Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Válaszolnátok...

Jehova Tanúi. Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Beadandó dolgozathoz kellene

előreis köszönöm :)


• Tartanak hitoktatást iskolákban?


• Ha valaki kilép ebből a közösségből, akkor annak milyen következményei lesznek?



• Ön hisz a halál utáni életben, a túlvilágban?


• Étkezések előtt hangzik el ima?

• Miben hisznek a Jehova tanúi?

• Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?

• Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

• Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

• Az egész Bibliát elfogadják?

• Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

• Követik önök Jézus Krisztus tanításait?

• Mekkora szerepet játszik önöknél a rászorulókon való segítség?

• Milyen sűrűn tartanak összejöveteleket / hol?

• Van esetleg valami érdekesség, ami csak ön vallására jellemző?

• Engedélyezett a vérátömlesztés?



2017. nov. 20. 09:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

Ezekre a kérdésekre már mind megadtad a választ, elég csak rákeresni. És nem HELYETTED válaszol valaki, mert NEM TE vagy az összes Jehova tanúja. Amúgy elküldtem a kérdezőnek a válaszokat, mind le van ellenőrízve a weboldalatokon.

De nem árulok zsákbamacskát, itt a levelem, jw.org linkkel cáfolj:

Szia!


Nem vagyok tanú, de évek óta járok erre az oldalra, így ismerem minden "igazságukat", amik időnként megváltoznak. Gondolom már kaptál privát levelet tőlük, végtelen szó..sással és nem hiszem, hogy egyenesen megválaszolták a kérdéseket, mert hogy ezt tanítják nekik, hogy hogyan tereljenek.

Tehát a válaszok:

• Tartanak hitoktatást iskolákban?

Nem tartanak.



• Ha valaki kilép ebből a közösségből, akkor annak milyen következményei lesznek?

Kiközösítik. Ha már bemerítkezett tag volt és a szülei, lánya, fia, akárkije benn marad, akkor onnantól kezdve nem szólhatnak többé hozzá, csak ha "megbánja" ezt a bűnét és visszamegy.



• Ön hisz a halál utáni életben, a túlvilágban?

Nem hisznek, náluk halálalvást tanítanak. A mennybe csak 144ezer tanú mehet, a többi marad a Földön.


• Étkezések előtt hangzik el ima?

Biztos, hogy megkövetelik.


• Miben hisznek a Jehova tanúi?

Például abban, hogy Jézus egyenlő Mihály arkangyallal, nem Isten és hogy nem létezik Szentháromság.


• Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?

Végtelen sok félrebeszéléssel. Tölts el ezen az oldalon egy hetet, olvasgasd a tanúk válaszait és próbáld megérteni. Nem fog menni.


• Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

Mármint jehova. Az első helyen.


• Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

Azt állítják, hogy első helyen van az is, mint Isten szava, de ez nem igaz, mert az Őrtorony és Ébredjetek lapokat olvassák, azoknak a magyarázatát fogadják el és csak mellékesen nézik meg a hozzá kapcsolt igéket. Nem Isten Lelke vezeti őket, hanem egy zártkörű részvénytársaság tanítása.


• Az egész Bibliát elfogadják?

Igen.


• Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

Igen, mint pl az Új Föld új ég szerintük képletes, ahogy az elragadtatás is.


• Követik önök Jézus Krisztus tanításait?

Nem. Utánozni próbálják. Ez különbség.


• Mekkora szerepet játszik önöknél a rászorulókon való segítség?

Csak saját tesókon. Idegenek éhen is halhatnak mellettük.


• Milyen sűrűn tartanak összejöveteleket / hol?

Heti több, Királyság terem.


• Van esetleg valami érdekesség, ami csak ön vallására jellemző?

A jehova szó mantraszerű használata.


• Engedélyezett a vérátömlesztés?

Lelkiismeretre van bízva, de nem engedélyezett. Hagyják meghalni a gyereket is.

2017. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, de nem értek egyet sok mindennel.

A nevemben azt írod, hogy utánozni próbálom, Jézus


Ez nem igaz, mert Én azt válaszolom, hogy igen, mindenben igyekszünk úgy élni, és a többi is a Te szavad nézeted, ami nem egyezik a miénkkel

2017. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
27%

• Miben hisznek a Jehova tanúi?

