Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos a Szentháro...

Miért olyan fontos a Szentháromság? Nélküle nem lehet valaki keresztény?

Figyelt kérdés

Nem fogadhatjuk el Jézust megváltónak anélkül,hogy Isteni ragra emelnék?

Legyen a fia,de mitől Isten? Akkor már két Isten van?

Na meg a szentlélek...



2017. nov. 21. 14:13
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
De, Jézus azt mondta, hogy aki hisz őbenne, az üdvözül. Pont. Ennyi. Nincs odaírva még egy rakás feltétel és ezt Jézus mondta. Unalmas már, hogy elvakult Pál gyűlöletedben és mert nem is ismered a Bibliát hülyeségeket találsz ki és még el is hiszed. Ez ugyanaz, mint amikor valaki azt hiszi, hogy a fekete macska balszerencsét okoz.
2017. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
0%

A Szentháromságban a görög filozófia ölt testet, amely a kereszténységbe anno, a megjövendölt hitehagyás részeként beszivárgott (Apcs 20:29-30), és mivel a háromságfilozófia terjedelmes bibliai alapra van építve, nehéz egy két igével megcáfolni. Viszont nem lehetetlen, mint ahogy az ábra is bizonyítja. Lásd pl. Papp Sándor háromságfilozófiája, három részes, itt:


[link]


Vagy ez: Háromsághívő lelkészek intése, itt:


[link]


De ha kell még több bizonyíték, ott találtok, ahol ezek is vannak, csak körül kell nézni.

2017. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de nagyon tanulatlan vagy.


A görög filozófiának és világképnek mi köze a Szentháromsághoz?

A görög egy politeista vallás volt, talán több, mint 100 istennel. Ezzel szemben a Szentháromság az monoteista, még csak hasonlóság sincs benne.


Elég lett volna mindehhez, hogy az 5. osztályos történelmet tisztességgel megtanulod. Tudom, ez sokakkal szemben túl nagy elvárás.

2017. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
37%
Látom kerdves mindenki, hogy nem èrtettètek meg a leírtakat de mèg azok sem akik leírták. Nem a hit vezet üdvössègre hanem a szeretet. Az a szeretet ami feltètel nèlküli ès kiterjed a világmindensèg szèlèig. Átjárja a vègtelent, benne mindent ès mindenkit. Ha ez megtörtènik mindenki megváltozik ès a világ a jókè lesz, a jók közösen alkotnak èrdekeik mindenki èrdeke. Az eredmèny pedig az a fejlettsègi szint, ami lehetővè teszi, hogy belèpjünk a mennyek országába, a csillagok határtalan vègtelenjèbe. Bősèg ès örök èlet következik a feltètel nèlküli szeretetből. Mièrt örök? Mert nem pusztítja el magát.
2017. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű emberként tekintek Jézusra. Nem lehet ő Isten fiaként a megváltó,de nem egyenlő Istennel?

Vagy egyenrangú, de nem azonos. Bár ha Jézus is Isten akkor hogy kell értelmezni azt,hogy ne legyenek én előttem más Isteneid?


Úgy értem itt volt Jézus, aki meg tud minket váltani,de nem mindegy milyen minőségben? Ő a megváltó és kész.



7,

Jézus nem egyszerű ember hanem Isten fia így maradhatott bűntelen.


coccomaci

Ez hol van a Bibliában?


9,

Akkor Jézus tulajdonképpen a földre szállt Isten? Emberi testet öltött a teremtő?

Jézus az inkarnációja az Istenek?


Egyszerre volt két helyen?


Isten sorsára hagyja a bűnös Ádámot és Évát majd eljön megváltani a bűnös leszármazottakat?


jelina72

Jézus nem teremtmény? Azt hittem Isten őt teremtette legelőször.


Ha Jézus maga az Isten akkor persze,hogy nem okozott csalódást magán. De ez így nem is kihívás ! Isten csak tud olyan életet élni ami neki megfelelő.



16

Már más is szóba hozta.

Biztos rosszul látom,de szerintem a szülő nem azonos a gyerekével.

Vagy talán valakinek a gyermek az ő saját maga?

Szerintem nem.

Te édesapád vagy édesanyát vagy?


imakommandós

A dolgot logikailag nem értem.

Azt még meg tudom érteni,hogy minden olyan hatalommal rendelkezik Jézus, mint Isten, de két személy mitől ugyan az?

Nem mondom,hogy súlytalan.

Egyszerűen nem értem,hogy mitől Egy a kettő.

Mert ha ők ketten két külön lény akkor több Isten van?

Ha meg egy Isten van akkor Jézus lényegében Isten egyik földi megjelenési formája?

Ha van Atya meg van fiú az kettő. Vagy nem?


