Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Válaszolnátok...

Jehova Tanúi. Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Beadandó dolgozathoz kellene

előreis köszönöm :)


• Tartanak hitoktatást iskolákban?


• Ha valaki kilép ebből a közösségből, akkor annak milyen következményei lesznek?



• Ön hisz a halál utáni életben, a túlvilágban?


• Étkezések előtt hangzik el ima?

• Miben hisznek a Jehova tanúi?

• Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?

• Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

• Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

• Az egész Bibliát elfogadják?

• Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

• Követik önök Jézus Krisztus tanításait?

• Mekkora szerepet játszik önöknél a rászorulókon való segítség?

• Milyen sűrűn tartanak összejöveteleket / hol?

• Van esetleg valami érdekesség, ami csak ön vallására jellemző?

• Engedélyezett a vérátömlesztés?



2017. nov. 20. 09:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ahogy már többször említettem, nem írom be azokat az időket amiket itt töltök, és tudnak róla az illetékesek.

Teljesen más oknál fogva vagyok itt."


Számomra nincs jelentősége hogy beírod vagy sem.


"Mennyire látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi nem pereskedünk olyan ügyekben világi bíróság előtt, ami nem arra való."


Ismétlés a tudás anyja! "Tudom hogy nem fogsz nekik írni de ha még is akkor meg állok elébe."

Írom a 25. kommentben.

Szóval tudom jól csak nem voltam benne biztos a te eseteben mert annyiszor felhoztad.


"Azért bocsánatot kérek, mert valóban az imával kapcsolatban "jót írtál"."


Coccomaci ilyen se volt még velem a 4 év alatt hogy ilyen gyorsan elismerje egy Jehova tanúja hogy tévedett! Hangsúlyozom ilyen gyorsan! 4 év alatt ez az első eset hogy ilyen történik velem. Na ez most meglepett erre nem számítottam egyáltalán.


"S lehet, hogy egy másik nem igazán kicifrázott kérdésben, amibe hibát akarnak belecsempészni."


Nincs itt semmi gond. Ha hiba van akkor hívd fel rá a figyelmemet.


"Ezért is írtam, hogy nem jó úgy nyilatkozni, mert nem azt érzed, nem azt képviseled, tehát, nem Tanú választ fogsz adni.

A kérdés pedig nekik szól."


Igen így van a kérdések Jehova tanúinak szólnak. Már hogy neked nem jó ha más ír választ ezekre a kérdésekre az bizonyos. De az Őrtorony kiadványokban sokszor úgy írnak hogy a keresztények háborúznak erkölcstelenek stb. De nem ilyen az összes ember aki kereszténynek vallja magát. Akkor az Őrtorony szervezet miért általánosít. Te milyen vehemensen kikéred magadnak a 8 millió tanú nevében ha olyan dolog vetődik fel.

Szóval ha ezeket a részleteket is hozzáadjuk a képlethez akkor más megvilágításba kerül a felvetésed.

Így van ez igaz hogy nem azt érzem de valamikor azt éreztem én is. Csak akkor még nem tudtam sok mindent és nem volt személyes tapasztalatom sem illetve alig volt. De most az is van. Valamikor azt képviseltem és úgy képviseltem hogy nem voltam megkeresztelkedve de beszéltem a munkatársaimnak róla és tanú válaszokat adtam a kérdésekre illetve egész pontosan Őrtornyos válaszokat! Volt egy ilyen időszak. De ez azóta megváltozott. Megismertem az Őrtorony szervezetet és megismerte Jehova tanúit is személyes kapcsolatban vagyok velük a mai napig.

Ha az lenne a célom hogy lejárassam őket akkor az emberi gyengeségeiket teregetném ki állandóan. De nem ezt teszem ,hanem a szervezettel kapcsolatos dolgokat firtatom folyamatosan. De ezt akkor teszem amikor a tanúk írnak válaszokat. Itt is megvártam amíg válaszolnak tanúk.


"Hogy Krisztus kínoszlopon halt meg, nem kereszten"


Ennek biztosan hatalmas jelentősége van. Sokszor kérdeztem már Jehova tanúit hogy mi ennek a dolognak a jelentősége de sok egyéb mellett erre sem tudtak válaszolni.


"Hisszük, hogy Csak egy út vezet az élethez"


Jehova tanúi azt is hiszik hogy az Őrtorony szervezetnek is tagja kell hogy legyen valaki ahhoz hogy megmentésben részesüljön ,ezt is hiszik!

"Ámde Jehova látható szervezetről is gondoskodott: 'hű és értelmes rabszolgáról', akit

szellemtől-felkentek alkotnak, hogy Krisztus követőit minden nemzetben hozzásegítsék

a Biblia helyes megértéséhez és megfelelő alkalmazásához. Ha nem vagyunk

kapcsolatban ezzel az Isten által felhasznált közlési csatornával, nem haladhatunk előre

az élet útján, akármennyit olvassuk is a Bibliát."


