Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy úgymond "...

Miért van az hogy úgymond " vallásos" emberek kevésbé segítenek a szegényeken, mint akik soha nem járnak imádkozni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

"Miért van az hogy úgymond " vallásos" emberek kevésbé segítenek a szegényeken, mint akik soha nem járnak imádkozni?"


Rossz a kérdés. A hívők közt vannak olyanok, akik nem segítenek, de ennek rengeteg oka lehet, és nem feltétlen negatív ok. Azt viszont kétlem, hogy kevésbé segítőkészek, mint az utca embere, ugyanis nem tudhatod, hogy aki az utcán ad, az nem hívő ember, aki "imádkozik". Szóval a kérdés akarva, vagy akaratlanul, de csúsztatott, "rosszindulatú".

Nyilván vannak olyan hívők, akik adhatnának, de nem adnak, ez hiba, de ez sem feltétlen negatív, mert ki tudja, hol tart a megszentelődésben.

Szóval temérdek oka lehet, amiről mi nem tudunk, ezért hagyjuk ezeknek megítélését Istenre, mi pedig tegyük a dolgunkat-->higgyünk Jézusban és növekedjünk szeretetben az Ige alapján a Lélek erejéből

2017. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:

"Te csak eszel? A kutyáknak biztos elég az étel, egy emberi lénynek tisztálkodásra, és egyéb dolgokra is szüksége van , pl.; ruhamosás, közlekedés. De igen tudom , magyarországon barbarizmus, és komcsi gondolkodás van jelen!"

Ok, akkor ez kötekedő, provokatív kérdés, mivel az ételt az alkohollal állította párhuzamba, ráadásul írta is, hogy a segítség nem csak az ételből áll, de ezt valahogy nem értetted meg, csak kiragadtad az ételt, és szalmabáb szembeállítottad egyéb szükséglettel.


"Ma elviszem néhány templomba Londonban mert szabadnapom van, kíváncsi vagyok hányan fognak neki segíteni, utána elmegyek vele Londoni klubbokba, gyárakba hátha találok neki valami egyszerű munkát, rászánok 1 napot kocsikázni vele, s akkor kuderül a stasztika valóságalapja!"

Nem, akkor csak az derül ki, hogy XY az adott templomban nem adott, számodra ismeretlen okok miatt. (Persze azt ateisták szeretnek személyes vélt vagy valós gyengeségeket ráhúzni általánosan a kereszténységre). Ráadásul azt sem említetted, hogy az utca emberétől is gyűjtögettek majd pénzt, pedig a statisztikádhoz ez is szükségeltetne, nem?;) Valamint a templomokban is rákérdezhetnél az állásra, hátha tud valaki valamit az ott imádkozók közül, hmm? Papot megkérdezhetnéd, hogy a misén említse meg, hogy kellene szállás és munka, stb...

Gondolkozz csak! Szerintem csúnya dolog egy hontalant a keresztények elleni gyűlöletedre használni

2017. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Először is szia! (a köszönés lemaradt a privát leveledben)


(kaptam egy privát levelet a kérdezőtől)


"A hajléktalan is ember, Londonban lett az, mert egy kedves magyar honfitárs elfelejtette kifizetni a bérét"


Meg néhány dolgon elgondolkozhatnál. Pl. London lakossága majdnem akkora mint Magyarországé és szegény Béla egy országnyi ember között nem talál segítséget. Nekem ez azt jelzi hogy akkor teljesen mind1 hogy hol is vagy sehol nem segítenek rajtad. Pedig állítólag a Brit szociális háló sokkal jobb mint a magyar.

Ugyanakkor húgom ,öcsé ,barotok ,ismerősök is vannak kint Londonban. Szóval van némi rálátásom a dolgokra és elhiszem azt amit mondanak Londonról.

Azt mond meg nekem hogy mire elég 200 forint? Mire elég egy hajléktalannak Londonban és mire Magyarországon?

Mert továbbra sem hiszem hogy egy kis apró annyit segítene hogy talpra álljon a Béla.


"Bélának hívják nem alkoholista, nem drogfüggő, csak nem tud visszakapaszkodni a lejtőröl mert az ilyen emberek mint te és még jónéhányan, előítélei miatt nem kap segítséget!"


Az én tapasztalatom nem előítélet hanem személyes tapasztalat!

Mint ahogyan írtam is.

Szerintem meg az olyan emberek miatt mit amilyen te is vagy az olyanok miatt nem tud Béla vissza kapaszkodni. Természetesen az olyan emberek miatt akik nem fizetik ki a munkabért az olyanokkal nincs semmi gond ,ugye? Béla meg elmehetett volna a rendőrségre is.

