Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy úgymond "...

Miért van az hogy úgymond " vallásos" emberek kevésbé segítenek a szegényeken, mint akik soha nem járnak imádkozni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
De ha ennyire összezavart az ételről szóló példa,akkor felőlem behelyettesítheted a kiflit tusfürdőre is,azt is tudsz neki venni anélkül,hogy pénzt vágnál a fejéhez,vagy nem? Legyél kicsit önállóbb,hadd ne kelljen mindent nekem kitalálnom, ha sántított neked a példa,akkor cseréld ki másra,nem vagyok én se tollbamondó.
2017. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"2. az írásomban legalább 3x elmondtam hogy NEM CSAK ÉTEL kell valakinek, hanem mosás, tisztálkodás, közlekedés, persze ha látom az illetőn hogy simliskedik, akkor nem adok nagy összeget senkinek."


Én meg leírtam a saját tapasztalatomat hogy azzal a szöveggel jött oda hogy ,X napja nem evett!

És 98% ezzel a szöveggel jönnek a kéregetők!

S újfent leírom hogy én tartom magamat az eddig gyakorlathoz. Felajánlom neki hogy veszek neki ételt olyat amilyet szeretne. De pénzt nem adok neki! Se kisebb összeget se nagyobb összeget!


"S mégvalami; ha valaki hisz ne csak civilbe tegye, hanem a templomba is, de láttam sok helyen ahol a pap beszedett a hívőktől egy köteg pénzt, de a kint kéregető szerencsétlenre meg kihívta a rendőröket,( a papnak a legújabb Lincoln Navigátor autója volt)."


Arra még nem gondoltál hogy az a pénzköteg nem a hajléktalanok megsegítésére lett odaadva a papnak? Hanem konkrétan a migránsok megsegítését akarja az adományozó elősegíteni?

Egyébként ha pap akkor nem e az egyházfő hivatalos állásfoglalását vette figyelembe az a pap?

- Megjegyzem hogy attól hogy valaki hisz még nem biztos hogy tud is segíteni mert a hívők között is sok szegény ember van. Rajtuk is segíteni kell. S mit ahogyan te sem tudsz mindenkin segíteni úgy egy hívő sem képes rá. Így azon segít akin tud az a hívő ember. Hogy a pap mit csinál az az ő dolga. Én nem foglalkozom a papokkal.


"Na az ilyeneketől hányingerem van, s az oda járó állszent hívőktől is akik ezt hagyták.( a saját szememnel láttam az egészet)."


S az olyanoktól van e hányingered akik elszedik a szüleik vagy nagyszüleik pénzét hogy a saját szórakozásukra költsék? Vagy akik elhagyják a gyerekeiket? Mert nem csak hajléktalanok vannak a világban.

Olvasd csak!

[link]


"Az ilyen papok bűnözők, állszentek. Rómában ilyet nem mernének tenni, ott a Vatikán hatására a törvény védi a szegényeket!"


Kérlek áruld már el hogy Londonban miért nem védi törvény a szegényeket?

De majd nézz utána annak hogy egy TBC-s hajléktalant lehet e akarata ellenére gyógykezelni?

S annak is hogy miért van az hogy sok hajléktalan nem megy be a hajléktalanszállóra.

A legjobb az lenne ha olyan személlyel beszélnél aki foglalkozik hajléktalanokkal. Sőt Bélát is megkérdezheted hogy ő miért nem ment hajléktalan szállóra. Ugyan is ott lehet tisztálkodni és akár még mosni is!

S akkor el is jutottunk oda hogy megkérdezzem: - Mi a helyzet Bélával?

2017. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
55%

"Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé." (Zsoltárok 37:25)

"Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, a hogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utcákon, hogy az emberektől dícséretet nyerjenek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat." (Máté 6:2)

2017. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Sajnos sokszoros tapasztalatom,hogy a saját érintetlen ételemet odaadtam egy koldulónak,s a bőjt mellett döntöttem,és néhány perc után,az egész ételemet a szemét közt találtam.


A koldulók 99%-a alkoholt,drogot,dohányt akar venni a koldult pénzből,s 1% pénzgyüjtésre fordítja azt.


