Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményük a Tanúknak?

Mi a véleményük a Tanúknak?

Figyelt kérdés

A napokban gondolkoztam, hogy szerintem nem az a baja veletek az embereknek, vagy a keresztényeknek, hogy mást gondoltok, mint ők, hanem hogy ti:

1. Teljesen tévedhetetlennek gondoljátok magatokat és az Őrtorony szervezetet, pedig szerintem az Őrtorony szervezet sem jelenthette ki magáról, hogy tévedhetetlen, akkor ti mi alapján vagytok benne ilyen biztosak? Hiszen még az általatok támadott egyházak és felekezetek és alázatosabbak és szerényebbek.

2. Mert nem akarnának élni egy olyan Isten királyságában, mint amilyenben ti hisztek. Mert azt kell észre vennem, hogy ti egy teljesen más Istenben hisztek, teljesen más tulajdonságokkal, mint a többi keresztény felekezet.

Bevallom őszintén, a legtöbb keresztény Istenképpel és Jézus Krisztussal azonosulni tudok, viszont a Tiétekkel nem. Nem szeretnék veletek egy királyságban élni, inkább vállalnám a teljes megsemmisülést.

Ezzel a véleményemmel nem bántani akarlak titeket, csak kíváncsi vagyok, hogy ezen gondolkoztatok-e már?



2017. nov. 3. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Több évtizede vagyok tanú, tehát gondolom egyet értesz velem abban, én jobban tudom, és átlátom azt, miben hiszünk, és miben nem."


Több évtizedes szervezeti tagként azt kellene átlátnod hogy bármiben is hisztek vagy nem hisztek. Annak csak egyetlen oka van. Az hogy a mindenkori Őrtorony Vezető testülete hogyan értelmezi az adott kérdést!

Például egy évtizede még abban kellett hinned hogy a HBR a felkentek. De jelenleg abban kell hinned hogy a HBR a mindenkori Vezető testület!

Nem te döntöd el hogy miben hiszel és miben nem hiszel. Hanem a Vezető testület dönti el!


"Tőlünk idegenek ezek a dolgok, amelyről írsz, gondolom azért írtad, mert nincsen elég infód rólunk."


Erre az idegen dologra gondolsz? "Megmenekülhet valaki,aki nem tartozik közétek?"

coccomaci szervezeti testvéred megadja a választ erre a kérdésre a hitetek szerint!

És ennek így kell lennie mert nálatok egység van!

"A gyermekek ugyan azt a büntetést kapják, mint a szüleik. Ezért nagy felelősség nyugszik a szülők vállán, hogy helyesen vezessék a gyermekeiket."

- Hogy nagy felelősség nyugszik a szülők vállán az nem vita tárgya. De hogy a gyermeke ugyan azt a büntetést kapják amit a szüleik... Amikor a kegyelem idejében élünk!


"Én nem tudom te melyik keresztény irányzathoz tartozol, de soha nem mondhatunk másokról olyasmit, amiről nem tudunk eleget, nem vagyunk eléggé tájákozottak."


Hányszor olvastam itt az oldalon az olyan válaszokat hogy Jehova tanúi erkölcsösek. Azt sugallva ezzel hogy rajtuk kívül nincs egyetlen hívő ember sem aki az lenne.

Hogy Jehova tanúi tartózkodnak a politikától. Nem csak ők az egyetlenek.

S a leggyakoribb hogy Jehova tanúi nem vállalnak katonai szolgálatot!

Ezt írtátok a legtöbbször. Csak hogy ezzel sem vagytok egyedül. Főleg úgy nem ha egy börtönt megjárt Jehova tanúja mondta el nekem azt hogy amikor börtönbe került a hitéért akkor más egyházak tagjai is voltak ott vele és most kapaszkodj meg! Ugyan azért voltak ott mint Jehova tanúi. A katonai szolgálat megtagadásáért!

Kérdem én Jehova tanúi elég tájékozottak?


"Neked sem esne jól, ha egy sor valótlanságot írok rólad"


S milyen valótlanságot állított Jehova tanúiról Merete?

2017. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Zitus,az a valótlanság,hogy burkoltan igenis tévedhetetlennek hiszitek magatokat? Ha valótlanság,akkor válaszolj a fentebbi kérdésemre,hogy rajtatok kívül van-e másnak üdvössége? A másik meg,írtad,hogy te tag vagy,jobban ismered nálunk a gyülekezetedet,jó,legyen úgy. De akkor ne legyen itt is kettős mérce,ugyanis az Őrtorony számtalanszor nyilatkozik más gyülekezetekről teljesen hamis dolgokat,amiket meg esetleg mi tudunk jobban,mert mi vagyunk ott,nem?
2017. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom te melyik keresztény irányzathoz tartozol, de soha nem mondhatunk másokról olyasmit, amiről nem tudunk eleget, nem vagyunk eléggé tájékozottak."


