Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megváltozott a Biblia?

KZitus kérdése:

Vajon megváltozott a Biblia?

Figyelt kérdés

sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van. Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is.

Ha veszitek a fáradságot, és elolvassátok ezt a cikket:

[link]

megköszönném ha választ írnátok a fenti kérdésre.

Szeretném kérni, ha lehet, a válaszokat Krisztus szellemét tükrözze.



2017. okt. 10. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
Nem, Zitus, csak aki neked elfogadható választ ír, azt tartod a kérdésedre adott válasznak. Gondolkodj el ezen. A Bibliát bálványnak tartod, és abban a hiszemben vagy, hogy mindegy a sok fordításnak, a mondanivalója nem változott. De amikor szembesítenek azzal, hogy két Biblia között különbség van, azt mondod, hogy több fordítást kell tanulmányozni, és ezzel máris megválaszolod a saját kérdésedet. Ugyanis különböző fordításokat azért kell tanulmányoznod, hogy a különböző jelentések között kiválaszthasd azt, amelyik neked a legjobban tetszik. Tehát a Biblia változott, és folyamatosan változik. De tudom, egy bálvány nem változik...
2017. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 A kérdező kommentje:

71-es hsz


" A Bibliát bálványnak tartod, ...." a saját véleményedet ne tulajdonítsd nekem.


Sem a véleményedet - az enyémnek.

Sajnálom, hogy nem a kérdésre válaszoltál, mint elég sokan itt.


De köszönöm MINDENKINEK, aki őszintén elmondta mit gondol a kérdéssel kapcsolatosan.

2017. okt. 30. 16:12
 73/73 anonim ***** válasza:
Egy csomót válaszoltam a kérdésedre, ne zavarjon. Amúgy nem az a bálvány, amit annak tartasz, hanem az, amit bálványként kezelsz...
2017. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!