Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos a Szentháro...

Miért olyan fontos a Szentháromság? Nélküle nem lehet valaki keresztény?

Figyelt kérdés

Nem fogadhatjuk el Jézust megváltónak anélkül,hogy Isteni ragra emelnék?

Legyen a fia,de mitől Isten? Akkor már két Isten van?

Na meg a szentlélek...



2017. nov. 21. 14:13
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Ráadásul Jézus maga mondta, hogy ő fogja magát feltámasztani. Egy angyal erre nem képes, csak Isten.
2017. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

coccomaci!

"Nagy szerepe van neki Isten szándékában"??????? Ha ez nem Jézus kisebbítése, akkor mi ez???????

Csak is az Ő tettei, áldozata ér valamit Isten előtt, mert csak is miatta, rá való tekintettel, csak az Ő engesztelő áldozata miatt kaphatunk bűnbocsánatot, kegyelmet és üdvösséget.

2017. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
43%

Jn 17,21

Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.


De jó, akkor nem is szentháromság van, hanem szentmillióság. Mert Jézus azt mondta, hogy nemcsak egy az Atyával hanem éppen így legyünk egyek egymással és velük.

2017. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
24%

"Csak is az Ő tettei, áldozata ér valamit Isten előtt, mert csak is miatta, rá való tekintettel, csak az Ő engesztelő áldozata miatt kaphatunk bűnbocsánatot, kegyelmet és üdvösséget."


Ha ez igaz lenne, Jézus hazudott volna akkor, amikor kijelentette, hogy cselekedeteink által lesz ítéletünk.

2017. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Nem jelentett ilyet ki, csak azt, hogy ha ő valóban benne lakik valakiben, annak látszódik a cselekedetein.
2017. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
24%

Neeeem?


Mt 16,27

Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az ő cselekedete szerint.

2017. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
29%
De elolvashatod, hogy mi szerint lesz az ember megítélve a Máté 25;31-46-ban. Szó nincs hit általi megigazulásról. Jézus ilyet soha nem hirdetett.
2017. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
#24: CsAK a cselekedetek által senki sem lesz megítélve, hogy senki se dicsekedhessen. A jó cselekedetek amire gondolsz, az már a megtérés jó gyümölcsei. Tehát a jó cselekedetek mellé kell még a hit is, ahogy írva van: "Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Pál levele az efezusiakhoz 2:8-9)
2017. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
29%

Pál hirdette a hit általi megigazulást, de Jézus teljesen mást hirdetett. Jézus nem hit általi cselekedetekről beszélt, soha nem is beszélt ilyenről. Máté 25;31-46-ból világosan látszik Jézus álláspontja erről. Jézus a cselekedet, méghozzá a másik iránti cselekedet alapján való ítéletről beszél. Aki amikképpen cselekszik mással, azt Jézussal cselekszi, amit nem tesz, azt Jézussal nem teszi. Pál ezzel szemben a hitről beszél, mintha valamiféle elképzelés által üdvösségünk lehetne. Ha elhiszem Istent, Jézust, a mennyországot, a szentháromságot, akkor ez egyenes út lenne az üdvösséghez. Jézus az áldozata előtt is üdvösségre vitt embereket, ehhez nem kellett meghalnia. Pál tesz egyenlőséget a halála és a bűnbocsánata közé, de Jézust emberek ölték meg, nem Isten. Isten előtti kedves áldozat nem lehet emberek általi gonoszság, és nem is volt soha sem. Jézus szerepét saját maga mondta el:

Máté 21;37-től. A szőlő urának fia nem azért jött, hogy üdvösséget szerezzen, hanem azért, hogy arasson. De a munkások megölik, de nem ettől lesz bárkinek is üdvössége, vagy jutalma, hogy elfogadja, hogy a fiú a szőlő urának fia.

2017. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
#29: Amikor hiszel Istenben, Jézusban, a Mennyországban, a szentháromságban (ami így nem szerepel a Bibliában) vagyis megtérsz, akkor igyekszel jót cselekedni. De jót az is tud cselekedni aki nem keresztény, erre tudok példát mondani a saját környezetemből. Sajnos ő biztosan nem lesz ott Isten országában. Tudunk valamilyen hátsó szándékkal jót cselekedni, de ez nem keresztényi lelkületű jó cselekedet, ezzel inkább Sátánt szolgáljuk, mint a Teremtőt. Az Ószövetségben a Törvény vagyis a cselekedetek által üdvözültek az emberek, akkor még nem volt kérdés Isten létezése, akkor még mindenki hívő volt. Akkor még áldozatokat mutattak be az elkövetett bűnökért, így próbálták kiengesztelni Istent. Később amikor egyesek kezdtek kételkedni Isten létezésében és ezáltal nagyon megszaporodott a gonoszság, Isten megígérte, hogy új szövetséget köt az emberekkel, azt le is írta Jeremiás, még bőven az ószövetségi időkben, Jézus születése előtt. „ Igen, jönnek napok – mondja az Úr –, amikor új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. De nem olyan szövetséget, mint amilyet atyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogva kivezettem őket Egyiptom földjéről. Azt a szövetségemet ugyanis megszegték, holott én uruk voltam – mondja az Úr. Ez lesz az a szövetség, amelyet majd Izrael házával kötök, ha elérkeznek azok a napok – mondja az Úr: Bensejükbe adom törvényemet, és a szívükbe írom. Én Istenük leszek, ők meg az én népem lesznek. És többé nem lesz szükség rá, hogy az egyik ember a másikat, testvér a testvérét így tanítsa: Ismerd meg az Urat, mert mindnyájan ismerni fognak a legkisebbtől a legnagyobbig – mondja az Úr –, mivel megbocsátom gonoszságaikat, és vétkeikre többé nem emlékezem. „ Itt egyértelműen olvasható, hogy Istennek ismerete vagyis hit is kell az üdvözüléshez. Isten az Ő egyszülött fiában békéltette meg magát a bűnös világgal, Jézus halála volt az utolsó és egyben érvényes engesztelő áldozat. Jézus halálában benne van minden, ha ezt hiszed akkor egyértelműen bűnbocsánatot nyertél, és ezt Pál nem magától írta, mert tudjuk, hogy a Szentírás Isten szava, vagyis minden egyes betűt Isten íratott le.
2017. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!