Akkor erről szólj coccomaci testvérednek is,aki egy kérdezőt az egész gyülekezetével együtt világi bűnökkel vádolt. De van egy konkrét idézetem is tőle,azzal kapcsolatban,amire előttem már Vidiripi is utalt,nevezetesen: " Ha a Tanúk fertőben élnek, akkor Te még nagyobb fertőben élsz. "

Teljesen az ellenkezője annak,amit leírtál Zitus. Nemhogy nem tud eleget,de benne van a leírásában,hogy a tanúk mindenkinél különbek és feltételezte,hogy ha ti fertőben éltek,na akkor a többiek aztán milyen alja népség lehet,ha már ti sem vagytok tisztességesek. Ugye neki is szóltál akkor erről? Meg magadnak is,amikor mások privát leveleit teszed fel ide,de szigorúan csak részleteiben,nehogy a teljes kontextusban értelmezhesse az ember.

2017. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 KZitus ***** válasza:

Kedves Merete


olvasom 13 hsz-odat, és fáj a szívem. Mond meg őszintén mi értelme a másik embert vádolni,(olykor megalázni, gyalázkodni) személyeskedni? Hát nem mindannyian Isten előtt fogunk felelni a tetteinkért? Nem azt mondta Krisztus, hogy az ellenségeinket is szeretni kell?

Minden tiszteletem a tiéd, és másoké is, akik elmondják a véleményüket, vagy fontosnak tartják hozászólni egy egy témához, mert úgy érzik van mondanivalójuk. Pl, ha olvasom az írásodat, azzal vagy egyet értek, vagy nem. De tégedet személyesen SOHA nem bántottalak, nem személyeskedtem a hozzáállásodárt, véleményedért. Egyszerűen vagy egyet értek vele, vagy sem, de a többit magamban tartom, mert nem szeretnélek sem tégedet, sem másokat megbántani.

Lehet észrevetted már, hogy elég sokszor, a kérdésekre CSAK bibliai idézetekkel válaszolok, és a lepontozás alapján arra következtetek, hogy nem tudja a többség ezt elfogadni. Mert akkor kit pontoznak le? engemet, vagy azt, aki leíratta a Bibliában az idézetet? nos ez is egy kérdés, amiről el lehet gondolkodni nekem is, és másoknak is.


Az, hogy különböző a véleményünk, nem probléma. Inkább a móddal van a gond, ahogyan erre reagálunk, Igazán ez mutatja meg, Krisztus követői vagyunk-e, vagy csak mondjuk...a tettek hangosabbak a szónál...

Felebarái szeretttel és tisztelettel: Zita

2017. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jajj,nemár,ez nem vád Zitus,ide tudom másolni amiket műveltél,ne sumákolj legalább akkor,amikor a nyilvánosság előtt csinálsz dolgokat,azt nem tudod letagadni.
2017. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat tanulmányoztam a Bibliát a Tanúkkal, de "sajnos" nem csal az ő Bibliájukat forgattam, hanem egy reformátust is és rengeteg dolognak utána néztem amit állítottak és furcsának találtam, amit nem bánok, mert így tudom, hogy nagyon sok a téves tanítás és félre magyarázás. Sajnos én is egy egészen más Istent ismertem meg a Tanúk tanításai alapján, mint valójában az igaz Isten, a nem átírt Bibliából egy sokkal szeretőbb, kegyelmesebb Isten szólt hozzám. És Jézus Krisztus is a megérdemelt helyre kerülhetett, Jehova Tanúi méltatlanul keveset dicsőítik Jézust, mondván, hogy Ő "csak" egy angyal. De azt is biztosan tudják, hogy 1914-ben lett király a Mennyben és, hogy 144 ezer kiválasztottal fog majd uralkodni és ezek a kiválasztottak már most tudják, hogy társuralkodók lesznek (csak ők úrvacsoráznak egyszer évente). Sajnos nagyon sok az emberi okoskodás, ami majd elnyeri a méltó büntetését, mert tudjuk, hogy aki elvesz vagy hozzátesz a Szentíráshoz a csapásokat fog elszenvedni.
2017. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!