Sőt ha igazi segítséget akartál volna nyújtani neki akkor megkerested volna a londoni magyar nagykövetség címét és oda adod neki vagy akár még el is kíséred. Csak kérdés hogy Béla egyáltalán haza akarna e jönni Magyarországra és az is kérdés hogy miért nem kereste fel a magyar nagykövetséget?

Hajléktalanokkal nem foglalkoztam de árvaházban nevelkedett fiatalokkal találkoztam nem is egyszer. Hozzám ez áll közelebb mivel a drága édesanyám nélkül nőttem fel. Mindenkinek van egy története nekem is és lehet hogy neked is. Ezek az állami gondozott fiatalok még jobban ki vannak szolgáltatva. A gondozók kihasználják őket szexuálisan és nem csak a lányokat! De a lányokat még el is adják prostinak van olyan akit Londonba. Vagy ott az a fiú akinek az életkezdési segélyét csalták ki a kedves gondozók. Sajnos csak egyet sikerült lecsukatni a többi ellen nem volt elég bizonyíték. De olyan gondozó is van aki konkrétan stricinek állt. Adják veszik a lányokat de néha fiúkat is. Mert köztük is vannak homoszexuálisok beszélgettem az egyikkel.

Kerestünk egy lányt mert szó nélkül eltűnt. De már hosszú ideje nem jelentkezett pedig iskolába járt és jól is ment neki. Aztán elkezdtem beszélgetni egy fiúval és konkrétan közöltem vele hogy amíg nincs meg a lány addig nem fogunk leállni keresni fogjuk beszélünk akivel csak lehet. Érdekes módon még aznap telefonált a lány. Utóbb kiderült az a srác valahogy kapcsolatban áll a stricivel aki "futtatja" a lányt! A lány persze kamuzott egy sort hogy takarít egy szállodában.

Béla felnőttként lett hajléktalan és nem azért mert a vallásos emberek nem adtak neki 200 forintot. Hanem azért mert egy "talpig becsületes" ember nem fizette ki az elvégzett munkáért járó bért. A Bibliában az áll hogy "MÉLTÓ A MUNKÁS A MAGA BÉRÉRE"!


"Te csak eszel?"


Te meg csak olvasol és nem értelmezed az olvasott szöveget?

Mit írtam én?

"Ugyan is a legtöbbször azzal jönnek oda hogy X ideje nem evett adjak neki egy kis pénzt."

Érted? Azt mondja nekem hogy nem evett ételre kell neki a pénz. Hozzám ezzel a szöveggel jöttek oda. Értelem szerűen ehhez a szöveghez álltam hozzá úgy ahogy.


"A kutyáknak biztos elég az étel, egy emberi lénynek tisztálkodásra, és egyéb dolgokra is szüksége van , pl.; ruhamosás, közlekedés."


Ha akarsz kutya menhelyet látogatni elintézem neked van olyan ismeretségem is. Nem is egy embert ismerek aki ezzel foglalkozik. Én pl. kiszeparált hűtőt adtam nekik. Megcsinálták a kutyáknak hogy legyen meleg fekhelyük. A hűtő szigetelése tökéletessé teszi az ilyesmire.

Ugyanakkor egy ember aki jól táplált sokkal ellenállóbb szervezettel bír még akkor is ha keveset vagy egyáltalán nem tisztálkodik. Sok betegség nem a tisztálkodás hiánya miatt van hanem a nem megfelelő táplálék miatt. A vitaminok ,ásványi anyagok ,stb. megfelelő szervezetbe való bevitele nagyon is fontos.

Vagy gondolj a fehér kenyérre ami igazából egészségtelen. A teljes kiőrlésű kenyér amiben minden benne van ami kell na az jó és még laktató is. Hogy csak egy alapvető dolgot említsek.


"De igen tudom , magyarországon barbarizmus, és komcsi gondolkodás van jelen!"


Igen az van! És ez a te hibád is és az összes olyan magyar ember hibája aki ahelyett hogy maradt volna az országban hogy megváltozzon a gondolkodás a több PÉNZ miatt inkább elment külföldre. Miért nem maradtak és küzdöttek azért hogy megváltozzanak a dolgok az országban.

Amúgy meg ez hogy jön ide ha Béla Londonban van. Vagy te is úgy vagy vele hogy London napjainkra a 2. LEGNAGYOBB MAGYAR város lett?

Egyébként meg sem hivatalosan sem földrajzilag nem képezi az ország részét.

