Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy úgymond "...

Miért van az hogy úgymond " vallásos" emberek kevésbé segítenek a szegényeken, mint akik soha nem járnak imádkozni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, így van?

Például nálunk a helyi karitasz rendszeresen segítei a rászoruló családokat, idős embereket. Vannak rendszeres gyűjtések is, hol pénz, hol más egyéb adományokat várnak.


Vagy mire gondolsz? Indiában például Szent Teréz anya rendje a legszegényebbeket segíti, akikkel senki más nem törődik. Nem hiszem, hogy sok ateista ember megy hozzájuk, hogy kérdezze mit segíthet.

2017. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
40%

Hogy kevésbé segítenek-e, azt nem tudom.

Jól lehet azért, mert talán a karitatív segítségnyújtásban gondolkodnak, hogy azok segítsenek.

Ezért ezt nem lehet konkrétan kijelenteni.

Lehet, hogy átutalással hozzájárulnak valamely segély szervezethez, ezért többet nem tud adni.


Jehova Tanúi, sosem hagyják magukra azokat a testvéreiket, akik nehezebben élnek. S ha szükséges, vagy lehetőség van, másoknak is segítenek, jól lehet nem látványosan.

2017. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez valójában nem igaz csak a lumpenproletár DK-s nyuggerek mondják ezt a facebookon
2017. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Milyen statisztikai adatokból gondolod ezt?

Honnan tudod, hogy akik segítenek másoknak, miben hisznek?

Vallás nélkül is lehet jóérzésű egy ember, és vallással is lehet rossz. De nem gondolom, hogy a vallásos emberek kevesebbet segítenének.

Amúgy is mi számít segítségnek? Honnan tudod, hogy segítség-e az, amit segítségnek gondolsz? Honnan tudod, hogy nem segítség-e az, amit te nem gondolsz annak?

2017. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Beszélgettem egy magyar hajléktalannal Londonban, sok országban járt európában, meghívtam reggelire, s ő mondta, hogy sokkal több segìtséget kapott utcai emberektől, mint a templomokban, ahol a legtöbb helyen csak azt mondták neki, hogy imádkozz, majd az úr megsegít, semmi több!
2017. nov. 22. 20:32
 6/54 A kérdező kommentje:
Persze nem mindenhol, de én is ezt látom sok helyen üzletet csinálnak a vallásból, az én családom is Baptista, és az unokanővérem is megkérdezte tőlem amikor autóztunk Budapesten, hogy "minek adok a hajléktalannak 200 forintot a piros lámpánál, úgy is alkoholra költi" én meg azt válaszoltam neki,; "hogy ezzel csak kibújsz a segítségnyújtás alól" ! Sokan csak mű segítséget adnak nekik; eljátszák hogy segíteni akarnak, azután mégsem...szerintem ha minden ember úgy gondolkodna mint az unokanővérem, akkor sokan éhenhalnának, vagy megfosztanánk őket emberi méltóságukban!
2017. nov. 22. 20:40
 7/54 anonim ***** válasza:
80%
Pedig a nővérednek igaza volt, az alkoholizmusát támogattad. Aki komolyan gondolja, hogy ki akar mászni, az segítséget kér. Dr. Miletics Marcell a baptista Utcafront nevű szolgálat vezetője, mondta, hogy nem mindenkin lehet segíteni. Van, aki csak tarhál, semmi késztetése nincs se dolgozni, se úgy élni, mint egy átlag ember, neki jó így. Szerintem neked nincs fogalmad arról, amit kérdeztél. A krízisautójukra telente minden évben várnak segítőket, tessék szépen jelentkezni, hogy ne csak rosszindulatúan károgj, hanem legyen már értelme annak, hogy élsz. De mehetsz segíteni a hajléktalan szállóra is, mondjam kinél jelentkezz?
2017. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Akik a templomba járnak, azok az utcán is szoktak járni, így a hétköznapokon ők is az utca emberei.

Amúgy van egy mondás: Ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni.

2017. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
Előző: Addig is élnie kell szegény diáknak valamiből, amíg a halászatot tanulja, különben éhen hal, mielőtt levizsgázna.
2017. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Így van, az utolsónak igaza van, és nem mindenki tud" halászni". Egyébként még az úgymond barbár indián törzsekben is segítették a szegényeket, a betegeket. Akkor mi európában primitívebbek vagyunk az indiánoknál? A hívő emberek, nem is hisznek? Az utcán igaz hogy ugyanazokat megtaláljuk akik templomba járnak, de akkor akik imádkoznak, odabent miért nem mutatják ki hogy mennyire istenhívők? "Béla" szerint az egyszerű londoni bevándorló munkások többet segítenek neki mint a tehetős hívők akik drága autókkal járnak, sőt azt is hozzáfüzte nekem, hogy neki eddig külföldön még magyar nem segített rajta soha, "3 éve én voltam az első"- mondta. Lehet mindennap nem tudok sokat segíteni, de amikor tudok fogok,mert el tudom képzelni hogy milyen nehéz lehet egy 55 éves beteg embernek, akit már a kora miatt sem alkalmaznak sehol, angolul tud, aludnia van hol, de Angliában még a szociális helyeken sincs ingyen az étel( 1£) és akkor ki sem mosta a ruháit, és nem vett buszjegyet sem. Nincs jogunk senkit sem elítélni azért amiért nehéz helyzetben van, vagy beteg! Csak úgy látom sok ember mások szemében a szálkát keresi, magában nem látja a gerendát!
2017. nov. 22. 23:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!