Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Válaszolnátok...

Jehova Tanúi. Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Beadandó dolgozathoz kellene

előreis köszönöm :)


• Tartanak hitoktatást iskolákban?


• Ha valaki kilép ebből a közösségből, akkor annak milyen következményei lesznek?



• Ön hisz a halál utáni életben, a túlvilágban?


• Étkezések előtt hangzik el ima?

• Miben hisznek a Jehova tanúi?

• Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?

• Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

• Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

• Az egész Bibliát elfogadják?

• Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

• Követik önök Jézus Krisztus tanításait?

• Mekkora szerepet játszik önöknél a rászorulókon való segítség?

• Milyen sűrűn tartanak összejöveteleket / hol?

• Van esetleg valami érdekesség, ami csak ön vallására jellemző?

• Engedélyezett a vérátömlesztés?



2017. nov. 20. 09:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Vidiripi köszönöm a kiigazítást."


Semmi gond. Én sem tudok mindent nekem is vannak tévedéseim. De van itt néhány testvér aki figyel az ilyenekre is és szól ha gond van s jó ezt tudni. :)


"Amúgy egy képmutató banda,a csajok ugyanúgy hajlandók mindenre,mint egy normális Nő..a férfiak meg egy lusta dögök.Vagonba velük.Irány É-Korea,beteg agyú hazug társaság!!!"


Amennyiben ez a véleményed úgy nincs személyes tapasztalatod Jehova tanúival kapcsolatban.

Hogy a csajok hajlandók mindenre az nagyon is jó. Legyen is bennük hajlandóság a főzésre ,mosásra és a többi munka elvégzésére anyaként pedig a gyermek/gyermekekről való gondoskodásra.

Jehova tanúi férfiak. Nos érdekes mert pl. az egyik a garázsának a tetejét javította ki. Cseréppakolás volt én is ott voltam és pakoltam én is a cserepet anno és a házigazda sem lustálkodott! Az hogy én kb. 1 évig tanulmányoztam velük az nem azt jelenti hogy csak ilyen alkalmakon találkoztam velük. Ott voltam a házaikban a családjuk között de ültem az asztaluknál is. Ők is dolgozó emberek van munkahelyük. Természetesen közöttük is vannak akik küzdenek anyagi gondokkal vagy más egyébbel.

Ugyanolyan emberek mint bárki más. Csak sajnos belegabalyodtak az Őrtorony hálójába. Mennyei Atyámnak hála én nem.

És még valami ami nagyon fontos. Én kijelentem hogy nem gyűlölöm Jehova tanúit ,sőt szoktam közéjük járni na nem az összejöveteleikre de az otthonukban meglátogatom őket időnként. És arra is van példa hogy segítek nekik sőt volt hogy segítséget kértek tőlem. Hogy milyen segítséget arról nem írok.

Az hogy deportálnád őket É-Koreába az nem helyes dolog. Belegondoltál már abba hogy vannak olyan emberek akik évtizedeket töltöttek el az Őrtorony szervezetben és aztán hozta ki Isten őket onnét? Ha deportálod őket akkor az ilyen embereknek esélyük sem lenne kikerülni.


Coccomaci kíváncsian várom a kiigazításodat! Főleg hogy mely részeknél nem adtam át azt amit a tanúk képviselnek!

2017. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"kiigazítás"


Az általam és a Testvéreim által adott válasz, egyik válaszoddal sem egyezik.

A kérdezőnek elküldtem privátban a válaszokat, és összehasonlítottam a Tieddel, és meg sem közelíti azt.


S mivel a békére törekszem, a kiigazításom továbbra is az, hogy ne válaszolj, ha nem téged kérdeztek.


Csak az egyiket emelem ki:

Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?


Elsősorban, magával a Bibliával, valamint más hiteles forrásból származó kijelentésekkel, akik erről nyilatkoznak


Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

Ez a kérdés furcsa, de a legelső helyen van az életemben is.

Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

A legfontosabb, hiszen ezen keresztül vezeti a Teremtő a népét, és az életünket.


Az egész Bibliát elfogadják?teljes írás.

Természetesen igen, hiszen az egészre mondhatjuk, hogy Teljes írás, ahogy az maga a Biblia is kijelent magáról:

(2Timóteusz 3:15, 16) . . .. 16 A teljes Írás Istentől ihletett,. . .

Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

Igen, Mind Jehova, mind Jézus is használt szemléltetéseket, szóképeket.


"Ön vallásában"...

Ez nem a "te vallásod" mert nem képviseled, csak mint szemlélődő válaszoltál. S ugyan így a többi válaszod is kívül állóként van megválaszolva, s ezért nem is egyezik azzal a válasszal, amit egy ezt életében gyakorolt Tanú ad.

2017. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"mi a neved"


Nem a személyes nevemre gondoltam, hanem mint Jehova egyik Tanújára utalva.

Mindenki a saját "nevében" nyilatkozzon, abban amit képvisel. S ne más nevében, mert ahogy a válaszaid is mutatják, messze vannak egy Tanú válaszától.


Te nem éled és nem hiszed, nem gyakorlod ezt, ezért nem is adhatsz rájuk, olyan választ.

2017. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Azt írja living, hogy vidiripi által adott válaszok nem egyeznek az ő válaszaival. Nézzük vidiripi első válaszait:

- Jehova tanúi nem tartanak hitoktatást iskolákban. Tagjaikat csak a saját maguk által létrehozott oktatási rendszerben képzik.

Ez egy igazság. Mi mást írhattál te a kérdezőnek, ami más, mint ez? Hisz nem értesz vele egyet...


- Aki kilép az Őrtorony szervezetből azt kiközösítésként tartják számon. Gyakorlatilag ez olyan mintha meghalt volna. Még csak nem is köszönnek az ilyen személyeknek. Ha a kilépett illetőnek volt családja és azok is az Őrtorony szervezet tagjai voltak akkor nem tarthatnak vele semmiféle kapcsolatot. Mint ahogy írtam is még köszönni sem köszönhetnek!

A legutóbbi őrtoronyos videó arról szólt, hogy hogyan ünneplitek azt a 10 éves kislányt, aki nem áll szóba a nővérével, mert azt kiközösítették. Ha ezzel sem értesz egyet, akkor ott gondok vannak.



- Nem hisznek a halálutáni életben.

Tantétel, hogy tagadod a poklot és azt, hogy minden Krisztus követő, aki hisz az ÚrJézus nevében üdvözül és a mennybe kerül, ti szerintetek, bár a Biblia nem támasztja alá, 144ezer jut a mennybe. ÁRULD MÁR EL, HOGY MIT TAGADSZ EZEN?????



- Igen ,imádkoznak étkezések előtt.

EZT IS TAGADOD???


Te azt sem tudod mit tagadsz, mert nem is ismered! Mit ír rólad a Biblia??? Térj meg, még nem késő!

2017. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az általam és a Testvéreim által adott válasz, egyik válaszoddal sem egyezik."


Ezt nem hiszem el! A saját fülemmel hallottam amikor Jehova tanúi imádkoztak étkezés előtt. És elfogadjátok a teljes Bibliát. Ez mindjárt 2 de lehetne többet is találni. Te el sem olvastad a válaszaimat nem a pontos ismeret szerint írtad meg válaszodat!

Ismét nem figyeltél nem csak mint emberre és felebarátodra de még csak a pontos ismeret kedvéért sem figyeltél.


"A kérdezőnek elküldtem privátban a válaszokat, és összehasonlítottam a Tieddel, és meg sem közelíti azt."


Ezt csak akkor lehetne valóban elfogadni ha mindenki láthatná azt amit írtál. Gondoltál mér arra hogy a kérdező esetleg megmutatja azt amit neki írtál és kiderül hogy nem úgy vannak a dolgok ahogyan most írtad?


