Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagy, vagy "kulturá...

Keresztény vagy, vagy "kulturális keresztény"?

Figyelt kérdés

A "keresztény"fogalom,krisztusit jelent,vagyis egy olyan embert,aki a Krisztuséhoz hasonló életet él.

Milyen alapvető tulajdonságokkal

,milyen életmód szerint kell élnem,hogy krisztusi lehessek?

Pl.:keresztény vagyok-e,ha a megváltásról nem beszélek rendszeresen másoknak,ha nem életcélom mások javát szolgálni,Krisztustól idegen vallásgyakorlatom van,vagy vagyongyűjtés a hobbim?



2017. okt. 22. 16:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


A kérdésem lényege pont az volt,hogy milyen a krisztusi élet.(Kijelentem hogy keresztény lettem,s ettől már az is lettem?)

2017. okt. 23. 16:15
 12/18 A kérdező kommentje:

coccomaci !


Az meg mifán terem?

2017. okt. 23. 16:16
 13/18 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Miben nyilvánult meg a megszentelődésed?(Gondolom,nem csupán annyiban,hogy lecserélted a nyakláncod medálját keresztre.)

2017. okt. 23. 16:19
 14/18 A kérdező kommentje:

Zenon!


A kérdés lényege abban állt,hogy mit jelent krisztusivá válni.(Csupán egy formaság,vagy egészen más?)

2017. okt. 23. 16:21
 15/18 A kérdező kommentje:

7.Hsz!


Igazad van,de miben nyilvánul meg a belső átalakulás?

2017. okt. 23. 16:23
 16/18 A kérdező kommentje:

8.Hsz!


Úgy értetted,hogy a keresztény nem feltétlen követi Krisztust,a jelleméből fakadó élet,és gondolkozásmódjában?

2017. okt. 23. 16:26
 17/18 anonim ***** válasza:

Üdv!

A megszentelődés egy folyamat életed végéig a megtérés/újjászületés után. Fokozatosan növekedsz a szeretetben, és formálódsz Krisztus képére


"miben nyilvánul meg a belső átalakulás?"

Abban, hogy szívből gyűlölöd és irtózol a bűntől, nem pedig üres vallásos cselekedetekre alapozol, azaz felállítasz magadnak egy törvényt, amit úgy ahogy megtartasz.

Jézus elmagyarázta: nem akkor vagy bűntelen, ha legyőzöd a gonosz kívánságaid, hanem ha a szívedben már nincs is gonosz kívánság, csak szeretet

2017. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Keresztény-e az,aki Isten"szeretet törvényét"-a 10 parancsolatot ósdi elavult,zsidóknak való regulának tartja?
2017. okt. 24. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!