Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia olvasása közben...

A Biblia olvasása közben illik dohányozni? Esetleg dohányzás közben lehet olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Én is ismerem ezt a viccet:


Két talmudista vitatkozik, hogy szabad-e cigarettázás közben olvasni a Talmudot. Az egyik elmegy a rabbihoz:

- Rabbi, szabad a Talmud olvasása közben cigarettázni?

- Nem szabad.

Elmegy a másik is:

- Rabbi, szabad cigarettázás közben a Talmudot olvasni?

- Hát persze, a Talmudot mindig szabad olvasni.


Hogy válaszoljak a kérdésedre, egy hívő ember tudja, hogy a dohányzás minden formája a bűn kategóriájába tartozik. Miért? Rongálja az ember testét, amelyet a Biblia a Szent Szellem templomának nevez. Egy hívő ember teste már nem csupán a sajátja, hanem egyben a Szent Szellem lakhelye is, ezért erre is igaz, hogy "ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten." (1Kor 3,17) Van-e más ok is? Igen, van. A dohányzás eredetileg egy spirituális szertartás volt, azaz a gyökerénél ott van az okkultizmus, a hamis istenek tisztelete is, amire a Biblia harmad és negyedízig való átkot mond:

"Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek." (2Móz 20,3-5)


Az Újszövetség jobb szövetség, mint az Ószövetség, ezért van lehetőség az átok megtörésére is, de egyáltalán nem tartozik a könnyű dolgok közé. Azért nem, mert az átkok mögött gonosz szellemi lények vannak, amelyek olyanok, mint a legyek. Ha elhessentik őket, a következő kanyarban visszajönnek. Kitartás szükséges a győzelemhez.


Ha azonban nem vagy hívő ember, akkor nem a dohányzás a legnagyobb probléma az életedben. Isten nem fog megharagudni, ha Őt keresed, és közben még nem szentelődtél meg. Ez azt jelenti, hogy nem háborítja fel, ha dohányzol a Biblia olvasása közben. Ám ha a dologban nem tudatlanság vagy gyengeség van, hanem tiszteletlenség, akkor a dolog már nem ennyire egyszerű. Belsazár is tiszteletlen volt Isten dolgaival, és mivel már nem volt tudatlan, ugyanis a nagyapja már nagyon komoly leckét kapott Istentől, ami nem volt őelőtte sem titok, őt már nem leckéztette Isten. Egy kéz jelent meg, és kiírta a falra a király ítéletét: "És ez az írás, amely feljegyeztetett: Mene, Mene, Tekel, Ufarszin! Ez pedig e szavaknak az értelme: Mene, azaz számba vette Isten a te országlásodat és véget vet annak. Tekel, azaz megmérettél a mérlegen és híjjával találtattál. Peresz, azaz elosztatott a te országod és adatott a médeknek és persáknak." (Dán 5,25-28)


Ugyanezen az éjszakán megölték Belsazárt. Miért? Tiszteletlenül viszonyult a szent dolgokhoz.


Én nagyon meg voltam kötözve a dohányzással, amikor hívő lettem. Azonnal kész voltam arra, hogy kidobjam az életemből, de nem tudtam megtenni. A készségem kimerült a szándékban, a végrehajtáshoz nem volt erőm. Tulajdonképpen eltelt öt év, mire először eredmény mutatkozott. Egy presbiter elmondatott velem egy bűnbánó imát, és kézrátétellel imádkozott értem. Azonnal megszabadultam, de három hét is eltelt, mire elhittem, hogy képes vagyok cigaretta nélkül létezni. Ezalatt a három hét alatt sem volt soha kísértésem, csupán a gondolataimban motoszkált folytonosan, hogy úgysem fogom kibírni, de ezzel párhuzamosan semmilyen erőfeszítésre nem volt szükség. Jézus valóban szabadító. Sok szellemi kötelék a logika és a józan ész ellenében működik. Nem érti az ember, hogy miért nem képes egy szellemi falon áthatolni, de idővel megszokja, hogy nem tud rajta áthatolni, és utána azt nehéz elképzelni, hogy szabadon átmehet. Nekem három hetembe telt, mire el mertem hinni, hogy ezúttal tényleg szabaddá váltam a napi két és fél doboz Sopianae elfüstölögtetésétől. Arra azonban igyekeztem vigyázni korábban is, hogy a szent dolgokat tiszteletben tartsam, és ne fújjak füstkarikákat a Bibliára, vagyis kerültem a dohányzást Bibliaolvasás közben. Nem akartam sérteni Istent.

