Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vélekednek a református...

Hogyan vélekednek a reformátusok az alábbi állításról? Elfogadják ezt az állítást, vagy nem?

Figyelt kérdés
ISTEN MEGADJA A VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGET nekünk, hogy elfogadjuk-e Jézus halálát és feltámadását - vagyis a megváltást - vagy elutasítjuk azt. Nem erőszakolja rá senkire, hogy "neked üdvözülnöd kell", "te pedig akármit is teszel, nem üdvözülhetsz".
2017. nov. 25. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kiírtad még egyszer, mert félreértették? :D
2017. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, azért írtam ki, mert a válaszok 98%-a egészen másról szól, mint amire a korábbi kérdésem irányult.

Időközben helyesbítettem a kérdésemet, de lehet, nem olvassák el azt, csak a főkérdést. :)

2017. nov. 25. 11:36
 3/13 anonim ***** válasza:

A reformátusok az eleve elrendelést tanítják. Ez igaz lehet, HA Isten előre látja a választásainkat, tehát tudja, mikor mit fogunk cselekedni, így azt is, hogy az üdvösséget választjuk-e vagy sem.

Tehát a választás szabadsága meg van hagyva, viszont Isten tudja előre, hogy mit fogunk választani.

Valahogy így.

2017. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nincs eleve elrendelès. Van eleve elrendelès. Tojásban vagyunk ès vilagűrkènt tapasztaljuk. Kavicsban vagyunk ès világűrkènt tapasztaljuk. Èrted-e a kèrdès lènyegtelensègèt? A nèzőpontodon múlik semmi máson, hogy egoista önző disznó vagy aki ellentèteket erősít, vagy lèt tudatod van ès szeretsz mindenkit, feloldod az ellentèteket.

Ez a nem mindegy.

2017. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vannak kibékíthetetlen ellentétek, amelyek csak látszólag oldhatók. Erre mondja a Biblia:


"És hazugsággal gyógyítgatják az én népem leányának romlását, mondván: Békesség, békesség, és nincs békesség! Szégyenkezniök kellene, hogy útálatosságot cselekedtek, de szégyenkezni nem szégyenkeznek, még pirulni sem tudnak; ezért elesnek majd az elesendőkkel; az ő megfenyíttetésök idején elhullanak, azt mondja az Úr. Így szólt az Úr: Álljatok az utakra, és nézzetek szét, és kérdezősködjetek a régi ösvények felől, melyik a jó út, és azon járjatok, hogy nyugodalmat találjatok a ti lelketeknek! És azt mondták: Nem megyünk! Őrállókat is rendeltem föléjök, mondván: Figyeljetek a kürtnek szavára! És azt mondták: Nem figyelünk! Azért halljátok meg, ti nemzetek, és tudd meg, te gyülekezet azt, ami következik reájok. Halld meg, oh föld! Ímé, én veszedelmet hozok erre a népre: az ő gondolatainak gyümölcsét; mert nem figyeltek az én beszédeimre, és az én törvényemet megvetették." (Jer 6,14-19)


Isten soha nem fog kiegyezni a Sátánnal, éppen ez teszi szükségessé, hogy az ember döntsön a kettő között.

2017. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A hagyományos református nézet szerint Isten valakiket eleve üdvösségre, másokat eleve kárhozatra rendelt. Később azzal finomították, hogy ha te láthatóan Istennek tetsző életet élsz, akkor téged jó eséllyel üdvösségre rendelt, ha valaki láthatóan gonosz, azt eleve kárhozatra.

Most már a többség nyíltan nem fogadja el Kálvinnak ezt a tanát (bár van egy szűkebb réteg, akik szigorúan vallják). Noha teljesen nem veszett ki a tan, a káté céloz rá, bár nem használja a kettős eleverelrendelés nevet hozzá.

De a reformátusoknál mindig nehéz, mert ahány református, annyi református hit. Van aki szigorúan kálvinista, van aki már-már evangélikus nézeteket vall.


Remélem így már sikerült a kérdésedre válaszolni.

2017. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 imakommandós ***** válasza:
89%

A protestánsok többsége szerintem már teológiailag elavultnak tartja a Kálvinista eleve elrendelést.



Mindenkit hiv Isten az üdvösségre. Ez azt jelenti, hogy mindenkinek meg akarja adni a választási lehetőséget. Mivel előre tudta is azt, hogy mit fogunk választani, majdnem eleve elrendelésnek számit. De nem Istené a felelőség hiszen megkapta a lehetőséget mindenki a választásához.

Példa erre Jézus elárulása. El volt végezve, hogy Júdás kiszolgáltatja majd a főpapoknak, de ezt csak megengedte Isten, (azaz elrendelte). Jézus azt mondta, hogy jaj annak az embernek aki el fogja árulni, vagyis a rosszért a felelőség nem Istené hanem az embereké. Mert előre látta Isten, hogy mit akarnak majd csinálni, és meg is engedte azaz ezzel egyidejűleg el is rendelte, hogy pl. így kerüljön Jézus az ellenségei kezébe.

2017. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mint ahogy már leírták,nem minden református ismerte fel Isten szabadságát,mellyel megajándékozott minket.


Bár Isten ismeri a jövőt úgy,mint a múltat,minden embernek ad szabad választási esélyt jó,és gonoszsák között.


Predesztináció öröktől fogva van!

Isten,a világ megalapítása előtt elrendelte az előre látottan bekövetkezendő bűn megoldását,Szent Fia-"Isten ama Báránya"áldozatát.

2017. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Jártam egy ideig reformátusokhoz, de hamar leesett milyenek valójaban. Szerintük csak a reformátusok üdvözülnek, az az egy igaz üdvözítő egyház. El KELL fogadnod jézust, a halálát meg mindent.
2017. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az a baj a kérdéseddel hogy ha most összeszednénk random 100 reformátust, köztük lelkészeket akkor azt mondanák igen Isten megadja a lehetőséget, aki elutasítja az maga zárkózik el előle nem Isten, ha összeszednél 1000 reformátust már lehet hogy lene közte pár olyan aki szerint Istent NEM ad lehetőséget, ő már előre eldöntötte


hivatalosan azonban MINDEN református kálvinnal egyet értésben kellene gondolkodjon Magyarországon


gyakran elhangzik az érvelés, avagy leírattatik (itt gyakorin is) hogy oké oké Kálvin meghatározó alak volt, de felülvizsgálható, mondhatjuk azt hogy 1-1 adott kérdésben tévedett, ugyan akkor érdekes hogy az egyház pont az ő könyvét fordította újra, a reformációünnepen az ő szöbrait koszorúzza a református templomok jelentős része a róla elnevezett utcáról vagy térről nyílik, tehát a "hivatlos" álláspont nagyon is Kálvinra mutat


ugyan akkor ha úgy érzed egy református közösségben megtaláltad a helyed, és csak az tart vissza, akkor nem kell aggódnod, könyen lehet hogy maga a lelkész sem hisz ebben, én is egy református közösségbe járok, kb családomnak érzem őket, holott semmivel nem értek egyet ami elvileg "református"

2017. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!