"S mivel a békére törekszem, a kiigazításom továbbra is az, hogy ne válaszolj, ha nem téged kérdeztek."


Megjegyzésedet tudomásul vettem. Mivel nem éltél érdemi kiigazítással így nincs olyan alap amire építhetném a gondolkodásom megváltoztatását!


"Elsősorban, magával a Bibliával, valamint más hiteles forrásból származó kijelentésekkel, akik erről nyilatkoznak"


Ugyan azt az igét értelmezik újra és újra. A Vezető testület értelmezi az igéket! De van olyan igei rész amelyik értelmezése a 8. verziónál jár. Nem egy új ige fényében vizsgálják meg az adott tanítást hanem ugyanannak az igének az újraértelmezése történik. De hogy milyen szempontok alapján jutottak el oda hogy változtatni kell arról nem írnak.


"Ez nem a "te vallásod" mert nem képviseled, csak mint szemlélődő válaszoltál. S ugyan így a többi válaszod is kívül állóként van megválaszolva, s ezért nem is egyezik azzal a válasszal, amit egy ezt életében gyakorolt Tanú ad."


S ti milyen alapon ítélitek meg az összes hívő embert KÍVÜLÁLLÓKÉNT akik nem Jehova tanúi hogy ők nem Isten népének a tagjai? Milyen alapon állítjátok azt hogy nem élnek erkölcsös életet? Ismeritek mindet? Milyen alapon állítjátok hogy részt vesznek háborúkban? Ismeritek mindet?


"Nem a személyes nevemre gondoltam, hanem mint Jehova egyik Tanújára utalva."


Újfent mondom. Ha ez gond akkor tereld jogi útra a dolgot. Nincs ennek semmi akadálya. De ha nem teszed akkor ne hozd fel hanem mellőzd az egészet! Van a fiókhivatalnak jogi osztálya szóval tudsz tanácsot kérni.

Ja igen az Őrtorony szervezet támogatja az ilyen tevékenységet hogy egy Jehova tanúja így tevékenykedjen? Tudom hogy nem fogsz nekik írni de ha még is akkor meg állok elébe.


"Mindenki a saját "nevében" nyilatkozzon, abban amit képvisel. S ne más nevében, mert ahogy a válaszaid is mutatják, messze vannak egy Tanú válaszától."


Igen elismerem hogy én olyasmit is leírok amit egy Jehova tanúja nem fog ,nem hogy nyilvánosan de még privátban sem.


"Te nem éled és nem hiszed, nem gyakorlod ezt, ezért nem is adhatsz rájuk, olyan választ."


De éltem és hittem egy darabig. Igaz hogy nem keresztelkedtem meg de ott voltam benne. Így van 100% olyan választ nem is fogok adni minden kérdésre mint egy Jehova tanúja. De van néhány olyan kérdés amire ez már koránt sem igaz!

2017. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Ahogy már többször említettem, nem írom be azokat az időket amiket itt töltök, és tudnak róla az illetékesek.

Teljesen más oknál fogva vagyok itt.


"jogi út"

Mennyire látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi nem pereskedünk olyan ügyekben világi bíróság előtt, ami nem arra való.

Azért bocsánatot kérek, mert valóban az imával kapcsolatban "jót írtál". S lehet, hogy egy másik nem igazán kicifrázott kérdésben, amibe hibát akarnak belecsempészni.

Ezért is írtam, hogy nem jó úgy nyilatkozni, mert nem azt érzed, nem azt képviseled, tehát, nem Tanú választ fogsz adni.

A kérdés pedig nekik szól.


De hogy lásd mennyire különbözik, belinkelem Jehova Tanúi hitét képviselő választ:

Tartanak hitoktatást iskolákban?

Nem, mivel a Biblia tanulmányozására ,személyesen kerül sor, hogy alapos tanításban részesüljön.

A lényeg nem a mennyiség, hanem a minőség, hogy megértsen mindent, amit tudnia kell, hogy helyesen alkalmazza majd azt, ha valóban szeretne Isten népéhez tartózni.