2017. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Prókátor ***** válasza:
100%

Kedves anonim barátunknak szüksége volt 3 pontra. Ennyi.


Egyébként ez egy régi vicc. Egy bóher megkérdi a rabbit:

- Rabbi! Szabad a tóra tanulmányozása közben dohányozni?

- A leg szigorúbban tilos, fiam!

A barátja letorkolja:

- Te hülye! Rosszul kérdezted! Majd én megmutatom.

- Rabbi! Szabad dohányzás közben a tórát tanulmányozni?

- Természetesen fiam! A tórát mindig lehet tanulmányozni.

2017. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10# sehol sincs megszabva az imádkozás módja, de nem tudom úgy tiszteletteljesnek mondani, ha közben az ember cigizik, olvas, rejtvényt fejt, stb. Azt, hogy hogyan imádkozol ne keverd azzal, hogy közben mi mást csinálsz.
2017. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én asszem tudom miért írta ezt így a kérdező. A kommenteket nem olvastam,szal bocs,ha írták már,de van egy vicc,amikor egy srác megkérdezi a papot,hogy lehet-e rágózni Biblia olvasás közben,mire a pap azt mondja,hogy nem,mert illetlenség. A srác utána megkérdezi,hogy rágózás közben Bibliát olvasni szabad-e,mire a pap azt mondja,hogy persze,Bibliát minden körülmények között lehet. Talán a kérdező is ilyesmi ellentmondásokat keres a válaszokban. -A viccet a teljesség igénye nélkül írtam le emlékezetből-.
2017. okt. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!


Hadd kérdezzek vissza!

Milyennek érzed füstölgő cigivel a szájban bemenni egy templomba?........


Ha ciki,akkor ugyanúgy ciki a Szentlélek templomát-testedet-szennyezni dohány füsttel akármikor,de különösen a Biblia olvasása közben.

2017. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 suri gyuri ***** válasza:
Ez egy szívatós kérdés, egy régi zsidó vicc, a tóraolvasó tette fel a rabbinak, csak a rabbi sokkal szellemesebben válaszolt (a viccben)
2017. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mindennek megvan a helye ideje módja.

Az, hogy valaki bibliát olvas az nem jelenti azt hogy,imádkozna,Persze a biblia több könyvből áll 73 -könyny - tudtommal-

Én naponta olvasom több nyelven ,(fordítások elemzése okán mindemellett nem vagyok vallásos sem, de soha, eszem be nem jutott volna közben se sörözni, se kávézni, se cigizni. vagy mással foglalkozni.

ha könyvet olvas az ember, akkor olvasson ha cigizni akar cigizzen, etc.. (tésztagyúrás közben sem szokás cigizni) Nem láttam még olyan embert aki bibliaolvasás közben mással foglalkozott volna. a biblia papi szerzők műve,-irodalmi alkotás- de végül is Isten üzenete. Ebből következik ha "örömhírt", evangéliumot netalán ószövetségi üzeneteket olvasok eszembe jutna mást is csinálni, tenni. Persze mindenki maga dönti el hogy miként kommunikál embertársaival egy irodalmi alkotást mennyire értékel - .Nagy László néhai költő versírás közben is cigizett. A 80-as években, a Hofi előadásokon is cigiztek a "nagyok"ami nem illett se akkor, se mostanság.

2017. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem, hogy a biblia említést tett volna a dohányzásról. Bárhol lehet olvasni ☺ viszont a tüdőműtét iszonyatos fájdalommal jár és 10 év múlva nem fogod tudni eltüntetni a dohányzás nyomait a tüdődből. Fuldokolni is borzalmas. Ezért inkább ne dohányozz sehol és semmikor! 😉
2017. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 lblaca válasza:

Én ezt úgy ismerem:

A rabbit kérdezi valakai. A Tóra olvasása közben lehet dohányozni? Rabbi: Tilos! És dohányzás közben lehet a Tórát olvasni? Rabbi: A Tórát mindig szabad olvasni.

2017. okt. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!