Béla mit tett azért hogy változzon a helyzete? Igaz nem fizették ki de egyedül dolgozott azon a munkahelyen? Az akkori munkatársai nem tudtak volna segíteni neki valahogy vagy azokkal mi a helyzet? Miért nem jelentette fel azt aki becsapta. Ugyan is ezt mással is megteheti és az már a Bélán is múlik hogy más ne járjon úgy mint ő ha Béla feljelentést tesz! Kimegy Londonba ez a Béla és ennyire tutyimutyi lesz hogy semmit nem csinál? Az állami gondozott fiatalok közül is mentek ki külföldre és közülük is volt akit megszívattak de elment a Magyar nagykövetségre pedig egy cent eurója sem volt és hazahozták.

Szóval nekem ne akard beadni szegény Béla nyomorú sorsát mert vannak olyanok akik eleve úgy indulnak az életben hogy nem hogy semmijük de senkijük nincs. És még is eljutott addig hogy elmenjen a nagykövetségre és segítséget kérjen.

2017. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

Meglepő módon engem is megkeresett a "tisztelt" kérdező privát üzenetben, majd egyetnemértését nyomatékosítva heves zsidózásba kezdett...


Tiltottam is.

2017. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
Végre letiltott, megszabadultam tőle...he he. Igen London 10 milliós, jó a szociális háló annak akinek van Social Security Nummer-ja és nem feketén dolgozott egyedül egy családi házban kertészként, igen feljelenthette volna, de minek , semmit sem ér vele, a feketemunkát bizonyítani kell, valaki nem elég bátor hozzá hogy fusson a rendőrségre és feljelentsen egy nagydarab kopasz magyar bünözőt, mert esetleg utána elvágják a torkát! 200 forintot magyarországon adtam 3 különböző hajléktalannak,amikor hazalátogattam, mert mert összesen 650 ft apróm volt a kocsiban, máshol bankkártyával fizetek.Londonban nem adok akárkinek nagy összeget, de a honfitársamnak igen, mert kire számítson egy 55 éves magyar hajléktalan lejárt okmányokkal, nincstelenül, leültünk kiszámolni, hogy mennyi pénz kellene ahoz hogy újra talpraálljon.( 2000£) nekem is ennyi kelett amikor idejöttem.
2017. nov. 24. 09:34
 26/54 A kérdező kommentje:
Ja igen, magyarországon a mentalitást megváltoztatni nem lehet, a bibliáról meg annyit; "a sátán is a bibliából idéz, ha érdeke úgy kívánja" Sajnos életem során sokszor voltam tanúja hajléktalanok zaklatásának, nekem semmilyen különleges okom nincs arra, hogy segítsek, senkim se volt alkoholista, sem drogfüggő, csak egyszerűen már 8-10 éves koromban sem értettem az osztálytársaim nagy részét, hogy miért kell eltaposni egy embert pusztán azért mert nincstelen, miért nevetnek ki nálunk valakit, ha leugrik a szabadsághídról, ha csak a londoni magyar közösséget veszem, a legálszentebbek. Mindenki okos, de kíváncsi lennék, ki mit tenne hasonló helyzetben!
2017. nov. 24. 09:49
 27/54 anonim ***** válasza:

"Végre letiltott, megszabadultam tőle...he he"


Ha ha... mondja az aki elkezdett privát üzenetekben zaklatni engem.

2017. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Végre letiltott, megszabadultam tőle..."


Sokan ezt gondolják a hajléktalanokról is. Te sem vagy különb csak más embere gondolsz!


"Igen London 10 milliós, jó a szociális háló annak akinek van Social Security Nummer-ja és nem feketén dolgozott egyedül egy családi házban kertészként, igen feljelenthette volna, de minek , semmit sem ér vele, a feketemunkát bizonyítani kell, valaki nem elég bátor hozzá hogy fusson a rendőrségre és feljelentsen egy nagydarab kopasz magyar bünözőt, mert esetleg utána elvágják a torkát!"


És ha ki is fizette volna Bélát ez a bűnöző ember sokkal előrébb akkor sem lenne mert nincs biztosítása és nyugdíjra sem számíthat. Szóval minél többet írsz erről a Béláról annál nagyobb problémák merülnek fel. Béla miért nem gondolkodott előre? Egy 55 éves ember hogyan gondolta azt hogy bejelentett munkahely nélkül fog boldogulni? Vagy 55 évesen kezdett el dolgozni?

A másik dolog meg az hogy egy magyar bűnözőnek nem hiszen hogy mélyreható kapcsolatai lennének a londoni rendőrségen. London pedig elég nagy ellethet tűnni a városban egy magyar bűnöző elől. Amúgy továbbra is fent tartom hogy feljelentést kellene tenni mert így másokat is megfog károsítani ez az ember. Ő nem fog leállni addig csinálja amíg el nem kapják vagy meg nem tér Istenhez!


