Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként Úrvacsorát...

Katolikusként Úrvacsorát vettem református közösségben. Ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Római katolikus szertartás szerint kereszteltek, majd részesültem bérmálkozásban és elsőáldozásban is.


Viszont számomra a rk. dogmák, hittételek nem jelentenek semmit. Az áldozás általuk való értelmezését pedig tagadom is. Ezért sem járok misére sem, hiszen nem sok értelme van az áldozás nélkül. Továbbá a szentekről való hitem is más.


Pár éve református közösségbe járok rendszeresen. 2 héttel ezelőtt volt Úrvacsora, ekkor én is odajárultam. Az előtte tartott bűnbánati istentiszteleten is részt vettem, megbántam minden bűnömet, amit tudtam, igyekeztem rendezni is. Tehát nem csak úgy mentem ki, hanem igenis nagyon fontos számomra az Úrvacsora, megértve annak jelentőségét és mibenlétét.

A református közösségben néhány személy tudja, hogy katolikus vagyok "papíron", de senki nem botránkozott meg, nem jelezte, hogy nem mehetnék ki, stb.


Azt tudom, hogy ezáltal kimutattam, hogy a református közösséggel közösséget vállalok és az ő tanításaikat, értelmezéseiket fogadom el. Ezáltal viszont a katolikusság lényegét egyértelműen megtagadtam.


Ezután is kész vagyok az Úr asztalához járulni, amennyiben megbánom bűneimet és rendezem, amit tudok.



2017. okt. 28. 18:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Pietrosol!


Kifejtenéd kicsit bővebben? Köszönöm.

2017. okt. 28. 23:10
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
#4 Kérdező, apukám te el vagy tévedve. Azt hiszed a református egyházban nem saját nézetek vannak? Húha, nagyon eltévedtél apukám. A Református egyház értelmezésének kell akkor megfelelned, márpedig, aki nem konfirmált le, az nem vehet Úr vacsorát, ha mégis vesz, az átokként hat áldás helyett. Szépen menj oda a lelkészhez és beszélj erről vele, mert neki is szólnia kellett volna legalább utólag, hogy bizony komoly bűnt követtél el.
2017. okt. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

"Én református vagyok, de erről csak annyit tudok, hogy a reformátusok és a katolikusok is elismerik egymás keresztségét. Viszont konfirmáció/bérmálkozás után már nincs 'átjárás' a vallások közt."


Van "átjárás". Én reformátusból lettem katolikus, jóval a konfirmáció után. Rendszerint egy hosszabb tanulási időszak előzi meg az áttérést, hogy teljesen tisztában legyél, mit is vállalsz ezzel, valamint ténylegesen akarod e. Gondolom ez oda-vissza így működik.


Nem tudom, más közösségeknél hogyan működik az úrvacsora, de nálunk feltétele volt a konfirmálás.

2017. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

"Ha ennyire megveted a katolikus tanítást, akkor miért bérmálkoztál? Elsőáldoznál még védekezhetsz, hogy nem voltál korod miatt képben, de bérmálkozásnál nincs mentség a szentségtörésedre."


13-15 éves gyerekeket bérmálnak a legtöbb helyen. Egy ilyen korú gyereknek a legtöbb esetben nincs beleszólása a családban a vallásba. Nem is tartom egészségesnek, hogy egy kiskamasznak egyedül kéne a saját véleményét képviselnie a tucatnyi fős vallásos családdal szemben.

2017. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%
Attól függ miben hiszel. Azt mondjuk anno én sem tudtam, hogy mi a lényege az első áldozásnak/bérmálásnak, mondjuk ma sem. Viszont ma már ismerem a Bibliát és nem bántam meg, hogy kijöttem Nagy Babilon fogságából.
2018. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

9-es vagyok, tévedtem a válaszomban.

Időközben katolikus lettem :)

2018. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Istvánnak érzem magam köztetek :)
2018. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

6/17

2017. okt. 28. 19:53


Akkora lelkész hülyeségeket beszélt. Református úrvacsorát szorosan véve csak konfirmált reformátusok és evangélikusok vehetnek. Nem olyan szorosan véve azok a protestánsok, akik a saját felekezetükben is megtehetik.

2018. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy szentmisén én se megyek oda az atyához hogy az Eucharistiat átvegyem, úgy te sem vehetsz urvacsorát református istentiszteleten. Világos voltam?
2021. júl. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék neked urvacsorat te drága katolikus. Én Keresztény Református vagyok de 14 Éves Koromig Nem Vehettem Urvacsorat Míg Le Nem Konfirmáltam. Hiába voltam Reformatnak ketesztelve. Te meg nem is vagy református
2021. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!