Például abban, hogy Jézus egyenlő Mihály arkangyallal, nem Isten és hogy nem létezik Szentháromság.


Hát nem ez a válasz.

De hogy lásd, ezért nem szabad mások helyett válaszolni:


Leírom, hogy Jehova Tanúi miben hisznek:


Miben hisznek a Jehova tanúi?


Isten a szavában, a Bibliában leírtakban hiszünk.

Hisszük, hogy A Biblia Isten Szava igazság

2Tim 3:16, 17;2Pét 1:20, 21; Ján 17:17


Hisszük, hogy A Biblia megbízhatóbb, mint a hagyomány Máté 15:3; Kol 2:8

hogy Isten neve Jehova

Zsolt 83:19; Ézs 26:4;1Móz 32:9; 2Móz 6:3

hisszük, hogy Krisztus az Isten Fia és alárendeltje

Máté 3:17; Ján 8:42; 14:28;20:17; 1Kor 11:3; 15:28


Hisszük, hogy Krisztus volt Isten első

teremtésműve Kol 1:15; Jel 3:14

Hogy Krisztus kínoszlopon halt meg, nem kereszten


Hogy Krisztus az emberi életét váltságdíjul adta az

engedelmes emberekért

Krisztus egyszeri áldozata elegendő volt,Krisztus halhatatlan szellemszemélyként támadt fel a halottak közül

Hogy Krisztus szellemben van jelen

Azt, hogy Most a vég idején élünk, hogy A Krisztus alatti Királyság igazságosan és békében fog uralkodni a föld felett

A Királyság ideális életkörülményeket teremt majd a földön

Hisszük, hogy a A föld sosem fog elpusztulni vagy elnéptelenedni

Hisszük, hogy Isten megsemmisíti a dolgok jelenlegi rendszerét, Har-Magedon csatájában

Hogy a A gonoszok örökre elpusztulnak,Az Isten által helyeselt emberek örök életet nyernek

Hisszük, hogy Csak egy út vezet az élethez

Azt, hogy Az emberek Ádám bűne miatt halnak meg, és Az ember halálakor a lélek megszűnik létezni

Azt, hogy A pokol az emberiség közös sírja.

Bízhatunk a halottak feltámadásában, Az Ádámtól örökölt halál megszűnik.

Csak a 144 000 tagból álló kicsiny nyáj megy az égbe

és uralkodik Krisztussal

A 144 000 tagjai újraszületnek Isten

szellemi fiaiként

Az új szövetséget a szellemi Izraellel kötötték


Hisszük, hogy Krisztus gyülekezete magára Krisztusra épül, nem Péterre.

Csak Jehovához szabad imádkozni Krisztus által

Képek használata tilos az imádatban

Kerülni kell a spiritizmust

Hisszük, hogy Sátán a világ láthatatlan uralkodója

A keresztényeknek nem szabad részt venniük vallásközi

mozgalmakban

A keresztényeknek el kell különülniük a világtól

Engedelmeskedni kell az emberi törvényeknek,

amíg nincsenek ellentétben Isten törvényeivel


A vér bejuttatása a testbe akár szájon, akár vénán keresztül, sérti Isten törvényeit


Engedelmeskedni kell a Biblia erkölcsi törvényeinek

A sabbat megtartására csak Izrael kapott parancsot és érvénye a Mózesi Törvénnyel együtt megszűnt

A papi osztály és a különleges címek helytelenek


Az ember nem evolúció, hanem teremtés útján jött létre

Krisztus példát mutatott melyet Isten szolgálatában követni kell

A teljes bemerítéssel végrehajtott keresztelkedés az önátadást jelképezi

A keresztények örömmel tanúskodnak nyilvánosan a szentírási igazságról


Így hát amit Te írtál, az nem felel meg az általunk adott válasznak.

2017. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Sajnálatos módon már csak mobilról vagyok, így válaszaim nem lesznek teljesek, de azért igyekszem :)


Ki hazudik? Én, amikor azt mondom, hogy utánozzák vagy living, mikor azt írja, hogy követik? Mit mond az oldaluk?