Ön hisz a halál utáni életben, a túlvilágban?


A Túlvilágban nem hiszünk abban az értelemben, ahogy sok vallásban tanítják.

Isten az örök élet kilátásával teremtette az embert, ám a bűn miatt, jelenleg az ember most még meghal.

De Isten az ígéretét betartja, amit Jézus megváltó halála által fog megvalósítani, és azok akiket érdemesnek talál arra, feltámadásban fogja részesíteni.

De nem a mennyországba, hanem az eredeti teremtés helyére a Földre. Ez Krisztus ezeréves uralma fog megtörténni.

Így a halál után, a feltámadás lesz az amikor újra élhetnek azok akiknek vissza adja az életet, ide a Földre.


Étkezések előtt hangzik el ima?


Igen, minden főétkezésnél köszönetet mondunk Teremtőnknek, Jézus nevében az élelemért.


Miben hisznek a Jehova tanúi?


Isten a szavában, a Bibliában leírtakban hiszünk.

Hisszük, hogy A Biblia Isten Szava igazság

2Tim 3:16, 17;2Pét 1:20, 21; Ján 17:17


Hisszük, hogy A Biblia megbízhatóbb, mint a hagyomány Máté 15:3; Kol 2:8

hogy Isten neve Jehova

Zsolt 83:19; Ézs 26:4;1Móz 32:9; 2Móz 6:3

hisszük, hogy Krisztus az Isten Fia és alárendeltje

Máté 3:17; Ján 8:42; 14:28;20:17; 1Kor 11:3; 15:28


Hisszük, hogy Krisztus volt Isten első

teremtésműve Kol 1:15; Jel 3:14

Hogy Krisztus kínoszlopon halt meg, nem kereszten


Hogy Krisztus az emberi életét váltságdíjul adta az

engedelmes emberekért

Krisztus egyszeri áldozata elegendő volt,Krisztus halhatatlan szellemszemélyként támadt fel a halottak közül

Hogy Krisztus szellemben van jelen

Azt, hogy Most a vég idején élünk, hogy A Krisztus alatti Királyság igazságosan és békében fog uralkodni a föld felett

A Királyság ideális életkörülményeket teremt majd a földön

Hisszük, hogy a A föld sosem fog elpusztulni vagy elnéptelenedni

Hisszük, hogy Isten megsemmisíti a dolgok jelenlegi rendszerét, Har-Magedon csatájában

Hogy a A gonoszok örökre elpusztulnak,Az Isten által helyeselt emberek örök életet nyernek

Hisszük, hogy Csak egy út vezet az élethez

Azt, hogy Az emberek Ádám bűne miatt halnak meg, és Az ember halálakor a lélek megszűnik létezni

Azt, hogy A pokol az emberiség közös sírja.

Bízhatunk a halottak feltámadásában, Az Ádámtól örökölt halál megszűnik.

Csak a 144 000 tagból álló kicsiny nyáj megy az égbe

és uralkodik Krisztussal

A 144 000 tagjai újraszületnek Isten

szellemi fiaiként

Az új szövetséget a szellemi Izraellel kötötték


Hisszük, hogy Krisztus gyülekezete magára Krisztusra épül, nem Péterre.

Csak Jehovához szabad imádkozni Krisztus által

Képek használata tilos az imádatban

Kerülni kell a spiritizmust

Hisszük, hogy Sátán a világ láthatatlan uralkodója

A keresztényeknek nem szabad részt venniük vallásközi

mozgalmakban

A keresztényeknek el kell különülniük a világtól

Engedelmeskedni kell az emberi törvényeknek,

amíg nincsenek ellentétben Isten törvényeivel


A vér bejuttatása a testbe akár szájon, akár vénán keresztül, sérti Isten törvényeit


Engedelmeskedni kell a Biblia erkölcsi törvényeinek

A sabbat megtartására csak Izrael kapott parancsot és érvénye a Mózesi Törvénnyel együtt megszűnt

A papi osztály és a különleges címek helytelenek


Az ember nem evolúció, hanem teremtés útján jött létre

Krisztus példát mutatott melyet Isten szolgálatában követni kell

A teljes bemerítéssel végrehajtott keresztelkedés az önátadást jelképezi

A keresztények örömmel tanúskodnak nyilvánosan a szentírási igazságról


Hogyan igazolják önök a nem bibliai tantételeket?