Idézet egy 1982-es Őrtorony újságból!

És itt egy másik is!

"Mindnyájan segítségre szorulunk, hogy megérthessük a Bibliát, és az Írások vezetését,

amelyre szükségünk van, nem találjuk meg a "hű és bölcs rabszolga" szervezetén kívül."

(Őrtorony , 1981. február 15., 19.o.)


"A keresztényeknek nem szabad részt venniük vallásközi

mozgalmakban"


Ezt Jehova tanúi úgy értik hogy más keresztény egyházakkal sem tarthatnak kapcsolatot!


"A papi osztály és a különleges címek helytelenek"


Jehova tanúinál is van papi osztály. Vannak a vének akik saját magukat látják el. (anyagilag)

Aztán vannak a fiókhivatalban dolgozók vagy Bétel dolgozók. Az ő ellátásukat teljes mértékben az adományokból fedezik. És természetesen van még a Vezető testület. Nekik sincs világi munkahelyük.


"A teljes bemerítéssel végrehajtott keresztelkedés az önátadást jelképezi"


De Jehova tanúinál van egy olyan szokás amit semmi nem támaszt alá a Bibliából. Ez pedig a 2. keresztelkedési kérdés gyakorlata vagy szokása.

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


"A keresztények örömmel tanúskodnak nyilvánosan a szentírási igazságról"


Azért ezt így kijelenteni Jehova tanúi részéről túlzás. Érdekes módon azt írja hogy keresztények. Azért azt tudni kell hogy Jehova tanúinak hozniuk kell az óraszámokat. Ha nincs meg egy minimális óraszám akkor a vének elbeszélgetnek az illetővel. Ez is olyan szokás ami nem bibliai gyakorlaton nyugszik. Jehova tanúi a tanúskodás során az Őrtorony irodalmak egyikét kínálják fel és nem a Szent Írást!


"Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?

Elsősorban, magával a Bibliával, valamint más hiteles forrásból származó kijelentésekkel, akik erről nyilatkoznak"


A Vezető testület kijelentéseivel. Mert ők szellemtől vezéreltek. De ugyanakkor azt is kijelenti hogy nem ihlettek és nem is tévedhetetlenek.

Így felmerül a kérdés hogy mit jelent az hogy szellem által vezérelt?


"Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

A legfontosabb, hiszen ezen keresztül vezeti a Teremtő a népét, és az életünket."


Ez nem így van mert Jehova tanúit nem a Biblián keresztül vezeti hanem az Őrtorony szervezeten egészen pontosan a Vezető testületen keresztül vezeti.

Mivel mindenféle utasítás és tanítás a Vezető testülettől jön. Tulajdonképpen Jehova tanúinak nem is nagyon lenne szüksége még az Ú.V.F. sem. Hogy miért arra itt a válasz!

"Ha nem vagyunk

kapcsolatban ezzel az Isten által felhasznált közlési csatornával, nem haladhatunk előre

az élet útján, akármennyit olvassuk is a Bibliát."


"De amikor csak lehet, mindig segítünk szellemileg, fizikailag, érzelmileg azokon, akiknek csak lehet."


A hivatalos honlapon megosztott híradások ezt nem támasztják alá. De tény és való hogy legyen az bármilyen ember elsősorban a sajátjain fog segíteni. Én magam is így tennék egyértelműen.

De ettől még tény marad hogy Jehova tanúi nem végeznek karitatív szolgálatot!


"Egyébként pedig Nem egy nem Tanú nyilatkozott a, hogy a saját egyháza hagyta szenvedni, és a Tanúk ingyen megcsinálták a házuk tetejét, illetve jutott élelem nekik."


Kíváncsi lennék a teljes történetre hogy melyik egyházról van szó. És arra is hogy az az ember valóban egyház tag e vagy az volt e amikor az eset történt.


"Mindeközben a Tanúk, nem fordulnak más akár karitatív "vallású" emberekhez segítségért."


Ez nem igaz! Csak éppen ezt nem verik nagydobra titokban igen is szoktak fordulni másokhoz segítségért. Olyan pedig nincs hogy karitatív vallású ember. Vallásos ember aki jótékonysági munkát végez olyan van.

Én vagyok rá a tanú hogy kérnek segítséget más vallásúaktól is Jehova tanúi. Tőlem már két Jehova tanúja is kért segítséget. Nem a testvéreikhez és nem az egyházukhoz fordultak hanem hozzám. Csak éppen ez nem lett híresztelve ,kimondatlanul is tudom hogy nem akarják hogy bárki tudjon ezekről a dolgokról a többi Jehova tanúja a saját gyülekezetükben.

2017. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

Ott, hogy még a saját gyereküknél is jobban szeretik.

2020. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!