[link]


(az a címe, hogy utánozd Jézust)


Majd még a többire is válaszolok :)

2017. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Coccomaci! Kérésedet tudomásul vettem.

"Akár mennyire is ismered a Tanúkat, nem azt fogod adni, amit képviselnek.

S ekkor kezdődnek a félre magyarázások."


Évek óta olvasom azokat a válaszokat amit Jehova tanúi írnak itt az oldalon. De azt fogom adni amit képviselnek Jehova tanúi az Őrtorony szervezet tanításai által csak épp én azokat a részeket is leírom amit ti nem szoktatok megemlíteni. Nincs itt semmi féle félremagyarázás mert számtalan helyen felteszem ugyanazokat a kérdéseket s az évek alatt nem érkezett olyan válasz ami alapján felül kellene vizsgálnom az álláspontomat. Pl. a 2. keresztelkedési kérdés!

Jézus mit mond hogyan és kinek a nevében kell keresztelni? Tehát mi a bibliai gyakorlat és példa?

"Ja és ha nem azt válaszolja, akkor mi lesz?"


Maci ennél már jobban kellene hogy ismerj. Csak az a baj hogy te nem figyelsz az itteni emberekre. Ezt már nem egyszer megállapítottam és nem csak én. A válaszaid többsége ezt tükrözi.

"Téves elképzelés alakul ki a Tanúkról."


Akkor miért írtok? Miért nem csak és kizárólag a személyes találkozóra helyezitek a hangsúlyt és hagytok fel az itteni tevékenységgel?


"S egyébként is, az Én nevemben, helyettem ne nyilatkozzon egy nem Tanú."


Halvány lila elképzelésem sincs hogy mi a neved. De azt lemerem fogadni hogy a személyigazolványodban nem az van írva hogy coccomaci. Sőt abban is biztos vagyok hogy a gyülekezetedben sem így ismernek. Akkor mi alapján is lehetne téged beazonosítani? De ha mindezek ellenére probléma van akkor kérj tanácsot a fiókhivatal jogi osztályától. Amennyiben hivatalos megkeresés történik az ügyben úgy konzultálok a jogi képviselőmmel és akkor még az sem kizárt hogy személyesen is találkozunk.


9. válaszoló!


"Vidiripi nyugodtan válaszolhat living, mert évekig tanulmányozott. Sőt, még én is válaszolhatnék rá, mert évek óta tanulmányozlak benneteket."


Némi tévedés van. Kb. 1 évig tanulmányoztam vagy talán egy kicsit több volt. De évek óta ismerem Jehova tanúit. A saját lakhelyemre gondolok elsősorban de itt az oldalon is elmondhatom hogy évek óta figyelem a tanúk válaszait. S folyamatosan figyelemmel kísérem a történéseket. Pl. az oroszországi eseményeket is figyelemmel kísértem.

2017. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Jó, akkor egy év, bocsánat. :)
2017. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%

Vidiripi


Akkor a kérdések és a válaszok!


- Jehova tanúi nem tartanak hitoktatást iskolákban. Tagjaikat csak a saját maguk által létrehozott oktatási rendszerben képzik.

- Aki kilép az Őrtorony szervezetből azt kiközösítésként tartják számon. Gyakorlatilag ez olyan mintha meghalt volna. Még csak nem is köszönnek az ilyen személyeknek. Ha a kilépett illetőnek volt családja és azok is az Őrtorony szervezet tagjai voltak akkor nem tarthatnak vele semmiféle kapcsolatot. Mint ahogy írtam is még köszönni sem köszönhetnek!

- Nem hisznek a halálutáni életben.

- Igen ,imádkoznak étkezések előtt.

- Jehova tanúinak nincs saját hitvallása. Mindig épp az aktuális tanításban hisznek amit a Vezető testület meghatároz számukra.


- Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?