Isten ott ül a saját jobb oldalán? Ezt sem értem.


Ha Jézus Isten akkor Isten halandó? Hiszen meghalt majd saját magát feltámasztotta miközben halott volt.



Azt sem értem,hogy mitől olyan értékes Isten szemében Jézus értünk hozott áldozata ha Jézus Isten maga?

Akkor Ő maga hozta meg az áldozatot.

Az áldozat nem pont attól lesz értékes,hogy valaki más hozza meg és ezt ismeri el Isten?

Még akkor is ha maga az áldozathozó Isten fia.

Mert mi a nagy tett abban,hogy áldozatot hoz magának valaki aki amúgy mindenre képes???


Érthető mire gondolok?


szentmillióság !!!! :-)

24

Ha cselekedeteink által lesz ítéletünk akkor cselekedetek által is megkaphatjuk a megváltást?

Azt hittem az hitből és ajándékból van és nem cselekedet által?

Fura ez a kettős mérce ha rosszul cselekszel azért büntetés jár, de a jó cselekedet nem elég a megváltáshoz.


29

Milyen jó,hogy a Bibliában mindenre van egy ellenkező példa is.

Máté 21;37-től. A szőlő urának fia nem azért jött, hogy üdvösséget szerezzen, hanem azért, hogy arasson. De a munkások megölik, de nem ettől lesz bárkinek is üdvössége, vagy jutalma, hogy elfogadja, hogy a fiú a szőlő urának fia


Akkor most?


jelina72


Mondjuk az is fura,hogy ha Isten mindent előre tud akkor miért kellett az első szövetség miért nem írta rögtön elsőre a szívükbe. Ez a téma nem pont a kérdéshez tartozik.

2017. nov. 24. 11:36
 36/47 anonim ***** válasza:
61%

Úgy jön le a válaszodból, hogy félreérted a Szentháromságot.


A Szentháromságban három különböző személy van. Tehát Jézus és az Atya nem ugyan azon személy kivetülései, hanem két különböző személy. Mind a három személynek külön akarata van. Akik ezt tagadják, ugyan úgy eretnekségben vannak a kereszténység szerint, mint akik a Szentháromságot tagadják.


De azért egy Isten ennek ellenére, mert egyazon isteni lényeget birtokolják. Ugyan azt az isteni hatalmat birtokolja mind a három személy, és így egyek.


Rangban is egyenlőek, sőt korban is. A személyek között csak logikai elsőbbség van és nem idő beli.


Az áldozat pedig azért rendkívüli, mert az Atya egyszülött Fia áldozta fel magát értünk. Mivel egyedül csak Isten tökéletes, ezért egyedül csak Krisztus volt képes tökéletes áldozatot bemutatni, az áldozat pedig nem más, Ő maga.

Láthatod, az ember bűnös, minden ember bűnös. Ezért csak tökéletlen áldozatra vagyunk képesek. Az angyalok már egy fokkal jobbak, de lásd ők sem tökéletesek, köztük is van gonosz.

2017. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Nem történt áldozat, bűnös emberek bűnös gondolattal ölték meg. Ez nem áldozat, főleg nem áldozat, ha három napra szól.
2017. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Ha Jézus csak egy átlagos ember lett volna, igazad lenne teljes mértékben. Ha elfogadjuk a Szentírást, akkor már nem. (Ha meg nem fogadjuk el, nincs igazán miről beszélni más források hiányában.)

Hiszen hatalmában állt, hogy leszálljon a keresztről, vagy akár arra is, hogy el se fogják (korábban tett is ilyet). Helyette önként vállalta a szenvedést és a halált.


A három napot nem értem.

2017. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
Önként nem élt saját megmentésével, de az áldozat nem ettől lesz áldozat. Jézust nem Isten áldozta fel az emberért, hanem emberek ölték meg. A harom napot nem érted? Milyen áldozat az, ha csak három napig tartott? Kifizetheted-e az életfogytiglanomat három nap börtönnel?
2017. nov. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: A Bibliában nem olvashatunk arról, hogyan lett/született/teremtetett Isten fia. Mi emberek teremtmények vagyunk, Isten alkotott bennünket, ez le van írva. Azt is tudjuk, hogyan született ide a földre Isten fia a Megváltónak. Megüresítette magát, a hatalmával és az erejével soha nem élt vissza, a legszegényebb körülmények közzé született, egész életében nagyon szerényen élt, semmilyen tulajdona nem volt, lehet, hogy még egy tarisznyája sem. "Jézus azonban ezt mondta: „A rókáknak van vackuk, az ég madarainak fészkük, de az Emberfiának nincs hová fejét lehajtania.” (Lukács 9:58)

Hát ennyit arról a Jézusról, aki ÉRTED is meghalt, hogy örök életed lehessen.

2017. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!