Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megváltozott a Biblia?

KZitus kérdése:

Vajon megváltozott a Biblia?

Figyelt kérdés

sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van. Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is.

Ha veszitek a fáradságot, és elolvassátok ezt a cikket:

[link]

megköszönném ha választ írnátok a fenti kérdésre.

Szeretném kérni, ha lehet, a válaszokat Krisztus szellemét tükrözze.



2017. okt. 10. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
Kedves 53%-os Istent csak a Biblián keresztül ismered meg, ha az nincs nem fogod megismerni Őt soha. :) A Biblia azt írja, csak a Szent Szellem által tanulhatsz Istentől, és mivel a Biblia Istentől ihletett, illetve Isten szava a Biblia, így kihagyhatatlan az, hogy a Bibliát olvasd. :) Nem imádni kell, de én ezt nem is mondtam, azt mondtam, abból ismerheted meg Krisztust. :)
2017. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:

"és mivel a Biblia Istentől ihletett, illetve Isten szava a Biblia, így kihagyhatatlan az, hogy a Bibliát olvasd."


Isten soha nem mondott olyat, hogy alkotok majd egy emberek által összegyűjtött írásokat, ami által lesz nektek bizonyságotok, vagy az által fogtok majd tanulni. A Biblia nem Isten szava. Vannak benne írások, melyek Isten szava, de nem az egész Biblia az. Ezt csak Te mondod, Isten sem és Jézus sem állított semmi ilyesmit.

2017. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:

42.Hsz!


Pál erről így nyilatkozik:


" A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre;hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített."(2 Tim 3:16,17)

