Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon megváltozott a Biblia?

KZitus kérdése:

Vajon megváltozott a Biblia?

Figyelt kérdés

sok vád ér minket tanúkat, pl. az, hogy nekünk más Bibliánk van. Bár az igaz, hogy mai a nyelvezete, de ezt időrők időre megtették a Károli féle fordításal is.

Ha veszitek a fáradságot, és elolvassátok ezt a cikket:

[link]

megköszönném ha választ írnátok a fenti kérdésre.

Szeretném kérni, ha lehet, a válaszokat Krisztus szellemét tükrözze.



2017. okt. 10. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
Ne ítélj, hogy ne ítéltess! Ebben hol van, hogy ne ítélj igazságtalanul, csak igazságosan? Minden ember bűnös, vagy Te vagy akkora arc, hogy kijelentsd, Te bűntelen vagy? Ha Te bűnös létedre megítélsz egy bűnöst, miért gondolod, hogy Isten nem ítél meg téged bűnöst a bűnöd miatt? Nem tudsz igaz ítélettel ítélni, mert nem vagy igaz. Ahogy én sem és ahogy egyetlen keresztény sem. Jézus az, aki bűntelenné tesz a szavával, de ezzel nem nyersz hatalmat arra, hogy megítélj embereket. Nem kaptál erre semmilyen felhatalmazást, CSAK az ellenkezőjére, miszerint NE ÍTÉLJ! Talán Jézus imáját nem ismered? Bocsásd meg vétkeinket, MIKÉPPEN mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőnek. Van azzal kapcsolatban fogalmad, hogy mi a megbocsátás? Az, hogy meg sem történt. Ha felemlegetem, az megítélés, ha kiközösítem, nem szólok hozzá, nem eszem vele, ahogy Pál is tanította gonosz módon, az ítélet. Köze nincs semmilyen megbocsátásnak, és köze nincs Jézushoz az ilyen tanítás.
2017. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
Kedves 52%-os én, ha jól emlékszem azt írtam, hogy mindenki bűnös. Én nem tartozom az emberek közé? Külön-külön soroljak fel neked minden embert név szerint? Számomra ez lehetetlen, így nem is fogok ennek eleget tenni. :) Azt is írtam, ami nyílván valóan elkerülhette figyelmedet, hogy Isten ítél engem el, ha ez tetszik nekünk ha nem. :) Valaki KRisztus vére által a mennybe jut és van, aki nem fogadja el Jézust, hogy Ő maga testben való Krisztus és a pokolra kerül. Ez úgy mond teljesen egyszerű és logikus. Ha nem kell a szeretet, akkor nem adja a szeretet Isten, legyen a mi hitünk szerint. 2 láttam máshol, hogy azt mondod, hogy Pált azért nem kell elfogadni, és/vagy az ő beszédét, mert fel rója a bűnt, Krisztus minden bűnt felrótt. :) A Farizeusoknak és írástudóknak is például. A másik dolog, hogy nincs ember aki büntelen lenne, Krisztus volt egyedül ilyen ember, aki teljesen ember és teljesen Isten is volt. :) Mért mondod hazugnak azt, aki igaz és mért mondod igaznak, aki hamis? Isten szerint Pál igaz volt, szerinted pedig ő nem hazudik mint a vízfolyás, én ha nem haragszol meg, nem neked hiszek. :)
2017. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:

"Isten szerint Pál igaz volt, szerinted pedig ő nem hazudik mint a vízfolyás..."


Helyesbítem erre: "Isten szerint Pál igaz volt, szerinted pedig ő nem, hazudik mint a vízfolyás..." egy vessző kimaradt véletlen.

2017. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
Kicsit elbeszélsz mellettem... Mint ahogy a kérdéstől is elbeszéltünk már messze. Sajnos semmit nem reagálsz a válaszaimra, így nem tudom tovább folytatni...De felteszek egy kérdést a vallás rovatba, amit már feltettem neked, biztos megismered, hogy én teszem azt fel, kérlek válaszolj, ha tudsz.
2017. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
Nem érzem, hogy elbeszéltem volna mellette, és persze, elbeszéltünk a kérdés mellett valóban, de már én választ adtam rá, nem tudom talán te is. :) Nincs mért folytatnunk kedves 52%-os hozzászóló, az Apostolok cselekedetei említést tesz arról, hogy Pál választott eszköze Istennek. Innentől kezdve, semmi okom hinni neked, hogy Pál hazudna bármiben is. Pál az összes elhívásának eleget tesz Isten előtt. Kár ezt tovább ragozni, nem lesz igazad. Mondtam, Istennel szemben soha nem lesz igazad. :)
2017. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

Ha abból indulunk ki, hogy Isten soha nem hazudhat, akkor a Pálról szóló vita tárgytalan, mert :

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen."

És ezt éppen Pál írta Timóteusznak.