Elsősorban, magával a Bibliával, valamint más hiteles forrásból származó kijelentésekkel, akik erről nyilatkoznak


Az ön vallásában Isten hol helyezkedik el?

Ez a kérdés furcsa, de a legelső helyen van az életemben is.

Az ön vallásában milyen szerepet játszik a Biblia?

A legfontosabb, hiszen ezen keresztül vezeti a Teremtő a népét, és az életünket.


Az egész Bibliát elfogadják?teljes írás.

Természetesen igen, hiszen az egészre mondhatjuk, hogy Teljes írás, ahogy az maga a Biblia is kijelent magáról:

(2Timóteusz 3:15, 16) . . .. 16 A teljes Írás Istentől ihletett,. . .

Elfogadják, hogy a biblia egyes részei jelképes nyelvezetűek?

Igen, Mind Jehova, mind Jézus is használt szemléltetéseket, szóképeket.


Követik önök Jézus Krisztus tanításait?

Igen, erre szólít fel megváltónk, és az Atyja is.


Mekkora szerepet játszik önöknél a rászorulókon való segítség?

Mi nem végzünk karitatív tevékenységet, mint más vallásokban. De amikor csak lehet, mindig segítünk szellemileg, fizikailag, érzelmileg azokon, akiknek csak lehet. Katasztrófák idején is rendszeresen ott vagyunk, legyen az Cunami, árvíz, vagy földrengés stb.

Adományainkat, konvojokkal szállítjuk arra a területre, ahol erre szükség van.


Milyen sűrűn tartanak összejöveteleket / hol?

Minden héten két alkalommal, a királyság teremnek nevezett épületeinkben, vagy ahol ez nincs, ott bérleményekben, vagy magánotthonokban.


Van esetleg valami érdekesség, ami csak ön vallására jellemző?

Szerintem az eddig elmondottak alapján, biztos vagyok benne, hogy sok ilyet talál.

Engedélyezett a vérátömlesztés?


Ahogy a Miben Hisznek Jehova Tanúi részben, már említettem, nem, Isten a vért szentnek tartja, és ezért soha nem engedélyezte semmilyen módon, akár étkezésre, akár helyettesítő eljárásra a használatát.

Csak vizsgálati célokra lehet vért adni, hogy a betegség megállapítható legyen.


Ha valaki kilép ebből a közösségből, akkor annak milyen következményei lesznek?


Ha valaki önként távozik, miután megkeresztelkedett, és mint Tanú élte az életét, az azt jelenti, hogy már nem Jehova Tanúja, és ezt be is jelentik az adott gyülekezetbe.

A következmény annyi, hogy a testvérek, nem beszélgethetnek vele, és nem köszönhetnek neki.Minden kapcsolatot megszüntetnek vele.

Ha valakinek a munkatársa, vagy iskola társa, akkor csak akkor és annyit lehet vele megbeszélni, amit az adott munka megkíván.


S ha a válaszok mögé is nézel, teljesen más az érzés, és az értelme, mint egy kívülről adott válasz, ami bíráló, egyet nem értő szavakat, érzéseket tartalmaz.

S nyilván nem is írhatja másként, hiszen nem ugyan úgy érez, gondolkodik, mint aki ezt megéli.

2017. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy 80%ban ugyanaz, de hát muszáj a műbalhé.

Kiegészítés az itteni tanúk által leírva:

Katasztrófák idején is rendszeresen ott vagyunk, legyen az Cunami, árvíz, vagy földrengés stb.

