Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy úgymond "...

Miért van az hogy úgymond " vallásos" emberek kevésbé segítenek a szegényeken, mint akik soha nem járnak imádkozni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"2. Bélának hívják nem alkoholista, nem drogfüggő, csak nem tud visszakapaszkodni a lejtőröl mert az ilyen emberek mint te és még jónéhányan, előítélei miatt nem kap segítséget! Te csak eszel?"


Kérdező! Ezt írtad nekem a 13. kommentben. Te csak eszel? Vagy hogy van ez? Vádolod az embereket és kiderül hogy te is pontosan ugyan azt csinálod amit én. Csak kaját veszel neki?

"...nekem sok esetben bejött velem a szupermarketba és megkérdeztem mit kér, s megvettem, persze a magyar hajléktalanokkal nincs sok tapasztalatom, de itt Londonban vásároltam lengyelnek, s örült neki, 1 óra múlva arra sétáltam ahol koldult, a felét megette amit vettem neki!"

Ezt meg ugye most írtad!


"...hogy aki úgymond vallásos az a templom épületén belül nem segít,..."


Azért nem segít mert vallásos ,vagy azért nem segít mert nem tud ,vagy azért mert nem akar ,vagy azért mert titokban teszi.

Miért nem kérdezed meg azt a papot aki a Lincoln Navigátort vezeti? Elvégre ő az illetékes abban hogy miért is nem ad a hajléktalanoknak.


"...ha a rokonaimból indulok ki, akik baptisták,..."


Ezeket találtam. Lehet hogy a rokonaid is a segítők között vannak és te nem is tudsz róla.

[link]

[link]


Beleolvastam az egyik cikkbe. S igen jó az amikor gyors segítséget kap az ember ha bajba kerül. De az a legjobb ha úgy tud talpra állni hogy aztán önellátó legyen.

Mert ez a fejlődés a növekedés. Ahogyan az olvasható a cikkben is.


S hiába kérdeztem korábban is hogy ,mi van Bélával?

Elárulod hogy mi a helyzet Bélával? Komolyan érdekelne.

2017. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:

Templomomban,minden vasárnap,az istentisztelet után van valamilyen étel,alkoholmentes ital.Azt a közösség tagjai hozzák önként.

Bár kiteszünk egy kosarat,amibe lehet adományt tenni,senkit sem kötelezünk adakozásra.(Az adományt,a templom fenntartására fordítják.)

Az ingyen étel mellett igyekszünk munkát,lakást keresni azoknak,akiknek szükséges,és segítünk,az amerikai törvények,szokások közt is eligazodni,a hozzánk fordulóknak.

2017. dec. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
Kérdező,nem mind1 neked,hogy hol adományoznak nekik? Tényleg ez a fontos,nem az,hogy egyáltalán adnak? Szerinted nem lenne képmutatás,ha egy templomban,ahol úgyis tudják,hogy a bent ülők zöme hívő,ott adakoznának,hogy mindenki lássa,mekkora keresztények? Rossz a kiindulópontod és azt hiszed,hogy az a jó. Pont,hogy az utcán névtelenül adni a legszerényebb,nem a templomban a melledet verve,hogy milyen csudijó hívő vagy. Persze lehet,neked az a lényeg,amikor adsz,hogy lássák ki vagy és hova tartozol,de attól még nem mindenkinek ez a fő motivációja.
2017. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Már 10. napja hogy nem lehet tudni semmit Béláról.

2017. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!