Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tudom hogy halálos betegség...

Ha tudom hogy halálos betegségem van ami még gyógyítható lenne, mégsem megyek orvoshoz, az bűn?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 15:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akik az apostokohoz, Szent Damjánhoz, Szent Kozmához, Szent Pióhoz fordultak segítségért, gyógyításért, azok nem voltak kevésbé hívők, mint Te! Ne trollkodj!
2017. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Szent ez szent az, mert emberek szentté avatták. Emberek, és nem mérvadó az életük. Jézus azt mondta őt kövessük, és ne embereket, akik bizonyos értelmezés szerint próbálták követni Jézust talán jól, talán rosszul. Attól, hogy valakit, aki nem emberek segítségét várja, hanem Isten akaratát méltósággal és alázattal viseli hitének bizonyítékaként, hitben erős embernek mondok, trol leszek? Ez nem trolkodás, hanem vélemény. Azért, mert Te nem érted, és jobban félted az életedet, mintsem Isten akaratának és gyógyításának hinnél, az nem gondolnám, hogy az én trolkodásom lenne.
2017. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
De Jézus maga küldte a tanítványait, hogy a tanítás mellett gyógyítsanak! ,,Visszatért pedig a hetven örömmel, és ezt mondták: „Uram, neved használatára még a démonok is alávettetnek nekünk.” Erre ő ezt mondta nekik: „Láttam Sátánt, hogy mint a villámlás, már leesett az égből. Íme! Megadtam nektek a hatalmat, hogy kígyókat és skorpiókat tiporjatok, és a hatalmat az ellenség minden ereje fölött,és semmiképpen nem fog kárt tenni bennetek semmi. - És nem, nem csak ördögöt űztek, hanem gyógyítottak is, miként az Apostolok Cselekedeteiben Péter, az első tanítvány tette. Nem azért vagy troll, mert véleményed van, hanem mert uszítasz azzal, hogy azt mondod: Ne menj orvoshoz! Ha az Úr akar, megsegít! Ezzel követsz el bűnt, mert próbára teszed Istent. Mert teszteled: Lám, lenne orvosság, de gyógyítson meg enélkül! Mint a zsidók a keresztfa alatt: Jöjjön le, ha Ő a Megváltó, és akkor hiszünk!
2017. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon jó, tehát az orvosok = apostolok? Ugyanis az orvosok emberi tudomány alapján gyógyítanak, az apostolok Jézus által. Miért próbálod összemosni?
2017. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem kísértem Istent, nem mondom, hogy gyógyítson meg, hanem azt, hogy legyen meg az akarata. Ne ítélj, hogy ne ítéltess. És legfőképpen azt nem mondtam, hogy ki mikor menjen vagy ne menjen orvoshoz. Ne tégy hamis tanúbizonyságot. Ne adj a számba olyat, amit nem állítottam.
2017. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"mégis emberekhez fordulsz segítségért, Istent legfeljebb valami végső opcióként tekinted"

Magad mondtad ezeket.

Az apostol, ha beteget gyógyít, akkor, ott, abban a cselekdetében orvos. Akár tetszik, akár nem.

2017. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

És hogyan gyógyított?

Apcsel 3


6. Péter pedig monda: Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!

7.És őt jobbkezénél fogva felemelé, és azonnal megerősödének az ő lábai és bokái.


Ha Te ezt olyan gyógyításnak véled, mint amit egy ember csinál, egy orvostudományi egyetemet végzett orvos, akkor csak gratulálni tudok. Az apostolok Isten által gyógyítottak, nem maguktól, nem a saját tudományuk által.

2017. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

""mégis emberekhez fordulsz segítségért, Istent legfeljebb valami végső opcióként tekinted"

Magad mondtad ezeket. "


Én??? Biztos, hogy nem csak a valóságot írtam le egy vallásos ember cselekedetéről? Ha rosszul lesz a feleségem, mit teszek? Hívom a mentőt. Imádkozok? Valóban, de csak egy lehetséges opcióként, az igazi segítséget a mentősöktől várom, nem Istentől. Én bevallom. Te vagy olyan bátor, hogy bevalld?

2017. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hogyne, mivel hiszem, hogy az orvostudomány előrehaladása Isten emberek iránti szeretetéből fakadhat, még ha nem hívő orvosok is vannak a kutatók között.

A továbbiakban pedig, hogy a GyK-olvasókat ne fárasszuk, ebben, valamint a hazugság-tanúskodás témakörében privátban folytassuk a diskurzust...

2017. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem a betegség a fontos, hanem a feladatod.

Ha még van feladatod, akkor azt el kell végezned!

Meghalni mindenki meghal egyszer. Az Élet, az egy ilyen halálos betegség, hogy mindenki belehal előbb vagy utóbb.

2017. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!