Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megváltozott a Biblia?

KZitus kérdése:

Vajon megváltozott a Biblia?

Figyelt kérdés

sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van. Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is.

Ha veszitek a fáradságot, és elolvassátok ezt a cikket:

[link]

megköszönném ha választ írnátok a fenti kérdésre.

Szeretném kérni, ha lehet, a válaszokat Krisztus szellemét tükrözze.



2017. okt. 10. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
Bocsánat kérésed elfogadva kedves 53%-os, nincsen semmi baj, hogy félre értetted, előfordul. Legközelebb, azért olvasd el mégegyszer azt, amit írok. :) 2Korintus 5:21 azt írja a Biblia, hogy Krisztus büntelen volt és bűnös lett a kereszten, amiért Isten elfordult tőle. Mivel Ő meghalt a te és mindenki más bűnéért így azt is elkell fogadnunk többek közt, hogy meghalt érted az Úr Isten. :) Tehát, válaszolván a kérdésedre, többek közt igen ezt is el kell fogadnunk, ha mennybe akarunk kerülni, és örökéletet akarunk.
2017. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:

Öhm,igen..."- Bocsi,hogy nem olvastam végig rendesen és ok nélkül belekötöttem."

"-Segáz."

Na,mind1,ez már smafu. Cselekedetek alapján? Ühüm. Te ezzel a viselkedéssel amit itt produkálsz,el se olvasol semmit,csak belekötsz,majd amikor kiderül,hogy te voltál a figyelmetlen,ráugrasz egy másik dologra,amibe beleköthetsz,te ezzel a viselkedéssel nyugodt szívvel álélnál Isten elé és mondanád,hogy "én fantasztikus ember voltam,mennyi jót cselekedtem!"? Senki nem küldött pokolra senkit és nem ítélkezett,te ítélkezel itt a jó cselekedetekkel,mert majd te eldöntöd,mi a jó és ki a méltó. Amit elbagatelizálsz,az nagyon is fontos,lehet,neked nem számít,hogy ki váltott meg,de más úgy van vele,hogy illene tudni,felőlem te kezelheted úgy,hogy "csak mert egyenlőségjelet tesz két személy közé",de mint írtam,másnak nagyon nem mind1,hogy ki a megváltója. Gondolom,ha kiderül,hogy az Atya volt,Ő sem fog rálegyinteni,ha valaki egy angyalnak tulajdonította az egészet,végülis csak nem ismerted meg Őt,mit számít,tényleg...

2017. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
100%

30# a kedvenc kérdésem feléd is felteszem: egy abortált ember, aki kukában végzi, csak mert kedves szülei kényelmét így szolgálja, milyen cselekedetet tudott tenni üdvössége érdekében?

Egy pár hónapos, egy 4 éves, egy 6 éves, egy 9 éves gyermek, akik meghalnak leukémiában, elkárhoznak? Csak mert nem tettek semmit?

Egy 99 éves, aki a halálos ágyán, halála pillanatában mélységesen megbánja bűneit és befogadja Krisztust, az sem tett semmit. Ő is elkárhozik?


Tudod nem véletlenül nem a tettek üdvözítenek. Hanem egyedül a Krisztusba vetett hit és az, hogy őt befogadjuk. Mindegy mikor, ő a halál pillanatában is tud üdvözíteni. És ez a te szerencséd is. Meg az enyém és mindenki másé.

2017. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van."


Ez lehet vád is de inkább tény megállapítás.

- Jehova tanúinak MÁSMILYEN Bibliája van!


"Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is."


Akkor most elárulok egy titkot. Azok a Jehova tanúi akik azt hiszik hogy a "modern nyelvezettel van a baj. Azok hatalmasat tévednek. S megjegyzem hogy nem csak a Károli Bibliát revideálják időről-időre! De a katolikus fordítást is meg a többi magyar fordítást is.

Sőt az ÚVF előtt már jóval korábban jelentek meg magyar nyelvű modern nyelvezetű Biblia fordítások Magyarországon is. Az egyik ilyen a katolikus fordítás.