A legszembetűnőbb az amikor személyesen próbálnál velük beszélgetni. Legyen az hétköznapi dolog vagy vallási téma. Mivel a hétköznapi témától is szinte azonnal eljutnak az Őrtorony tanításokig. A gondosan felépített tanulmányozási technikákkal szinte beléjük sulykolják a "tananyagot" "nézeteiket" még akkor is nehéz lenne beszélgetned Jehova tanúival ha a rokonaid lennének. És ezt személyes tapasztalat alapján mondom. De van kivétel ami nagyon ritka de van. Jehova Tanúi, akik nyomon követik a gyülekezeti összejövetelek és a személyes tanulmányozás teljes programját és elvégzi az összes kitűzött "házi feladatot" azok heti szinten olvassák el újra ugyan azt. Természetesen kicsit átfogalmazva más jelleget adva neki de mindig belerejtve ugyanazokat a kulcs gondolatokat. S ez így megy hétről-hétre egész évben. A legjobb példa amit erre mutatni tudok azt teljesen véletlenül találtam. Nem is ezt kerestem de feltűnt a dolog.

[link]

A tanúk sokszor hangoztatják hogy náluk nincs perselyezés. (ez is külön téma tudnék erről is mesélni de most nem ez a lényeg) A lényeg az ha megnyitod a linket akkor látni fogsz egy keresési eredményt.

Figyeld meg! w17 - ez jelöli az évet aztán utána jön a hónap és a nap. Amennyiben összehasonlítod a többi évvel láthatod hogy ugyan azt a témát minden évben a Királyság teremben Isten tiszteleti alkalmon tanulmányozzák módszeresen hogy mit hogyan kell csinálni és ezt minden évben szinte ugyan abban a hónapban. Na így van ez a tanításokkal is.


- Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

Jehova tanúinál ,Isten a második helyen van és az Őrtorony szervezet van az első helyen.

A tanúk állandó harcra kényszerülnek a szervezetük miatt. Nem a hitüket kell megvédeniük hanem a szervezetüket. Na persze ők ezt nem így látják.

Persze a sulykolásnak köszönhetően Jehova istenük áll az első helyen de tudat alatt ő egyenlő a szervezettel.

- Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

Állításuk szerint az első helyen van és hangsúlyozzák hogy minden kiadványuk a Biblián alapul. De én ahányszor találkoztam Jehova tanúival nyilvános helyen mindig csak Őrtornyos irodalom volt náluk nem pedig Biblia. Még az úgynevezett mozgópultra sincs kihelyezve.

Sőt a honlapjukon több nyelven jelenik meg az Őrtornyos irodalom mint a Biblia. Még akkor is ha az a Biblia az Ú.V.F. Szóval kedves kérdező ezt neked kell eldönteni mert én nem tudnám biztosra megmondani. A harmadik elképzelésem az lenne hogy emberfüggő.


- Az egész Bibliát elfogadják? Igen!

- Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

Ez a kérdés szerintem nem ilyen egyszerű. A hívők körében sem ,Jehova tanúi esetében meg még annyira sem az. De igen elfogadják hogy VANNAK JELKÉPES részek is a Bibliában!


- Követik önök Jézus Krisztus tanításait?

Hellyel-közzel követik. De csak akkora mértékben amekkora mértékben az a Vezető testület tanítja. Pl. Jézus Krisztus váltságáldozatával tisztában vannak. De ez egy terjedelmes téma.

- Mekkora szerepet játszik önöknél a rászorulókon való segítség?

Jehova tanúi honlapja felvázolja hogy mennyire is gondoskodnak másokról. Egyetlen olyan cikket sem lehet találni ahol konkrétan arról lenne szó hogy olyan embereket segítettek akik NEM Jehova tanúi! Eddig tapasztalataim szerint csak egymást segítik. Eseti kivételektől eltekintve. De van börtön missziójuk meg hallottam olyat is hogy árvaházakban is prédikálnak de ez utóbbi nincs megerősítve. Viszont nem rendeznek étel vagy ruhaosztást!

- Milyen sűrűn tartanak összejöveteleket / hol?