Mielőtt éppen ezért nem hinné el valaki Pál szavait, azokat Péter is megerősíti:

"Következésképpen még biztosabb nálunk a prófétai szó; és jól teszitek, ha figyelmet fordítotok rá, mint egy sötét helyen — a szívetekben — fénylő lámpára, míg nappal nem virrad, és fel nem kel egy hajnalcsillag. Mert először is tudjátok azt, hogy az Írásnak egyetlen próféciája sem származik valamilyen egyéni értelmezésből. Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket." 2Péter 1:19–21


Pál "választott edénye" volt Krisztusnak és amit leírt, azt isteni ihletés alatt írta, mint ahogyan az egész Biblia is igy íródott.

2017. okt. 14. 21:16
 57/73 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Zitu ez egy gyönyörű érvelés volt. Tényleg jó volt olvasni ,köszönöm!

2017. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
Zitus részéről márcsak 1 valamit nem értek (több is eszembe jutna, de most maradjunk annál az egynél), méghozzá azt nem értem, hogy most itt ilyen jól érvel (megjegyzem...végre!), akkor olvassa a bibliát, de mért nem CSAK azt? Tehát, ez azért volt remek érv, mert a Biblia alapján van, de ha a szennylapból idéznek az összes hajamat kitudnám tépni és még azt is, amim nincs. Tehát, nem értelek kedves KZitus. Ezt jól tudtad idézni, de azt mért nem, hogy Jézus azt mondja Jeruzsálemnek, hogy mennyiszer akarta Ő összegyüjteni mint kotlós csírke a csibéit. Aki, mint tudjuk az Ószövetségből az Atya Isten volt. Tehát, Őrtorony szerint beszél Istenről, hogy nem egyenlő Jézussal, de ezt, amit most írt azt megtudja Biblia szerint.
2017. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:

Megjött a kötekedő félnótás. Sziasztok


"Ha abból indulunk ki, hogy Isten soha nem hazudhat, akkor a Pálról szóló vita tárgytalan, mert : 

A teljes Írás Istentől ihletett..."


Több sebből vérzik ez az érv. Isten nem hazudik, ezt vallásilag természetesen axióna, alapvető tézis. Viszont a teljes írás Pál szerint mi? Az évszázadokkal később kanonizált Biblia? A farizeus Pál az ószövetségi iratokról beszélt. Abban próféták Isten általi tolmácsolt szava van, melyben leírják az Istennel folytatott párbeszéd idejét, körülményeit, ami Pálnak a tanítási esetében elmaradtak.


" És ezt éppen Pál írta Timóteusznak."


Tehát ha én írom neked, hogy amit én beszélek, az igaz, attól igaz lesz. Te pozitívumként említed, hogy ezt pont Pál mondja egy olyan vita érveként, melyben pont Pál tanítása kérdőjeleződik meg?


"Mielőtt éppen ezért nem hinné el valaki Pál szavait, azokat Péter is megerősíti"


Péter azt írta le, hogy a prófétai beszéd. Mi a prófétaság? Ember Istennel áll kommunikatív kapcsolatban ahol Isten a szándékáról, tetteiről, akaratáról beszél a prófétának. Pál nem próféta, Pál elhívott apostol, kinek dolga Jézus megváltásának örömhírét prédikálnia. Nincs prófétai kijelentése, melyben közli az üzenetet, az üzenet átadóját, az átadás idejét és az átadás körülményeit, ahogy olvashatjuk Mózesnél, Danielnél, Ezékielnél, Ézsaiásnál és az összes ószövetségi prófétánál, de olvashatjuk Jánosnak adott kinyilatkoztatásánál is a Jelenésekben.


Ráadásul az apostolok nem voltak tévedhetetlen, már Jézus jelenlétében olyan tévedéseik és süket füleik voltak, amikor még Jézus is megorrolt rájuk. Péter személyválogató módon viselkedett jóval a szent szellem kimaradása után, mikor a pogányokkal nem akart együtt lenni, helyette a zsidókhoz ült. Az apostolok, de így a próféták sem tévedhetetlenek, pusztán Isten szava tévedhetetlen, de ennek a kijelentésnek megvan a formai követelménye. Ki, mikor, milyen körülmények között és mit jelentett ki. E nélkül csak emberi. Pál tanítása emberi, sőt, farizeusi, melynek kovászától óvott Jézus.


"mint ahogyan az egész Biblia is igy íródott."


A Biblia nem íródott, a Biblia egy emberek által összeállított írások gyűjteménye. Isten soha semmilyen felhatalmazást erre nem adott, és nem hagyott jóvá. A Biblia önmaga bizonysága, nem a teremtő bizonysága. Isten kijelentette, hogy oltárt emberi kéz alkotása nélkül szükséges számára csinálni, mert amely követ vagy földet az ember megmunkál, fertőzött lesz. A Biblia ilyen. Adott Isten kijelentése a próféták és a fia által, és adott az emberek kesze kuszaságos, a zsidó hagyományokat és felfogást nem nélkülöző apostoli tanítások. Isten kijelentései szentek, az emberek tanításai, amilyenek Pál tanításai is, fertőzöttek.

2017. okt. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
52%-os, amit leírtunk nem veszi észre, csak azt amibe bele tud kötni, és minket hív kötekedőknek. :D
2017. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!