egy része. :D De téged nem érdekel a Biblia, de te Keresztény vagy, de Pált nem ismered el és nem fogadod el az Újszövetséget, amit Isten adott az embereknek. :) Gratula.
2017. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A Biblia nem íródott, a Biblia egy emberek által összeállított írások gyűjteménye."


Persze hogy nem írodott a Biblia. Mivel különálló írásokból tevődik össze de olyan írások ezek amelyek össze függenek.

Pál levelei is összefüggenek a többi írással. És ami nagyon fontos hogy Pál szinte az összes levelében leírja hogy ő Krisztus Jézus elhívott apostola.

Olvasd csak el a Galta 1:1!

Pál nem volt próféta sem Jézus Krisztus közvetlen tanítvány és ráadásként üldözte a keresztényeket ahogy csak tudta. De aztán ő maga is keresztény lett és ezt megerősíti az ApCsel 9:15 De az Úr azt mondta neki: Menj el, mert ő nekem választott eszközöm, hogy hordozza az én nevemet a pogányok, a királyok és Izráel fiai előtt. 16 Mert én megmutatom neki, mennyit kell az én nevemért szenvednie

S bizony ez azt is jelenti hogy tanítson ebben a névben. Hiszen nem egyszer bizonyságot tesz erről a névről és nem is egyszer szenved is ezért a névért!

Ugyan akkor amit leír leveleiben Pál apostol azok nem lesznek helyre igazítva. Nem úgy mint Péter. Pedig Péter közvetlen tanítványa Jézus Krisztusnak és még is helyre kell igazítani azt ahogyan gondolkodik a pogányokkal kapcsolatban. Nem személyválogató az Isten!


"Ki, mikor, milyen körülmények között és mit jelentett ki. E nélkül csak emberi. Pál tanítása emberi, sőt, farizeusi, melynek kovászától óvott Jézus."


Mindezek ellenére levelei részét képezik a Bibliának. Sőt az Újszövetség Írásainak több mint a fele az ő leveleiből áll. Konkrétan mi is áll ellentétben azzal amit Jézus tanít?

Ha olvasom a Róma-beliekhez írott levelet az csak megerősít abban hogy ez nem egy emberi tanítás. Ezen belül is kiemelném a 8. fejezettet.

Vagy az 1Korintusz 15:1-5 a teljesség igénye nélkül csak a példa kedvéért említettem meg ezt a kettőt!


"Isten soha semmilyen felhatalmazást erre nem adott, és nem hagyott jóvá."


Isten hol rendeli el hogy készüljenek másolatok az Írásokról?


"Isten kijelentette, hogy oltárt emberi kéz alkotása nélkül szükséges számára csinálni, mert amely követ vagy földet az ember megmunkál, fertőzött lesz."


Ezt a kijelentést hol is lehet olvasni? Nem vitatom hogy ebben hiszel de mire építed ezt a hitet?


"Adott Isten kijelentése a próféták és a fia által, és adott az emberek kesze kuszaságos, a zsidó hagyományokat és felfogást nem nélkülöző apostoli tanítások. Isten kijelentései szentek, az emberek tanításai, amilyenek Pál tanításai is, fertőzöttek."


Akkor már az első században sem voltak keresztények? Sőt Jézus tanítványait leszámítva nem voltak keresztények illetve maga a kereszténység sem létezik vagy létezett Krisztus után?


" Érv nincs, ha úgy hiszitek, hogy van, úgy adjátok elő, mint aki úgy, de úgy megmondja a frankót, a válasz után, ami a frankó válaszotokat megcáfolja, a válaszotok csupán az, hogy ateista vagyok, kötekedek, és paraszt vagyok. Szép volt fiúk!"


Gyorsan átmész többesszámba! Pedig én nem neveztelek semmi olyasminek amit felsorolsz sőt ezt megelőzően nem is írtam neked. Tehát mire fel a többesszám? Csak hogy megértsem azt hogy hogyan is gondolkozol.

2017. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 A kérdező kommentje:

sajnálom, hogy elbeszélgetnek itt a hozászólók, de a kérdésre még nem olvastam választ:-(


Hahóóóóó szerintetek napjainkra megváltozott annyira a Biblia, hogy már nem érthetjük meg Isten szavát?????

2017. okt. 19. 21:17
 65/73 anonim ***** válasza:
Hát a tiétek biztos, hogy teljesen megváltozott, külső, magukat Jehova tanuinak mondó álkeresztény gyülekezetnek köszönhetően, és ezen belül is a "Vén"-ek nevü felsőbb szervezetük.
2017. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Hahóóóóó szerintetek napjainkra megváltozott annyira a Biblia, hogy már nem érthetjük meg Isten szavát?????"


Isten szava nem változott meg ,nem hogy "annyira" de semennyire nem változott meg! A nyelvezete az változhatott de a mondanivalója az nem!

2017. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:

Az én Istenem mindenható,és féltve őrzi szava hitelességét.


Talán nincs 100%-an hű fordítása,de aki kíváncsi az Ő szavára,az a különböző fordítások összevetéséből megismerheti.

2017. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:

5-ös hsz.

"Jézus, soha nem kérte másoktól, hogy őt szeretettel fogadják, tehát az első komoly problémát itt vétetted." - te a fától nem látod az erdőt annyira elvakít az előítélet :-) sajnálom :-)


Nézd meg kérlek még egyszer a kérdést, és próbáld értelmezni. Ha sikerül, szívesen olvasnám elfogultságtól mentes hozászólásodat.

De nem gond ha nem megy ez neked...

2017. okt. 29. 19:34
 69/73 A kérdező kommentje:

7-es hsz


"Zitus neked még mindig nem jutott el a tudatodig, hogy nem a nyelvezettel van mindenkinek a baja?" - és neked nem tudna eljutni a tudatodig, hogy NEM az Újvilágfordításról kérdeztem? az csak egy a fordítások között.


A kérdés az, ami ki van Írv: Vajon megváltozott a Biblia? a sok sok sok sok fordítás ellenére?

2017. okt. 29. 19:37
 70/73 A kérdező kommentje:
66, 67 hsz- köszönöm a válaszaitokat, végre válasz jött a kérdésre :-) Köszi :-)
2017. okt. 29. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!