Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülisek, milyen "szabályo...

Hit gyülisek, milyen "szabályotok" van erre?

Figyelt kérdés
Egy hit gyülis fiú összejöhet egy katolikus lánnyal, aki nem jár hit gyülibe? Illetve ha igen, milyen lehet a kapcsolatuk? A hit gyülinek el kell fogadnia, vagy nincs hozzá köze? Házasság után lehet csak szexelni, és összeköltözni?

2017. okt. 16. 12:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

" Őszintén válaszolok. Ha az a fiú szereti Istent, akkor nem sok esély van arra, hogy legyen valami köztetek. Ha pedig lazán fogja fel a dolgokat akkor bármi lehet köztetek hiába Hitgyülis. "


Na állj,nem vagyok katolikus,de ez szemet szúrt. Te is szoktad írni felekezeti kérdésekhez,hogy Isten nem a gyülekezeted nevét nézi,mert bárhol lehetnek keresztények és álkeresztények is. Most akkor összezavartál,mert most hirtelen Isten mégis nézi a felekezet közti különbséget,ami azért érdekes,mert szerinted mindezt nem nézi,amikor a saját választottairól van szó,de bezzeg a párkapcsolatnál,ami az Isten és ember közti kapcsolatnál kisebb,ott szigorúan veszi. Vagy a fentebbi dolog,hogy Isten nem nézi a felekezetet,meg,hogy bárhol lehetnek hívők,az csak a katolikusokra nem jellemző? Legközelebb nem ártana konkrétabbnak lenned és így leírnod: " Istent nem érdekli a felekezeted,kivéve ha katolikus vagy,mert akkor béke poraidra" ha egyszer így is gondolod.

2017. okt. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

"Vagy pusztán azért, mert amikor egy ellenségképet kreálnak híveik számára, sokkal hathatósabb egy kézzelfogahtó ellenség. Mint egy olyan, amit szinte fel se tudnak fogni, túl messze van, ahogy írtad; nem ismerik. A katolikusok közel vannak, sokan vannak."


Igen, valószínűleg az olyan országokban, ahol ortodox többség van, ott meg őket gyalázzák jobban.

2017. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 imakommandós ***** válasza:
37%

@ Merete!


Teljesen félreérted. A második hozzászólásom nem azért volt ilyen határozott, mert Katolikus, hanem mert a Kérdező kifejtette részletesebben a hitéletét: "csak katolikusnak van megkeresztelve, de nem jár templomba"

Azaz egyáltalán nem hívő. Ilyen esetben ha nem nyitott az evangéliumra akkor is bátoritani kéne szerinted?

2017. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen,hát nem akkor kéne bátorítani? Arra,hogy akkor nyitott legyen! Ha meg azt írta volna,hogy gyakorló katolikus,akkor meg jönnél a bálványimádással,szóval szerencsétlennek nincs jó válasza. Megint mondom,hogy protestáns vagyok és nem bántani akarlak,de vannak katolikus ismerőseim és sajnos sok általánosítás éri őket is.
2017. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 imakommandós ***** válasza:
46%
Nekem szintúgy van sok volt Katolikus ismerősöm. Sokat meséltek, és egyáltalán nem vetem meg a Katolikusokat, ez szerintem a Ti rögeszmétek. Szerintem ők maguk nem vennék egyáltalán sértésnek ha bálványimádást összekapcsolnám a Katolicizmussal, mert ők már elkülönültek ettől és nem éreznék magukat gyalázva egy bűn emlegetése miatt, mert nem azonosulnak ilyenekkel. Egyáltalán nem is cáfoltam a kedves 66%-os állitását, hogy mindjárt tériteni akartam. Igen, ha Katolikus lenne és gyakorolná a vallását, akkor is az első válaszommal arra bátoritottam, hogy jöjjön közelebb Istenhez, ha pedig nem hívő szintén bátoritottam. Erre a válasza az volt, hogy nem akar Gyülis lenni. (Szerintem ezt már magyon túltárgyaltuk.)
2017. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!