2017. okt. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
0%
A farizeus Pál nem is hirdethetett mást, de ő is az Ószövetségre gondolhatott, mert a teljes írás az ószövetségi iratok. Persze Pál a törvénykező, félelmet generáló nem is mondhatta volna másképp, minthogy feddésre használjuk, pedig Jézus azt mondta, hogy az írások, a törvény, a próféták mind róla, Jézusról szólnak. Persze Jézus ezen kijelentését sem ismerte Pál, ahogy a legtöbbet sem. Így mond folyton ellent Pál Jézusnak.
2017. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
Kedves 52%-os, hol mondta ezt Isten vagy mikor, mint írtam, a Biblia Isten szava, nem a Bibliát kell imádni, hanem azt akitől az ihletett. :) Krisztus azt mondta, hogy az oltár nagyobb mint az ajándék, ami az oltáron van. A templom nagyobb mint az arany, ami benne van, tehát ha valaki arra esküszik, ami az oltáron van, az arra esküszik amin az ajándék van tehát az oltárra. :) Tehát, én sem és a kedves kolléga sem a könyvet imádja, hanem azt, aki ihlette azt, Jézusra, aki a testben való Krisztus. :) Isten beszéde kissebb mint Isten, ezért ha a beszédét imádjuk Őt imádjuk. :) Ha Pál beszédét mondom, hogy igaz, akkor azt mondom, hogy Pál kisebb mint Isten ezért Isten beszédét ami Pálon keresztül szól, azt dícsérem és azt tartom igaznak. Kár nem hinni az Úr beszédét, mert akkor az Urat sem hiszed. :)
2017. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia több száz iratból emberek által összeválogatott írások gyűjteménye, aminek szentségét nem adta Isten. Nem szólt, hogy gyűjtsétek ezt vagy azt össze, és foglaljátok összességbe. Ez emberi kitaláció. Márpedig amihez ember hozzányúl, az nem szent. Pál magáról tesz bizonyságot, senki más nem tesz róla. Mivel tanításai szöges ellentétben állnak Jézus tanításával, és prófétizálása egyenlő a nullával, ezért semmi esetre sem lehet Isten szavának tekinteni Pál beszédét. Pál tanításának gyümölcse az egyházak ellentétei, a keresztes háborúk, az inkvizíció, és a Biblián belüli ellentétek. Amelyik fa gyümölcse ilyen, az a fa nem lehet jó. Mi különbség van a református egyház a katolikus egyház, jehova tanúi a hit gyülekezete és az adventisták között? Szájjal szeretik egymást, amúgy nagy ívben elkerülik egymást. Az egyik nem fogadja el a másik istentiszteletét, és a másik sem az egyikét, hiszen ha Istentiszteletre tartanák, megjelennének egymás között. És ez nem Jézustól ered. Pál írásai nem ihletettek, nem Istentől származik, csak a pálisták tartják annak, és Pál saját maga. Jézus azt mondta, menjünk a bűnösök közé, Pál azt, hogy vessük ki magunk közül, ahogy az ószövetségi törvényekből is tanítják a farizeusok. Jézus azt mondta, vegyük ki először azt a gerendát a szemünkből, aztán a másik szálkáját. Vajon kiveheted-e azt, amit nem látsz? Jézus azt mondta, bűnös vagy, éppen úgy, ahogy a legkegyetlenebb bűnös. De ha Te nem ítéled meg a bűnöst, téged, mint bűnöst sem ítél meg Jézus. Pál nem ezt tanította. Pál szakít újra és újra a jó és rossz tudásának a fájáról, ami halálba vitte az embert, és megítél mindenki, aki nem az ő felfogása szerint érez, cselekszik.
2017. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, látszólag semmit nem olvastál el abból amit leírtam. :) Keresztény vagyok az EGY Istent imádom, nem Pált. Az, hogy azt mondom IGAZ amit Pál leírt, azt azért mondtam, mert Istentől van, kár is ezt tovább csűrni csavarni. Te azt mondod ismered Istent, de honnan? :) Honnan ismered Őt? Én a Bibliából ismerem azt, aki Ő. Ő teremtett engem és Ő is vígasztal, ha bajom van, a tenyerén hordoz engem és mindenkit, akik szeretjük Őt. Az ember onnan ismeri meg a másik embert, hogy ha beszélgetnek, de így van Istennél is, hogy ha én megakarom érteni őt és ismerni is, akkor tudnom kell vele beszélgetni. Ez csak úgy lehetséges, hogy ha én betöltekezem a Szent Szellemmel, ahogy Ő is mondja, és olvasom az Ő szavait. :) Ő az íráson keresztül szól a Szent Szellem által. Mondhatod, hogy én így nem vagyok keresztény ezt így vagy úgy megfogjuk tudni kinek is van igaza, Isten hosszan tűr, de MINDENKI meglesz ítélve a saját cselekedetei alapján, csak azok a bűnök alapján, amiről én megítéltem egy embert és el is ítéltem őt azok miatt, azért Isten már NEM fogja megítélni, de Ő minden más bűneiért megítéli az embert. :) Én is számot adok azokért a dolgokért amit elkövettem és amit nem követtem el, pedig emberi lélek megnyerése volt a tétje. Meg leszünk ítélve mindenki, még te is. :) Tehát, az értetlenkedésem tárgya, hogy honnan ismered az Istent? Honnan tudod, hogy nem a Sátán ver át téged? :)
2017. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:

"MINDENKI meglesz ítélve a saját cselekedetei alapján, csak azok a bűnök alapján, amiről én megítéltem egy embert és el is ítéltem őt azok miatt, azért Isten már NEM fogja megítélni, "


Komment nélkül...


"Honnan tudod, hogy nem a Sátán ver át téged?"


Hát, lehet, igazad van, de a fenti mondatból nagyjából érzem, hogy ki is van valamennyire átverve... Jézus szólt, ne ítélj...

2017. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Galata 1:6-9

2017. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
Pontosan kedves 52%-os, ne ítélj, hogy ne ítéltess. Mert amilyen mértékkel mértek, azzal mérnek meg titeket is. :) Ez annyit tesz, hogy ha én megítélek valakit rosszúl (mert az ember bűnös, és ezért van szükség a kegyelemre), akkor én azért is el leszek ítélve, ahelyett az ember helyett, akit én már elítéltem egy dolga miatt. :) Istennek van igaza, nem neked vagy nekem, ezt fogd már fel kedves Hozzászóló barátom, itt Istennek van szava és ereje, nem neked vagy nekem. Én az Ő igéjét mondom neked, te pedig magad beszédét mondod el nekem. :)
2017. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!