Heti 2 alkalom. Az egyik hétköznapra esik helyi szükségletnek megfelelően kiválasztva a nap. A másik alkalom az a vasárnapi alkalom. És ha van Királyság terem akkor minden alkalom ott szokott lenni. Ha nincs akkor általában bérelnek egy helyet vagy a legritkább esetben egy magánháznál gyűlnek össze.

- Van esetleg valami érdekesség, ami csak ön vallására jellemző?

Igen a Jehova név mantraszerű használata amely valójában egy kitalált műnév. A másik ilyen dolog a vérátömlesztés elutasítása. Saját fordítású Bibliájukban az újszövetségi írásokban is megjelenik a Jehova szó. Nem használják azt a megnevezést hogy Újszövetség - (Keresztény görög iratok) és Ószövetség (Héber ,Arámi iratok). Egyetlen másik egyházzal sem tartanak kapcsolatot.

Kereszt helyett kínoszlop mondanak. És sokszor hangoztatják hogy ők az "igazságban" vannak!

Kiszakadt belőlük egy csoport akik úgy nevezik magukat hogy: - Igazhitű Jehova tanúi

Az egység amire oly nagy hangsúlyt fektetnek az nem olyan mint ahogyan azt beakarják állítani. Náluk is vannak kiválások illetve az ilyen embereket kiközösítik. De lehetne még a felsorolást folytatni.


- Engedélyezett a vérátömlesztés?

Jehova tanúi nem fogadnak el vérátömlesztést! Ez tény! Ami viszont tévhit hogy hagyják meghalni a gyerekeiket. Nem! Nem hagyják! Ha így lenne akkor azt a gyereket miért viszik orvoshoz vagy kórházba? A 4 fal között is megtud halni az a gyerek amennyiben ez a cél. De erről szó sincs.

Arról van szó hogy a szülő dönti el egy kiskorú gyermek esetében hogy adjanak e neki vért vagy sem. De teljesen mindegy hogy egy Jehova tanúja mit beszél a műtétet végző orvossal. Ha az orvos úgy dönt hogy a megbeszéltek ellenére ő vért ad a műtét közben akkor a Magyar köztársaság törvényeinek értelmében ezért nem vonható felelősségre. A törvény az orvos mellett áll itt hazánkban. Külföldön nem tudom hogy mi a helyzet!

De ezzel kapcsolatban leírom a személyes véleményemet is. A véleményem az hogy a vér nélküli sebészet és orvostudomány egy 21. századi technológia és alkalmazni kellene ahol csak lehet. Mert hosszútávon olcsóbb mint a hagyományos megoldások és biztonságosabb is. Sok olyan ember is inkább él ezzel az orvosi kezeléssel aki nem hogy nincs kapcsolatban Jehova tanúival de még csak nem is vallásos. Ennek oka az hogy felismerte ezen eljárások előnyeit. És ezek tények a vérátömlesztés a technika fejlődésével elavulttá fog válni. Még nem hagyható el teljes mértékben de az esetek nagy részénél helyettesíthető alternatív megoldásokkal amik biztonságosabbak. És kevesebb költséggel is jár.


Coccomaci akkor most jöhetnek a kiigazítások részedről. De előre szólok hogy annyira ismerhetsz hogy ha valami lemarad akkor azt úgy is megtoldom.

Hogy nem azt írom amit képviselnek. De igen azt írom csak azt is leírom amit ti nem szoktatok. Tudod azokat a részleteket! Hogy pontos legyen az ismeret! Hiszen az nagyon fontos a tanúknál akkor itt az oldalon is legyen az!


Kérdező ha esetleg vannak további kérdéseid tedd fel azokat is!

2017. nov. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
12%
Mivel ez csak egy üzlet,Istenhez semmi közük, ez nem is vallás,csak egy provokatív szervezet,nincs miről írnod. Amúgy egy képmutató banda,a csajok ugyanúgy hajlandók mindenre,mint egy normális Nő..a férfiak meg egy lusta dögök.Vagonba velük.Irány É-Korea,beteg agyú hazug társaság!!!
2017. nov. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Vidiripi köszönöm a kiigazítást.
2017. nov. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
A tanú szó mióta tulajdonnév? Mit kell szívni, hogy az ember ennyire manipulálható legyen?
2017. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!