"Londonban nem adok akárkinek nagy összeget, de a honfitársamnak igen, mert kire számítson egy 55 éves magyar hajléktalan lejárt okmányokkal, nincstelenül, leültünk kiszámolni, hogy mennyi pénz kellene ahoz hogy újra talpraálljon.( 2000£) nekem is ennyi kelett amikor idejöttem."


Lejárt okmányokkal hogyan akar munkát vállalni Béla? Te semmi mást nem csinálsz csak visszasegíted a régi életébe. Azt kellene megértened hogy rendezni kellene a dolgokat és nem ugyan azt csinálni. Ha lejártak a papírjai akkor irány a nagykövetség és biztos lehetsz benne hogy segíteni fognak neki.


"Ja igen, magyarországon a mentalitást megváltoztatni nem lehet, a bibliáról meg annyit; "a sátán is a bibliából idéz, ha érdeke úgy kívánja"


Ja hogy nem lehet megváltoztatni akkor viszont egyáltalán nem értelek hogy miért háborított fel ami történt. Hiszen tudod mi a helyzet Magyarországon és azt is tudod hogy ezen nem lehet változtatni.

Kérdés az hogy akkor miért erőlködsz ha ennyire tisztában vagy mindennel? Akkor ostobán viselkedsz! Hiszen semmi értelme annak amit művel. A véleményed az hogy lehetetlen!

Igen a Sátán is abból idéz. Téged be is tudna csapni. Mert ez is olyan mint egy szerződés. Ha elolvasod az apró betűs részt is mielőtt aláírod akkor nem tud becsapni.

Hivatkozhat a szerződésre a főbb pontokra de ha te nem írtad alá mert bölcsen végig olvastad az EGÉSZET elejétől a végéig akkor semmit nem tud tenni.


"Sajnos életem során sokszor voltam tanúja hajléktalanok zaklatásának, nekem semmilyen különleges okom nincs arra, hogy segítsek, senkim se volt alkoholista, sem drogfüggő, csak egyszerűen már 8-10 éves koromban sem értettem az osztálytársaim nagy részét, hogy miért kell eltaposni egy embert pusztán azért mert nincstelen, miért nevetnek ki nálunk valakit, ha leugrik a szabadsághídról, ha csak a londoni magyar közösséget veszem, a legálszentebbek."


Most idézzem a Bibliát? Abban meg van a válasz erre a kérdésedre. Nagyon is pontosan megfogalmazva hogy ez miért is van a világban.

De én most csak egy véleményt írok. Azért mert nincs az életükben jelen Isten!


"Mindenki okos, de kíváncsi lennék, ki mit tenne hasonló helyzetben!"


Már írtam neked. Nem olvastad? Rendőrség és nagykövetség! S attól függően hogy mihez ért Béla milyen szakképesítése van munkát keresni neki. De rendesen bejelentett munkát.

Amúgy meg elmehet mosogatni étteremhez. Öcsém mondta hogy nagy hiány van olyan emberekből akik mosogatnak. Kezdetnek amíg talpra áll ez is jó megoldás.

Ha akarod elkérem az étterem címét ahol van felvétel és elküldöm neked. Te meg továbbítod Bélának.

Te írogattál mindenkinek privit akkor kapd össze magadat és cselekedj van néhány megoldás vagy csináld azt amit te gondolsz! Ötleteket kaptál. Akár a templomokat is végig járhatod ,Londonban biztosan van néhány. Bár én inkább a gyülekezetre szavazok és nem a templomokra. Ezért sem templomba járok én magam is hanem gyülekezetbe.

2017. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
A nagykövetség ingyen soha sem segít, de én mi már megoldottuk a pénzügyi és lakhatási bajât, ha elküldenéd az étterem címét amit említettél, megköszönnénk!
2017. nov. 24. 18:37
 30/54 A kérdező kommentje:
...a másik dolog, " kedves" utolsó, ne idézd a bibliát! Ha ezen az oldalon az eddigi néhány válaszadó( aki általában ugyanaz) vallásos, akkor elég elvakult fanatikus, gyermeteg dondolkodással rendelkezik, akkor igaza van a bácsinak! Miért nem gondolkodott előre? Talán azért mert nem mindenki olyan tökéletes mint te, bár vallásos ember létedre, mégis szavaidból gyülölet, és roszindulat árad, egy istenfélő ember nem így beszél ahogy te,nem ítélkezim mások felett, hiszen Isten szolgája vagy! Nem igaz?
2017. nov. 24. 18:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!