Adományainkat, konvojokkal szállítjuk arra a területre, ahol erre szükség van, VAGYIS ODA, AHOL VANNAK TANÚK! NEM TANÚKNAK NEM SEGÍTENEK.

2017. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló rosszul hangsúlyoz.

Olvass már bele kérlek a Bibliába:

(Galácia 6:10) . . .tegyünk jót mindenkivel, de kiváltképp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben.


Az első tanítványok kiknek vittek első sorban segítséget, adományokat? A Római, vagy Görög emberek összességének? Vagy a testvéreiknek.

Ami nem azt jelentette, hogy esetleg másoknak nem segítettek. De kevesen voltak, és nem tudtak volna mindenkit ellátni, csak azokat, akik egységesen egy hitben éltek velük. Nem véletlen van ez a vers írva, és akkor most szidhatnád Őket is.Így a Bibliát is bírálod.


Egyébként pedig Nem egy nem Tanú nyilatkozott a, hogy a saját egyháza hagyta szenvedni, és a Tanúk ingyen megcsinálták a házuk tetejét, illetve jutott élelem nekik.


Igen elsősorban a családomnak segítek, ami nem azt jelenti, hogy másoknak nem adok, vagy nem nyújtok segítséget.

Egyébként is, nézz mélyen magadba, hogy mennyi Tanú van, és mennyi a más vallású.


Jehova Tanúi ép hogy 10%-a a többi vallások tagjainak.

Az anyagi hátterüket is tekintetbe véve.

Ez úgy nézne ki, hogy 100 emberből 10 tanú, 90 pedig más hitben élő

S a Tíz tanú nyújtson segítséget a 90 embernek.

Mindeközben a Tanúk, nem fordulnak más akár karitatív "vallású" emberekhez segítségért.


Te úgy hangsúlyozod a segítség nyújtásunkat, mint ha valóban úgy lenne, ahogy állítod. Miközben több, csak általam ismert nem Tanú oda állna eléd, hogy cáfolja a kijelentésedet.

2017. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A vallást az ember "csinálta" (sic!), majd kreált hozzá istent is.

A vallások mindig személyi, és/vagy csoport érdekeket szolgálnak ki.

Itt sincs másként.


"Sic transit gloria mundi "


Az ember szuicid lény; és mint ilyen, kreált vallásaival addig vizionálja önön pusztulását, míg el nem söpri elbaszott világát.


( Nevezzük ezt a folyamatot- az egyszerűség kedvéért - szociális evolúciónak, és ~kihalási folyamatnak.)


A baj ott kezdődik,- amit a mai világban is tetten érhetünk - amikor képtelenek vagyunk felismerni, meglátni, hogy a hülyék, a retardáltak, veszélyesek.


Azt gondolod, hogy miért is ne szoríthatnál nekik egy kis helyet,itt magad mellett, hisz nem ártanak.

De ez tévedés... , mert soha sem az együttélés a végső cél, hanem az egyeduralom,( az emberi lélek és ezáltal minden felett ) a terület, és a hatalom egyedüli birtoklása.


A fenti gondolatot legjobban képviselő, mosolygó métely, az ábrahámita gyüjtőnév alatt található.


Úgyhogy legyinteni erre, személyi, családi, törzsi, nemzeti öngyilkosság.


Nem legyinteni kell, hanem lecsapni...

- " Sic semper tyrannis " - bár ez jelenleg nem túl eurókomfort.

Amig van más ( és van ) - hatásos nem pedig vetyengős - megoldás én is elhatárolódom az erőszaktól.


Egyszer majd csak eljön az ész világa.


" Sic itur ad astra "


Saját érdekemben kívánom mindenkinek, hogy nyiljon ki az elméje.


Agapé Satanas !


"Sic luceat lux "


szép napot

2017. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Bocs de a kérdésedre a többiektől megkaptad a választ. Egy kis kutatás, és 50 oldalt simán összehozol.
2017. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!