Tehát ha pusztán csak az volt a cél hogy legyen egy modern nyelvezetű Biblia fordítása Jehova tanúinak. Akkor teljesen felesleges volt mert nem csak egy modern nyelvezetű Biblia fordítás volt már akkor is amikor megjelent az ÚVF. Tehát lehetett volna miből választani.


Olvasd csak Zitus!

"Magyarországon, az utóbbi évszázad legjelentősebb munkái ezen a téren a katolikus Bibliának a Szent István Társulat (SzIT) által készített, jegyzetekkel és tudományos eszköztárral felszerelt, teljesen új fordítása, mely 1973, illetve 2003-ban jelent meg; és az új protestáns Biblia, mely 1975-ben, javított kiadása pedig 1990-ben került az olvasók kezébe a Magyar Bibliatanács (MBT) kezelésében. Mindkettő valóban modern és tudományos igényű fordítás, amelyek végleg szakítanak a Káldi-, illetve a Károli-fordítások hagyományával."


"Egyedül ismertem fel, hogy Istennek mindig is volt itt a földön szervezett népe, és bárki csatlakozhatott a népéhez, aki megtartotta Isten törvényeit, parancsait és alkalmazta az életében."


Az utolsó apostol halálától számítva egészen Russelig ,melyik nép volt Isten szervezett népe? Ha egyedül ismerted fel akkor erre a kérdésre is kell legyen válaszod. Hiszen azt írod hogy mindig is volt!


"Miután megbizonyosodtam melyik ez a nép, magam kerestem meg őket, és nagyító alatt vizsgáltam, vajon egyezik-e a tanításuk és az életük azzal, amit Krisztus tanított..."


Mikor nevezte ki Jézus a Jeruzsálemi Vezető testületet? Melyik ige támasztja alá az szervezet 2. keresztelkedési kérdését? Mikor beszél Jézus óraszámokról? Mikor beszél Jézus arról hogy a Vezető testület folyamatosan kiigazításra kényszerül? (annak fényében hogy az Utolsó időkben az ismeret megnövekszik) Lehetnem folytatni!


Zitus inkább írj ki egy másik kérdést hogy arra kapj választ amit lényegében leírsz a kérdésed alatt!

Írd ki ezt a kérdést! De ha nem is írod ki akkor majd megteszem én és látni fogod hogy a cikkben foglaltakkal mi is a gond!


Pontos az Új világ fordítás?

[link]

2017. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
0%

"Senki nem küldött pokolra senkit és nem ítélkezett"


Idézem:

"Ha ez te valóban el is fogadod, hogy Isten MAGA halt meg érted a kereszten Örökéleted van, mert csak Krisztus vére által juthatsz örökéletre. Ha ez nincs meg, akkor Pokol és örök kín a Biblia alapján. :)"


Jézus nem ezt mondta:

Jel 20,12

És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

Jel 20,13

És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.


NEM a hitetlenségük miatt!


Máté 25;31-46-ban Jézus pontosan elmondja, hogy mi szerint fogja megítélni az embereket, egy szót nem szól a hitről! Csak cselekedetekről.


"Bocsánat kérésed elfogadva kedves 53%-os"

Nem kérek bocsánatot, nincs miért! Értettem, ahogy értettem, és válaszoltam, ahogy válaszoltam, bocsánatot azért kérek, ami rosszat teszek. Én nem ismerlek Titeket, nem tettem Veletek rosszat, így bocsánatot sem kérek, akár mennyire is úgy tűnik, bocsánatkérésemért esedeztek. :)


"nincsen semmi baj, hogy félre értetted, előfordul"

Nem értettem félre, a válaszod első felében azt ecsetelted és válaszoltál a válaszadónak, amit Ő ki sem jelentett, erre reagáltam.