Ugyanezt tapasztaltam,amikor hajléktalan szállót vezettem.

2017. dec. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Hát látom, az elmúlt 1 hét írásaiból,nem az intelligens réteg van itt( 99%) tisztelet a kivételnek...A pap aki begyűjti a pénzt és Lincoln Navigátort vesz magának, majd ráhívja a rendőrt a koldusra, az bűnöző, az ott imádkozó hívők nagy része középosztálybeli brit, akik közül senki sem szorul segítségre, s ha valóban szegényeknek gyűjt, akkor sem hívja a rendőrt a koldusra, hanem ad neki egy címet, ahol ingyen ehet, vagy ad neki ételt, de a britek protestánsok, ezért nem védi törvény úgy a szegényeket mint Olaszországban, vagy Spanyolországban. Úgy látom én is, hogy sajnos a fejlett gazdag országokban a legsmucigabbak az emberek, de valószinűleg kelet európában köztük magyarországon a legroszabb a helyzet! Mindenki a bibliából idéz, de mindenki úgy értelmezi ahogy akarja a saját önigazolására, hogy nyugodt lelkiismerettel aludjon, hogy mindent megtett...
2017. dec. 5. 15:23
 46/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Te melyik csoportba tartozol? Az úgymond "vallásos" emberekhez akik nem segítenek a szegényeken vagy azokhoz akik soha nem járnak imádkozni és segítenek a szegényeken???

Vagy: Te intelligens vagy, vagy nem vagy intelligens??????

2017. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
A kérdező -hozzászólásával-gyakorlatilag kijelentette,hogy nem intelligens,mivel jelen van a fórumon.
2017. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

" hogy nyugodt lelkiismerettel aludjon, hogy mindent megtett... "


Kérdező,itt egyedül te áultál be magadtól,hogy mindent megtettél.

2017. dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Hajléktalan vezetői gyakorlatomból tudom,hogy a hajléktalanok zömén nem lehet segíteni.


Elértem a helyi éttermek vezetőinél-temérdek könyörgéssel-,hogy ne a moslékba tegyék az érintetlen megmaradt ételeket,hanem hadd vigyem el,a hajléktalanjaimnak. Azoknak,amint márciustól enyhült az idő,már nem kellett az étel.Mentek csövezni.


Temérdek könyörgéssel -a vállalati vezetőkhöz- szereztem nekik munkát a képzettségükhöz valót,de 100%-ban,csak az első fizetésig jártak dolgozni.


Nem tűrnek semmilyen szabályt,kötöttséget,melyek alapvető feltételei a közösségi együttélésnek.


Szerintem,aki kéregetőnek pénzt ad,az lejjebb löki azt az embert a züllöttségében.

2017. dec. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
És akkor ezek az emberek halálra vannak ítélve mert mentális betegek? Érdekes hogy nekem nem volt ilyen tapasztalatom, hogy a kapott ételt a kukába dobdta volna, csak lehet hogy aki félig megrágott szendvicset adott nekik azt dobta ki, nekem sok esetben bejött velem a szupermarketba és megkérdeztem mit kér, s megvettem, persze a magyar hajléktalanokkal nincs sok tapasztalatom, de itt Londonban vásároltam lengyelnek, s örült neki, 1 óra múlva arra sétáltam ahol koldult, a felét megette amit vettem neki! A kérdésem egész lényege nem erre irányult, de látom nem csak a hajléktalanok között van értelmi fogyatékos ember, a kérdésem lényege az volt hogy; miért van az hogy aki úgymond vallásos az a templom épületén belül nem segít, persze aki adakozik az utcán, nem írja magára a hovatartozását, de aki hisz annak pont hogy a templomon belül kellene a legjobban segíteni, akár ételkel, megkérdezni a szerencsétlent, hogy nem akar-e egy forro kávét, teát, stb.stb....ha a rokonaimból indulok ki, akik baptisták, s végezetül London templomait bejárva fejezem be, akkor elég rosz tapasztalatom alakult ki, politikai szinterekhez hasonlít manapság a vallás ágazatai, diszkriminálják egymást az emberek; hogy ki katolikus, ki muszlim, ki zsidó, budha, hindu stb.stb....
2017. dec. 6. 15:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!