"2Korintus 5:21 azt írja a Biblia, hogy Krisztus büntelen volt és bűnös lett a kereszten, amiért Isten elfordult tőle"


Pál farizeus volt, ami által sületleségeket hordott össze, nem volt tökéletes, és tévedhetetlen, ugyan ezt tette Assisi Ferenctől kezdve Milleren át E.G White is. Nincs ezzel semmi baj. Jézus beszéde több ponton ellenkezik Pál teológiájával, ezért nem véletlen, hogy a Pálista szemlélet miatt alakult ki több, mint 1000 keresztény teljesen eltérő teológiájú felekezet. Jézus beszéde miatt soha nem robbantak ki keresztény háborúk, nem alakultak különböző felekezetek, csak Pál és a teológiája miatt. Ezzel nyilván nem ért egyet a keresztény társadalom 99,9%-a sem, de ez is azért van, mert a pálista teológiai a vallásának az alapja.

Jézus nem lett bűnös senkiért sem. Ő az életét adta, de nem lett bűnös. Életében is "osztogatta" az örök életet, a megbocsátást, nem kellett ezért meghalnia.

2017. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 imakommandós ***** válasza:
83%
Anyata egyre eretnekebb lesz. xd
2017. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
Hát, sok igaz keresztényt máglyára küldtek már eretnek felkiáltással... De a könyv egy bálvány, és nem keresztény. Az egy igaz élő Isten nem halott emberek írásaiból ismerhető meg. Az csak háborút szül, és bálványimádatot.
2017. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg utolsó, te honnan tudod a krisztusi történeteket? A Bibliából vagy egy könyvből ami a Biblia alapján írodott? :) Halott ember könyve, akik akkor éltek amikor az Úr Isten itt volt ember testben és meghalt értem. Nem kell hogy ezt elfogadd, de a saját érdekedben elkéne, mert csak úgy van életed. :)
2017. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
Pedig nem a könyv által van életem, és nem az által, amit épp elfogadok, vagy sem. Ez a pálizmus. Jézus tanítása szerint annak van örök élete, aki betölti a szeretet törvényét. Azt teszem mással, amit szeretném, hogy velem tegyenek. Aki ezt betölti, nem kárhozik el. Aki nem ítélkezik, nem lesz ítélet alatt. Jézus azt tanította, hogy a bűnös, ha nem ítél meg másokat, Jézus sem fogja megítélni, azaz elnyeri az örök életet. Ha én nem tudok Jézusról, attól még kijelentheti magát nekem, ahogy tette sok emberrel. Értelmet ad, lelkületet ad, szeretetet ad, segít és felemel. Mert Ő választ, nem Te választasz. Ahogy egyetlen apostol sem választotta Őt, hanem Ő választotta az apostolokat. Teljesen mindegy, hogy a kezembe veszem-e azt a könyvet, vagy sem. Te magad is szelektálsz, ahogy minden gyülekezet. Az ószövetség, csak alapelv, de a 620 törvényből csak 80-at kell megtartani. Pál nem úgy gondolta, a Jelenések könyvének ez a része nem azt jelenti, ahogy Te gondolod, hanem azt, amit én. Nincs ellentmondás, mert nem arra gondolt, hogy... A teremtés könyve csak példázat az akkori buta embereknek... Ugyan már! Ilyen kifogásokkal húzzátok mi mind azt a részt, ami a teológiátokkal ellentétes, miközben csókolgatjátok a könyvet, és fennen hirdetitek, hogy igaz minden szava.
2017. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


Valóban,az eredetiben sehol nincs vessző,s így a ma után sem.

A vesszőkkel,és más írástechnikai eszközökkel a fordítások-mindegyik-valóban megváltoztathatták az írások eredeti jelentését.


(Az idézett szöveg alapján válaszoljunk a következő kérdésre!

Jézus nagypénteken felment a "paradicsomba"?

Erre Jézus adta meg a választ:

"Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.”(Jn 20:17)

Ha abból indulunk ki,hogy Jézus nem hazudott,még a kereszten sem,ezt nem állíthatta:"Bizony mondom neked:"Ma velem leszel a paradicsomban!",csupán ezt:Bizony mondom neked ma,velem leszel a paradicsomban!"

2017. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!